Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Beliz Belize City (hlavní město)

Počasí Beliz Belize City (hlavní město)


Belize City, hlavní město Belize, se nachází na pobřeží Karibského moře. Tento region je známý svým tropickým podnebím, které nabízí horké teploty po většinu roku. Přečtěte si následující článek pro přehled o počasí v Belize City.

Belize City zažívá podnebí tropické savany. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 °C až 32 °C po celý rok. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až 35 °C. Na druhou stranu, nejchladnější období je mezi prosincem a únorovem, kdy se teploty snižují na příjemných 20 °C.

V Belize City je vysoká vlhkost vzduchu, a to především kvůli jeho polohy v blízkosti oceánu. Vlhkost dosahuje průměrně 75 % až 85 %, což může mít vliv na pocity teploty. Když se vlhkost kombinuje s vysokými teplotami, může se zvýšit pocit horka až na 40 °C.

Pokud jde o srážky, Belize City je zasaženo obdobím sucha a obdobím dešťů. Období sucha trvá od února do května, kdy je srážkový úhrn minimální. Naproti tomu období dešťů začíná v červnu a končí v listopadu s vrcholy v září a říjnu. To je také období hurikánů a tropických bouří, které mohou způsobit silné větry a velkou míru srážek. Je důležité mít na paměti, že Belize City se nachází ve venkovském regionu, který může být více ohrožen hurikány než-li vnitrozemí země.

Beliz City je známé svými plážemi a mořskými aktivitami, které jsou ovlivněny počasím. Pokud plánujete koupání nebo potápění, bude pro vás lepší navštívit Belize City v období sucha, aby bylo moře klidné a viditelnost dobrá. Ve vodách Belize je živý korálový útes, který je vyhledávaný mezi potápěči. Nezapomeňte však sledovat aktuální předpovědi počasí a radit se s místními odborníky, abyste se vyhnuli nebezpečným situacím.

Celkově je Belize City zasnoubené exotickým počasím a stojí za to navštívit tento překrásný kout Karibiku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit, nezapomeňte balit své plavky, ochranný opalovací krém a deštník. Díky tomu si budete moci vychutnat vše, co Belize City nabízí, bez ohledu na to, jaké počasí vás potká.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Belize City (hlavní město)


1. Jak se dostat do Belize City?
- Do Belize City se můžete dostat letecky, trajektem nebo autem. Belize City má také mezinárodní letiště Philip S. W. Goldson International Airport, kam létají některé mezinárodní lety.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Belize City?
- Mezi nejlepší místa k návštěvě v Belize City patří například Belize Zoo, Belize City House of Culture and Downtown Rejuvenation Project, St. John's katedrála, Fort George a Národní muzeum Belize.

3. Jaké jsou místní speciality na ochutnání v Belize City?
- V Belize City se můžete pokochat místními specialitami, jako jsou ryby a mořské plody, tamales, cochinita pibil (pomalu pečené vepřové), ovoce a tropické šťávy.

4. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Belize City?
- Belize City nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně luxusních resortů, malých hotelů a hostinců.

5. Jaké jsou další atrakce v okolí Belizy City?
- V okolí Belize City je mnoho dalších atrakcí, jako jsou tajuplné modré díry, pláže na pobřeží Karibiku, ruiny Mayů, národní parky a přírodní rezervace.

6. Jak je počasí v Belize City?
- V Belize City panuje tropické klima s teplými teplotami po většinu roku. Nejvhodnější období pro návštěvu Belize City je od listopadu do dubna, kdy je sušší a méně deštivé.

7. Jaká je zde místní měna?
- Místní měnou v Belize City je belizský dolar (BZD). Měnu lze vyměnit na většině bank a směnáren, ačkoli přijímají také americké dolary.


Ubytování Beliz Belize City (hlavní město)


Belize City je hlavním městem a největším městem Belizy, malé středoamerické země ležící na východě pobřeží Střední Ameriky. Město je oblíbenou cílovou destinací pro turisty, kteří se chtějí blíže seznámit s belizskou kulturou a prozkoumat jeho okolí, včetně slavných belizských bariérových ostrovů a národních parků.

Když jde o ubytování v Belize City, cestovatelé mají na výběr mezi různými možnostmi, které jsou přizpůsobeny různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kdo hledají luxusní a komfortní ubytování, jsou v Belize City k dispozici řady luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní ubytování, moderní vybavení a širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénů, restaurací, lázní a dalších rekreačních aktivit. Některé z těchto hotelů jsou dokonce umístěny na pláži, což zajišťuje nádherný výhled na Karibské moře a přístup k bílým písečným plážím.

Na druhé straně jsou k dispozici také menší hotely a penziony, které jsou vhodné pro cestovatele s nižším rozpočtem. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednoduché a pohodlné pokoje za přijatelné ceny. Cestovatelé se zde mohou setkat s přátelskými místními lidmi a získat náhled na belizskou kulturu.

Další možností pro ubytování v Belize City jsou pronájmy bytů nebo domů. Tato možnost je ideální pro delší pobyty nebo skupiny cestovatelů, kteří preferují větší prostor a větší míru nezávislosti. Pronajatý byt nebo dům vám umožní pohodlnější a intimnější ubytování a zároveň vám poskytne možnost vařit si vlastní jídlo a pocítit atmosféru města jako místní obyvatelé.

Ať už se rozhodnete pro pobyt v luxusním hotelu, menším hotelu nebo pronájem bytu či domu, doporučuje se v Belizské City rezervovat ubytování předem, zejména v turisticky rušných obdobích. Je také důležité vyhledat informace o kvalitě a bezpečnosti místních ubytovacích zařízení dříve, než se rozhodnete pro rezervaci.

Belize City nabízí různé možnosti ubytování, které vyhovují rozmanitým potřebám a rozpočtům cestovatelů. Nezáleží na tom, zda hledáte luxus a pohodlí nebo cestujete s nižším rozpočtem, Belize City má zařízení, která dokážou splnit vaše požadavky a zároveň vám umožní prozkoumat krásy a kulturu Belizy.


Dovolená Beliz Belize City (hlavní město)


Belizské hlavní město Belize City je fascinující destinací, kterou stojí za to navštívit během své dovolené v Belize. Toto město leží na východním pobřeží Belizského zálivu a nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí a zážitků.

Belize City je historickým centrem Belize a zachovává mnoho svých koloniálních kořenů. Procházení ulicemi města je jako cesta zpět v čase, když se ocitnete obklopeni barokní architekturou a malebnými uličkami. Vydejte se na procházku Starouměstskou ulicí, která je hlavní tepnou města, a obdivujte krásné budovy a památky, jako je například katedrála svatého Jana, což je jedna z nejstarších katedrál v západním polokouli.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je v Belize City také mnoho možností. V okolí města se nachází řada národních parků a chráněných oblastí, včetně národního parku City of Rio Bravo, který je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Zde můžete podniknout pěší túru nebo jízdu na kole a obdivovat krásy Belizeanského deštného pralesa.

Pro milovníky vodních sportů je Belize City také ideálním výchozím bodem. V zálivu Belize je možné se věnovat potápění a šnorchlování v jednom z nejlepších korálových útesů na světě. Explore Great Blue Hole je populární potápěčskou destinací, což je podmořská jeskyně s velkým modrým otvorem.

Belizské město Belize City je také bohaté na kulturní dědictví a místní tradice. Návštěvníci mohou navštívit Belizské muzeum, které představuje bohatou historii a kulturu země. Můžete se také zúčastnit místních přehlídek nebo se těšit z bohaté synchronizované hudby, kterou Belize City nabízí.

Po celém městě jsou též roztroušeny trhy, kde můžete ochutnat tradiční belizskou kuchyni a nakoupit místní suvenýry.

Belize City je také výchozí bod pro další zajímavá místa v Belize, jako je například archeologická lokalita Altun Ha nebo rezervace jelena Timba Pech. Z města také odplouvají lodě do jiných belizských destinací, jako je například ostrov Ambergris Caye, který nabízí úžasné pláže a možnosti potápění.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Belize, určitě nevynechejte návštěvu belizského hlavního města Belize City. Město nabízí kombinaci bohaté historie, adrenalinových zážitků a úžasné krásy přírody, které vám umožní připojit se k bohaté kultuře a životu Belize.


Letenka Beliz Belize City (hlavní město)


Letenky do Belize City, hlavního města Belizy, se staly velmi populární mezi turisty z celého světa. A není divu, Beliza nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, vysoké hory, křišťálově čistou vodu, bílé písky a korálové útesy. Je to také země s bohatou historií, kde se prolínají kulturální vlivy od Mayů a Španělů, až po Afričany a Karibské obyvatele.

Cesta do Belize City trvá asi 12 hodin, včetně přestupu. Na letišti Belize City je možné si pronajmout auto, nebo si zamluvit transfer a odjet do svého hotelu poblíž pláže. K dispozici jsou také taxislužby a veřejná doprava, jako jsou autobusy a minibusy.

Belize City sám o sobě nemá mnoho turistických atrakcí, ale stojí za návštěvu kvůli kulturnímu bohatství a zejména díky možnostem vodních sportů. Hlavní přístavy, jako Ambergris Caye a Caye Caulker, nabízí kromě krásných pláží a čistého moře taky šnorchlování a potápění v korálových útesech.

Levnější letenky do Belize City jsou k dostání hlavně mimo sezónu, tedy od května do září. Pro turisty, kteří hledají luxusní pobyt a více komfortu, jsou k dispozici all-inclusive resorty v oblasti zvané Placencia. Pokud hledáte adrenalinové sporty a nevadí vám spát v prostém ubytování, můžete se vydat do vnitrozemí a hor, kde je populární rafting a trekking.

Jíst v Belize City znamená ochutnávat to nejlepší z kuchyní vlivů z celého Karibiku. Místní kuchyně je ovlivněna exotickými chutěmi Afriky, Španělska, Indie a Mayů. Pokrmy tady jsou plné koření a čerstvých ingrediencí. Mnoho restaurací servíruje také ryby a další mořské plody, takže se určitě vyplatí to vyzkoušet.

Celkově lze říct, že Belize City je skvělým místem pro dovolenou s rodinou nebo přáteli, kteří hledají spojení s přírodou, adrenalinové zážitky a odpočinek u krásného moře. Ať už jste milovníci vodních sportů, nebo se chcete jenom opalovat u pláže a relaxovat v luxusním resortu, Belize City je jedno z nejlepších míst pro nezapomenutelnou dovolenou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky