Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Danakil Depression

Dovolená Etiopie Danakil Depression


Etiopie je africkou zemí, která je známá svými bohatými kulturními dědictvími a krásnou přírodou. Mezi mnoha atraktivními místy, které Etiopie nabízí, je jedno z nich zvláště nezapomenutelné a to je oblast známá jako Danakil Depression, často nazývaná také jako „vířivá peklo“.

Danakil Depression se nachází ve východní Etiopii a je jedním z nejnižších a nejteplejších míst na Zemi. Tato oblast je geologicky aktivní, což způsobuje nejen neustálou vulkanickou činnost, ale také vytváří některé z nejkrásnějších a unikátních krajin na světě.

Díky svým sopečným aktivitám je Danakil Depression domovem několika sopek, z nichž nejznámější je sopka Erta Ale. Erta Ale je jedna z mála sopek na světě, která má permanentně aktivní lávové jezero. Je to doslova přírodní skvost, který dovoluje návštěvníkům spatřit zblízka oheň a sílu přírody.

Navštívit tuto oblast znamená vstoupit do jiného světa. Krušné terény, které jsou tvořené rozpálenou sopečnou horninou a solnými poli, vytvářejí krajiny, které vypadají spíše jako z vesmíru než z naší planety. Žhavé a bezútěšné podnebí zde vytváří fantastické barevné nuance a divoké vzory, které jsou pro tuto oblast tak charakteristické.

Kromě sopečného aktivismu je Danakil Depression také známa jako jedno z nejžhavějších míst na Zemi. Teploty zde mohou snadno dosáhnout přes 50°C, což vytváří extrémní podmínky. Přestože to může působit odstrašujícím dojmem, oblast přitahuje mnoho dobrodruhů a turistů, kteří jsou ochotni se vystavit těmto výzvám.

Navštěva Danakil Depression je jedinečným zážitkem, který vás přenese do surrealistického světa. Místní kultura a etnické skupiny, které v této oblasti žijí, jsou také fascinující. Jde o domov šohajů, pastevců, kteří jsou extrémně přizpůsobení životu v nehostinném prostředí Danakil Depression.

I když je bezpečnost v této oblasti klíčovým faktorem pro návštěvu Danakil Depression, řada turistických agentur nabízí výlety s vodícím personálem, které zajišťují bezpečnost a pohodlí během vaší cesty.

Dovolená v Etiopii v oblasti Danakil Depression je nejen dobrodružstvím, ale také cestou do jiného světa. Je to zážitek, který vám vyrazí dech a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky. Pokud máte rádi jedinečné a neobvyklé destinace, Etiopie a Danakil Depression jsou pro vás to pravé.


Ubytování Etiopie Danakil Depression


Etiopie, země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturní dědictví, skrývá v sobě jedno z nejzajímavějších míst na světě - Danakilský příkop. Toto místo, známé také jako Danakilská deprese, je jednou z nejnehostinnějších oblastí na planetě, ale přesto dokáže přitáhnout pozornost mnoha dobrodruhů a cestovatelů.

Danakil Depression se nachází v severovýchodní části Etiopie, poblíž hranice s Eritreou a Džibutskem. Je to jeden z nejnižších bodů na africkém kontinentu, s nadmořskou výškou až 100 metrů pod úrovní moře. Tato oblast je rovněž známá jako jedno z nejteplejších míst na světě, s průměrnými teplotami přesahujícími 45 °C.

Co však Danakil Depression tak unikátní a atraktivní? Jednou z nejvýraznějších a nezapomenutelných je jeho geologický charakter. Tato oblast je vlastně součástí většího geologického systému známého jako africký tektonický trojúhelník. Tento trojúhelník je tvořen třemi tektonickými deskami, které se zde setkávají a tvoří rozeklaný povrch, který po desetiletí evoluce vytvořil unikátní krajinu Danakil.

Danakilská deprese je domovem několika ohromujících geologických útvarů, které fascinují jak laiky, tak odborníky a vědce. V oblasti se nachází sopka Erta Ale, jedna z mála sopků na světě, která je trvale aktivní a která obsahuje lávové jezero. Toto jezero je jedním z nejkrásnějších a unikátních přírodních úkazů, které se v Danakilu nachází. Navíc jsou zde i slaná jezera, termální prameny, sopečné kužely a další geologické úkazy, které tvoří surrealizmu připomínající scenérie.

Další významnou zajímavostí Danakil Depression je jeho přítomnost dalších geologických a přírodních pokladů, které jsou často neuvěřitelně odlišné od ostatních částí země. Jedním z nich je například sopečný komplex Dallol, který je považován za nejhorké místo na světě se stálým průměrným ročním teplotním rozmezím přesahujícím 34 °C. Dalším zajímavým útvarem jsou solné pláně a doly, které jsou zde navzdory extrémním podmínkám těženy již stovky let.

Etiopie se v posledních letech stala stále populárnějším cílem cestovatelů a dobrodruhů, kteří hledají unikátní zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Ačkoli Danakil Depression je známá svými extrémními podmínkami, její úchvatná krása a jedinečnost přitahují ty, kteří jsou ochotni překonat tyto výzvy.

Při plánování návštěvy Danakil Depression je dobré si najmout místního průvodce nebo se připojit k organizované expedici, protože vzhledem k extrémním podmínkám je důležité mít dobrou přípravu a informace. Zajištění správného ubytování je také zásadní, protože ve většině části Danakil nenajdete luxusní hotely, ale spíše jednoduchá a přizpůsobená ubytování pro dobrodruhy, včetně stanů nebo kamenných chat.

Navštívit Etiopii a objevit její přírodní krásy a kulturní bohatství je skvělou příležitostí pro dobrodružství celoživotního. A pokud se rozhodnete vstoupit do Danakil Depression, budete mít jedinečnou příležitost poznat a prozkoumat jedno z nejzajímavějších míst na naší planetě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Danakil Depression


1. Co je Danakil Depression?
Danakil Depression je oblast v severní Etiopii, která je známá pro svůj extrémně horký a suchý klimat a geologické útvary, jako jsou gejzíry, solné pláně a sopky.

2. Jaká je teplota v Danakil Depression?
Teploty v této oblasti obvykle dosahují až 50 °C, což z ní dělá jednu z nejhorkých oblastí na světě.

3. Je bezpečné cestovat do Danakil Depression?
Cestování do této oblasti může být nebezpečné kvůli extrémnímu horku, nebezpečným sopečným útvarům a nedostatku infrastruktury. Proto je lepší cestovat s místním průvodcem.

4. Jak se dostat do Danakil Depression?
Existují pravidelné cesty na letiště v Mekele, odkud je možné pokračovat cestou po silnici do Danakil Depression. Alternativou je využití místních turistických agentur.

5. Co vidět v Danakil Depression?
V této oblasti si můžete prohlédnout gejzíry, solné pláně, sopečné krátery a místní kmeny Afar.

6. Jaké jsou ubytovací možnosti v Danakil Depression?
Ubytování v této oblasti je základní, ale jsou k dispozici stany a přenosné toalety. Alternativou je využití mobilního tábořiště.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Danakil Depression?
Nejlepší čas k návštěvě této oblasti je od října do března, kdy jsou teploty nižší než v ostatních měsících.

8. Je nutné mít očkování před návštěvou Danakil Depression?
Je doporučeno se očkovat proti žluté zimnici a cestovat s první pomocí. Je také důležité nezapomenout na dostatek vody a ochranu proti slunci.


Počasí Etiopie Danakil Depression


Etiopie, země bohatá na historii, kulturu a jedinečnou přírodu, má také jedno z nejextrémnějších počasí na světě. Jedním z nejzajímavějších fenoménů tohoto afrického státu je tzv. Danakilská propadlina nebo také Danakil Depression.

Danakilská propadlina se nachází v severovýchodní části Etiopie, nedaleko hranic s Eritreou a Džibutskem. Je to jedno z nejníže položených míst na světě a také jedno z nejteplejších. Tato propadlina leží v oblasti Velké příkopové propadliny, která vznikla v důsledku geologického rozštěpení Afrického kontinentu.

Jedním z hlavních charakteristik počasí v Danakilské propadlině je extrémně vysoká teplota. V létě teploty dosahují až 50 °C a v některých oblastech dokonce až 55 °C. Stín je prakticky nedostupný a slunce pálí neúprosně po celý den. Toto suché a žhavé klima dělá Danakilskou propadlinu jedním z nejbezpečnějších míst na Zemi pro výzkum podmínek na Marsu. Někteří vědci ji dokonce nazývají "bránou do pekel".

Dalším významným faktorem počasí v Danakilské propadlině je málo srážek. Téměř celý rok zde neprší a suchá sezóna trvá dlouhou dobu. To má za následek nehostinné životní podmínky pro rostliny a zvířata, ale přesto sem lidé přicházejí pokládat základy na své přežití. Kvůli nedostatku vody se obyčejným občanům propadliny nazývají "paleolitští pastevci". Překvapivě zde však lze najít i některé druhy rostlin a zvířat, které se přizpůsobily extrémním podmínkám.

Danakilská propadlina není jen místem extrémního počasí, ale také skýtá některé z nejkrásnějších přírodních zázraků. Například Erta Ale je jeden z mála sopek na světě, která má trvale aktivní lávu. Také je tu slané jezero Assal, které je považováno za jedno z nejslanějších na světě. V těchto ohromujících krajinách je návštěva opravdovou výzvou, ale také nezapomenutelným zážitkem.

Etiopie a její Danakilská propadlina jsou fascinujícím místem, které nabízí jedinečnou paletu zážitků a přírodní krásy. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, buďte připraveni na extrémní počasí, které vám zaskočí a zanechá nezapomenutelné dojmy. Ale není pochyb o tom, že tento kus světa je jedinečný a stojí za to být prozkoumán.


Letenka Etiopie Danakil Depression


Etiopie je země plná kontrastů a nezapomenutelných zážitků. Jedním z míst, které byste neměli vynechat při návštěvě této africké země, je Danakil Depression. Tento region je známý pro své geologické útvary a extrémní podmínky. Některé části jsou tak sušší než na Marsu.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Danakil Depression, je letecky. Letenky Etiopie jsou, díky mnoha aerolinkám, dostupnější než kdy dřív. A hodí se to tak perfektně, že tudy vedou některé z nejkrásnějších destinací v dané zemi.

Tato oblast se nachází v severovýchodní Etiopii a zahrnuje opuštěný stratovulkán Erta Ale, vyvřelou lávu Dallol, solné pláně a slaná jezera. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je bezpochyby kráterové jezero v stratovulkánu Erta Ale, které se při pohledu ze vzdálenosti až 500 metrů vynořuje pod hladinou zemského povrchu.

Další zajímavostí této oblasti je lávové jezero Dallol, které bylo pro své neobvyklé prameny poslední dobou čím dál více navštěvováno turisty. Zde můžete vidět slaná jezera, ve kterých jsou tóny modré, zelené, žluté a červené barvy, kyselou vodu a lávový proud, který se zde vlil do moře.

I přesto, že Danakil Depression je považováka za jedno z nejnebezpečnějších míst na světě, se turisté rozhodnou k výletu sem kvůli jeho nádhernému krásu. Přesto by však měli být připraveni na extrémní podmínky a uvědomit si, že se zde mohou objevit problémy se zásobováním vodou a jídlem.

Etnické skupiny, které obývají oblast Danakil Depression, vás uvítají s národními tanci a ukážou vám tradiční způsob života. Avšak, jako cizinec, měli byste dodržovat místní zvyklosti a respektovat tamní kulturu.

Celkově vzato, pokud hledáte něco nevšedního a zároveň krásného, je Danakil Deprression zcela určitě tou správnou volbou. A protože jsou letenky Etiopie čím dál více populární, neváhejte a rezervujte si zájezd co nejdřív. Tato nevšední lokalita se totiž stane zážitkem, na který nezapomenete.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky