Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Panama Coiba National Park

Dovolená Panama Coiba National Park


Panama Coiba National Park – ostrov z divočiny, pláží a křišťálově čistého moře

Panama Coiba National Park je chráněnou oblastí na severozápadě Panama. Nachází se na ostrově Coiba, který patří mezi největší v Pacifiku. Celkem zabírá 2700 kilometrů čtverečních, z toho 80 % tvoří voda a zbytek ostrov. Park patří mezi nejkrásnější místa na světě a nabízí návštěvníkům nejen úžasnou přírodu, ale také bohatou historii.

Historie

Ostrov Coiba měl dříve špatnou pověst jako nejnebezpečnější vězení v Panamě, kde byli drženi nejnebezpečnější zločinci. Po ukončení provozu v roce 2004 byl ostrov přidělen k ochraně přírody. V roce 2005 byla oblast prohlášena za národní park a v roce 2008 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Fauna

Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako je například kočka jaguárská, lenochod tříprstý, rozličné druhy opic, různé druhy hadů, krokodýli apod. Nejvíce bude turisty ale zajímat mořský svět kolem ostrova. Panuje zde jedna z nejbohatších podmořských ekosystémů na světě. Nachází se zde řada různých druhů ryb, korálů, želv, delfínů, krokodýlů, žraloků a mnoho dalších. Jde o ideální destinaci pro milovníky potápění, kteří mohou obdivovat podmořskou přírodu vstříc osobně.

Flóra

Na ostrově můžete najít řadu unikátních druhů rostlin, z katerých některé jsou endemické a vyskytují se pouze na tomto ostrově. Díky absenci lidského vlivu a zástavby se zde mnoho rostlin dokázalo přizpůsobit místním podmínkám a vyvinout se do unikátních podob. Lze zde najít několik druhů palm, orchidejí, kaktusů, kapradin a mnoho dalších.

Aktivity v parku

Kromě potápění, což je hlavní lákadlem národního parku, je zde možnost absolvovat trekkingy a kajakové výlety. Během kajakových výletů můžete pozorovat místní ptactvo, ryby, korály, delfíny. Výlety jsou vedeni místními průvodci, kteří znají ostrov jako své boty.

Volte pobyt na Coiba

Pokud toužíte po odpočinku a relaxaci z cestování, je Coiba ideální destinací mateřskou. Pokud vyrazíte na výlet do této oblasti, určitě se vám tam bude líbit. Okouzlí vás nádherná příroda, unikátní druhy rostlin a zvířat a hlavně bílé písečné pláže, které se rozprostírají na pobřeží. Panamští lidé jsou k návštěvníkům velmi přátelští a ochotní pomoci s jakýmkoli problémem. Pobyt na Coiba parku je nezapomenutelný, takže pokud máte možnost ho navštívit, určitě to neváhejte.


Počasí Panama Coiba National Park


Panama Coiba National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodních parků ve střední Americe. Nachází se na stejnojmenném ostrově Coiba v Panamském zálivu a je jednou z největších národních parků v Latinské Americe. Park je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry, ale také nabízí návštěvníkům dechberoucí scenérie a možnosti pro různé outdoorové aktivity.

Jedním z nejvýraznějších aspektů počasí v Panama Coiba National Park je jeho tropický charakter. Tropický klimatický režim znamená vysoké teploty po celý rok, vysokou vlhkost a sezónní srážky. Nejteplejší měsíce jsou obvykle od prosince do dubna, kdy teploty mohou dosahovat až 35°C. Nejchladnější období je pak od května do listopadu, kdy teploty klesají na příjemných 25-30°C.

Srážky jsou v Panama Coiba National Park většinou sezónní a obvykle se vyskytují od dubna do listopadu. Během těchto měsíců můžete očekávat pravidelné deště, které jsou typické pro tropické oblasti. Tyto deště mohou být krátkodobé, ale intenzivní. Období od prosince do března je obvykle sušší a srážky jsou méně časté.

Vzhledem k tomu, že Panama Coiba National Park leží v Panamském zálivu, je také ovlivňován zálivovými proudy a mořskými vanami. To vede k tomu, že teplota vody je obvykle velmi příjemná pro koupání a potápění po celý rok. Průměrná teplota vody se pohybuje mezi 26-29°C.

Díky tropickému počasí Panama Coiba National Park nabízí nekonečné možnosti pro venkovní aktivity. Turisté mohou objevovat nádherné pláže, procházet deštnými pralesy, pozorovat místní živočichy nebo se věnovat potápění a šnorchlování. Park je také domovem mnoha ohrožených druhů, jako jsou želvy, žraloci nebo klokanovci, což přináší dodatečnou hodnotu pro ekoturisty a přírodovědce.

Je důležité si uvědomit, že Panama Coiba National Park je chráněnou oblastí a je nutné respektovat přírodní prostředí. Návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku a pracovníci parku nabízejí průvodcovské služby a organizují ekoturistické aktivity, které umožňují návštěvníkům objevovat park a současně chránit jeho unikátní ekosystém.

Pokud máte rádi dobrodružství a přírodu, Panama Coiba National Park je ideálním místem k návštěvě. Jeho tropické počasí, úchvatné scenérie a bohatá biodiverzita je zcela nezapomenutelná. Navštivte toto úchvatné místo a zažijte jedinečnou přírodní krásu Panamy.


Ubytování Panama Coiba National Park


Panama Coiba National Park je jedním z nejcennějších přírodních pokladů Panamy. Nachází se na stejnojmenném ostrově Coiba ve Střední Americe a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Park je známý svou ohromující biodiverzitou, krásnými plážemi a pestrou paletou vodního života.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou zůstat v parku, jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které splňují potřeby a preference každého jednotlivce. Nejběžnějšími možnostmi jsou kempovací místa, bungalovy a ubytování ve vesnici Santa Catalina.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat park plně, jsou k dispozici kempovací místa na různých místech ostrova. Tyto kempovací plochy jsou vybaveny základními zařízeními, jako jsou toalety a ohniště, a nabízejí jedinečnou možnost zažít přírodu na vlastní kůži. Návštěvníci mohou pozorovat rozmanité druhy zvířat a rostlin, prozkoumávat bažiny, džungli a vrcholky hor. Kempování v parku je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do klidného a nedotčeného prostředí.

Pro ty, kteří preferují pohodlnější možnosti ubytování, jsou k dispozici bungalovy. Tyto bungalovy nabízejí větší pohodlí a soukromí, a jsou vybaveny základním nábytkem, postelí a soukromou koupelnou. Některé z bungalovů mají také malé terasy, ze kterých si můžete vychutnat úchvatný výhled na okolní přírodu. Bungalovy jsou vhodné pro páry nebo malé skupiny, kteří hledají pohodlnější a relaxačnější zážitek.

Pro ty, kteří preferují ubytování mimo přírodu, je k dispozici ubytování ve vesnici Santa Catalina. Tato vesnice se nachází nedaleko parku a nabízí různé možnosti ubytování. Zde si návštěvníci mohou vybrat mezi hotelovými pokoji, rodinnými penziony nebo apartmány. Navíc, vesnice nabízí také různé služby a zařízení, jako jsou restaurace, obchody a turistická centra.

Ať už se rozhodnete pro kempování, bungalovy nebo ubytování ve vesnici Santa Catalina, pobyt v Panama Coiba National Park bude zaručeně nezapomenutelný. Budete mít příležitost prozkoumat bohatství fauny a flóry, zkoumat korálové útesy, plavat s delfíny nebo si jen tak užívat klidné a nádherné pláže. Ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody, tento park vám nabídne zážitky, které si budete pamatovat po zbytek života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Coiba National Park


1. Jak se dostat do Nacionalního parku Panama Coiba?
- Nejjednodušší způsob je letět do města Panama City a odtud pokračovat lodí nebo letadlem na ostrov Coiba.

2. Kolik stojí vstup do Nacionalního parku Panama Coiba?
- Vstup do parku je zdarma. Nicméně, pokud chcete využívat některého z turistických programů nebo aktivit, jako je potápění, je třeba si je individuálně rezervovat a platit za ně.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Nacionalním parku Panama Coiba?
- Na ostrově Coiba a v okolních vodách můžete provádět potápění a šnorchlování, turistiku, rybaření, pozorování ptáků a další aktivity v přírodě. Park nabízí také průvodce a drsnější treky pro dobrodružnější návštěvníky.

4. Mohu v Nacionalním parku Panama Coiba strávit noc?
- Ano, je možné strávit noc na ostrově v dobrodružných kempovacích zónách. Je však nezbytné si rezervovat místo předem a dodržovat stanovená pravidla.

5. Existují nějaké ubytovací možnosti v Nacionalním parku Panama Coiba?
- Na ostrově Coiba je k dispozici přímořský ředitelství s ubytovacími možnostmi pro turisty. Nachází se zde také několik menších privátních ubytovacích zařízení, která nabízejí pokoje a chatky.

6. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Nacionalním parku Panama Coiba?
- Park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, včetně vzácného kokosového krabiho a kriticky ohroženého ohonatce jubartského. Možná uvidíte také opice, plameňáky, leguány, různé druhy ryb a korálů.

7. Je možné potkat žraloky při potápění v Nacionalním parku Panama Coiba?
- Ano, je velmi pravděpodobné, že při potápění u pobřeží ostrova Coiba narazíte na žraloky. Panamá je známá svými bohatými vodami, které přitahují různé druhy žraloků jako je žralok bílý, žralok citronový a žralok barákuda.

8. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nacionalního parku Panama Coiba?
- Nejlepší čas na návštěvu parku je během suchého období od prosince do dubna, kdy jsou podmínky pro potápění a turistiku nejlepší. Během deštivého období od května do listopadu se mohou vyskytovat silné deště a proměnlivé mořské podmínky.


Letenka Panama Coiba National Park


Pokud hledáte exotické a nádherné místo na dovolenou, Panama Coiba National Park by mohlo být tím pravým. Národní park je umístěný na stejnojmenném ostrově a na několika malých okolních ostrovech v Panamském zálivu a nabízí nádherné pobřeží, korálové útesy a možnosti pozorování mnoha druhů zvířat.

Coiba National Park je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vzdát shonu městského života a užít si klidné a rekreační prostředí. Můžete se těšit na klidné pláže a úžasně modrou vodu, díky které budete moci podnikat nezapomenutelné vodní aktivity jako šnorchlování, potápění, rybolov, surfování nebo jen plavání. Ostrov a jeho okolí jsou totiž domovem pro mnoho druhů ryb, želv, delfínů, žraloků a mnoha dalších vodních zvířat.

Navíc je ostrov obklopen nádhernými korálovými útesy, které nabízejí mimořádné podvodní scenérie. Pokud si nejste jisti, jaký druh vodní aktivity zvolit, určitě doporučujeme šnorchlování nebo potápění. Můžete navštívit nedotčené útesy, kde byste mohli objevit řadu druhů barevných ryb, vodních želv a mnoho jiných krásných druhů živočichů.

Na pevnině můžete navštívit regenční les, který je domovem mnoha primátů, zvířat, jako je jaguár, tapír a mnoho dalších zvířat, pro které je Panama známá. Je zde mnoho turistických tras a dobrodružných výletů, které vám umožní poznat toto přírodní a krásné prostředí.

Kromě přírodních krás je Coiba National Park také historicky významný. Ostrov byl původně domovem pro tísňovou kolonii a později se stal vězením, ve kterém byli drženi nejhorší kriminálníci z Panamy. V roce 2005 bylo vězení zrušeno a ostrov se stal národním parkem.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Coiba National Park, neexistuje lepší způsob, než si zajistit letenku. Většina návštěvníků letí do města Panama City a odtud již cestou trajektem, nebo letadlem k národnímu parku. Existuje několik aerolinek, které létají do Panama City, takže není problém najít vhodnou letenku. Samotný let je nádherný, protože během tohoto krátkého letu uvidíte nádhernou krajinu z ptačí perspektivy.

Vzhledem k tomu, že Panama Coiba National Park není příliš velký, můžete snadno navštívit všechny jeho zajímavosti během několika dní. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku do Panamy, navštivte Coiba National Park a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v rámci krásné přírody.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky