Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Walled City of Harar

Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je fascinující země s bohatou historií a kulturou. Jedno z míst, které stojí za návštěvu, je město Harar - starobylé opevněné město, které je jedním z nejvýznamnějších dědictví UNESCO v Etiopii.

Harar, nacházející se ve východní části země, je známé jako "Staré město" nebo "Walled City". Město je obklopeno vysokými kamennými zdmi, které byly postaveny ke konci 16. století a sloužily jako obrana proti nepřátelům. Této unikátní architektuře a historické hodnotě se dostalo ocenění na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2006.

Ve Walled City najdete 82 mešit, což je poměrně velké číslo vzhledem k jeho malé velikosti. Harar je historicky považován za jedno z hlavních center islámu východní Afriky a je stále hojně navštěvován hřbitovními poutníky. Mezi nejznámější mešity v Hararu patří Abadir, která je zasvěcena sufíského učiteli a je jednou z nejposvátnějších v Etiopii.

Dále tu najdete také Hararův dům, který je muzeem a znázorňuje tradiční životní styl a kulturu místních obyvatel. Turisté mohou navštívit toto muzeum a nést se do dávných dob, kdy Harar sloužil jako středisko obchodu a kultury.

Mezi další zajímavosti patří také Hararova tržnice, kde můžete zakoupit tradiční etiopské zboží a suvenýry. Harar je známý také pro svou kávu a sena - místní speciální kávu, která je jedinečná díky své chuti a aroma.

Ale Harar není jen o historii a kultuře, město nabízí také nádherné výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů se vypraví na procházku po hradbách města, kde si mohou vychutnat panoramatické výhledy na město a okolní oblasti.

V posledních letech se zájem o Harar jako turistickou destinaci zvýšil, avšak zatím stále zůstává relativně neodhalené a autentické. Navíc Etiopie jako země má obrovský potenciál pro turismus, takže návštěva Hararu by mohla být součástí širšího objevování této úchvatné země.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, historii a jedinečný kulturní zážitek, je Etiopie Walled City of Harar ideálním místem pro dovolenou. Navštivte toto starobylé město a ponořte se do jeho jedinečné atmosféry a toto opulentní odraz historie.


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie, africká země bohatá na historii a kulturu, skrývá několik unikátních míst. Jedním z nich je i Walled City of Harar, kterého se mnozí neznalí do té doby nejspíše obávají kvůli své exotice. Avšak věřte, že tato část Etiopie je tak jedinečná, že byste se sem měli vypravit a nechat se unést jejím kouzlem.

Harar se nachází ve východní části Etiopie a je jedním z nejstarších stále obývaných měst na africkém kontinentě. Ale co na něm je tak zvláštního? Tato legendární opevněná městská oblast je domovem asi 90 000 obyvatel a jeho historie sahá až do 7. století, kdy bylo založeno jako centrum obchodních tras.

Jedním z nejvýznamnějších prvků Walled City of Harar je jeho současná architektura, která je ovlivněna mnoha kulturami. Při procházce starými uličkami a úzkými uličkami zde můžete vidět domy postavené ve stylu arabských a indických architektonických tradic. To dává městu jedinečnou estetiku, která ho odlišuje od ostatních měst v Etiopii.

Dalším fascinujícím prvkem tohoto místa je bohatá historie Hararu, která je známa jako centrum islámu v Etiopii. Město se stalo důležitým obchodním centrem, zejména díky své poloze na historické Hedžazské cestě z Mekky do vnitrozemí Afriky. Harar je také známý díky svým mešitám, z nichž nejznámější je Mešita Jami, postavená v 16. století.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je současný trh, který se koná každý večer v historickém centru města. Trh v Hararu je prostorem, kde se setkává místní komunita a kde můžete ochutnat autentickou etiopskou kuchyni, jako například injeru (tradiční placku) a doro wat (pikantní kuře). Pro milovníky kávy zde existuje také mnoho míst, která nabízejí tradiční etiopskou kávu, která je známá svou výraznou chutí.

A teď k samotnému počasí. Etiopie je zemí s různorodým podnebím a Harar není výjimkou. Většinou panuje mírné a příjemné klima, v zimě může být chladnější a v létě pak teploty stoupají až k hranici 30 °C. Nejlepší čas k návštěvě je obvykle od října do března, kdy je suché a slunečné počasí.

Nicméně zde může být i chladněji a deštivější v sezóně dešťů, která trvá od dubna do září. Pokud se rozhodnete navštívit Harar v této době, připravte se na možná bouřlivá odpoledne a noční snění.

Walled City of Harar je takovým skrytým pokladem v Etiopii, který stojí za návštěvu. Jeho historie, architektura, trh a jedinečné kouzlo ho činí jedním z nejzajímavějších míst na kontinentu. Takže pokud plánujete cestu do Etiopie, nezapomeňte zahrnout Harar do svého itineráře a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Letenka Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je neuvěřitelně pestrá a zajímavá země, která nabízí mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nejzajímavějších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie země, je Walled City of Harar.

Harar je starobylé město východně od Addis Abeby, které je jedním z nejzachovalejších islámských měst v Africe. Harar byl kdysi důležitým obchodním centrem, kde se setkávaly různé kultury a náboženství. Dnes je to město, které se může pochlubit několika historickými památkami, mezi nimiž je i Walled City.

Walled City of Harar je starobylý opevněný komplex, který sloužil jako obranná linie pro město v minulosti. Město je obestaveno hradbami, které jsou vysoké až 5 metrů a mají několik bran. Uvnitř hradby se nachází hned několik malebných domů, mešit a mešitových škol. Většina z těchto budov je postavena v tradičním etiopském stylu, často se stylizovanou výzdobou. Mnoho domů má krásné dřevěné průčelí a zahrady. Walled City také nabízí mnoho úzkých uliček a zákoutí, které mohou být pro turisty velmi atraktivní.

Kromě malebných uliček Walled City, mohou turisté také navštívit mnoho historických budov a památek. Jednou z nejkulturnějších atrakcí v této oblasti je Harar Great Mosque, největší mešita ve městě. Mešita byla postavena již v 16. století a je to skutečně impozantní stavba. Turisté, kteří se zajímají o historii islámu, by si měli rozhodně navštívit Tariqa Mosque, což je malá mešita založená v 17. století, která je dnes považována za jedno z nejsvatějších míst v Hararu.

Celkově, Walled City of Harar je skutečným turistickým skvostem Afriky. To, co dělá toto místo tak zvláštním, je jeho historická a kulturní celistvost. Pokud chcete navštívit místo s bohatou historií a nádhernou architekturou, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit Harar. Není to jen zajímavé místo k návštěvě, ale také jedna z nejzachovalejších památek v Africe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Co je Etiopie Walled City of Harar?
Etiopie Walled City of Harar je historické město Harar, které je jedním z nejlépe zachovaných opevněných měst v Africe. Je to důležité kulturní a historické centrum v Etiopii.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopii Walled City of Harar?
Mezi hlavní atrakce v Etiopii Walled City of Harar patří historické mešity jako Harar Jami Mosque, která je jednou z nejstarších mešit v Etiopii, a také Harar Great Market, kde lze zakoupit tradiční etiopské zboží.

3. Jak se dostanu do Etiopie Walled City of Harar?
Letecky: Nejbližší mezinárodní letiště je v Addis Abebě a odtud je možné se dostat do Hararu vnitrostátními lety.
Autobusem: Je také možné cestovat autobusem z Addis Abeby do Hararu, což je asi 10 hodin dlouhá cesta.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Etiopii Walled City of Harar?
Nejlepší čas pro návštěvu Etiopie Walled City of Harar je v období od října do února, kdy je méně deštivé a teploty jsou příjemné. Vyhněte se období dešťů od června do září.

5. Je v Etiopii Walled City of Harar bezpečno pro návštěvníky?
Obecně je Etiopie Walled City of Harar bezpečné pro návštěvníky, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například pečlivě sledovat své cennosti a být obezřetný v hlavních turistických oblastech.

6. Jaká jídla jsou nejtypičtější pro Etiopii Walled City of Harar?
Mezi hlavní tradiční jídla Etiopie Walled City of Harar patří injera (tradiční palačinky), doro wat (pikantní kuřecí guláš) a kolo (tradiční slupnaté zrno).

7. Kde se dá ubytovat v Etiopii Walled City of Harar?
V Hararu je k dispozici široká nabídka ubytování, od luxusních hotelů po jednoduché hostely. Některé z populárních možností jsou Heritage Plaza Hotel, Rewda Guest House a Ras Hotel.

8. Jaká je historie Etiopie Walled City of Harar?
Harar byl založen v 7. století a fungoval jako důležitý obchodní a kulturní středisko na obchodní cestě mezi Africkým rohem a Arábií. Město bylo dobyto a ovládáno různými vládci až do 19. století, kdy se stalo součástí Etiopského císařství.

9. Můžu se v Etiopii Walled City of Harar fotografovat?
Ano, ve většině případů je povoleno fotografování v Etiopii Walled City of Harar, ale je vždy důležité respektovat soukromí a citlivost místních obyvatel. V některých případech uvnitř mešit může být fotografování zakázáno.

10. Jaký je vztah Etiopie Walled City of Harar ke kávě?
Etiopie je považována za rodnou zemi kávy a Harar je známý producent kvalitní arabiky. Město má bohatou kávovou kulturu a návštěvníci se často setkávají s tradičním etiopským kávovým obřadem při návštěvě Hararu.


Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí bohatou na kulturu a historii. Mezi unikátní místa, která stojí za návštěvu, patří Walled City of Harar. Toto město je situováno ve východní Etiopii a vyznačuje se svými tradičními domy a dlouhou historií. Pokud se plánujete do této oblasti jet a hledáte ubytování, existuje několik možností.

V centru Hararu najdete mnoho klasických hotelů, kde si můžete užít pohodlného pobytu. Pronajímatelé často nabízejí možnost různých pokojů, od jednoduchých po luxusní. Tyto hotely jsou často příjemně zařízené a personál je velmi ochotný a vstřícný.

Kromě hotelů ale existují i další, tradičnější možnosti ubytování. Jedna z nich je setkání s místními obyvateli a bydlení v jejich domech. Tuto možnost si můžete vyhledat předem a domluvit se s místním průvodcem, který vám pomůže s organizací.

Tento způsob ubytování je nejen levnější, ale také nabízí pocit autenticity a možnost prožít a prozkoumat kulturu Hararu zevnitř. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, is nadějí přinesete do života místních lidí, kteří jsou velmi přátelští a rádi vám poskytnou informace o místech, kam se vydat a co vidět.

Další možností je „guesthouse“, které jsou v Hararu velmi populární. Tyto malé a jednoduché domy nabízejí přístřeší pro ty, kteří hledají ubytování s místním nádechem. Zde se můžete těšit na zámky, kapky a poute při případné večeři s místními obyvateli.

Ve Walled City of Harar je také možné najít kempy, kde můžete strávit noc pod širým nebem. Tyto kempy mohou být velmi zábavné a příjemné, pokud si plánujete cestu s přáteli nebo rodinou. Nicméně, budete muset přinést vlastní stan a další potřebné vybavení.

Walled City of Harar nabízí mnoho možností, pokud hledáte ubytování během vaší cesty. Zaleží na vás, jak tradiční nebo moderní zvolíte. Nicméně, pokud máte zájem o přímočarou zkušenost kultury Hararu, určitě byste se měli rozhodnout pro místní ubytování, které vám nabídne pocit tradičního životního stylu místních obyvatel.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky