Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Lednice-Valtice

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Lednice-Valtice


1. Co je Lednice-Valtice?

Lednice-Valtice je komplex zámků a parků nacházející se na jižní Moravě v České republice. Je to jeden z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek v Česku.

2. Jak se dostanu do Lednice-Valtice?

Lednice-Valtice se nachází asi 60 kilometrů od Brna a je snadno dostupné autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližší vlaková zastávka je v Břeclavi, odkud je možné se dostat autobusem nebo taxíkem do Lednice nebo do Valtice.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Lednice-Valtice?

Lednice-Valtice je otevřené téměř celý rok, s výjimkou některých svátků. Otevírací doby se mohou lišit v závislosti na sezóně, proto je dobré před návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách.

4. Kolik stojí vstupné do Lednice-Valtice?

Ceny vstupného se liší v závislosti na věku návštěvníků, druhu vstupenky a sezóně. Existují různé vstupenky, které umožňují návštěvu různých částí komplexe. Aktuální ceny vstupného je možné najít na oficiálních webových stránkách.

5. Jaká je délka prohlídky Lednice-Valtice?

Délka prohlídky závisí na zájmu a času, který návštěvníci chtějí věnovat prohlídce. Celý komplex je rozlehlý a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Několikahodinové prohlídky jsou běžné, ale je také možné strávit zde celý den.

6. Co je nejzajímavější částí Lednice-Valtice?

V Lednici-Valtici je mnoho zajímavých míst k prohlídce. Mezi nejznámější patří zámek Lednice, zámek Valtice, Janův hrad, Hrádek u Nejdku a Minaret. Dále také rozsáhlé parky a rybníky, které jsou ideální pro procházky a pikniky.

7. Můžu si vzít svého psa do Lednice-Valtice?

Ano, psi jsou v Lednici-Valtici povoleni, ale musí být drženi na vodítku a dodržovat veškeré zákony a pravidla týkající se zvířat. Je také důležité uklízet za svým psem a dbát na to, aby nevstupoval do zakázaných prostor.

8. Nabízí Lednice-Valtice možnost ubytování?

Ano, v okolí Lednice-Valtice je možné najít několik hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení. Zařízení se liší dle ceny, vybavení a umístění. Je možné si vybrat ubytování jak v Lednici, tak v blízkých okolních obcích.

9. Můžu si piknikovat v Lednice-Valtice?

Ano, je možné si piknikovat v parku v Lednici-Valtici. Existují speciálně určené piknikové místa, kde je možné rozložit deku a piknikovat. Je však důležité uklízet za sebou a dbát na to, abyste neodnesli žádné odpadky.

10. Nabízí Lednice-Valtice prohlídky v cizím jazyce?

Ano, prohlídky v Lednici-Valtici jso


Letenka Česko Lednice-Valtice


Letenka Česká republika - Lednice-Valtice: Objevte kouzlo moravského venkova

Česko, země bohatá na historii, kulturu a nádhernou přírodu, nabízí mnoho fascinujících destinací pro turisty z celého světa. Mezi nejvíce navštěvované lokality patří krajina jižní Moravy, která je známá svými malebnými vesnicemi, vinnými sklípky a nádhernou architekturou. Mezi skryté poklady této oblasti patří i Lednice-Valtice, dvě sousedící obce, které vytvářejí jedno z nejkrásnějších kulturních a přírodních dědictví České republiky.

Letenka Česko Lednice-Valtice vám umožní zažít unikátní kombinaci přírody a historie. Můžete se těšit na procházky rozsáhlými parky, navštívit romantický zámek, prozkoumat vinice a ochutnat kvalitní vína, nebo shlédnout expozici v překrásných zámeckých interiérech. Pokračovat můžete výlety do okolí, kde najdete další skvosty regionu.

Prvním krokem k objevování Lednice-Valtic bude zakoupení letenky Česká republika - Lednice-Valtice. Nejbližším letištěm je Vídeňské letiště, které je vzdálené přibližně 70 kilometrů od Lednice-Valtic. Díky těsné blízkosti si můžete pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se snadno dostali do svého cíle.

Po příjezdu do Lednice-Valtic máte možnost navštívit Lednický zámek, který je považován za jeden z nejkrásnějších empírových zámků v Evropě. Poté můžete vyrazit do nedalekého areálu Valtického zámku, který působí jako romantická pevnost s výhledy na okolní vinice. Na své cestě nezapomeňte navštívit i minaret v Lednici, který vás okouzlí svou exotickou atmosférou a panoramatickým výhledem.

Lednice-Valtice je také známé svými rozsáhlými parky, které jsou dodnes udržovány ve velmi dobrém stavu. Můžete si vychutnat procházku kolem jezera na ostrůvku, které je ozdobeno pohádkovými stavbami a altány, nebo se vydat na výlet k loveckému zámečku Janův hrad, který se tyčí nad krajinou.

Navštívení Lednice-Valtic je také skvělou příležitostí k prozkoumání okolního venkova. Region je známý svými dobrými víny a můžete navštívit místní vinné sklípky, kde si můžete vychutnat ochutnávky a naučit se víno poctivě ochutnávat. Okolí je také bohaté na historické vesnice a malá města, které si zachovaly svůj tradiční ráz.

Letenka Česko Lednice-Valtice je klíčem k objevování této kouzelné části Moravy. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, architektury nebo přírody, tato oblast vás jistě okouzlí svou pestrou nabídkou zážitků. Přijeďte do Lednice-Valtic a prozkoumejte jedinečnou kombinaci historie, kultury a nádherné přírody, která tvoří nezapomenutelné zážitky.


Počasí Česko Lednice-Valtice


Česko je známé jako země s proměnlivým počasím a může být velmi nepředvídatelné. Pokud vás zajímá počasí v oblasti Lednice-Valtice, můžeme vám říci, že se jedná o oblast s mírným podnebím. Zde vám přinášíme podrobnější přehled o tom, co můžete očekávat v této části Česka.

Letní měsíce jsou v oblasti Lednice-Valtice velmi příjemné, s teplotami kolem 25°C a minimem srážek. Je vhodné si vzít sebou lehké oblečení, klobouk nebo sluneční brýle, abyste mohli v klidu prozkoumávat krásy této oblasti. Větry jsou běžné a mohou být občas nečekaně silné. Pokud se v létě rozhodnete navštívit Lednicko-valtický areál, můžete si užít krásné výhledy, procházku po zámeckých zahradách a navštívit i mnoho vinic, kde si můžete ochutnat místní vína.

Říjen a listopad jsou v oblasti Lednice-Valtice velmi chladné a mohou být deštivé. Je možné, že bude potřeba si vzít s sebou teplejší oblečení, aby byla návštěva co nejpříjemnější. Procházka po zahradách vypadá krásně i v této roční době, protože se zde nachází mnoho stromů a keřů, kteří mění barvy. Navštívit můžete také četné muzea a pamětihodnosti v této oblasti.

Zima v oblasti Lednice-Valtice může být velmi chladná a mrazivá, s teplotami okolo -5°C. Pokud navštívíte tuto oblast v zimě, měli byste se oblékat velmi teple a mít při sobě pohodlné boty pro procházky. V zimních měsících se také můžete těšit na sníh, a tak si užít například lyžování nebo sáňkování na kopec Žebín.

Jaro v oblasti Lednice-Valtice je krásné a svěží. Teploty se pohybují mezi 10 a 20°C a kvetou zde mnohé rostliny a květiny. Tato oblast je také známá díky svému vinohradnictví a tak nezapomeňte ochutnat místní vína. V jarních měsících se zde také konají různé festivaly a akce, které stojí za návštěvu.

Celkově je oblast Lednice-Valtice krásná a stojí za návštěvu v jakémkoli ročním období. Při plánování návštěvy si ale nepamatuji, že v této oblasti může být různé počasí, a tak si raději vezměte s sebou oblečení na všechny případy. Můžete se těšit na procházky, výlety, místní vína a mnoho dalšího.


Ubytování Česko Lednice-Valtice


Česko je známé svými krásnými památkami a přírodními scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejatraktivnějších lokalit v Česku je Lednice-Valtice, která se nachází v jižní části Moravy. Tato oblast je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO a představuje skvělé místo pro kombinaci kulturního a přírodního poznávání.

Kromě nádherných zámků, které jsou hlavními dominantami této oblasti, zahrnuje Lednice-Valtice také rozlehlé parky, rybníky a vinice. Nejpůsobivějším místem je Lednicko-Valtický areál, který je největším uměle vytvořeným krajinným celkem v Evropě. Turisté se sem sjíždějí z celého světa, aby si prohlédli tuto pozoruhodnou památku.

Pokud se rozhodnete navštívit Lednice-Valtice, budete potřebovat vhodné ubytování. Naštěstí, v této oblasti je dostatek možností, jak najít ideální místo pro váš pobyt. V oblasti Lednice se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí komfortní ubytování a výhled na okolní krásy. Pro ty, kteří preferují atmosféru menších a rodinně vedených ubytování, je zde také mnoho možností penzionů a privátů.

Valtice, druhá část Lednice-Valtice komplexu, také nabízí různé možnosti ubytování. Kromě hotelů a penzionů jsou zde také možnosti pronájmu apartmánů a chalup. To je skvělá volba pro ty, kteří si chtějí užít větší míru soukromí a nezávislosti během svého pobytu.

Ať už se rozhodnete pro Lednici nebo Valtici, budete mít blízko ke krásám této oblasti. Zámek Lednice je obklopen rozsáhlým parkem, který se rozprostírá na desítky hektarů. Můžete se projít okolo jezera, navštívit Minaret nebo navštívit Apollonův chrám. Nedaleko je také Valtice, kde se nachází další zámek a také bohatá nabídka vinařství, které jsou totožné s touto oblastí.

Navštěvovat Lednici-Valtice může být velmi zajímavým a klidným zážitkem. Ubytování v této oblasti je snadno dostupné a nabízí široké možnosti pro všechny typy turistů. Ať už preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo soukromý apartmán, jistě si vyberete to nejlepší pro váš pobyt v Lednici-Valtici. Přijďte a objevte krásy této jedinečné části Česka!


Dovolená Česko Lednice-Valtice


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která kombinuje krásnou přírodu, historii a kulturu, potom byste měli zvážit návštěvu Česka a konkrétně oblasti Lednice-Valtice. Tato malebná oblast se nachází v jižní části Moravy a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit v Česku.

Královský lednický zámek a zámecký park spolu s valtickým zámkem a jeho okolím tvoří Lednicko-valtický areál, který byl roku 1996 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Tato oblast je známá svými romantickými zámeckými budovami, rozlehlými parky, rybníky a vinicemi.

Lednice je proslavená svým impozantním zámkem, který je považován za jednu z nejkrásnějších staveb svého druhu v Evropě. Tento zámek ve stylu anglické gotiky a tudorovské gotiky byl postaven v 17. století a ukazuje bohatství a přepych tehdejších majitelů. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, který je ideální pro procházky a pikniky. Na rozlehlém území parku se nachází mnoho zajímavých objektů, jako je Apollonův chrám, Vodní hrad a Minaret.

Valtice je další perla této oblasti, která se nachází nedaleko Lednice. Hlavní dominantou Valtic je barokní zámek, který byl postaven v 17. století. Zámek je obklopen nádherným parkem, který se táhne až k hercegovským vinicím. Valtický zámek sloužil jako letní rezidence habsburských panovníků a dnes je známý pro své bohaté sbírky umění a historické interiéry. Uvnitř zámku si návštěvníci mohou prohlédnout například kapli s freskami, barokní salóny, knihovnu a muzeum vína.

Lednicko-valtický areál je rovněž rájem pro milovníky vína. Tato oblast je známá svými kvalitními vínem a vinicemi, které jsou roztroušeny po celém okolí. Některé z těchto vinic jsou otevřeny pro veřejnost a nabízejí degustace a prohlídky kolem vinic a sklepů. Neprojeďte se tedy místní krajinou bez ochutnání některého z těchto výborných vín.

Kromě historických památek a vinic je oblast Lednice-Valtice ideálním místem pro procházky a cykloturistiku. Můžete si pronajmout kolo a projet se podél řeky Dyje, projet se okolními poli nebo navštívit národní park Pálava, který je známý svými skalními útvary a výhledy.

Dovolená v oblasti Lednice-Valtice je výjimečným zážitkem pro každého. Bez ohledu na to, zda máte zájem o historii, kulturu, přírodu nebo víno, toto místo vám nabídne vše. Takže příště, když plánujete dovolenou, nezapomeňte zahrnout tuto úchvatnou oblast do svého seznamu destinací.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky