Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Nanzhila Plains

Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Nanzhila Plains


1. Jak se dostanu do Národního parku Nanzhila Plains?
- Nejbližším letištěm je letiště v Livingstone, odkud je možné si pronajmout auto nebo se dostat do parku s tour operatoru.

2. Kolik stojí vstup do Národního parku Nanzhila Plains?
- Vstupné do parku se pohybuje kolem 50 USD za osobu a je potřeba ho platit při vstupu.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Nanzhila Plains?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období od května do listopadu, kdy je suché období a zvířata se scházejí u vodních ploch.

4. Jakou divokou zvěř mohu v Národním parku Nanzhila Plains očekávat?
- Park je domovem řady druhů divoké zvěře, včetně slonů, zeber, buvolů, antilop, lvi a leopardů.

5. Existují ubytovací možnosti v Národním parku Nanzhila Plains?
- Ano, v parku jsou k dispozici ubytovací zařízení, jako jsou kempy, lodges a chatky.

6. Mohu si v parku zapůjčit průvodce?
- Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám pomůže při prohlídce parku a poskytne informace o zvířatech a okolním prostředí.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Národního parku Nanzhila Plains?
- Doba pro prohlídku parku se liší podle preferencí návštěvníka, ale obvykle se doporučuje strávit zde minimálně 2-3 dny, abyste měli možnost vidět co nejvíce zvířat.

8. Existují nějaká bezpečnostní opatření, která bych měl vědět při návštěvě parku?
- Je důležité dodržovat pokyny průvodců a nepřibližovat se k divokým zvířatům. Je také doporučeno mít s sebou dostatek vody a opalovacího krému, protože v parku může být velmi horko.

9. Jaké další aktivity mohu v Národním parku Nanzhila Plains podniknout?
- Kromě safari je možné podniknout pěší túru, rybaření, výlety na lodích po řece a poslouchat noční zvuky parku při táboráku.

10. Jaký je rozsah zásahů člověka do přírody v Národním parku Nanzhila Plains?
- Park je chráněná oblast, která je spravována tak, aby minimalizovala vliv lidí na přírodu. Existuje však také možnost ekoturistiky, která pomáhá místní komunitě a podporuje ochranu parku.


Dovolená Zambie Národní park Nanzhila Plains


Zambia je africká země, která je známá svou bohatou divokou přírodou a nádhernou krajinou. Jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Zambii je Národní park Nanzhila Plains, který je nezapomenutelným cílem pro milovníky divoké zvěře a přírodních krás.

Národní park Nanzhila Plains se nachází na jižním konci Zambie, nedaleko hranic s Namibií a Botswanou. Tento rozlehlý park se rozkládá na ploše přes 889 čtverečních kilometrů a je domovem velkého množství zvířat včetně slonů, lvů, žiraf, antilop a mnoha dalších druhů.

Jednou z hlavních atrakcí tohoto parku je možnost safari. Turisté mohou zažít jedinečnou příležitost vidět divokou zvěř v přirozeném prostředí. Safariny se konají jak v doprovodu zkušených průvodců, tak i samostatně. Nanzhila Plains je jedním z nejméně navštěvovaných parků v Zambii, což znamená, že zdejší zvířata nejsou zahlcena velkým množstvím turistů, což zaručuje skutečnou divokou atmosféru.

Kromě safari nabízí Národní park Nanzhila Plains také mnoho dalších aktivit. Turisté mohou podniknout pěší túru a prozkoumat nádhernou krajinu s královskými baobaby a ojedinělými druhy ptáků. Park je také známý svými malebnými řekami a jezery, kde je možné se vydat na rybaření či plavbu na člunu.

V parku se nacházejí také různé ubytovací možnosti. Turisté si mohou vybrat mezi luxusními safari lodžemi a soukromými kempy. Ubytování je zařízeno tak, aby poskytovalo maximální komfort a zároveň respektovalo přírodní prostředí.

Večery v parku jsou jedinečným zážitkem. Po dlouhém dni stráveném objevováním divokých zvířat se turisté mohou těšit na romantické večeře pod širým nebem, při kterých mohou obdivovat hvězdnou oblohu.

Národní park Nanzhila Plains je skutečným pokladem Zambie. Tento nádherný kousek přírody nabízí turistům možnost zažít neuvěřitelné dobrodružství a objevit úžasné zvířecí druhy v jejich přirozeném prostředí. Pokud se chystáte na dovolenou do Zambie, Národní park Nanzhila Plains by měl být na vašem seznamu cestovních cílů.


Ubytování Zambie Národní park Nanzhila Plains


Národní park Nanzhila Plains se nachází v jižní části Zambie a nabízí úžasné možnosti ubytování pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do krásy africké divočiny. Tento národní park je známý svou bohatou a rozmanitou faunou a florou, což jej činí ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Existuje několik možností ubytování v Národním parku Nanzhila Plains, každá s vlastním šarmem a jedinečným zážitkem. Jednou z možností je táboření ve vlastním stanu. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si chtějí užít skutečnou atmosféru divočiny a probudit se s nádherným výhledem na okolní přírodu. Tábořiště jsou dobře vybavena, včetně sprchových a toaletních zařízení, a zároveň umožňují návštěvníkům prožít autentický zážitek.

Další možností ubytování je pronájem chaty nebo bungalovu. Tyto ubytovací možnosti nabízejí větší pohodlí a soukromí než táboření ve stanu. Chaty a bungalovy jsou obvykle dobře vybavené, včetně vlastní koupelny a vybavené kuchyně, takže návštěvníci si mohou připravit vlastní jídlo. Ubytování tímto způsobem je ideální pro ty, kteří preferují větší komfort a soukromí.

Národní park Nanzhila Plains nabízí také ubytování v luxusních safari stanech. Tyto stany jsou vybaveny veškerým komfortem, včetně vlastní koupelny, postele a venkovní terasy, které poskytují nádherný výhled na okolní krajinu. Ubytování v luxusních safari stanech je ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát naprostý luxus a pohodlí uprostřed divočiny.

Návštěva Národního parku Nanzhila Plains také nabízí možnost stravování v restauraci, která se nachází v blízkosti ubytovacích zařízení. Restaurace nabízí širokou škálu tradičních zambijských pokrmů, stejně jako mezinárodních specialit. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvé suroviny a autentické chutě, které jsou charakteristické pro zambijskou kuchyni.

Celkově vzato, ubytování v Národním parku Nanzhila Plains je ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek z africké divočiny. Bez ohledu na to, jestli se návštěvníci rozhodnou tábořit ve stanu, pronajmout si chatu nebo bungalov, nebo si dopřát luxusní safari stan, budou mít možnost prozkoumat bohatou faunu a floru tohoto nádherného národního parku. Ubytování v kombinaci s tradičními zambijskými jídly poskytne návštěvníkům nezapomenutelný zážitek při jejich cestě do Národního parku Nanzhila Plains.


Letenka Zambie Národní park Nanzhila Plains


Národní park Nanzhila Plains se nachází v jihovýchodní části Zambie a je jednou z nejvýznamnějších oblastí biodiverzity v této zemi. Jeho jedinečná flora a fauna přitahují turisty z celého světa, kteří sem přijíždějí, aby objevili krásu této divočiny.

Park se rozkládá na rozloze přes 1 200 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí parku je jedinečná fauna, která zahrnuje několik druhů vzácných a ohrožených druhů zvířat. Medvědi, lvi, sloni, nosorožci, zebry a mnoho dalších tvorů může být spatřeno při safari, kterou si turisté mohou zařídit.

Nanzhila Plains je také domovem pro mnoho druhů ptáků, čímž je rájem pro ornitology. Tajemný hřebenový orel čínský, šedák oranžový nebo endemický strožec dlouhrkavý jsou pouze některé z ohrožených druhů ptáků, které můžete spatřit v tomto parku. Významnost tohoto parku byla potvrzena tím, že byl vyhlášen Mezinárodním významným ptačím územím.

Obrovská rozmanitost vegetace je dalším pozoruhodným znakem tohoto parku. Savany, mokřady, bažiny a lesy se zde střídají, což poskytuje ideální prostředí pro mnoho druhů rostlin. Endemické druhy jako například kobrandlovka Nanzhila (Pachycrocuta brevirostris) nebo tráva Nanzhila (Drosera nanzhilensis) jsou jen některé z unikátních rostlin, které můžete objevit při procházkách parkem.

Pro turisty, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu, je v parku Nanzhila Plains k dispozici ubytování ve stanových kempech. Kempy jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a nabízejí nejen pocit dobrodružství, ale také bezpečí. Někteří z místních průvodců nabízejí vedené prohlídky parkem, které zahrnují pěší túry, projížďky na koních a samozřejmě i safari. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečné zážitky, jako je pozorování slunce nad nádhernou krajinou savany nebo noční safari, při které mohou při pohledu do hvězd spatřit záblesky nočních dravců.

Zambie je známá svou bohatou biodiverzitou a národní park Nanzhila Plains je jedním z jejích největších pokladů. Turisté zde mohou objevovat krásu africké divočiny a přispět k ochraně těchto unikátních ekosystémů. Navštivte Nanzhila Plains a nechte se unést nádhernou přírodou, která se zde skrývá.


Počasí Zambie Národní park Nanzhila Plains


Zambie je zemí ležící v jižní části Afriky, a nabízí nejen bohatou přírodu, ale také různorodé klimatické podmínky. Mezi těmi nejzajímavějšími destinacemi patří Národní park Nanzhila Plains, který se nachází v samém severním cípu země.

Národní park Nanzhila Plains je jedinečným místem pro milovníky divoké přírody. Rozkládá se na území přesahujícím 200 km² a nabízí rozmanité biotopy, od rovin po kopce a bažiny. Díky této různorodosti se zde nachází bohaté množství druhů rostlin a zvířat.

Když přijde řeč na počasí v Národním parku Nanzhila Plains, je třeba si uvědomit, že se jedná o tropy, které se vyznačují horkým a vlhkým podnebím. Nejteplejší měsíce jsou zde listopad až únor, když teploty mohou dosahovat až 35 °C. V těchto obdobích je třeba být připraven na silné slunce a vysokou vlhkost.

Naopak nejchladnější období je v červenci a srpnu, kdy teploty mohou klesnout až na 15 °C. Je tedy vhodné si vzít do Národního parku Nanzhila Plains teplejší oblečení, abyste se vyhnuli případnému pocitu chladu.

Za deštivé období se považuje období od listopadu do dubna, kdy jsou srážky poměrně hojné a místy může i pršet déle než jeden den. To může mít vliv na cestování v parku, protože některé cesty mohou být neprůjezdné a je nutné být flexibilní.

Pro milovníky safari je období sucha, které začíná v květnu a končí v říjnu, nejlepším časem k návštěvě Národního parku Nanzhila Plains. V této době se zvířata sdružují kolem vodních zdrojů a je možné je snadno pozorovat. Především v měsících září a říjnu je pravděpodobnost vyhlédnutí velkého množství druhů zvířat, jako jsou lvi, sloni, antilopy, buvoli a další, velmi vysoká.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Nanzhila Plains, je důležité vzít v úvahu klimatické podmínky a plánovat cestování ve vhodnou dobu. Pro maximální komfort je vhodné si sebou vzít lehké a prodyšné oblečení, klobouk nebo šálu na ochranu před sluncem a dostatek vody. Stejně tak, nezapomeňte na dostatečnou opatrnost a respekt k divokým zvířatům, které zde žijí.

Národní park Nanzhila Plains je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít přírodu v její plné kráse. S pestrou paletou rostlin a zvířat, a s proměnlivým počasím, nabízí tento park jedinečné zážitky jak pro jednotlivce, tak pro celé rodiny.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky