Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Botswana Nxai Pan

Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Nxai Pan


1. Jak se dostanu do Nxai Pan National Park?
- Lze se dostat silnicí číslo B141 z Maun nebo Kasane.

2. Je třeba mít pro vstupenky do parku předem rezervaci?
- Ano, doporučuje se předem si vstupenky rezervovat, aby byla zaručena vaše návštěva.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nxai Pan National Park?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období od května do října v suchých měsících.

4. Jsou v parku dovoleny safari jízdy?
- Ano, safari jízdy jsou v parku dovoleny, ale musí být řízeny kvalifikovaným průvodcem.

5. Jaký druh zvířat mohu v parku spatřit?
- V parku můžete spatřit slony, zebry, antilopy, kdyži, šakaly a další zvířata.

6. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Nxai Pan?
- Nejoblíbenějšími aktivitami jsou safari jízdy, noční safari, pěší túry a pozorování ptáků.

7. Kdy se mohu těšit na migraci zeber v Nxai Pan?
- Migrace zeber probíhá v období od listopadu do prosince.

8. Jaké jsou ubytovací možnosti v parku?
- V parku je k dispozici několik kempů a lodží, které nabízejí různé úrovně pohodlí a luxusu.

9. Musím mít při návštěvě parku očkování?
- Očkování proti žluté zimnici je nutné pro ty, kteří přicestují z oblastí, kde je onemocnění běžné.

10. Co musím vzít s sebou na safari v Nxai Pan?
- Doporučuje se si vzít s sebou široké klobouky, sluneční brýle, krém s vysokým ochranným faktorem, vhodný oblek na safari a dostatek pitné vody.


Ubytování Botswana Nxai Pan


Botswana je jednou z nejkrásnějších zemí v jižní Africe a je domovem mnoha úchvatných národních parků a rezervací. Jedním z nejzajímavějších míst v Botswaně je národní park Nxai Pan, který nabízí nezapomenutelné zážitky a úchvatné přírodní scenérie.

Ubytování v rezervaci Nxai Pan je dostupné pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat tuto krásnou oblast. Existuje několik různých možností ubytování, které se liší od luxusních lodží až po kempy pro táboření se vším potřebným vybavením.

Luxusní lodže využívají nejmodernější vybavení a nabízejí vysoký standard pohodlí a služeb. V těchto lodžích se můžete těšit na prostorné a vkusně zařízené pokoje, soukromé venkovní prostory a koupelny s topení. Zde můžete relaxovat a užívat si krásné výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují autentický a dobrodružný zážitek, jsou k dispozici i kempy pro táboření. Tyto kempy jsou vybaveny vybavenými stany, které nabízejí komfortní spaní a také jídlo a pití. Kempy jsou obklopeny přírodou a poskytují návštěvníkům nezapomenutelné zážitky ze spaní pod hvězdami a naslouchání zvuků africké savany.

Jednou z největších atrakcí ubytování v Nxai Pan je příroda samotná. Národní park Nxai Pan je známý svými rozlehlými a otevřenými pláními, které hostí obrovská stáda zvířat, jako jsou lvi, gepardi, sloni, girafy a mnoho dalšího.

Jednou z nejvýznamnějších událostí, na kterou se můžete těšit během pobytu v Nxai Pan, je migrace zeber. V období dešťů se migrace zeber přesune na tyto pláně, což je nádherné přírodní divadlo. Tisíce zeber se shromažďují kolem vodních zdrojů a následuje úchvatné představení šplhajícího prachu, rytmických kroků a obrovských stád zeber.

Dalšími aktivitami, kterým se můžete věnovat během svého pobytu v Nxai Pan, jsou safari v otevřených vozidlech, pěší výlety s průvodcem, pozorování ptáků, strávení nocí pozorováním hvězd a mnoho dalšího. Existuje zde také možnost absolvovat výlety do okolních rezervací, jako je slavná rezervace Makgadikgadi Pans.

Ubytování v Nxai Pan v Botswaně je jedinečnou zkušeností pro ty, kteří chtějí objevovat krásu africké divočiny. Bez ohledu na to, zda zvolíte luxusní lodži nebo kemp pro táboření, budete mít zaručen úžasný pobyt a nezapomenutelné vzpomínky na tuto nádhernou oblast Botswany.


Dovolená Botswana Nxai Pan


Botswana je země, kterou mnoho lidí při vybírání dovolené přehlíží, ale právě zde se skrývají nádherná místa a přírodní zázraky. Jedním z nich je park Nxai Pan.

Nxai Pan je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Botswaně a nalézá se v severovýchodní části země. Park je známý svými rozsáhlými plochami suchého lesa, rovinnými savanami a slanými pláními. Jde o rozsáhlou oblast s neuvěřitelnými přírodními bohatstvími, kterou můžete objevovat při procházkách parkem, safari nebo při pozorování ptáků.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v parku Nxai Pan jsou mnohdy až nekonečné plochy slaných plání, které při pohledu z dálky prohání široká řeka zahrnující slony, zebry, gazely, impaly a další divokou zvěř. A právě při procházení těmito plochami si naprosto uvědomíte, jak krásná Botswana vlastně je.

Je zde mnoho míst, která si v parku můžete prohlédnout a navštívit. Mezi nejpopulárnější patří npříklad kamenné stély, které se nachází v samém centru parku. Tyto stély jsou nádherným a jedinečným zdrojem informací o kultuře a životním stylu místních kmenů.

Pro milovníky ptáků je park Nxai Pan dalším místem, kde si budou připadat jako v ráji. Zde můžete vidět třeba takové druhy jako jsou orli, supi, rybáci, ale i holubi a pernatí tvorové. A pokud máte štěstí, můžete pozorovat i zvláštní migrace a zpěvy ptáků, které se sem vydávají ze vzdálených míst.

Spousta turistů navštěvujících Nxai Pan park využívá také jízdy na hromadných vozech. Tyto jízdy vás přivedou k nádherným vyhlídkám, kde je nejen možnost sledování zvířat, ale i procházet se po národních parcích a buď si poslechnout pravdažnou africkou hudbu, nebo si užít tiché měkké rozptýlení.

Věřte mi, park Nxai Pan v Botswaně stojí za návštěvu. Ponořte se do nádherných oblastí plných divokých zvířat a objevte toto překrásné kouzelné místo na vlastní kůži. Tou leskavou pozlátku může být vaše výletová kancelář. Nikde jinde se totiž nezakusíte pravou chuť toho, co tato část světa má k offerování. Tak neváhejte a sestelte sem co nejrychleji s rodinou, kamarády či partnerem, abyste si vaši dovolenou naprosto užili!


Počasí Botswana Nxai Pan


Botswana je země, která se nachází v jižní části Afriky a je známá svou bohatou divokou zvěří a nádhernou přírodou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst v této zemi patří Nxai Pan, který je národním parkem a rozkládá se na obrovské ploše.

Nxai Pan je suché jezero, které se nachází v severovýchodní části Botswany. Toto místo je jedním z nejlepších míst pro pozorování zvířat, zejména v období dešťů. V tuto dobu se sem sjíždějí stovky zvířat, včetně slonů, kudlanků, antilop, hrochů a mnoha dalších.

Počasí v Nxai Pan je typické pro oblast suchého tropického podnebí s výraznějšími dešťovými obdobími. Nejteplejší měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou červen a červenec, kdy teploty mohou klesnout až na 10 °C.

V období dešťů, které zpravidla probíhá od listopadu do března, se oblast promění v zelenou oázu plnou kvetoucích rostlin a bohaté vegetace. Toto je také ideální čas pro pozorování zvířat, jelikož oázová zeleň přitahuje mnoho druhů zvěře.

Ale i mimo období dešťů je Nxai Pan ohromujícím místem. Během suchých období se zde nachází pouze pár vodních ploch, které slouží jako zdroj vody pro zvířata. Zvířata se tak scházejí při těchto plochách, což umožňuje úžasnou příležitost pozorovat je zeblízka.

Na dohled od Nxai Pan se nachází také Makgadikgadi, který je největším solným plošinou na světě. Tato oblast je proslulá svými rozsáhlými plochami soli a je domovem flamingů, zeber a příležitostně i nosorožců.

Pokud plánujete návštěvu Nxai Pan, je důležité si vzít sebou dostatek vody, ochranný krém proti slunci a ochranný prostředek proti hmyzu. Vzhledem k tomu, že se jedná o divokou oblast, je také důležité respektovat přírodu a nezasahovat do přírodního prostředí.

Nxai Pan je skutečným pokladem Botswany a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat krásy africké divočiny. Ať už sem přijdete během období dešťů či sucha, nezapomeňte si připravit fotoaparát, abyste mohli zachytit nezapomenutelné okamžiky a zážitky.


Letenka Botswana Nxai Pan


Botswana is a beautiful country full of untamed nature and incredible wildlife. From the Okavango Delta to the Kalahari Desert, there is so much to explore in this vast African country. One of the most exciting destinations in Botswana is Nxai Pan, a national park filled with stunning landscapes and diverse wildlife.

Getting to Nxai Pan can be a bit of a challenge, but it is well worth it once you arrive. The easiest way to get there is by flying into the nearby town of Maun and then taking a charter flight to the national park. Many visitors also choose to drive to Nxai Pan, but the roads can be quite rough and challenging.

Once you arrive in Nxai Pan, you'll immediately be struck by the beauty of the landscape. The park is filled with expansive grasslands, towering baobab trees, and shimmering salt pans. This unique environment is home to a variety of wildlife, including giraffes, elephants, lions, and more.

One of the best ways to experience Nxai Pan is by going on a game drive. Guided tours will take you through the park in a safari vehicle, allowing you to get up close and personal with the park's incredible wildlife. You can also go on a walking safari, which is an incredible way to experience the animals and landscapes of Nxai Pan in a more intimate and personal way.

Another popular activity in Nxai Pan is birdwatching. The park is home to over 200 species of birds, including the Kori Bustard, the heaviest flying bird in the world. Visitors can take guided birdwatching tours or simply explore on their own.

Visiting Nxai Pan is an incredible experience that should not be missed. The park offers a unique and breathtaking look at the natural beauty of Botswana, and it is a must-visit destination for anyone who loves wildlife, nature, and adventure. So book your tickets today and get ready for an unforgettable journey to Nxai Pan!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky