Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters

Ubytování Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Španělskem a Francií, která láká turisty svými krásnými přírodními scenériemi a možnostmi pro outdoorové aktivity. Jedním z nejkrásnějších míst v Andoře je jezero Engolasters. A co kdybychom vám řekli, že si můžete užít krásy jezera Engolasters na turistické cestě, která vás obklopenou nádhernou přírodou dovede až do horského sedla?

Tato trasa začíná u zámku Sant Vicenç d'Enclar, kde vás přivítá skvělý výhled na údolí Andorry. Pokud se na začátku trasy necítíte dostatečně fyzicky zdatní, můžete si od návštěvy tohoto místa odpustit. Pokud se rozhodnete pokračovat, trať pokračuje okolo nádrže Engolasters, kde si můžete odpočinout a užít si malebné scenérie.

Když opustíte okolí nádrže, dostanete se na stezku, která kopíruje hory a vede do horského sedla přibližně 2,5 km od nádrže Engolasters. Zde se ocitnete v nadmořské výšce 2 300 metrů nad mořem, kde si budete moci vychutnat neuvěřitelný výhled na horské vrcholy.

Pro tuto turistickou trasu je nutné mít kvalitní turistické boty, protože některé části trasy jsou méně přístupné. Je však nutné si uvědomit, že trasa není náročná a zvládne ji každý, kdo má alespoň průměrnou fyzickou kondici.

Pokud chcete v Andoře strávit více než jen jeden den a chcete si užít krásné přírodní scenérie, můžete si v blízkosti jezera Engolasters najít různé typy ubytování, jako jsou hotely a apartmány. V těchto zařízeních naleznete veškeré potřebné pohodlí a vybavení.

Celkově lze konstatovat, že turistická trasa okolo jezera Engolasters je jednou z nejkrásnějších turistických tras v Andoře. Pokud máte rádi turistiku a přírodu, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto unikátní cestu. Stačí si jen rezervovat dostatečně dlouhou dovolenou v Andoře, abyste si mohli užít krásy této země a mohli prozkoumat více míst jako je toto.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


1. Jak dlouhá je turistická stezka okolo jezera Engolasters?
Odpověď: Stezka je zhruba 5 kilometrů dlouhá.

2. Je stezka vhodná pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, stezka je vhodná i pro rodiny s dětmi, ačkoli na některých místech je trochu náročnější, protože se vnitřně vine podél útesů.

3. Jaké jsou výhledy z turistické stezky?
Odpověď: Ze stezky na vás čekají nádherné výhledy na jezero Engolasters a okolní hory Andorry.

4. Je nutné zvláštní vybavení pro pohyb po stezce?
Odpověď: Ne, nevyžaduje se žádné zvláštní vybavení kromě pohodlné obuvi a případně pití.

5. Je možné projet kolem jezera na kole?
Odpověď: Ano, je možné projet kolem jezera na kole, ale stezka je v některých místech poměrně náročná, takže se hodí pouze pro zkušenější cyklisty s horskými koly.

6. Kde se nachází vstup na turistickou stezku?
Odpověď: Vstup na turistickou stezku se nachází na parkovišti u jezera Engolasters.

7. Je nutné platit za vstup na turistickou stezku?
Odpověď: Ne, vstup na turistickou stezku je zdarma.

8. Je nutné mít s sebou jídlo a pití?
Odpověď: Pokud se nemíníte zdržet na stezce po delší dobu, není nutné s sebou mít jídlo a pití. V okolí je dostatek restaurací a občerstvení.

9. Je možné projít turistickou stezku během zimního období?
Odpověď: Během zimního období není stezka okolo jezera Engolasters obvykle přístupná kvůli sněhu a ledovému pokryvu.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu turistické stezky okolo jezera Engolasters?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře, v létě a na podzim, kdy jsou podmínky optimální a počasí krasné. Během zimy není stezka obvykle přístupná.


Letenka Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. I když to může být malá země, nabízí mnoho překrásných míst, které si můžete užít během Vaší návštěvy. Jedním z těchto míst je i krásné jezero Engolasters, které se nachází v Andoře.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters patří k nejkrásnějším v Andoře. Stezka je dlouhá přibližně jeden a půl kilometru a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a samozřejmě na jezerní hladinu.

Start turistické stezky je umístěn na parkovišti u jezera Engolasters. Odtud se vydáte směrem ke křižovatce, kde je možné zvolit dvě trasy. První trasa je více brutální, zahrnuje strmé klesání a stoupání po skalách okolo jezera. Druhá trasa je k prvnímu výhledu k jezeru, ze kterého můžete pokračovat pěšky po strmé cestě.

Pokud se vydáte na druhou cestu, přijdete na malý odpočinkový prostor, kde si můžete vychutnat krásný výhled na jezero a okolní hory. Pokračujte dále po cestě a budete se muset překonat a zdolat strmou a kamenitou cestou až do dalšího úžasného výhledu.

Pokud se rozhodnete pro první trasu, uvidíte mnoho krásných míst, které si určitě zamilujete. Tato trasa bude pro Vás ale fyzicky náročnější. Cesta začíná velkým klesáním a postupuje po zemi, kamení, ale i po mokré druhové trávě. Mnoho turistů tuto stezku považuje za těžkou, ale pokud máte dobré boty a jste připraveni na menší výzvy, určitě se budete muset cítit dobře.

Jezero Engolasters samotné má úžasné a čisté vody a je obklopeno lesy a horami. Toto místo je obzvláště oblíbeno mezi milovníky divoké přírody a na poklidném a klidném místě si můžete užít přírodni klid. Stezka vůbec není příliš dlouhá a byla navržena pro pěší turisty, kteří si chtějí užít krásy Andorry.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters v Andoře je jedinečná a nádherná pro každého, kdo se rozhodne ji prozkoumat. Nezapomeňte ale, že pokud se rozhodnete pro první cestu, budete muset být k úžasu na povrchu velmi šikovní. Nicméně, jakmile dosáhnete Vámi vybraného míst, budete odměněni nádherným pohledem, který Vás určitě neomrzí.


Dovolená Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země v Pyrenejích, je známá svými nádhernými horskými panoramaty a přírodními krásami. Vzhledem k svému horskému prostředí je zde mnoho turistických stezek, které lákají milovníky přírody a dobrodruhy. Jednou z nejpopulárnějších tras je turistická stezka okolo jezera Engolasters.

Jezero Engolasters se nachází poblíž hlavního města Andorry la Vella a je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů této země. Je obklopeno zelenými lesy a obrovskými horami, což z něj dělá idylické místo pro procházky a turistiku. Okružní stezka, která obklopuje jezero, je přibližně 7 kilometrů dlouhá a nabízí jedinečný výhled na okolní krajinu.

Počátek stezky se nachází v blízkosti parkoviště u jezera Engolasters. Stezka je dobře značená a snadno přístupná pro turisty všech úrovní schopností. Při procházce okolo jezera budou návštěvníci obdivovat krásu přírody a mnoho druhů zvířat a ptáků.

Během své cesty okolo jezera budou turisté míjet několik odpočinkových ploch a piknikových míst, která jsou ideální pro posezení a oběd s výhledem na jezero. Stezka také poskytuje možnost koupání v jezeře nebo využití kanoe a jízdu na paddleboardech.

Pro ty, kteří mají rádi jízdu na horských kolech, je tato stezka také oblíbeným místem. Okolní kopce a horské cesty nabízejí nezapomenutelné zážitky při cyklistice nebo horském kole.

Jezero Engolasters se nachází na velmi strategickém místě, které umožňuje i další výlety do okolí. Nedaleko jezera se nachází přírodní rezervace Madriu-Perafita-Claror, která je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Je to jedinečné místo, kde je možné podniknout pěší turistické túry a objevovat neporušenou přírodu.

Pokud se rozhodnete navštívit Andorru a turistickou stezku okolo jezera Engolasters, budete mít možnost zažít nezapomenutelné dobrodružství v nádherné horské krajině. Připravte si pohodlné boty a pobalíte si piknikový koš a vydejte se na tuto úžasnou trasu plnou krásy a přírodních zázraků Andorry.


Počasí Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá evropská země, která se nachází v Pyrenejském pohoří mezi Španělskem a Francií. Díky svému horskému charakteru nabízí Andorra návštěvníkům mnoho turistických stezek a možností strávit aktivní dovolenou v přírodě. Jednou z nejkrásnějších turistických stezek v Andoře je cesta kolem jezera Engolasters.

Tato turistická stezka začíná u parkoviště v oblasti Engolasters a vede přes nádherné horské krajiny s nádhernými výhledy na okolní hory a jezero. Stezka je dobře označena a je vhodná pro turisty všech úrovní kondice. Celá trasa je dlouhá asi 5 km a nabízí krásné výhledy a jedinečnou přírodní scenérii.

Nejlepší období pro návštěvu této turistické stezky je od června do září, kdy je počasí v Andoře nejlepší. Na jaře a na podzim mohou být trasy mokré, a tudíž kluzké, takže bychom vám doporučili, abyste se na cestu dobře připravili a oblekli si vhodné boty.

Voda v jezeře Engolasters má modrozelené zbarvení a díky pozadím v podobě horských masivů vytváří nádhernou kulisu pro turisty. Stezka vedoucí kolem jezera Engolasters se stává ještě působivější během západu slunce, kdy slunce zlatavě září na hladinu jezera.

Jezero Engolasters bylo původně dostaveno jako vodní nádrž pro elektrárnu v Andoře, ale postupem času se stalo místem pro pobyt v přírodě a turistiku. V okolí jezera se nachází mnoho piknikových míst a grilovacích míst, které jsou k dispozici pro širokou škálu návštěvníků.

Celkově lze říci, že turistická stezka kolem jezera Engolasters je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí poznat krásy Andorry a užít si příjemný den v přírodě. Tento výlet přináší pro návštěvníky množství krásných pohledů a zážitků, které si budou pamatovat po celá léta. Pokud vás láká krása horské přírody, určitě navštivte Andorru a projděte se po turistické stezce kolem jezera Engolasters.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky