Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Barahona

Letenka Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších destinací v Karibiku a nabízí mnoho skvělých míst k prozkoumání. Jedním z těchto úžasných míst je Barahona, malebné město ležící na jihozápadě této země. Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte navštívit Barahonu a zažít její nádherné přírodní scenérie a kulturu.

Letenka do Dominikánské republiky je vstupenkou do ráje. Již při přistání na mezinárodním letišti v Santo Domingu se návštěvníci ocitají v tropickém ráji, kde je vždy teplo a palmové pláže jsou běžným výhledem z letadla. Zde začíná vaše dobrodružství v tomto karibském ráji a Barahona je jedním z míst, které za to stojí.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je obklopená úchvatnou přírodou. Jeho poloha poblíž hory Bahoruco, jezera Enriquillo a podél pobřeží Karibského moře dělá z Barahony perfektní výchozí bod pro objevování přírodních krás Dominikánské republiky.

Jednou z největších přírodních atrakcí, kterou můžete ve městě navštívit, je Lago Enriquillo, což je největší slané jezero v Karibiku. To je domovem mnoha endemických druhů a příležitostí k pozorování vzácných živočichů, jako jsou krokodýli a želvy. Pro přírodovědce a milovníky divokého života je návštěva tohoto jezera skutečným zážitkem.

Další z nejzajímavějších míst v oblasti Barahona je přírodní rezervace Jaragua. Tato oblast je známá díky své bohaté flóře a fauně a nabízí příležitost k procházce jedinečným přírodním prostředím. Z pohledu rezervace můžete také obdivovat krásné Karibské moře a jeho tyrkysově modrou barvu.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, určitě byste neměli vynechat návštěvu Bahoruco, horského masivu nacházejícího se nedaleko Barahony. Toto území nabízí nádhernou horskou krajinu s vodopády, jezery a malebnými vesnicemi. Zde si můžete užít pěší turistiku, horské kolo nebo třeba jízdu na koni a prozkoumávat krásy této oblasti.

Samozřejmě, žádná cesta do Dominikánské republiky není kompletní bez návštěvy jejích slavných pláží. I když se Barahona nachází na jihozápadě země a není to nejpopulárnější turistická destinace, zdejší pláže jsou stejně nádherné jako ty na ostatních místech v Dominikánské republice. Pláže jako San Rafael, Los Patos a Bahía de las Águilas patří mezi nejkrásnější ve zemi a nabízejí výborné možnosti pro opalování, šnorchlování a potápění.

Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte dokonalé místo pro relaxaci, Barahona má pro vás něco speciálního. Zdejší krásné přírodní scenérie a zářivé azurové moře vytváří dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte začlenit Barahonu do svého itineráře. Toto malebné město nabízí jedinečnou přírodní krásu a autentickou dominikánskou kulturu, kterou nezapomenete. Rozhodně si zaslouží místo na seznamu míst k navštívení! Nakupte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dominikánské republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Barahony je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

Dotaz: Jak se tam dostanu z Punta Cana?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se z Punta Cana dostat do Barahony, je autem. Trasa trvá asi 4-5 hodin. Také lze využít autobusové nebo charterové lety.

Dotaz: Co mohu vidět a dělat v Barahoně?
Odpověď: V Barahoně můžete navštívit národní park Jaragua, bahenní lagunu Oviedo, pláže Playa de San Rafael a Playa Quemaito, vodopád el Limón a další atrakce.

Dotaz: Je v Barahoně bezpečno?
Odpověď: I když je obecně bezpečné cestovat do Barahony, je stále důležité být obezřetný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření, jako je například neopouštět cennosti bez dohledu.

Dotaz: Mluví se tam anglicky?
Odpověď: Základní angličtina se v turistických oblastech často používá, ale obecně je španělština v Dominikánské republice hlavním jazykem. Doporučuje se naučit se základy španělštiny, aby byla komunikace s domorodci snadnější.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Barahona je malebné město nacházející se na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky. Tato oblast je neuvěřitelně bohatá na krásné pláže, horská panoramata a tropickou flóru a faunu. Pokud hledáte unikátní dovolenou, Barahona je neodolatelným cílem.

Jednou z největších předností Barahony je jeho nezkalená příroda. Vstoupíte do skutečného ráje, kde zjistíte, že Dominikánská republika je mnohem více než jen oblíbený turistický komplex Punta Cana. Mezi hlavní turistické atrakce v Barahoně patří: národní park Jaragua, národní park Sierra de Bahoruco a biosférická rezervace Enriquillo. V těchto chráněných oblastech můžete objevovat nádhernou přírodu s pozoruhodnými druhy rostlin a živočichů, včetně jediné populace větrného draka Hispanioly.

Ale Barahona nemá jen přírodní krásy, ale také velkolepou historii. Signifikantním místem je třeba starobylý indiánský hrad Larimar, který představuje památku na prekolumbovskou éru. Tento hrad je postavený na vrcholu útesu a nabízí nádherný výhled na Karibské moře. Pro milovníky historie je to skvělé místo, kde se dozvíte více o původních obyvatelích ostrova Hispaniola.

Další atrakcí je Lagunová oblast Oviedo. Tato laguna je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků, jako je například flamingo a kolpích. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat rozsáhlé laguny nebo se vydat na vodopády Los Patos, což je nejvyšší vodopád v zemi o výšce 40 metrů. Je to skvělé místo pro piknik a ochlazení se v průzračné vodě.

Pokud preferujete odpočinek na pláži, Barahona má také něco k nabídnutí. Pláže Bariay a San Rafael jsou nádherné pobřežní úseky s jemným pískem a tyrkysovými vodami. Zde si můžete užívat slunečního záření, potápění, šnorchlování a mnoho dalších vodních aktivit.

Pokud jde o ubytování, Barahona nabízí širokou škálu luxusních hotelů a rezortů. Můžete si vybrat mezi plážovými komplexy, které nabízí kompletní služby a pohodlí, nebo si zvolit menší a přátelštější rodinné hotely, které vám umožní prozkoumat město a jeho okolí.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která je odlišná od běžných turistických centr, pak byste měli zvážit návštěvu Barahony v Dominikánské republice. Krásná příroda, fascinující historie a neuvěřitelné pláže vás zcela uchvátí. Nezapomeňte přibalit fotoaparát a připravit se na nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších koutů Karibiku.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Karibiku. Na jihu této krásné země se nachází město Barahona, které nabízí nejen úchvatnou přírodu a krásné pláže, ale také skvělé možnosti ubytování.

Barahona je malebné město ležící na pobřeží Karibského moře. Jeho poloha v blízkosti hor Sierra de Bahoruco a Jihovýchodního národního parku dělá z tohoto místa ideální základnu pro ty, kteří se rádi vydávají do přírody a objevují krásy Dominikánské republiky.

Ve městě Barahona naleznete rozmanitou nabídku ubytování, která odpovídá různým preferencím a rozpočtům. Pokud hledáte luxusní a hlavně romantické ubytování, nechte se okouzlit některým z místních resortů. Ty nabízí prvotřídní služby, wellness centra, soukromé pláže a velké bazény. Rezorty jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí jenom relaxovat a užívat si klidné dovolené.

Pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel jsou v Barahoně také dostupné příjemné hotely s rodinnými pokoji nebo apartmány. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje se vším potřebným pro příjemný pobyt.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v nezávislých apartmánech a domech, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim představám. V Barahoně je možné najít cenově dostupné ubytování v blízkosti pláží i v centru města. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí prozkoumávat místní kulturu, gastronomii a zajímavosti.

Barahona je rovněž výchozím bodem pro objevování velkolepé přírody Dominikánské republiky. Sierra de Bahoruco je ideálním místem pro pěší túry a horské výlety. Návštěva národního parku Jihovýchodní je zase skvělou příležitostí pro pozorování místní fauny a flóry. Ubytování v těchto lokacích je obvykle zajištěno v kempech nebo malých chatkách a je vhodné pro ty, kteří chtějí prožít přímočarou a autentičtější dovolenou v přírodě.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob ubytování v Barahoně, budete mít možnost vychutnat si krásné pláže, teplé moře a nezapomenutelné západy slunce. Město je také známé svými lagunami a mangrovníky, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů.

Místní obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí a budou se snažit vám maximálně vyhovět. Dominikánská republika je známá také svou chutnou kuchyní, takže si určitě vychutnejte místní speciality.

Výběr ubytování v Barahoně závisí na vašich preferencích a rozpočtu, ale jedno je jisté - zážitky z pobytu v této části Dominikánské republiky vám zůstanou navždy ve vzpomínkách.


Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je proslulá svým tropickým klimatem a bohatou přírodou. Jedním z míst, které v této karibské zemi nabízí jedinečné počasí a krásnou přírodní scenérii, je město Barahona.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je známá svými nádhernými plážemi, horami a úchvatným mořem. Díky své geografické poloze se zde nachází velké množství mikroklimatu, které vytváří zcela odlišné podmínky oproti zbytku země.

Ve městě Barahona panuje typické tropické klima s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 31 °C během dne a 22 °C v noci. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C, zatímco v zimě se drží kolem 28 °C.

V oblasti Barahona je výrazný rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Sucho trvá přibližně od listopadu do dubna, kdy je minimální srážková činnost a země se postupně vysušuje. To však neznamená, že zde není vlhko. Naopak, vzduch je poměrně vlhký po celý rok díky přítomnosti moře a tropické vegetace.

Deštivé období přichází s monzunovými větry z Karibského moře, které způsobují období nepřetržitých dešťů, obvykle od května do října. Tyto deště mohou být velmi intenzivní a vést k povodním a sesuvům půdy. Nicméně právě v tomto období je příroda Barahony na svém vrcholu, s rozkvetlými květinami a zelenými lesy, které obklopují čisté řeky, kde se po dešti vytvářejí nádherné vodopády.

Město Barahona nabízí také několik turistických atrakcí, jako je Bahía de las Águilas, což je jedna z nejkrásnějších pláží v Karibiku. Panenský písek, tyrkysové moře a trocha samoty dělají z tohoto místa ráj pro milovníky přírody a odpočinku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Národní park Sierra de Bahoruco, který se nachází v blízkosti Barahony. Tento národní park je známý svou rozmanitou flórou a faunou, stejně jako svými úchvatnými výhledy. Procházky po divoké přírodě a objevování endemického rostlinstva a živočichů jsou zde velmi oblíbené.

Barahona je skutečně unikátním místem v Dominikánské republice, které nabízí fascinující počasí, krásné pláže a úžasnou přírodu. Pokud hledáte dovolenou v tropickém ráji, Barahona je zcela určitě místem, které byste měli navštívit. Ať už se rozhodnete strávit čas odpočinkem na pláži, prozkoumávat přírodní rezervace nebo poznávat místní kulturu, tato oblast vám nabídne vše, co si můžete přát.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky