Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bolívie Uyuni

Ubytování Bolívie Uyuni


Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné místo k ubytování, pak se vydejte do Bolívie a nechte se okouzlit krásou a mystikou Uyuni. Město Uyuni se nachází v úžasném solném poli, které je největším solným polí na světě. A právě zde můžete zažít jedinečné zážitky a strávit svou dovolenou v originálním ubytování.

Jednou z nejzajímavějších možností je ubytování v solných hotelích. Ano, správně jste slyšeli, tyto hotely jsou postaveny ze soli. Jedná se o unikátní stavební materiál, který využívá místní přírodní zdroje. Pobyt v solném hotelu je nejenom originální, ale také ekologický zážitek. Užijete si teplo a pohodlí svého pokojíku, který je vybaven vším potřebným pro váš komfortní pobyt. Tyto hotely navíc nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu, kde se setkáváte s neskutečně rozlehlými a jedinečnými solnými pláněmi.

Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, existuje i možnost strávit noc ve stany uprostřed solné pláně. To je ideální volba pro ty, kteří chtějí opravdu zažít pocit volnosti a přírody. Nocování ve stanu vám umožní vstřebat krásu a ticho Bolívie Uyuni ve všech svých podobách. Během noci si také můžete vychutnat naprosto dechberoucí hvězdnou oblohu, která je daleko od světelného znečištění.

Další možností je ubytování v luxusních lodích na slaném jezeře Uyuni. To je jako žít v pohádce. Prostory jsou moderně zařízené a nabízejí veškeré pohodlí. Můžete se těšit na romantické večeře s výhledem na jezero a pokochat se krásou přírody kolem vás. To je opravdu jedinečný zážitek.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování, pobyt v Bolívii Uyuni bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Nechte se unést kouzlem solných plání, vychutnejte si krásu přírody a relaxujte v unikátním prostředí. Ubytování v Uyuni nabízí něco pro každého, ať už jste milovníci přírody nebo luxusu. Stačí si jen vybrat a nechat se pozvat do této malebné části Bolívie.


Dovolená Bolívie Uyuni


Uyuni je jedno z nejvýznamnějších turistických cílů v Bolívii a láká návštěvníky z celého světa. Nachází se na jihozápadě země a je největším solným jezerem na světě. Jeho rozloha přesahuje 10 000 čtverečních kilometrů a leží v nadmořské výšce téměř 3 700 metrů.

Jezero Uyuni je jedinečné díky svému solnému povrchu, který tvoří tenká vrstva soli a krystalické struktury, čímž vytváří neuvěřitelně působivé a fotogenické scenérie. Turisté si zde mohou užívat úchvatných výhledů na nekonečné solné pláně, které se zdají být zrcadlem oblohy. Zvláště brzy ráno a za soumraku vytváří solné jezero iluzi jakési magičnosti, která působí na návštěvníky silným dojmem.

Kromě solného povrchu je Uyuni také domovem mnoha barevných lagun, které poskytují ideální podmínky pro život různých druhů ptáků, plameňáků a dalších vodních živočichů. Tyto laguny, jako například Laguna Colorada nebo Laguna Verde, jsou také jedním z hlavních lákadel pro turisty.

Dalšími zajímavými místy, která stojí za návštěvu v rámci dovolené v Uyuni, jsou i geotermální oblasti s aktivními gejzíry a termálními prameny. Návštěvníci zde mohou relaxovat v teplých lázních a užívat si krásy přírodních jevů.

Nejvhodnější čas na návštěvu Uyuni je v období od května do listopadu, kdy je počasí relativně stabilní a slunečné. V ostatních měsících může být oblast značně deštivá, což může mít negativní vliv na kvalitu vyhlídek a přístupových cest.

Při cestě do Uyuni je možné ubytovat se v několika blízkých městech, jako je například město Uyuni nebo Tupiza, která se nachází asi 3 hodiny jízdy od slaného jezera. V těchto městech je k dispozici široká škála ubytování od luxusních hotelů po přátelské hostely a lodže.

Dovolená v Uyuni je skvělou příležitostí pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou přírodní krásu a prozkoumat tuto tajemnou část Bolívie. Vaše fotografička památka z výletu sem bude jistě jedinečná a vzpomínky na tento zážitek vám zůstanou napořád v mysli.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Uyuni


1) Jak se dostanu z La Pazu do Uyuni?
- Nejpohodlnější způsob je vzít si letadlo z La Pazu do Uyuni, cesta trvá přibližně 45 minut. Další možností je jet autobusem, což trvá kolem 8-9 hodin.

2) Kolik stojí vstupenka do Salar de Uyuni?
- Cena vstupenky se liší v závislosti na vašem státním občanství. Pro většinu turistů je cena 150 bolivianos (asi 420 Kč), pro občany některých jiných jihoamerických zemí je cena nižší.

3) Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Salar de Uyuni?
- Nejlepší období pro návštěvu je od května do října, kdy je suché období a solné pláně jsou stabilnější a snadněji přístupné. V ostatní době roku je možné, že budete mít více problémů s přístupem kvůli dešťům.

4) Jak dlouho trvá cesta po Salar de Uyuni?
- Cesta trvá obvykle 3 až 4 dny, včetně zastavení na různých atrakcích, jako jsou laguny, gejzíry a sopečné prameny. Cesta končí v obci San Pedro de Atacama v Chile.

5) Co si vzít s sebou na cestu po Salar de Uyuni?
- Doporučuje se vzít si teplé oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, náhradní baterie pro fotoaparát, podložku a spacák, protože noc je velmi chladná.

6) Je možné si pronajmout auto nebo motorku pro prozkoumání Uyuni?
- Ano, je možné si pronajmout auto nebo motorku v Uyuni, ale je důležité mít řidičský průkaz a být obeznámen s podmínkami jízdy v Bolívii. Je také vhodné mít zkušenosti s jízdou v terénu.

7) Je bezpečné cestovat do Uyuni?
- Uyuni je považováno za relativně bezpečné místo pro turisty, ale je důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Například řidiči taxi mohou snažit znehodnotit peníze turistům nebo převést je na jiné než předem dohodnuté místo.

8) Je nutné mít cestovní pojištění pro návštěvu Bolívie?
- Cestovní pojištění je vždy doporučeno pro jakoukoli cestu do zahraničí, včetně Bolívie. Měli byste si zkontrolovat, zda pojištění pokrývá lékařské výdaje, ztrátu zavazadel nebo zrušení letu.


Počasí Bolívie Uyuni


Bolívie je země s rozmanitým a proměnlivým počasím, a jedným z nejznámějších regionů v této zemi je Uyuni. Uyuni je město ležící v nadmořské výšce přes 3600 metrů nad mořem a je proslulé svým úžasným slaným jezerem, které pokrývá rozlehlou plochu.

Počasí v Uyuni je charakterizováno jako kontinentální sucho a chladno. Jednou z hlavních příčin těchto podmínek je geografické umístění města. Uyuni se nachází v Altiplanu, který je nejvrchovatějším regionem Bolívie. Tento fakt ovlivňuje teploty a srážky v této oblasti.

Průměrná teplota v Uyuni se pohybuje kolem 10 °C, ale během noci mohou teploty klesnout i pod bod mrazu. V zimě (červen až srpen) teploty klesají ještě více a mohou dosáhnout až -25 °C. V létě se teploty zvyšují, ale stále se udržují na přijatelné úrovni kolem 20-25 °C.

Co se týče srážek, Uyuni patří mezi nejsušší oblasti v Bolívii. Roční úhrn srážek je zhruba 250 mm, což je mnohem méně než ve většině ostatních částí země. Nejvíce srážek je v létě, konkrétně z prosince do března. Během zbylého roku je srážek jen minimum nebo žádné.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v Uyuni, je vysoké sluneční záření. Díky nadmořské výšce a čistému vzduchu je sluneční záření ve městě velmi intenzivní. Tato kombinace vede k tomu, že UV index je značně vysoký. Je tedy důležité chránit si pokožku a oči před přímým slunečním zářením.

I přes tato specifická klimatická podmínky je Uyuni velkou turistickou atrakcí. Slané jezero Uyuni je jednou z hlavních turistických atrakcí v Bolívii a jeho rozlehlé bílé pláně jsou nádhernou kulisou pro fotografie. Navíc, návštěva města během suchého období je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat tuto krásnou oblast, protože během deště se jezero mění v obrovské zrcadlo.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Uyuni je chladné, suché a slunečné. Je nutné se dobře připravit na nízké teploty a vysoké sluneční záření, pokud se plánuje návštěva. Je však třeba si také uvědomit, že tato unikátní kombinace podmínek vytváří nezapomenutelnou atmosféru a přidává kouzlo tomuto místu, které láká turisty z celého světa.


Letenka Bolívie Uyuni


Letenka do Bolívie: Uyuni - nejlepší místo k objevení světa soli

Jste-li milovníkem přírodních krás, máte někdy pocit, že jste už viděli všechno, co svět nabízí? Pokud ano, pak neváhejte a vydejte se do Bolívie - země, která se pyšní svými nádhernými přírodními skvosty. Mezi jedny z nejznámějších patří oblast Uyuni - město ležící na území největšího solného jezera na světě.

Jak se dostanete do Uyuni?

Nejjednodušší a zároveň rychlou variantou je zvolit letenku. Přímé spojení letenek Uyuni je s bolivijskou metropolí La Paz, což je také jedno z nejlevnějších letišť v Jižní Americe. Z celé Evropy se sem nejlépe dostanete s přestupem v Madridu nebo Lisabonu. Většina letů směřuje do letiště v El Alto, které se nachází asi 10 km od hlavního města La Paz.

Co vás čeká ve městě Uyuni?

Uyuni je hlavně výchozím místem pro cestu po solném jezeře. Zdejší krajinou se zakládají některá z nejvýznamnějších bolivijských turistických atrakcí. Například úžasný Salar de Uyuni - solný jezero, které je největším na světě s rozlohou zhruba 10 500 km2. Plocha jezera je překryta vrstvou bílého soli a na horizontu se spojuje s oblohou tak, že mají turisté pocit, jako by chodili po oblacích.

Při pobytu v Uyuni vám v hotelích poskytnou nezbytnou výbavu pro návštěvu Salar de Uyuni, jako jsou špičaté boty a sluneční brýle, neboť zrcadlová plocha slunečního záření způsobuje ostré světlo, které může poškodit zrak. Zároveň je třeba mít na paměti, že jsou zde v zimním období extrémně nízké teploty, takže si s sebou vezměte vhodné oblečení.

Jaké další turistické lákadlo najdete v Uyuni?

Mezi další turistické atrakce patří sopečná laguna Colorada, oblast Eduardo Avaroa, doslovně "krásné jezero" a termální prameny. Uvědomte si však, že oblast je velmi vzdálená, a proto je lepší se na návštěvu přichystat výborně a několik dní se zde zdržet.

Uyuni - místo, kterého si zamilujete

Pokud toužíte po návštěvě mimořádně krásného místa ve světě, neváhejte a vyzkoušejte si Uyuni. Není to jenom slané jezero, ale také krásné přírodní památky a zážitky, díky kterým si i vy zamilujete tuto část světa. Vyražte na cestu do Uyuni s letenkou v ruce a objevte všechny fascinující skvosty této nádherné oblasti.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky