Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Uganda Národní park Mount Elgon

Ubytování Uganda Národní park Mount Elgon


U Uganda Národní park Mount Elgon se nachází východně od hlavního města Kampala a je domovem nejen jedinečné fauny a flóry, ale také nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na okolní krajinu. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, je důležité si zajistit ubytování, které bude nejen pohodlné, ale také ohleduplné k přírodě.

Existuje několik možností ubytování v Národním parku Mount Elgon. Jeden z nejoblíbenějších je v hotelu Mount Elgon, který se nachází v samotném srdci parku. Hotel nabízí širokou škálu pokojů, včetně pokojů s výhledem na hory, a je vybaven moderními zařízeními jako wifi a televizory.

Pokud hledáte něco komornějšího, můžete si pronajmout chatu v kopcích. Tyto chaty jsou situovány v prostředí, kde si můžete užívat krásy přírody a ticho a klid, které oblast nabízí. K dispozici jsou dvě druhy chat - samostatné a sdílené, takže si můžete vybrat, co vám lépe vyhovuje.

Pro ty, kteří hledají naprostou izolaci od lidí a chtějí východisko přímo v přírodě, je zde možnost stanování. Stanování v Národním parku Mount Elgon je povoleno pouze na určených stanovištích, aby se minimalizoval vliv turistů na okolní životní prostředí. V blízkosti těchto stanovišť jsou k dispozici toalety, voda a další zařízení.

Ať už si zvolíte jakoukoliv možnost ubytování, můžete se těšit na zážitky, které přinesou péči o přírodu a zároveň vám umožní užít si nádherné krajinu tamních hor. A nezapomeňte, že když budete v Národním parku Mount Elgon, je důležité se chovat ohleduplně k přírodě a respektovat její krásu a křehkost.


Počasí Uganda Národní park Mount Elgon


Uganda je země východní Afriky a je známá zejména díky svým národním parkům. Jedním z nich je také Národní park Mount Elgon, který se nachází na stejnojmenné hoře východně od Ugandy a na hranici s Kenií. Tento park je typický svou neuvěřitelnou přírodou, bohatou faunou a florou, ale také svým specifickým podnebím.

Podnebí v Národním parku Mount Elgon se liší v závislosti na nadmořské výšce. V oblasti nizkých nadmořských výšek, které se nacházejí okolo 1 800 až 2 500 metrů nad mořem, je klima typické horkými lety a mírně studenými zimami. Průměrná teplota zde je v rozmezí 18 až 30 stupňů Celsia.

Na druhé straně v oblasti vysokých nadmořských výšek, které dosahují až 4 321 metrů na vrcholu hory Mount Elgon, se klima mění na studené a vlhké. Průměrná teplota zde je v rozmezí 10 až 20 stupňů Celsia a průměrná roční srážková míra dosahuje výšky až 3 000 mm.

V oblasti parku je také výskyt deštného pralesa, savany a velkých pastvin. V deštném pralese se nachází charakteristické druhy rostlin, jako jsou například banánovníky, okrytice nebo ficusy. V savaně můžeme pozorovat savany s typickými stepními bylinami a nízkými stromy. V oblasti pastvin se pak nacházejí ty největší savci, jako jsou například sloni, žirafy, antilopy nebo gazely.

Národní park Mount Elgon v Ugandě je takovým malým rájem pro turisty, kteří chtějí poznávat neuvěřitelnou Afriku. Kromě bohaté přírody a zvířat zde naleznete i řadu turistických aktivit, jako je například turistika, cykloturistika nebo jízda na koni. Ať už je vám náročnější turistika, nebo spíše relaxace v pohodlí ubytování, Národní park Mount Elgon vám přinese mnoho zážitků a pohody.


Dovolená Uganda Národní park Mount Elgon


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, nádherné přírody a nezapomenutelných zážitků, pak byste měli zvážit návštěvu národního parku Mount Elgon v Ugandě. Tento park se nachází ve východní Africe, nedaleko hranice s Kenií, a je domovem jednoho z největších sopečných kráterů na světě.

Národní park Mount Elgon je jedinečný především svou geologickou strukturou. Tvoří ji stará sopečná hora, jejíž vrchol se zhruba 4 321 metry nadmořské výšky řadí mezi nejvyšší vrcholy Ugandy. Okolí hory je pokryto nádhernou horskou krajinou, která je lákadlem pro milovníky turistiky a trekování.

Vstup do parku nabízí nepřeberné množství možností, jak si užít dovolenou plnou aktivit. Jedním z nejoblíbenějších je trek na vrchol Mount Elgon. I když není tak známý jako Kilimandžáro nebo Mount Everest, nabízí trek na tento vrchol stejné množství dobrodružství a odměny. Stezky vás zavedou skrz husté pralesy, okouzlující vodopády a báječné výhledy. Proti jiným horám, Mount Elgon nemá skalní vrchol a je celý pokrytý vegetací, což poskytuje fascinující zážitek.

Dalším lákadlem parku je unikátní sopečný kráter. Kráter je masivní a jeho šířka dosahuje až 8 km. V jeho blízkosti se nachází několik menších jezer, jako je například krásné kráterové jezero Jackson. Návštěvníci mohou prozkoumat okolní oblasti a podniknout malé výlety okolo crater lake, sledovat vzácné druhy ptáků, krmit opice, nebo relaxovat na pobřeží jezera.

Ochrana přírody je v parku také jednou z priorit. Mount Elgon je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně slonů, buvolů, antilop či určitých opic. Existuje zde také projekt na ochranu vzácných stromů, které jsou staré až 2 000 let. Pro milovníky přírody a ekologie toto místo nabízí skvělé možnosti pro objevování a studium.

Pokud plánujete návštěvu národního parku Mount Elgon, je vhodné si zajistit průvodce či průvodkyni. Tím se zajistí vaše bezpečí a ochrana přírody parku. V místě se nachází také kempy a ubytování pro turisty, takže můžete strávit několik dní objevováním krás tohoto unikátního místa.

Uganda je sice známá především svými gorilami v Národním parku Bwindi, ale Mount Elgon je skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí zažít něco méně vytíženého turisty a zároveň neuvěřitelně krásného. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v této oblasti, můžete se těšit na dobrodružství, nezapomenutelné zážitky a především překrásnou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Národní park Mount Elgon


1. Jak se dostanu do Národního parku Mount Elgon?
Odpověď: Národní park Mount Elgon se nachází ve východní Ugandě. Z Kampaly, hlavního města Ugandy, můžete se dostat do národního parku autem nebo místním dopravním prostředkem. Cesta trvá přibližně 4-5 hodin.

2. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Mount Elgon?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě Národního parku Mount Elgon je období mezi červencem a zářím, kdy je počasí suché a teploty jsou mírné. To je také období, kdy je nejlepší počasí pro pěší turistiku a pozorování ptáků.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Národním parku Mount Elgon?
Odpověď: V Národním parku Mount Elgon můžete absolvovat pěší túry a treky, pozorovat ptáky, sledovat divokou zvěř, například opice a antilopy, a navštívit vodopády a jeskyně v okolí.

4. Kde mohu získat povolení k návštěvě Národního parku Mount Elgon?
Odpověď: Povolení k návštěvě Národního parku Mount Elgon získáte na recepci národního parku. Je také vhodné si povolení rezervovat dopředu, zejména v obdobích s větší turistickou sezónou.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti v Národním parku Mount Elgon?
Odpověď: V Národním parku Mount Elgon najdete rozmanité ubytovací možnosti, včetně kempů, chat a luxusních hotelů. Nejbližším městem s širokou nabídkou ubytování je Mbale.

6. Jsou veřejné toalety a občerstvení dostupné v Národním parku Mount Elgon?
Odpověď: Veřejné toalety jsou k dispozici na některých turisticky atraktivních místech v národním parku. Občerstvení je k dostání ve vybraných ubytovacích zařízeních a restauracích.

7. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro návštěvníky Národního parku Mount Elgon?
Odpověď: Je důležité respektovat bezpečnostní pokyny národního parku a necestovat mimo turisticky vyznačené trasy. Doporučuje se také mít při sobě dostatek vody, ochranný krém proti slunci, repelent proti hmyzu a vhodné oblečení a obuv. V případě nouze kontaktujte místní průvodce nebo správu národního parku.

8. Jaké jsou vstupní poplatky do Národního parku Mount Elgon?
Odpověď: Vstupní poplatky do Národního parku Mount Elgon se mohou lišit v závislosti na druhu aktivity, kterou plánujete, a na délce pobytu. Podrobné informace o vstupních poplatcích získáte na webových stránkách národního parku nebo kontaktováním správy národního parku předem.


Letenka Uganda Národní park Mount Elgon


Uganda je africká země, která je známá svou bohatou přírodní krásou a diverzitou. Jedním z nejkrásnějších přírodních území v Ugandě je Národní park Mount Elgon.

Národní park Mount Elgon se nachází ve stejnojmenném pohoří, které představuje nejstarší vulkanický masiv východní Afriky. Tento park je vzdálen pouze několik hodin jízdy od hlavního města Kampala, což je skvělé pro turisty, kteří chtějí zažít úžasnou divokou přírodu, aniž by museli dlouho cestovat.

Hlavní turistickou atrakcí Národního parku Mount Elgon je jeho nejvyšší hora, Mount Elgon, která dosahuje výšky téměř 4 321 metrů nad mořem. Tato hora nabízí fantastický výhled na okolní krajinu a je také oblíbeným cílem horolezců z celého světa. Nicméně, pokud nemáte chuť na fyzicky náročné výstupy, stále si můžete užít krásnou přírodu při pěších túrách podél okolních stezek.

Park je také domovem bohaté zvířatové populace včetně vzácných druhů jako jsou sloni, buvoly, gepardi, lvi, hyeny a mnoho dalších. Milovníci ptáků budou nadšeni z národního parku Mount Elgon, protože zde žije více než 300 druhů ptáků, včetně vzácných endemických druhů.

Kromě překrásné přírody a fauny, Národní park Mount Elgon nabízí také příležitosti pro podpovrchovou turistiku. V parku se nachází systém hlubokých jeskyní a tunelek, které jsou ideální pro dobrodružné výpravy pod zem. Prozkoumání těchto jeskyní je jedinečným zážitkem a poskytuje informace o geologické historii oblasti.

Navštěvovat Národní park Mount Elgon si vyžaduje povolení a doprovod průvodce, což přispívá k ochraně tohoto přírodního území. Místní průvodci jsou dobře vyškoleni a mají hluboké znalosti o parku a jeho flóře a fauně. Vzájemná spolupráce s místními komunitami umožňuje udržet park udržitelným a poskytuje příjmy místním lidem.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Mount Elgon, je nejlépe si předem zajistit letenku do Ugandy. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí spojení do metropole Kampaly, včetně některých mezinárodních letišť. Po příletu můžete využít místní dopravu nebo si pronajmout automobil, abyste se dostali do Národního parku Mount Elgon.

Navštěva Národního parku Mount Elgon je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu a dobrodružství. Nabízí jedinečnou kombinaci malebných hor, divoké zvěře a fascinující podpovrchové krajiny. Ať už jste horolezcem, pěší turistou nebo pouze obdivovatelem přírody, Národní park Mount Elgon ve Ugandě vám přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky