Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Bumthang

Ubytování Bhútán Bumthang


Bhútán, známý jako země štěstí, je malebná země tajemna a krásy, která se nachází vysoko v pohoří Himaláje. Bumthang, jedno z nejkrásnějších míst Bhútánu, je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od rušného městského života. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu a hledáte kvalitní ubytování, Bumthang nabízí širokou škálu možností, od hotelů a penzionů po tradiční domy hostů.

Hotel Jakar View je luxusním hotelem v centru Bumthangu. Nabízí moderní pohodlí v tradičním stylu a výhled na město a okolní hory. K dispozici jsou elegantní pokoje s balkony nebo terasami, satelitní televizí a Wi-Fi připojením k internetu. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční bhútánská jídla.

Ubytování v penzionu Ugyenling je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají pohodlí a klid. Penzion se nachází v krásné zahradě v centru města a nabízí tradiční pokoje s výhledem na okolní krajinu. K dispozici jsou také prostorné a dobře vybavené apartmány a studia. Penzion má také restauraci, kde si můžete vychutnat domácí jídla místní kuchyně.

Jestliže hledáte autentické ubytování, tradiční domy hostů jsou nejlepší volbou. Domy hostů v Bumthangu jsou často rodinné podniky, které nabízejí základní pohodlí a jednoduchou stravu. Tradiční domy hostů se nacházejí v krásných lokalitách a nabízejí skvělé možnosti pro turisty, kteří chtějí prožít nezapomenutelnou zkušenost.

Například, Drukgyel Guest House je tradiční dům hostů, který se nachází v krásném prostředí mezi stromy a s výhledem na řeku. Dům hostů má jednoduché pokoje s vlastním sociálním zařízením a připojením k internetu. Večeře se podává ve společné jídelně a nabízí se tradiční místní jídla.

Ubytování v Bhútánu je převážně vybaveno místním způsobem života a kultury, což umožňuje turistům prožít Bhútán autentický způsob života. Bumthang nebo jiné kamenné město Bhútánu nabízejí skvělé možnosti ubytování a zážitek, který se bude bezpochyby líbit všem návštěvníkům této krásné země.


Počasí Bhútán Bumthang


Bhútán, malá země nacházející se východně od Himálají, je známý svou bohatou kulturou a úchvatnou krajinou. Jedno z nejodlišnějších regionů Bhútánu je Bumthang, který se nachází ve středu země. Počasí v této oblasti je ovlivněno horským reliéfem a přináší unikátní klimatické podmínky.

Bumthang se nachází ve vyšší nadmořské výšce, což má za následek chladnější počasí ve srovnání s ostatními oblastmi Bhútánu. Průměrná teplota zde dosahuje 15°C, přičemž v zimě může klesnout až pod bod mrazu. Srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, s mírně vyššími hodnotami v létě.

Léto v Bumthangu je relativně teplé, s průměrnou teplotou kolem 20°C. Toto období je však také deštivé a občas může dojít k povodním či sesuvům půdy, kvůli většímu množství srážek. Proto se doporučuje být opatrný a informován o aktuálních podmínkách před plánováním jakýchkoli venkovních aktivit.

Podzim v Bumthangu přináší krásné scenérie s pestrobarevnými listy stromů a mírně chladnějším počasím. Průměrná teplota klesá na asi 10°C a srážky se mírně snižují. Toto období je oblíbené u turistů, kteří si přijedou užít tu neuvěřitelnou atmosféru, kterou zde nabízí přírodní prostředí.

Zima je nejchladnějším obdobím v Bumthangu. Teploty mohou klesnout až pod -5°C, zejména v noci. Srážky ve formě sněhu jsou běžné a tvoří zasněžené pokrývky, které dodávají krajině kouzelnou atmosféru. Tato sezóna je vhodná pro ty, kteří mají rádi zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding.

Jaro v Bumthangu je mírné a příjemné. Teploty se postupně zvyšují, a představují ideální podmínky pro procházky a prozkoumávání okolních památek. Období od března do května je také vhodné pro návštěvu pestrobarevných květin a kvetoucích stromů.

Pokud plánujete návštěvu Bumthangu, doporučuje se být vybaven odpovídajícím oblečením a obuví, zejména v zimě, kdy mohou být teploty extrémně nízké. Mimo to je také důležité sledovat předpověď počasí a místní informace, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí během vašeho pobytu.

Bumthang nabízí krásnou přírodu a historické památky, které jsou ještě působivější při vhodných klimatických podmínkách. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast v létě nebo v zimě, budete mít příležitost zažít jedinečnou atmosféru a poznat bohatou kulturu Bhútánu.


Letenka Bhútán Bumthang


Bhútán, malá země skrytá v Himalájích, láká návštěvníky svou nádhernou přírodou, bohatou kulturou a hlubokou duchovností. Jedním z nejatraktivnějších regionů Bhútánu je Bumthang, který je nazýván srdcem buddhistického království. Pokud máte zájem navštívit toto pohádkové místo, můžete si rezervovat letenku do Bumthangu a zažít jedinečnou dávku klidu a krásy.

Obvykle turisté přilétají do Bhútánu letadlem do hlavního města Thimphu, odkud se pak mohou vydat do Bumthangu. Existuje také malé letiště v Bumthangu, což ještě více usnadňuje příjezd do tohoto regionu. Letenky do Bumthangu jsou však často časově omezené a jejich dostupnost závisí na sezóně a počasí. Proto je doporučeno plánovat cestu s dostatečným předstihem.

Po příletu do Bumthangu budete okouzleni krásou horských scenérií, nekonečnými poli ječmene a vzduchem plným vůně květin a kadidel. Bumthang se skládá ze čtyř údolí, která jsou propojena kopcovitým terénem. Každé údolí má své vlastní čaro a zajímavosti, které stojí za to objevit.

Jedním z nejznámějších míst v Bumthangu je klášter Jakar, který založil legendární tibetský světec Pema Lingpa. Klášter je umístěn na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštívte tuto svatou budovu a uctěte si tichý klid a duchovní vibrace, které z něj vyzařují.

Dalším místem, které nelze vynechat, je Gangtey Monastery. Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších buddhistických center a slouží také jako škola duchovního vzdělávání. Návštěvníci mají možnost setkat se s místními mnichy, zúčastnit se jejich modlitebních obřadů a poznat každodenní život v klášteře.

Pokud jste přírodovědci nebo nadšení turisté, udělejte si výlet do Bumthangu a objevte přírodní krásy regionu. Můžete se vydat na pěší túru za účelem prozkoumání lesů, řek a vodopádů. Jednou z nejpotřebnějších zastávek je Velký Národní Park Bumdeling, který je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně ohroženého bílého chochole nádherného.

Bumthang je také známý svými tradičními řemeslnými dílnami, kde se vyrábí ručně tkané výrobky, keramika a další předměty tradiční kultury Bhútánu. Můžete se zúčastnit workshopu, kde se dozvíte více o těchto tradičních dovednostech a dokonce si můžete zakoupit unikátní suvenýry.

Návštěva Bumthangu je zážitek, který vás jistě nechá naplněného klidem a nadšením. Přírodní scenérie, duchovní kláštery a tradiční řemeslné dílny vytvářejí jedinečnou atmosféru, která se těžko opisuje slovy. Vydejte se na letenku do Bumthangu a objevte toto skryté poklady Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang


1. Jak se dostanu z hlavního města Bhútánu, Thimphu, do Bumthangu?
- Můžete se dostat na letiště v Jakar, které je nejbližší letištěm k Bumthangu, a pak pokračovat po silnici nebo si vzít místní autobus.

2. Jak dlouho trvá cesta z Thimphu do Bumthangu?
- Cesta z Thimphu do Bumthangu trvá zhruba 10-12 hodin autem nebo autobusem. Let z Thimphu do Jakaru trvá přibližně hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bumthangu?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Bumthangu patří klášter Jakar, Jakar Dzong, klášter Kurjé Lhakhang, klášter Tamshing Lhakhang, Bumthangký pivovar a Bumthangký festival.

4. Kdy se koná Bumthangský festival?
- Bumthangský festival se obvykle koná v dubnu nebo květnu. Přesné datum se každý rok liší, takže je nejlepší se informovat o aktuálním kalendáři festivalů v Bhútánu.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti v Bumthangu?
- V Bumthangu jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních hotelů po hostely a penziony. Mezi populární hotely v této oblasti patří Jakar Village Lodge, Swiss Guest House, Rinchenling Lodge a Mipham Guest House.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Bumthangu?
- V Bumthangu můžete podniknout různé aktivity, jako je prohlídka klášterů, pěší turistika v horách, obdivování přírodních krás a tradičních řemeslných prací, návštěva místního trhu a ochutnávka místního jídla.

7. Jak je počasí v Bumthangu?
- Počasí v Bumthangu je na většinu roku mírné, s chladnými zimami a mírnými léty. Nejlepší období pro návštěvu je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a obvykle je méně srážek.

8. Potřebuji vízum pro cestu do Bhútánu a Bumthangu?
- Ano, pro vstup do Bhútánu je potřeba platné vízum. Můžete si jej zažádat prostřednictvím bhútánské ambasády nebo zastupitelského úřadu před vaší cestou. Bhútánská vláda také vyžaduje, abyste měli rezervaci ubytování a plnění služeb pro každý den pobytu v zemi.

9. Jaké jazyky se v Bumthangu mluví?
- Nejrozšířenějším jazykem v Bumthangu je dzongkha, což je úřední jazyk Bhútánu. Místní obyvatelé však také mluví různými lokálními dialekty a angličtina je také široce používaným jazykem ve většině turisticky orientovaných míst.

10. Jaké jsou další oblíbené destinace v Bhútánu vedle Bumthangu?
- Kromě Bumthangu jsou další oblíbené destinace v Bhútánu Thimphu, Paro, Punakha, Phobjikha a Haa Valley, které nabízejí bohatou kulturu, přírodu a historické památky.


Dovolená Bhútán Bumthang


Bhútán je malá horská země nacházející se v Jižní Asii. Své jedinečné kulturní dědictví, neporušenou přírodou a mírovým životním stylem si vysloužila přezdívku "země šťastných" nebo "země hřejivých svahů". Mezi nejmalebnější destinace v Bhútánu patří region Bumthang, který nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z bohaté kultury, historie a přírodních krás.

Bumthang se skládá ze čtyř údolí, která jsou spojena a tvoří malebné horské útočiště. Region je známý svou klidnou atmosférou, čistým vzduchem a nádherným výhledem na okolní vrcholky hor. V Bumthangu se nachází mnoho starobylých buddhistických klášterů a chrámů, které jsou svědectvím bohatého náboženského dědictví země.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Bumthangu je klášter Jakar. Původně postavený v 8. století, dodnes slouží jako duchovní centrum regionu. Klášter je obklopený nádhernou krajinou a nabízí návštěvníkům úžasný výhled na údolí. Dalšími zajímavými místy jsou klášter Ura, který je jedním z nejstarších v zemi, a opevněný klášter Wangdichholing, který sloužil jako domov pro místního krále.

Pro přírodní milovníky je Bumthang ideálním místem k návštěvě. Region je známý svou rozmanitou flórou a faunou, což poskytuje perfektní podmínky pro trekking a turistiku. Návštěvníci se mohou vydat na výlet do národního parku Thrumshingla, který je domovem vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně sněžného leoparda a červeného pandy. Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je tu možnost výletu na horu Gangkhar Puensum, nejvyšší horu Bhútánu, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Bumthang je také známý svými tradičními obřady a festivalem Jambay Lhakhang Drup, který se koná každý rok v říjnu. Tento festival přitahuje tisíce lidí z celého Bhútánu, kteří přicházejí oslavit a uctít historii a tradice země. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční tance, hudbu, bohoslužby a barevné procesí.

Bumthang nabízí také širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po tradiční domečky obklopené přírodou. Místní kuchyně je bohatá na čerstvé suroviny, jako jsou rýže, chilli a sýr, které jsou základem tradičních jídel. Návštěva místních tržišť je jedinečným způsobem, jak ochutnat místní speciality a zároveň se seznámit s místními obyvateli.

Bumthang je skrytým pokladem Bhútánu, který nabízí návštěvníkům zážitek z bohaté kultury, nádherné přírody a míru. Bez ohledu na to, zda si vyberete relaxaci nebo dobrodružství, Bumthang je místem, které stojí za to objevit.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky