Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Awash National Park

Letenka Etiopie Awash National Park


Awash National Park: Klenot etiopské přírody

Etiopie je země bohatá na přírodní krásy a unikátní ekosystémy. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v zemi je Awash National Park. Tento nádherný park se rozkládá na ploše přes 800 kilometrů čtverečních a nachází se v regionu Afarského trojúhelníku, na jihovýchodě země. Je jedním z nejstarších parků v Etiopii, založen byl již v roce 1966.

Awash National Park je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Park se nachází na soutoku řeky Awash a řeky Logiya, což vytváří ideální životní prostředí pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější druhy, které zde nalezneme, patří sloni, krokodýli, buvoli, žirafy, opice, lvi, gepardi, hyeny, gazely, antilopy, šakali a mnoho dalších. Park je také bohatý na ptactvo, a proto je oblíbeným místem pro ornitology. Celkem zde bylo zaznamenáno přes 460 druhů ptáků, což představuje téměř polovinu z celkového počtu druhů ptáků, které žijí ve všech rezervacích Etiopie.

Jednou z hlavních atrakcí parku je také vodopád Fantale, který dosahuje výšky 200 metrů. Tento impozantní vodopád se táhne na severu parku a nabízí dechberoucí výhledy a dokonalá místa pro fotografování. Kromě vodopádu mohou návštěvníci také objevovat termální prameny, jezera a kaňony, které jsou dalšími přírodními poklady Awash National Park.

Jedinečnost a různorodost Awash National Parku neustále přitahují mnoho turistů a návštěvníků z celého světa. Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento park, je k dispozici několik možností, jak si užít jeho krásy. Můžete se vydat na safari, kde zažijete úžasné setkání s divokými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Pro ty, kdo mají rádi pěší turistiku, je tu mnoho vyznačených stezek, které vás provedou přírodními scenériemi parku. K dispozici jsou také tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami.

Awash National Park je skutečným klenotem etiopské přírody a nepřehlédnutelnou destinací pro všechny milovníky přírody a dobrodruhů. Pojďte objevovat jeho divokost, naplňte své srdce krásou afrického krajinného ráje a prožijte nezapomenutelné zážitky v tomto jedinečném parku.


Ubytování Etiopie Awash National Park


Etiopie je úchvatnou zemí s mnoha krásnými přírodními oblastmi. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků je Awash National Park, který se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Addis Abeby. Tento park je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, paviánů, krokodýlů, gepardů a mnoha druhů ptáků. Pokud plánujete návštěvu Awash National Park, budete potřebovat vhodné ubytování. V tomto článku si prohlédneme několik možností.

Camp Awash

Camp Awash je jedním z nejpopulárnějších ubytování v parku a nachází se v krásné přírodě. Odtud se nabízí úžasný výhled na hory a řeku Awash. V kempu je k dispozici několik různých typů ubytování, včetně stanů a chat, které jsou vybaveny postelemi a vlastním sociálním zařízením. Jídlo se podává ve společné jídelně, kde si můžete vychutnat tradiční etiopskou kuchyni.

Awash Falls Lodge

Awash Falls Lodge se nachází v blízkosti vodopádů Awash a je dobrou volbou pro ty, kteří hledají ubytování s pohodlnými a moderními pokoji. V hotelu je bazén, kde si můžete užít osvěžujícího koupání, a restaurace, kde se podávají jídla z celého světa, včetně italských a etiopských specialit.

Genet Hotel

Genet Hotel se nachází v městečku Awash, nedaleko parku, a nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením. V hotelu je k dispozici i restaurace, kde se podávají jídla z etiopské kuchyně. Hotel je vhodnou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v blízkosti parku, ale zároveň chtějí být i v blízkosti obchodů a restaurací.

Gambella National Hotel

Gambella National Hotel se nachází v blízkosti Gambella National Parku, který je vzdálen asi 800 kilometrů od Addis Abeby. Hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením a klimatizací. V hotelu je také bazén a restaurace, kde se podávají jídla různých kuchyní.

Výběr ubytování v Awash National Parku

Výběr ubytování v Awash National Parku závisí na vaší preferenci a vašem rozpočtu. Pokud hledáte cena-výkon, doporučujeme stanování v Camp Awash. Pokud preferujete pohodlné ubytování s moderními zařízeními, zvažte Awash Falls Lodge nebo Gambella National Hotel. Genet Hotel je vhodný pro ty, kteří hledají ubytování v blízkosti parku, ale zároveň chtějí být i v blízkosti obchodů a restaurací. Bez ohledu na to, který hotel si vyberete, budete mít skvělou základnu pro průzkum a objevování krás Awash National Parku.


Dovolená Etiopie Awash National Park


Etiopie je země s bohatou historií a kulturou, a pro ty, kteří se chtějí vydávat na dobrodružnou dovolenou, nabízí mnoho možností. Jedním z nejpopulárnějších cestovních cílů je národní park Awash.

Národní park Awash se nachází ve východní Etiopii a rozkládá se na ploše téměř 800 kilometrů čtverečních. Park je pojmenován po řece Awash, která protéká jeho územím a je oázou v suché a horké části země.

Hlavním lákadlem národního parku Awash jsou safari. Park se může pochlubit bohatým zvířecím světem, zahrnujícím slony, gazele, antilopy, paviány, šakaly, kočky divoké a různé druhy ptáků. Voda z řeky Awash také přitahuje krokodýly a hrochy.

Pro milovníky přírody a turisty, kteří se chtějí podívat na vulkanická jezera, jsou v parku k dispozici turistické trasy. Tuto oblast Etiopie proslavil i pravěký pozůstatek - lebka Australopithecus afarensis, známá pod jménem Lucy, která je vystavena v etiopském Národním muzeu.

Další zajímavostí jsou termální prameny s horkou vodou, které se nacházejí v parku Awash. Tyto prameny dokážou dosáhnout až teploty 85 stupňů Celsia a nabízejí unikátní zážitek z koupání v této neobvyklé vodě.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Awash, doporučujeme si předem objednat prohlídku s místními průvodci. Ti vám poskytnou nezbytné informace a pomohou vám dostat se do nejlepších míst v parku.

Celkově lze říci, že národní park Awash je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství, krásu a přírodu, jenž vykřesávají na dovolené maximum zážitků. Pokud se rozhodnete navštívit tento národní park, uděláte skvělou volbu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Awash National Park


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Národním parku Awash v Etiopii?
- Mezi hlavní atrakce patří vodopády Awash, termální prameny, sopka Fantale, jeskyně Filwoha a mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, šelem a ptáků.

2. Jak se do Národního parku Awash dostat?
- Park se nachází asi 200 km východně od hlavního města Addis Abeby a je snadno dostupný po silnici.

3. Jaká je vstupní cena do parku Awash?
- Vstupné do parku Awash je 90 etiopských birrů pro dospělé návštěvníky a 60 etiopských birrů pro studenty a děti.

4. Můžeme v parku Awash kempovat nebo ubytovat se?
- Ano, v parku Awash je k dispozici tábořiště a také různé types ubytování, včetně chat, bungalovů a resortů.

5. Jak dlouho trvá procházka nebo safari v parku Awash?
- Doba trvání procházek a safari závisí na vašich preferencích. Můžete si vybrat kratší procházky trvající několik hodin, celodenní výlety nebo dokonce několikadenní safari.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu parku Awash?
- Nejlepší období pro návštěvu parku Awash je obvykle od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a málo srážek. Nicméně, park můžete navštívit po celý rok.

7. Je možné vidět divoká zvířata v Národním parku Awash?
- Ano, v parku žije široká škála divokých zvířat, včetně slonů, lva, geparda, hrocha, zebry a různých druhů antilop.

8. Můžeme si s sebou vzít vlastní jídlo a pití do parku?
- Ano, je povoleno si přinést vlastní jídlo a pití do parku. Nicméně je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a nekrmit divoká zvířata.

9. Můžeme se koupat ve vodopádech Awash?
- Bohužel je zákázáno se koupat vodopády Awash kvůli silným proudům a možné přítomnosti nebezpečných zvířat.

10. Existuje v parku Awash možnost turistického průvodce?
- Ano, je možné najmout si místního průvodce, který vám pomůže s navigací a poskytne vám informace o parku a jeho fauně a floře.


Počasí Etiopie Awash National Park


Awash National Park je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Etiopii. Nachází se ve východní části země, přibližně 200 km od hlavního města Addis Abeba. Tento park je jedinečný nejen svou přírodní krásou a bohatým živočišným světem, ale také svým specifickým počasím.

Klimatické podmínky v Awash National Park jsou typicky horké a suché. Park se nachází ve vyprahlé oblasti, kde prší jen minimálně po dobu zhruba čtyř měsíců v roce. Nejteplejší období nastává během období dešťů, kdy teploty mohou dosahovat až 45 °C. Období sucha, které trvá od listopadu do května, je charakterizováno extrémními teplemi a minimálními srážkami.

Vlhkost vzduchu je v Awash National Park většinou nízká, což v kombinaci s vysokými teplotami vytváří velmi suché a horké podmínky. Je důležité, aby návštěvníci parku měli s sebou dostatečné množství vody a chránili se před přílišným slunečním zářením.

I přes svou suchou povahu nabízí Awash National Park řadu překvapení. Nachází se zde několik řek, které poskytují zásobu vody pro živočichy a rostliny a vytvářejí tak bohatý ekosystém. Park je domovem mnoha druhů savců, včetně slonů, gazel, divokých prasat, hyen, lidoopů a mnoha dalších.

Dalším zajímavým fenoménem je zdejší sopečný pohoří, které tvoří impozantní scenérie. Mezi nejznámější sopky patří Fentale a Dofen. Výstupy na kopce nabízejí nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu a celý národní park.

Navzdory extrémnímu počasí je Awash National Park stále oblíbenou destinací pro turisty, kteří chtějí poznat místní divokou přírodu. Jednou z nejlepších aktivit, kterou zde lze podniknout, je safari. Při safari turisté můžou pozorovat mnoho druhů zvířat ve volné přírodě a zažít jedinečný zážitek.

Návštěva Awash National Park je zážitkem plným dobrodružství a fascinujících okamžiků. Tento národní park spojuje přírodní krásu, bohatou faunu a neuvěřitelné počasí, které tvoří jedinečnou kombinaci pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství v srdci Etiopie.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky