Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Jigme Dorji National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jigme Dorji National Park


Dotazy a odpovědi o Bhútánu a národním parku Jigme Dorji:

1. Co je Jigme Dorji National Park a kde se nachází?
Jigme Dorji National Park je největší chráněná oblast v Bhútánu. Nachází se v západní části země, blízko hranice s Tibetem.

2. Jaká je rozloha Jigme Dorji National Park?
Národní park má rozlohu přibližně 4 316 km², což z něj dělá jednu z největších chráněných oblastí v Bhútánu.

3. Jak se do Jigme Dorji National Park dostanu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do národního parku, je cestovat po silnici z thimphuského hlavního města do města Punakha. Odtud je možné pokračovat pěšky nebo na zvířatech vlastněných místními obyvateli.

4. Jaké jsou hlavní atrakce národního parku Jigme Dorji?
Mezi hlavní atrakce patří krásné horské scenérie, rozmanitá flora a fauna, malebné vesnice a kláštery, vodopády, jezera a možnost trekování v přírodě.

5. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Jigme Dorji National Park?
V parku žijí různí druhové zástupci, včetně tygrů, levhartů, medvědů, jelenů, gorálů, ropuch, a mnoho dalších. Ve výškách se lze setkat s langury, makaky a jinými opicemi.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Jigme Dorji National Park?
Nejlepší čas pro návštěvu národního parku je obvykle v období od dubna do října, kdy je počasí příznivé a příroda kvete. V zimě se vyskytují vysoké srážky a nízké teploty.

7. Jaké jsou povolené aktivity v národním parku?
V národním parku je možné provádět různé aktivity, jako je trekování, kempování, pozorování ptáků, fotografie a další aktivity spojené s přírodou. Vstup do některých oblastí vyžaduje povolení.

8. Kde se mohu ubytovat při návštěvě Jigme Dorji National Park?
K dispozici jsou různé možnosti ubytování v okolí národního parku, včetně hotelů, penzionů a kempů. Nejbližší velké město s ubytováním je Punakha.

9. Musím mít nějaké povolení k návštěvě parku?
Ano, je vyžadováno povolení pro vstup do národního parku. Můžete ho získat na místě nebo předem se na nějaké turistické agentuře.

10. Jaké jsou důležité informace o ohledně ochrany přírody v Jigme Dorji National Park?
Národní park je chráněným územím, a je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody, jako je nechávat žádné stopy, neporušovat životní prostředí, nesbírat vzácné druhy rostlin nebo divoká zvířata a podobně.


Dovolená Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán, známý také jako Království na třech stranách hor, je exotickou zemí nacházející se v Himálaji. Tato země je známá nejen svou malebnou krajinou a bohatou kulturou, ale také zde najdeme jedny z nejkrásnějších přírodních parků na světě. Jedním z nich je Bhútán Jigme Dorji National Park, který je přímo rajským místem pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Jigme Dorji National Park se nachází na západě Bhútánu a jedná se o největší chráněnou oblast v zemi. Park byl pojmenován po bývalém králi Bhútánu, který sehrál významnou roli v modernizaci země a ochraně přírody. Rozkládá se na ploše více než 4000 kilometrů čtverečních a zahrnuje různé typy ekosystémů, od alpských louk až po lesy a ledovce.

Jigme Dorji National Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Zdejší lesy jsou plné rododendronů, které kvetou v nádherných barvách, a také najdeme vzácné orchideje a bambusové druhy. Park je domovem procházek hlubokých údolí, divokých řek a malebných jezer. Je také známý svými nádhernými vodopády, které jsou zdrojem vody pro místní vesnice a zároveň poskytují útočiště pro mnoho druhů živočichů.

Pro dobrodruhy a turisty, kteří hledají adrenalinové zážitky, nabízí Jigme Dorji National Park mnoho možností. Můžete si vychutnat pěší turistiku po některých z nejlepších trekingových tras v zemi, jako například takzvaná "Zlatá cesta", která vás zavede přes malebné horské průsmyky a vesnice. Park také nabízí možnosti pro vysokohorský trekking a horolezectví, které jsou dostupné pouze s průvodcem.

Také milovníci zvířat ocení Jigme Dorji National Park, protože zde mají šanci zahlédnout vzácné druhy fauny. Jsou zde například sněžní levharti, medvědi himálajští nebo dokonce i tygři. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, a proto je toto místo rájem pro ornitology.

Samotná cesta do Jigme Dorji National Park je již dobrodružstvím. Vydejte se na silnici ze hlavního města Bhútánu, Thimphu, a ocitnete se na malebných horských silnicích, které nabízejí ohromující výhledy na okolní kopce a údolí. Během cesty budete také mít možnost navštívit tradiční vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

Jigme Dorji National Park je skutečným skvostem Bhútánu, který stojí za to navštívit, pokud se vydáte na dovolenou do této krásné země. Jeho úchvatná příroda a bohaté biodiverzity nabízejí unikátní zážitek pro každého návštěvníka. Takže neváhejte a zařaďte tento park na seznam míst, které musíte vidět při návštěvě Bhútánu!


Ubytování Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán, známý také jako "Země Bouře hřebene", je malá, ale nádherná země ve Východní Asii. Je obklopená vysokými horami a je známým útočištěm pro milovníky přírody a dobrodruhů. Jedním z nejatraktivnějších a nejvyhledávanějších cestovatelských cílů je Jigme Dorji National Park, největší a nejstarší národní park v Bhútánu.

Jigme Dorji National Park je rozlohou téměř 4 000 čtverečních kilometrů a nachází se v západním Bhútánu. Byl pojmenován po bývalém bhútánském králi Jigme Dorjim Wangchuckovi a je známý svou bohatou divokou přírodou a rozmanitostí živočichů. Tento národní park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, jako jsou tygři, medvědi, sněžní levharti a různé druhy opic.

Pro turisty nabízí Jigme Dorji National Park mnoho možností ubytování. V parku se nachází několik luxusních resortů a hotelů, které poskytují komfortní a pohodlné ubytování uprostřed krásné horské krajiny. Tyto hotely nabízejí moderní zařízení, včetně restaurací, bazénů, wellness center a možnosti organizování různých aktivit a výletů.

Pro ty, kteří preferují přirozenější zážitek, je v parku také možnost kempování. Zde si můžete postavit stan a vychutnat si pod širým nebem noční oblohu a klidnou atmosféru přírody. Kempování v Jigme Dorji National Park je oblíbené mezi dobrodruhy a outdoorovými nadšenci, kteří si chtějí užít nezapomenutelnou zkušenost v divočině.

Pro ty, kteří preferují luxusní a soukromou zkušenost, se v parku nachází také několik soukromých chat a chalup k pronájmu. Tyto chaty a chalupy nabízejí pohodlné a plně vybavené ubytování, zatímco zároveň umožňují hostům ponořit se do místní kultury a stylu života. Zde si můžete vychutnat autentickou bhútánskou kuchyni, naučit se tradičním řemeslům a prozkoumat okolní přírodu s osobním průvodcem.

Kromě ubytování nabízí Jigme Dorji National Park také mnoho aktivit a zážitků. Turisté zde mohou podniknout pěší túru po jedné z mnoha turistických tras v parku, které vedou přes malebné údolí, průzračné řeky a bujnou vegetaci. Pro dobrodruhy je možné podniknout trek na nejvyšší vrchol Tsentena Gang, který nabízí nádherný výhled na okolní hory a údolí. Park je také domovem mnoha tradičních vesnic a klášterů, které stojí za návštěvu a objevení.

Jigme Dorji National Park je skutečným pokladem Bhútánu. Jeho bohatá biodiverzita, úchvatné přírodní scenérie a pohostinnost místních obyvatel nabízejí turistům jedinečný zážitek, který si jistě budou pamatovat. Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování v hotelu, kempování pod širým nebem nebo pronájem soukromé chaty, Jigme Dorji National Park je ideálním místem pro objevování přírody, relaxaci a odpočinek.


Počasí Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je malá horská země na východě Himálaje, která je známá svým neuvěřitelně bohatým přírodním a kulturním dědictvím. Jigme Dorji National Park je jedním z největších a nejvýznamnějších národních parků v Bhútánu a je považován za skutečného pokladu pro milovníky přírody.

Jigme Dorji National Park se rozprostírá na ploše více než 4 300 kilometrů čtverečních a zahrnuje obrovskou rozmanitost přírodního prostředí. Park je domovem vysokých hor, ledovců, horských jezer, vodopádů, divokých řek a hustých lesů. Jeho rozmanitost přírodních stanovišť vytváří jedinečný a různorodý ekosystém podporující mnoho ohrožených druhů flóry a fauny.

Vzhledem k horské lokalitě parku je jeho počasí poměrně proměnlivé a extrémní. Většinou zde panuje mírné místo chladné počasí s vysokými srážkami. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 5 °C až 20 °C, s výraznými sezónními rozdíly. V zimě, která trvá od listopadu do února, mohou být teploty v noci pod nulou a na horách mohou padat sněhové srážky. Léto, které trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím s teplotami kolem 20 °C a častými dešti.

Dešťové srážky jsou v Jigme Dorji National Park časté po celý rok, se silnějším zastoupením v letních měsících. Průměrné roční srážky se pohybují mezi 1 000 až 8 000 milimetry, což přispívá k bohaté biologické rozmanitosti a prosperitě parku. Tyto srážky vyživují řeky a potoky v parku, které jsou poté zdrojem pitné vody a poskytují ideální prostředí pro mnoho vodních druhů.

Tato proměnlivost počasí a vydatné srážky v parku vytvářejí spektakulární scény v přírodě. Vodopády tvoří malebné kaskády, horská jezera odrážejí okolní krajinu a husté lesy se třpytí díky častým deštným kapkám. Tato přírodní krása a jeho unikátní ekosystém přitahují turisty z celého světa, kteří přicházejí obdivovat a prozkoumat národní park Jigme Dorji.

Jigme Dorji National Park nabízí také mnoho outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horolezectví a pozorování divoké zvěře. Turisté se mohou těšit na nezapomenutelné dobrodružství ve vzdušné výšce, obdivovat vzácné druhy ptáků, včetně černonohého kance nebo kančilky zelené, a obdivovat zvířata, jako jsou divoké kočky, medvědi nebo vzácní sněžní leopardi.

Jigme Dorji National Park je skutečným pokladem v srdci Bhútánu, který nabízí jedinečný zážitek z přírody a ochranu biodiverzity. Země bohatá na kulturu a přírodu je stále otevřená poznávání a příjemným místem pro každého, kdo se rozhodne prozkoumat její vzrušující krajiny.


Letenka Bhútán Jigme Dorji National Park


Letenka do Bhútánu: Objevte krásu Jigme Dorji Národního parku

Bhútán je země, která se pyšní svým unikátním přírodním bohatstvím a kulturním dědictvím. Mezi mnoha přírodními poklady, které tato země nabízí, vyniká Jigme Dorji Národní park, který se rozkládá na území vysoko nad Himálajími. Cestovatelé z celého světa se sem sjíždějí, aby si užili vzácnou příležitost prozkoumat jedno z nejlépe chráněných území na světě. A jak se sem dostat? Stačí zakoupit letenku do Bhútánu a vydat se na svůj nezapomenutelný dobrodružný výlet!

Jigme Dorji Národní park, pojmenovaný po bývalém bhútánském králi, je největším chráněným územím v Bhútánu. Park je známý svým ohromujícím horským reliéfem, rozmanitou faunou a flórou a jedinečnými přírodními scenériemi, které se vám zaryjí do paměti. Na rozloze přes 4000 kilometrů čtverečních nabízí park několik trekovacích tras, které vám umožní objevit nádherné horské vrcholky, chráněné lesy a vodopády.

Pro obdivovatele přírody je Jigme Dorji Národní park rajským místem. Na své cestě zde můžete spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou sněžní leopardi, medvědi, vlci a červení pandy. Park je také domovem pro mnoho vzácných ptáků, jako jsou orel skalní, střízlík himálajský a kalobřízci červenohlaví. Pro fotografy a přírodovědce je to neuvěřitelná příležitost pozorovat tyto vzácné druhy ve svém přirozeném prostředí.

Zatímco se procházíte Jigme Dorji Národním parkem, můžete se také setkat s místními vesničany, kteří sdílejí své příběhy o životě v horách. Tito lidé jsou pevně spjati s přírodou a jejich tradice a zvyky jsou stále živé. Obdivujte jejich barevné tradiční oděvy, ochutnejte místní kuchyni a nechte se unést jejich pohostinností.

Pro všechny, kteří hledají dobrodružství, Jigme Dorji Národní park nabízí také možnost trekování. Trekové trasy se různí délkou a obtížností, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vás. Během vašeho dobrodružství se ocitnete v srdci přírody, kde zažijete naprostý klid a odpočinek od každodenního shonu.

Pokud si chcete vybrat letenku do Bhútánu a navštívit Jigme Dorji Národní park, je nejlepší období k návštěvě od října do dubna, kdy je počasí příjemné a vhodné pro venkovní aktivity. Bhútán je pro turisty stále relativně málo navštěvovanou destinací, což znamená, že si můžete užít autentický zážitek a nenechat se ovlivnit turistickým ruchem.

Zakoupení letenek do Bhútánu a navštívení Jigme Dorji Národního parku je bezpochyby jedinečným dobrodružstvím, které si na celý život zapamatujete. Tato země nabízí rozmanité přírodní scenérie a kulturní bohatství, které vás nadchne. Takže neváhejte a zažijte Bhútán a jeho nádherný Jigme Dorji Národní park osobně!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky