Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Himeji

Ubytování Japonsko Himeji


Himeji je malebné město, nacházející se v prefektuře Hyogo v Japonsku. Mnoho turistů sem přijíždí především kvůli světoznámému hradu Himeji-jo, který je jedním z nejlépe zachovaných i nejkrásnějších samurajských hradů v zemi. Avšak Himeji nabízí nejen historické zajímavosti, ale také skvělé možnosti ubytování, které zajistí, že vaše cesta bude ještě příjemnější.

Ve městě najdete širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Jeden z nejoblíbenějších typů ubytování pro turisty je ryokan. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které vás přenesou do autentické japonské atmosféry. Tyto hotely nabízejí místnosti se společným nebo vlastním sociálním zařízením a jsou vybaveny tradicionálními tatami matracemi, futony a nízkými stolky. V ryokanech si můžete vychutnat vynikající jídlo a zrelaxovat v teplých lázních onsen. V Himeji se nachází několik ryokanů, které nabízejí vysokou úroveň služeb a pohostinnost.

Pro ty, kteří preferují moderní hotely, je v Himeji k dispozici také široká škála možností. Zdejší hotely nabízejí pohodlné a moderní pokoje s veškerými moderními vybaveními, jako jsou vlastní koupelny, televize a bezplatné Wi-Fi. Většina z nich se nachází v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což zajišťuje snadný přístup k všemu, co město nabízí.

Další možností ubytování jsou hostely, které jsou oblíbené mezi mladými a cestovateli s nižším rozpočtem. Hostely nabízí levné a společné pokoje s možností pronájmu postele v dormitáři nebo soukromém pokoji. Tyto zařízení zpravidla poskytují příjemné a čisté prostředí a často mají společenské prostory, kde si můžete povídat s ostatními hosty a získat cenné tipy na výlety a aktivity v okolí.

Poslední možností ubytování v Himeji je tradiční japonský minshuku. Minshuky jsou soukromé domy, které poskytují ubytování a stravu za rozumnou cenu. Tato forma ubytování nabízí příležitost poznat skutečný životní styl místních obyvatel a promítnout se do kultury Japonska. Místní rodiny vám rády poskytnout pohostinství, včetně chutných domácích jídel.

Ať už se rozhodnete pro ryokan, moderní hotel, hostel nebo minshuku, ubytování v Himeji vám zaručeně poskytne komfort a příjemný pobyt. Během své návštěvy tohoto krásného města si můžete vychutnat nejen jeho historické a kulturní poklady, ale také si odpočinout v útulných a přátelských ubytovacích zařízeních.


Letenka Japonsko Himeji


Japonsko je fascinující země plná kulturního bohatství, breathtaking přírodní scenérie a moderního životního stylu. Jedním z nejimpozantnějších míst, které lze navštívit v Japonsku, je Himeji. Tato historická pevnost se nachází ve stejnojmenném městě Himeji a je považována za jednu z nejkrásnějších pevností na světě.

Himeji-jo, jak je v Japonsku nazývána, byla postavena v 17. století a sloužila jako sídlo samurajů během období feudalismu. Pevnost se skládá z více než sedmdesáti budov, které jsou propojeny komplexním systémem bran, mostů a obranných zdí. Při pohledu na Himeji-jo z dálky, vypadá jako majestátní bílý pták s roztaženými křídly. Tato charakteristika jí získala přezdívku "Bílý ibiškový hrad".

Kromě své nádherné architektury je Himeji-jo také významnou památkou UNESCO. Byla prohlášena za světové dědictví v roce 1993 a od té doby se těší velkému zájmu turistů z celého světa. Při procházce areálem můžete obdivovat detailně vyřezávané dřevěné sloupy, kružby a verandy zdobené obrázkami ptáků a květin. Uvnitř pevnosti najdete expozice, které vám poskytnou přehled o historii samurajů a jejich životních podmínkách.

Kromě Himeji-jo se ve městě Himeji nachází také další zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Koko-en, krásná zahrada v blízkosti pevnosti. Zahrady jsou rozděleny do devíti oddělených sekcí, každá s odlišným designem a vegetací. Turisté zde mohou procházet mezi tradičními japonskými zahradními prvkami, jako jsou rybníky, mosty a bonsaje.

Kromě zahrad existuje také Himeji City Museum of Art, které se řadí mezi nejprestižnější muzea moderního umění v Japonsku. Muzeum je domovem velké sbírky japonského a mezinárodního umění, včetně maleb, soch a keramiky.

Abyste se dostali do Himeji, nejlepší možností je využít letenku do Japonska. Existuje několik mezinárodních letišť v Japonsku, včetně Tokia a Osaky, které mají přímé lety z různých částí světa. Po příletu do Japonska se můžete rozhodnout pro cestu vlakem nebo autobusem do Himeji, která trvá asi hodinu.

Navštívení Himeji a jeho impozantní pevnosti je zážitkem, který si návštěvníci Japonska nemohou dovolit vynechat. Od své krásné architektury až po bohatou historii samurajů, toto místo nabízí nezapomenutelné dobrodružství v srdci tradiční japonské kultury. Při plánování vaší cesty do Japonska proto nezapomeňte zahrnout Himeji na svůj seznam "must-see" a zažít jedinečnost tohoto zařazeného světového dědictví.


Počasí Japonsko Himeji


Himeji, majestátní středověké město na západě Japonska, je proslulé svým rozmanitým a často dramatickým počasím. Leží na pobřeží Japonského moře a je domovem jednoho z nejnavštěvovanějších památkových objektů země – Himejského hradu. Tato ikonická stavba je národním pokladem a zároveň symbolizuje tradiční japonskou architekturu.

Jižní část Japonska je známá svými teplými a vlhkými léty, zatímco zimy jsou mírné a suché. Himeji není výjimkou a obyvatelé i návštěvníci jsou pravidelně konfrontováni s těmito meteorologickými podmínkami.

Léto v Himeji je obvykle horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30 °C a místy mohou vzrůst i nad tuto hranici. V kombinaci s vysokou vlhkostí se může vytvořit nekomfortní pocit, který návštěvníci mohou cítit při procházce po okolí hradu. Místní občané a turisté se snaží vyhnout se největšímu slunci a hledají útočiště ve stínu nebo v klimatizovaných prostorách. Nezapomeňte se dostatečně hydratovat a nosit ochranné prostředky proti slunci.

Podzim v Himeji je kouzelným obdobím. Když se teploty mírně ochlazují, město se zaplňuje nádhernými odstíny oranžové, červené, hnědé a žluté. Listnaté stromy kolem hradu a v okolní krajině poskytují malebnou kulisu pro snímky, které zdobí cestovatelské časopisy a přitahují tisíce fotografů a turistů z celého světa.

Zima v Himeji je sušší a umírněnější. Teploty se pohybují kolem 5-10 °C a občas mohou klesnout až pod bod mrazu. Sněhové srážky nejsou v této oblasti příliš časté, ale občas může napadnout i několik centimetrů sněhu. Pro návštěvníky, kteří se nebojí chladu a sněhu, je to skvělá příležitost zažít kouzlo japonské kultury a tradice v odlišném období roku.

Jaro v Japonsku je romantickou podobou přírody. V Himeji se očekává, že květen bude slavnostně slaven, kdy vřesoviště vyráží rostoucí sakury. Toto je sezóna, kdy mnoho lidí v celé zemi a po celém světě putuje do Japonska, aby obdivovalo nádhernou kvetoucí sakuru. V místních parcích jako Koko-en mohou návštěvníci relaxovat na kobercích rozkvetlých květů sakury a pozorovat, jak se měnící počasí transformuje vstřícné a přátelské jarní klima.

Počasí v Himeji je neustále proměnlivé a neexistuje žádné jisté pravidlo. Mírnější zimy, horká léta a rozkvetlé jaro jsou charakteristikou tohoto fascinujícího města. Pokud se chystáte na návštěvu Himeji, je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si svůj program aktuálním podmínkám. Ať už jste milovníkem letního horka, podzimních barev, zimního chladu nebo jarního rozkvětu, Himeji vám nabídne neopakovatelné zážitky a atmosféru, kterou nikdy nezapomenete.


Dovolená Japonsko Himeji


Himeji: Japonsko na dosah ruky

Japonsko je země, která zaujímá výsadní místo v seznamu míst, která bychom měli navštívit. Jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v zemi vycházejícího slunce je Himeji. Město Himeji leží na západě Japonska a je známé především díky svému ohromujícímu hradu.

Hrad Himeji, také známý jako "Bílý čáp", je jedním z nejlépe zachovalých historických hradů v Japonsku. Jeho bílá barva a složitá architektura vypadají až jako z pohádky. Hrad byl postaven v 14. století a od té doby přečkal několik válečných konfliktů a přírodních katastrof. Navštívit tento hrad je jako krok zpět v čase a možnost prozkoumat jeho detaily a vnitřní pokoje je opravdu jedinečná záležitost.

Himeji není jen o hradu. Město je také známé díky krásnému zahradnímu parku Koko-en, který se nachází poblíž hradu. Park nabízí malebné japonské zahrady, jezírka a procházky mezi rozkvetlými sakurami. Koko-en je ideálním místem pro odpočinek a obdivování japonského zeleného estetického smýšlení.

Dalším zajímavým místem v Himeji je svatyně Šósouin. Tato svatyně je svatyní buddhistického chrámu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka okolo svatyně je impozantní zážitek a doporučuje se navštívit ji, ať už jste nábožensky založení nebo ne.

Fanoušci japonského jídla nebudou v Himeji zklamaní. Město je plné různých restaurací a jídelních míst, kde si můžete vychutnat tradiční jídla, jako je sushi, ramen nebo tempura. Místní specialitou je Himeji omelette – místo obyčejné vaječné omelety je zde připravována více než sto let tradičním způsobem a její příprava je pohledem samotným.

Procházka ulicemi Himeji je také příjemným zážitkem. Starobylé domy, obchody s tradičním řemeslem a útulné kavárny tvoří jedinečnou atmosféru tohoto japonského města. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní, rádi Vám pomohou a sdělí tajemství svého města.

Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, rozhodně nezapomeňte zařadit Himeji na seznam míst, které musíte navštívit. Toto malebné město Vám přinese překvapení, které si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Himeji


1. Jak se dostat do Himeji?

Nejsnáze se do Himeji dostanete vlakem z Osaka nebo Hirošimy. Z Osaka je to asi 45 minut jízdy, z Hirošimy asi 1,5 hodiny.

2. Jaké je nejvhodnější období k návštěvě Himeji?

Nejlepší období k návštěvě Himeji je na jaře, kdy kvetou sakury, nebo na podzim, kdy jsou stromy zbarveny do pestrobarev.

3. Co všechno musím vidět v Himeji?

Největší atrakcí v Himeji je Himejský zámek (Himeji-jo), který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit Kokoen, krásnou zahradu v okolí zámku, nebo chrám Gokoku, za kterým se nachází hřbitov, na kterém je pohřbeno mnoho slavných Japonců.

4. Musím si dopředu zakoupit vstupenky na Himejský zámek?

Obvykle není nutné vstupenky kupovat předem, ale mohou být v době největšího zájmu (zejména během sakurové sezóny a zlatého týdne) vyprodané.

5. Můžu v Himeji najít ubytování?

Ano, v Himeji se nachází mnoho hotelů a hostelu. Doporučujeme si ubytování rezervovat alespoň několik týdnů předem, abyste měli dostatek času na výběr.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky