Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Holašovice

Dovolená Česko Holašovice


Česko je známé svou krásnou přírodou, bohatou historií a malebnými vesničkami. Jednou z takových vesnic, která stojí za návštěvu, je Holašovice. Tato malá vesnice se nachází v jižních Čechách, v blízkosti Českého Krumlova, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Holašovice je jedinečná svou dochovanou osadní strukturou a dochovanými tradičními roubenými domy. Vesnice má původ až z 13. století a její historie je spojena s přítomností českých, německých a rakouských obyvatel. Od roku 1998 je Holašovice památkovou rezervací a ilustruje typickou jihočeskou vesnici v 19. a počátkem 20. století.

Procházka Holašovicemi je jako cesta časem. Každý dům je originální a má zachovanou svou autenticitu. Některé domy jsou otevřené pro veřejnost a můžete si prohlédnout jejich interiéry a vystavené exponáty z doby minulé. Na návsi stojí kostel sv. Jiljí, který je rovněž jedinečný svým architektonickým stylem.

Pokud se z Holašovic vydáte na procházku po okolí, budete odměněni krásnými výhledy na jihočeskou krajinu. V okolí se nachází několik rybníků a přírodních rezervací, které jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete se projít po naučné stezce, projíždět na kole nebo si zaplavat v jednom z rybníků. Pro milovníky cykloturistiky je zde také mnoho cyklostezek, které vás zavedou do okolních vesnic a zajímavých míst.

V Holašovicích se rovněž pořádají různé kulturní akce a folklórní festivaly. Tradiční folklorní slavnost "Holašovický štrůdl" je každoročně velmi oblíbená a přiláká mnoho návštěvníků z celého regionu. Můžete si vychutnat tradiční jídla, poslechnout tradiční hudbu a zhlédnout folklórní vystoupení.

Na dovolené v Holašovicích rozhodně nebudete zklamáni. Budete se cítit jako v pohádce a zažijete pravý kousek českého venkova. Můžete si vychutnat klid a ticho této malebné vesnice, procházet se jejími úzkými uličkami a obdivovat roubené domy. Pokud hledáte relaxaci a autentický český zážitek, Holašovice jsou pro vás ideální volbou.


Ubytování Česko Holašovice


Holašovice je malebná vesnice na jihu Čech, která se nachází v blízkosti města České Budějovice. Tato oblast je známá svými tradičními českými vesnicemi, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Holašovice je jednou z těchto vesnic a nabízí návštěvníkům autentický pohled na českou venkovskou architekturu.

Při procházce Holašovicemi se návštěvníci mohou těšit na neuvěřitelnou atmosféru minulosti. Domy v této vesnici jsou postavené ve stylu jihočeského baroka a jsou původními domy místních obyvatel. Každý dům je pečlivě zachovalý a je výborným příkladem tradičního českého venkovského života.

Mnoho domů v Holašovicích bylo přeměněno na krásné penziony a hotely, které nabízejí ubytování návštěvníkům z celého světa. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinně provozované a nabízejí vysoce kvalitní služby.

V Holašovicích najdete různé typy ubytování, které splní požadavky a potřeby každého návštěvníka. Od malebných penzionů s krásnými zahradami a venkovními posezeními, které nabízejí klid a odpočinek, až po luxusní hotely s moderním vybavením.

Během pobytu v Holašovicích si návštěvníci mohou vychutnat nejen krásné ubytování, ale také místní kuchyni a gastronomii. Místní restaurace a hospody nabízejí tradiční česká jídla, jako je vepřo-knedlo-zelo, svíčková na smetaně nebo tradiční česká pivo, které si nemůžete nechat ujít.

Když už jste v Holašovicích, nezapomeňte navštívit i další pamětihodnosti v okolí. Například nedaleký Hluboká nad Vltavou s krásným zámkem nebo město České Budějovice, které je domovem známého piva Budweiser Budvar.

Celkově lze říci, že Holašovice je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru tradiční české vesnice. Nabízí nejen krásné ubytování, ale také příležitost poznat českou kulturu a tradice. Ať už se jedná o krátkodobý výlet nebo delší dovolenou, Holašovice je skvělou volbou pro každého návštěvníka.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko Holašovice: Pohodlná a rychlá cesta k výjimečnému zážitku

Holsovicemi neznáš nic? Není divu, tato malá vesnička v Jižních Čechách se považuje za skutečnou perlu našich končin. Kromě toho, že patří do seznamu památek UNESCO, se jedná o naprosto unikátní místo, které lze navštívit snad jen těžko z jiné části světa. Z Prahy či jiného vzdáleného velkoměsta vás kouzelné Křivoklátsko dělí v průběhu roku nanejvýš zhruba hodinu cesty. Co kdyby tedy začínající skvost svých dovolenkových plánů začal právě letenkou Česko Holašovice?

Jak se dostat do „Civilizace od život se spíše hemží.“

V závislosti na vašem výchozím bodu se můžete rozhodnout pro dvě základní trasy – ze severu nebo ze západu. V případě, že řídíte automobil, pro vás zřejmě žádný problém nevznikne. Pokud se vás ale neoblékne do kožených manšestrů a sednete na palubu letadla, bude lepší sáhnout po jiném dopravním prostředku.

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází přímo v sousedním Českém Krumlově, z Prahy budete po cca 40 minut přistávat v příjemně tichém a komorním prostředí. Vyzvedněte si své zavazadla a putujte k letadlovému autobusu, který vás po pár minutách dovede až do vašeho cílového bodu – Holašovic.

Kam se podívat po příletu?

V prvé řadě je třeba zmínit tuto vesnici jako celostátní památku. Nejznámější zdejší místem je Bezručova ulice, kde najdete původní stavby, které byly v 19. století přeměněny na klasicistní stavby. Podobné památky najdete po celém historickém centru, které budete procházet přesně podle svého gusta. Pro milovníky sportu a cestování se v Holašovicích nachází první sportovní letiště. Budete-li mít čas, stačí se domluvit s místním aeroklubem a po kvalitním výcviku se pokusit o výstup do nejvyšších výšek.

A co si vzít sebou na takovou cestu? Na letový lístek už víte, že bez něj se neobejdete. Základem je pohodlné oblečení a obuv asi zásadněji netřeba. Přesto se však netradičně obujte do těch správných bot. Pokud se vám letení letadlem nezdá zcela ničím naplněné, jsou to například vynikající pohorky, které vám zajišťují opravdu pevnou a stabilní chůzi. Vyzkoušejte si v nich nějaký z horských výšlapů, když už zde tak kouzelné podmanivé bydlení je.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1. Jak se dostat do Českých Holašovic?
Odpověď: České Holašovice se nacházejí v jižních Čechách, asi 15 km od Českých Budějovic. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autem nebo veřejnou dopravou (autobusem nebo vlakem) do Českých Budějovic a pak přestoupit na místní spoje nebo si vzít taxi.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Českých Holašovic?
Odpověď: České Holašovice jsou otevřené každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do Českých Holašovic?
Odpověď: Vstupné do Českých Holašovic se pohybuje kolem 70-100 Kč pro dospělé a 40-60 Kč pro děti, studenty a seniory. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

4. Jaká je vzdálenost mezi Českými Holašovicemi a Českými Budějovicemi?
Odpověď: Vzdálenost mezi Českými Holašovicemi a Českými Budějovicemi je přibližně 15 km. Dá se snadno dojet autem za přibližně 20 minut.

5. Kde se dá v Českých Holašovicích najíst?
Odpověď: V Českých Holašovicích jsou k dispozici restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni a místní speciality.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Českých Holašovic?
Odpověď: Prohlídka Českých Holašovic trvá obvykle kolem 1-2 hodin, v závislosti na tom, jak dlouho se rozhodnete strávit v jednotlivých památkách a muzeích.

7. Můžete se v Českých Holašovicích ubytovat?
Odpověď: Ano, v Českých Holašovicích je možné si najít ubytování v penzionech nebo privátech. Je však doporučeno rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících.

8. Jaké památky a atrakce lze v Českých Holašovicích navštívit?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky a atrakce v Českých Holašovicích patří barokní náměstí s renesančními domy, zámek, kostel, sochařské a řezbářské muzeum a také prohlídka tradičních českých chalup.

9. Kde se dá zaparkovat ve Českých Holašovicích?
Odpověď: V Českých Holašovicích jsou k dispozici parkovací místa pro návštěvníky poblíž hlavního náměstí a památek. Parkování je zpoplatněné, ale ceny jsou přijatelné.

10. Máte s sebou průvodce nebo audioprůvodce v Českých Holašovicích?
Odpověď: Ano, v Českých Holašovicích je k dispozici průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech této obce. Také je možné si půjčit audioprůvodce, který vám bude přehrávat informace během prohlídky.


Počasí Česko Holašovice


Česko je známé svou různorodou krajinou a překrásnou přírodou. Mezi jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých vesnic v České republice patří i malebné městečko Holašovice. Toto historické místo se nachází ve jižních Čechách nedaleko Českých Budějovic.

Jako každé jiné místo v Česku, tak i Holašovice má své specifické počasí. Městečko leží ve středoevropském kontinentálním klimatickém pásu, což znamená, že se zde vyskytují čtyři roční období. Každé roční období má své typické počasí, které ovlivňuje život a atmosféru Holašovic.

Léto v Holašovicích je obvykle teplé a slunné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Léto je ideálním obdobím pro procházky po malebných uličkách městečka a objevování jeho historických památek. Místní atmosféra je plná radosti a života, ať už se jedná o turisty nebo místní obyvatele.

Podzim přináší sebou mírné ochlazení a s ním spojenou změnu v okolní krajině. Listnaté stromy se začínají barvit do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Holašovice získává ještě více romantického a tajemného vzhledu. Veškerá zeleň kolem sebe začíná přecházet do zimního spánku a atmosféra městečka je klidná a ospalá.

Zima v Holašovicích může být chladná a sněžná. Teploty se pohybují pod nulou a místní krajinu pokrývá vrstva sněhu. Toto je období, kdy město připomíná pohádkovou zimu. Místní domky se promění v zasněžené chaloupky a historické náměstí nabízí skvělou atmosféru pro vánoční trhy a procházky se sklenicí svařeného vína.

Na jaře se Holašovice probouzí k životu. Teploty se začínají zvyšovat a výtahy se zbarvují květy a pupeny. Všude se šíří vůně jarních květin a okolní krajina se stává sytě zelenou. Je to ideální čas na prohlídku místních zahrad a na vycházky do přírody.

Celkově vzato, počasí v Holašovicích je proměnlivé a každé roční období má výjimečnou atmosféru. Bez ohledu na to, jaké je aktuální počasí, Holašovice vždy nabízí svým návštěvníkům jedinečnou atmosféru a malebnost, kterou si každý návštěvník zamiluje.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky