Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jemen Jabal Haraz

Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Jabal Haraz


1. Kde se nachází Jemen Jabal Haraz?
Jabal Haraz se nachází v Jemenu, v regionu Haraz, v provincii Mahrajah.

2. Jaký je nejvyšší vrchol v oblasti Jabal Haraz?
Nejvyšší vrchol v Jabal Haraz je Dschabal an-Naby, který dosahuje výšky 3 666 metrů.

3. Jak se dostat do oblasti Jabal Haraz?
Do oblasti Jabal Haraz se lze dostat letecky z hlavního města Sana'a, nebo po silnici z dalších částí Jemenu.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jabal Haraz?
Nejlepší dobou na návštěvu Jabal Haraz je na jaře a na podzim, kdy je teplota příjemná a příroda je nejkrásnější.

5. Co je možné vidět v Jabal Haraz?
V Jabal Haraz můžete vidět krásné horské krajiny, údolí, terasovitá pole, horské vesnice a historická místa jako je například město Manakhah.

6. Jaká je tam teplota?
Teplota v Jabal Haraz se pohybuje mezi 10 až 25 °C, s většími výkyvy v horských oblastech.

7. Je v té oblasti bezpečno?
Bezpečnostní situace v Jemenu je nestabilní a cestování do země se nedoporučuje. Před cestou se doporučuje získat aktuální informace o bezpečnostní situaci.

8. Jaký je tam řeč?
Oficiálním jazykem v Jemenu je arabština.

9. Jak dlouho trvá návštěva Jabal Haraz?
Doba návštěvy Jabal Haraz závisí na zájmech cestovatele. Může trvat několik dnů nebo i týdnů, aby si cestovatel mohl prohlédnout hlavní atrakce v této oblasti.

10. Jsou tam ubytovací možnosti?
Ano, v oblasti Jabal Haraz jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů a penzionů v blízkých vesnicích a městech.


Ubytování Jemen Jabal Haraz


Jabal Haraz v Jemenu je nepřehlédnutelnou horou, kterou by si měli turisté při návštěvě země určitě nechat ujít. Kromě neuvěřitelné scenérie nabízí hora spoustu atrakcí, což z ní dělá ideální destinaci pro turisty z celého světa. V tomto článku se zaměříme především na ubytování v této oblasti.

Pokud chcete zažít autentické a tradiční ubytování, doporučujeme se ubytovat v klasickém jemenu. Z mnoha možností můžete vybírat mezi pěknými chatami a vznosnými domy. Tyto budovy jsou často zdobené nádhernými mozaikami a barevnými skly. Tyto klasické budovy jsou v blízkosti Jabal Haraz a jsou často používány jako výchozí body při objevování této zajímavé oblasti. Hostitelé nabízejí velké množství vynikajících pokrmů a nápojů, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

Pokud hledáte moderní ubytování, samozřejmě je možné najít i několik hotelů s různou úrovní služeb a pohodlí. Mnoho turistů preferuje tento druh ubytování, protože nabízí luxus a pohodlí, které v klasických domech nenajdete. Tyto hotely nabízejí moderní a prostorné pokoje s koupelnami a samozřejmě poskytují jiné vymoženosti, jako jsou například restaurace a bary.

Nejvýhodnější ceny za ubytování si najdete v obvodě Haraz. Hotelové pokoje jsou zde nabízeny za docela rozumné ceny. Když chcete být blízko hlavních turistických atrakcí, v takovém případě byste si měli zvolit ubytování v blízkosti města Sanaa. Hotelové pokoje zde mohou být o něco dražší, ale zase vám umožní mít rychlejší přístup k významným památkám v okolí, jako je například citadela al-Šimyá, která se nachází v blízkosti historického středu města Sanaa.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Jabal Haraz, doporučujeme si zarezervovat hotelový pokoj nebo chalupu na úpatí hory. Tyto možnosti ubytování vám poskytnou úžasný výhled na celou oblast a umožní vám prožít nepopsatelné zážitky. Nenechte si ujít túru na horský vrchol, která rozhodně stojí za to.

V závěru bychom chtěli zdůraznit, že Jabal Haraz je jedinečné místo, které stojí za to navštívit. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotelový pokoj, tradiční dům nebo chatu, je velmi důležité si načasovat svou návštěvu správně, aby vám vaše dovolená neunikla z rukou. Pokud máte rádi krásnou přírodu, nabízí Jabal Haraz vše, co jste kdy hledali. Takže si udělejte čas a navštivte Jabal Haraz na vaší další dovolené.


Letenka Jemen Jabal Haraz


Letenka do Jemenu je v současné době velmi žádaná. A to zejména díky Jabal Haraz, nejvyššímu vrcholu v této arabské zemi. S výškou 3 066 metrů nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Jabal Haraz se nachází na severozápadě země, poblíž města Sana'a. Pro turisty je možné se na vrchol vystoupat od ledna do března, kdy je teplota příjemná a sníh nebrání výstupu. Nejedná se o náročný výstup, ale doporučuje se provázet se horským průvodcem kvůli orientaci v terénu.

Kromě výstupu na Jabal Haraz má Jemen mnoho dalších turistických atrakcí. K oblíbeným patří Hvarf Sufian a Wadi Dhar. Hvarf Sufian je pohoří, které se nachází na západ od města Taizz. V tomto regionu se nachází vulkanické krátery a skalní hřebeny. Wadi Dhar je kaňon, který se nachází jihozápadně od Sana'a a nabízí krásné výhledy na okolí.

Vzhledem k nestabilní politické situaci v Jemenu v posledních letech však cestování do této země není bez rizika. Ministerstvo zahraničí ČR nedoporučuje cestovat do Jemenu kvůli teroristické hrozbě a aktivitám ozbrojených skupin.

Zájemci o výlet do této exotické země si proto musí důkladně promyslet rizika a konzultovat možnosti cesty s odborníky. Pokud se rozhodnete vydat se do Jemenu, měli byste být připraveni na obtížné podmínky, jako jsou například omezení pohybu, sociální neklid a další bezpečnostní rizika.

Většina turistů si pro cestu do Jemenu sjednává letenky přes specializované cestovní kanceláře s dlouholetou zkušeností s cestováním do této oblasti. Tyto společnosti poskytují také informace o bezpečnostních opatřeních a rizicích, které jdou s cestou do této země.

Cestování do Jemenu může být nezapomenutelným zážitkem, ale vyžaduje pečlivé plánování a zvážení rizik. Pokud se vám podaří vystoupit na Jabal Haraz a užít si krásné výhledy na okolní krajinu, bude to určitě zážitek, který nezapomenete.


Počasí Jemen Jabal Haraz


Jabal Haraz je malebné horské údolí nacházející se v jemenské provincii Hajjah, která leží na severozápadě země. Toto údolí se nachází ve výšce přes 3000 metrů nad mořem a je obklopeno rozlehlými horami, které dosahují výšky až 3600 metrů.

Klima v údolí Jabal Haraz je typické pro jemenskou vysočinu. V letních měsících zde panuje teplé a suché podnebí s vysokými teplotami dosahujícími až 35 °C. V zimních měsících jsou teploty mírnější, avšak stále poměrně horké kolem 20 °C. Srážky jsou zde velmi omezené a většina z nich spadne v období od listopadu do ledna. Právě díky této kombinaci nízkých srážek a vysokých teplot je Jabal Haraz vhodným místem pro pěstování kávy.

Vzhledem k horské poloze je v Jabal Haraz vzduch čistý a svěží. Pro tuto oblast je charakteristická neuvěřitelná krása přírody. Hory jsou zde pokryty zelenou vegetací v podobě kávovníků, fazolovníku nebo fíkovníků. Rozlehlé plantáže kávovníků vytvářejí nezapomenutelný pohled a uvozují atmosféru míru a klidu.

Navštívit údolí Jabal Haraz je jako otevřít bránu do jiného světa. Turisté se mohou projít po zelených polích kávovníků a obdivovat nádherné výhledy na okolní hory. Tato oblast je také domovem velkého množství ptáků, které zde nacházejí přírodní útočiště, což dělá z Jabal Haraz ideální místo pro milovníky přírody a birdwatching.

Zdejší obyvatelé jsou známi svou pohostinností a vřelým přístupem k návštěvníkům. Místní tradiční vesnice s bílými domky a úzkými uličkami vás přenese do časů minulých. V této oblasti je také možné ochutnat autentickou kávu, která je považována za jednu z nejlepších na světě.

Nicméně, posledních pár let přináší údolí Jabal Haraz nejen turistickou krásu, ale i problémy s povětrnostními jevy. Suché a horké léto, které trvá déle než obvykle, má negativní dopady na pěstování kávy, což je pro místní farmáře a ekonomiku oblasti velký problém. Nedostatek srážek a nadměrné vystavení slunečnímu záření mohou způsobit nižší sklizeň a špatnou kvalitu kávy.

Jabal Haraz je jedním z mnoha míst na světě, které jsou postiženy klimatickými změnami. Je zde důležité sledovat, jak se vývoj počasí bude měnit v následujících letech, abychom mohli vyvinout opatření a pomoci místním komunitám v přizpůsobování se novým podmínkám.

Ačkoli počasí v údolí Jabal Haraz může být náročné, tato oblast stále představuje jedinečnou a krásnou část Jemenu. Její vznešený horský charakter a fascinující krajina si zaslouží naši pozornost a péči. Doufejme, že místní farmáři najdou způsoby, jak se přizpůsobit současnému stavu počasí a že Jabal Haraz bude mít i nadále svůj půvab a magii.


Dovolená Jemen Jabal Haraz


Jemen Jabal Haraz: Unikátní dovolená s nádechem exotiky

Dovolená v Jemenu? Pro mnohé z nás určitě není běžnou volbou, nicméně Jabal Haraz, hora vysoká 2 982 metrů, je tím pravým místem pro ty, kteří touží po unikátní zkušenosti. Jabal Haraz totiž leží ve středu historického města Saady, které patří mezi jeden z nejatraktivnějších turistických cílů na Arabském poloostrově.

Objevování krajiny Jabal Harazu

Jabal Haraz nabízí úchvatné výhledy na Saadu, ale i celou okolní krajinu. Na vrchol k posvátnému chrámu vede strmá cesta, avšak turistické trasy jsou dobře značené a vhodné i pro méně zkušené turisty. Cestou na vrchol se potkáte s místními, kteří se věnují pěstování kávy. Kopcovitý terén zde umožňuje vynikající přírodní podmínky pro pěstování kávy. Její chuť se zde pomalu a pečlivě vyvíjí a jako taková patří mezi nejlepší na světě.

Město Saada

Historické centrum města je na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě tradičních suvenýrů zde můžete nakupovat také kávu, koření nebo ručně tkané koberce. Pro milovníky kultury nabízí město množství kulturních akcí, jako jsou třeba tradiční festivaly, vypalování ohňů a tance. Pokud máte zájem o historii, rozhodně navštivte Muzeum Saada, které se nachází na břehu řeky.

Bezpečnost v Jemenu

Je nutné zmínit, že Jemen se nachází v konfliktní oblasti, nicméně turisté, kteří se rozhodnou navštívit Jabal Haraz a Saadu, se dočkají vřelého přijetí a mohou si užívat nádhernou přírodu a kulturu. Správa turistického průmyslu v Jemenu se v posledních letech zlepšila a do současné doby nebyl turista v této oblasti nijak ohrožen.

Jabaz Haraz nabízí jedinečnou přírodní krásu, kterou stojí za to navštívit, a to přesto, že se může zdát Jemen jako nebezpečné místo. Sledování bezpečnostní situace a cestování v souladu s doporučeními pomůže zaručit pohodlnou dovolenou a zůstat v bezpečí.

Zdroj: https://www.aljazeera.com/features/2021/2/10/jabal-haraz-yemens-hidden-gem


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky