Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Norsko Aurlandsfjord

Dovolená Norsko Aurlandsfjord


Norsko je země, která je známá svou nádhernou přírodou a malebnými fjordy. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších fjordů v Norsku je Aurlandsfjord. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, máte se na co těšit.

Aurlandsfjord se nachází v kraji Vestland, v blízkosti známého Nærøyfjordu. Spolu s Nærøyfjordem je Aurlandsfjord zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Své návštěvníky okouzlí nekonečnými horami, strmými útesy, křišťálově čistou vodou a malebnými vesničkami.

Jednou z nejpůsobivějších atrakcí Aurlandsfjordu je jízda trajektem. Můžete si vybrat z několika tras a vychutnat si tak impozantní výhledy na fjord a okolní krajinu. Trajekt zastavuje v různých vesnicích, jako je například Flåm, která je oblíbenou turistickou destinací. V Flåmu si můžete prohlédnout místní muzeum Vikingů nebo si vychutnat pravý norský losos v jedné z mnoha restaurací.

Kromě jízdy trajektem můžete také podniknout pěší výlety po okolních horách. Oblast je známá svými dobře udržovanými turistickými stezkami, které vás provedou nádhernou přírodou. Jednou z nejznámějších tras je tzv. Stezka Kongevegen, která vede z vesnice Østerbø do Gudvangenu. Tato trasa vám nabídne úchvatné výhledy na Aurlandsfjord a překrásné horské scenérie.

Další aktivitou, kterou můžete na dovolené v Aurlandsfjordu podniknout, je kajak. Kajakem se můžete vydat na objevování nejspíše nejkrásnější části fjordu. Plavba po klidné hladině fjordu vám umožní poznat jeho krásy zblízka a zažít nevšední dobrodružství.

Při návštěvě Aurlandsfjordu byste neměli zapomenout ochutnat místní speciality. Norsko je známé svými rybími pokrmy, zejména čerstvým lososem. V místních restauracích si tak můžete vychutnat nejen vynikající losos, ale i další mořské plody a chutné tradiční pokrmy.

Dovolená v Aurlandsfjordu v Norsku je ideální pro ty, kdo milují přírodu, turistiku a klid. Tato malebná oblast nabízí nádherné výhledy, aktivní odpočinek a možnost poznávání norské kultury. Nechte se nalákat na jedinečné zážitky a vydajte se na dovolenou do Aurlandsfjordu.


Letenka Norsko Aurlandsfjord


Norsko je přírodní ráj plný úchvatných fjordů a malebných horských krajin. Jedním z nejkrásnějších a nejznámějších fjordů je Aurlandsfjord. Tato malebná oblast se nachází v západní části Norska a přitahuje návštěvníky z celého světa svou ohromující krásou a půvabem.

Procestovat Aurlandsfjord a okolní regiony je snem mnoha cestovatelů. A jak si tohoto snu můžete splnit? Prvním krokem je získání letenky do Norska. Díky moderním technologiím a dostupnosti letových společností, můžete si letenky rezervovat a zakoupit online z pohodlí domova.

Existuje několik způsobů, jak se dostat do této oblíbené destinace. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Bergenu. Z mnoha evropských měst sem létají pravidelné linky, což usnadňuje přístup do této oblasti. Po příletu do Bergenu se můžete rozhodnout, jak chcete pokračovat na své cestě k Aurlandsfjordu.

Jednou z možností je pronajmout si auto a vydat se na cestu. Cesta z Bergenu k Aurlandsfjordu trvá přibližně 3 hodiny a nabízí úchvatný výhled na fjordy a okolní přírodu. Toto je také skvělý způsob, jak prozkoumat okolní oblasti a navštívit další fjordy, jako je například Sognefjord, který je nejdelším fjordem v Norsku.

Pro ty, kteří preferují pohodlí veřejné dopravy, je k dispozici také vlakové spojení. Z Bergenu se můžete dostat do obce Flåm vlakem, který je považován za jednu z nejkrásnějších železnic na světě. Cesta vlakem je zážitkem sám o sobě, protože vás provede malebnou krajinou s vodopády, horskými vrcholy a zelenými pastvinami. Z Flåmu můžete pokračovat na trajektem do Aurlandsfjordu.

Aurlandsfjord je jedním z nejsvětlejších a nejužších fjordů v Norsku a nabízí nádherné scenérie. Horské vrcholy se vypínají nad fjordem a vytvářejí úchvatné panorama. Můžete se vydat na výlet lodí a obdivovat tyto přírodní krásy, nebo si pronajmout kajak a prozkoumat fjordy na vlastní pěst.

Další zajímavou aktivitou v této oblasti je výšlap na horu Stegastein, odkud se nabízí dechberoucí pohled na okolní krajinu. Tato vyhlídka je oblíbenou zastávkou turistů a je nezapomenutelnou součástí cesty k Aurlandsfjordu.

Pokud se rozhodnete navštívit Norsko a Aurlandsfjord, nezapomeňte si před cestou zkontrolovat aktuální předpisy a omezení související s cestováním v dané zemi. Mějte také na paměti, že norská příroda je křehká a důležité je zachovávat udržitelný turismus.

Výlet k Aurlandsfjordu je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky přírodní krásy. Úchvatné fjordy, malebná krajina a vzduch plný čerstvosti jsou důvody, proč se do této překrásné oblasti vrací cestovatelé z celého světa. Ať už se rozhodnete prozkoumat Aurlandsfjord autem nebo vlakem, jedno je jisté - zanechá vám v srdci nezapomenutelné vzpomínky na Norsko a jeho jedinečnou přírodu.


Ubytování Norsko Aurlandsfjord


Pokud hledáte neobyčejné a malebné místo pro dovolenou, měli byste se podívat na ubytování v oblasti Aurlandsfjord. Tato oblast se nachází v západní části Norska a je částí zálivu Sognefjord. Aurlandsfjord je jedním z nejkrásnějších fjordů v Norsku a její překrásné scenérie si zamilují úplně všichni, kteří se sem vydají.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si vychutnat krásnou krajinu Aurlandsfjordu, je zůstat zde po několik dní a navštívit několik míst v této oblasti. Zde se nachází celá řada ubytování – od kempingů až po luxusní hotely. Vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky velmi populární oblast, je důležité si ubytování rezervovat dopředu.

Pokud máte rádi přírodu a chcete trávit čas v klidu a pohodě, pak vás zaujme dřevěný srub v Lærdal. Toto romantické ubytování je situováno v srdci hor, přímo u Aurlandsfjord. V ubytování jsou k dispozici dvě ložnice a krásná terasa, ze které si můžete vychutnávat nádherný výhled na fjord. Okolí nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku a prozkoumání přírody.

Dále v oblasti najdete Nærøyfjord Lodge, která se nachází asi 2 hodiny na jih od města Bergen. Toto ubytování zaručuje úžasný výhled, kde vás neustále obklopuje krása fjordu a okolní krajiny. V Lodge jsou k dispozici pokoje s vlastním sociálním zařízením, apartmány a dřevěné domečky pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte luxus a vysokou úroveň ubytování, nenechte si ujít Fretheim Hotel v obci Flåm. Tento hotel nabízí vynikající služby a luxusní pokoje se všemi moderními vybaveními. Hotel je umístěný v těsné blízkosti Aurlandsfjordu a nabízí překrásný výhled. K dispozici je také sauna, horká vana a wellness centrum.

Celkově, pokud chcete zažít krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky, určitě neváhejte a tuto zvláštní oblast v Norsku navštivte. A když si zarezervujete jedno z ubytování v této oblasti, bude to určitě skvělá volba.


Počasí Norsko Aurlandsfjord


Norsko je známé svou nádhernou přírodou a úchvatnými fjordy. Jedním z nejkrásnějších je určitě Aurlandsfjord, který se nachází v malém městečku Aurland na západě země. Tento fjord přitahuje návštěvníky z celého světa svou ohromující krásou a klidem.

Aurlandsfjord je jedním z nejhlubších fjordů na světě. Protáhne se do vnitrozemí na délku více než 31 kilometrů a jeho šířka dosahuje až 2 kilometrů. Jeho vody jsou výrazně modré a okolní horstvo vytváří nádhernou kulisu. Na březích fjordu se nacházejí malé vesničky plné malebných dřevěných domů a přístavů, které dodávají celému místu ještě romantický nádech.

Pokud se chcete dostat k Aurlandsfjordu, můžete vyjet vlakem z Osla nebo Bergen. Cesta vlakem je překrásná a nabízí úchvatné výhledy na norskou krajinu. Po příjezdu do Aurlandu můžete pokračovat pěšky nebo si pronajmout kajak a prozkoumat fjord z vody. Turistické stezky v okolí fjordu nabízejí možnost procházek až k vyhlídce, ze které je úchvatný výhled na celý fjord.

Počasí v Aurlandsfjordu je proměnlivé kvůli jeho polohy poblíž oceánu. Nejlepší období k návštěvě fjordu je od května do září, kdy je teplota stále příjemná a srážky jsou méně časté. V letních měsících můžete zažít dlouhé dny s plným sluncem, které vytvářejí krásnou atmosféru pro procházky a cestování po fjordu. V zimě je fjord krásný, ale pokud plánujete návštěvu v tomto období, musíte počítat s drsným a chladným počasím.

Aurlandsfjord nabízí mnoho aktivit a zážitků pro své návštěvníky. Můžete se vydat na rybaření, kajakování, plavbu lodí po fjordu, nebo si prostě jen užívat krásnou přírodu a klid. Místní kultura a tradice jsou také fascinující a můžete navštívit tradiční norské domy, muzea a obchody se suvenýry.

Aurlandsfjord je skutečně jedním z nejkrásnějších míst na světě. Jeho příroda a klid vytvářejí nádherný útočiště pro ty, kteří touží uniknout z ruchu moderního světa. Pokud se chystáte na dovolenou do Norska, Aurlandsfjord by neměl chybět na vašem seznamu. Připravte si fotoaparát a připravte se na úžasný zážitek plný krásy norského fjordu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Aurlandsfjord


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aurlandsfjordu?

Nejlepší doba na návštěvu Aurlandsfjordu je od května do září, kdy teploty jsou mírné a počasí stabilní. V této době je také nejvhodnější pro outdoorové aktivity, jako je turistika, jízda na kole a vodní sporty.

2. Jak se dostat do Aurlandsfjordu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Aurlandsfjordu, je letadlem do norského města Bergen, a poté vlakem nebo autobusem do Flåm, což je nejbližší obec k fjordu.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Aurlandsfjordu?

V Aurlandsfjordu je mnoho aktivit k dispozici, včetně horské turistiky, cykloturistiky, jízdy na kajaku, rybaření a výletů lodí. V zimě můžete také vyzkoušet lyžařské tratě, snowboarding a jízdu na saních.

4. Jaké jsou nejlepší místa k pobytu v Aurlandsfjordu?

Nejlepší místa k pobytu v Aurlandsfjordu jsou ve Flåmu, kde najdete mnoho hotelů, pensionů a privátních apartmánů. Existují také některé rekreační chaty a kempy v okolí fjordu.

5. Jak dlouho by měla být návštěva Aurlandsfjordu?

Ideální délka pobytu v Aurlandsfjordu je 2-3 dny, které vám dají dostatek času na prozkoumání okolní krajiny a vyzkoušení různých aktivit. Pokud máte více času, můžete také navštívit sousední fjordy nebo okolní města a vesnice.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky