Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Turkmenistán Abiverd Ruins

Dovolená Turkmenistán Abiverd Ruins


Turkmenistán je fascinující a tajemnou zemí ležící v srdci Střední Asie. Tato země nabízí bohatou historii, ohromující přírodní krásy a unikátní kulturu. Jedním z nejobdivuhodnějších a nejnavštěvovanějších míst v Turkmenistánu jsou zříceniny Abivered.

Abiverd je starověké opevněné město, které se nachází přibližně 15 kilometrů jižně od turkmenského hlavního města Ašchabadu. Toto místo je považováno za jedno z nejvýznamnějších a nejzachovalejších středověkých opevněných měst ve Střední Asii.

Zříceniny Abiverdu jsou archeologickým nalezištěm, které poskytuje cenné informace o životě v tomto regionu v minulých staletích. Město bylo založeno ve 3. století před naším letopočtem a dosáhlo svého vrcholu v 9. a 10. století. Během této doby bylo město centrem obchodu a sídlil zde významný guvernér, který měl kontrolu nad celým regionem.

Nejvýraznějším prvkem Abiverdu je jeho pevnost, která byla postavena na vrcholu kopce, aby poskytovala výhled na celé okolí. Pevnost měla tři hlavní brány, které byly zabudovány do mohutných hradeb. Během procházky zde můžete obdivovat stopy bývalých středověkých domů, chrámů a řemeslných dílen.

Dalším pozoruhodným prvkem Abiverdu jsou jeho vodní zdroje, které byly vybudovány pro zásobování města vodou. Voda byla přiváděna pomocí systému kanálů a potrubí do veřejných fontán, lázní a soukromých domů. Tento inženýrský úspěch je důkazem o vyspělosti technologií v tomto období.

Navštěvování zřícenin Abiverdu je fascinujícím zážitkem, protože vás vtáhne do minulosti a přenese zpět do starověkého Turkmenistánu. Kromě procházky po starověkých ruinách si zde můžete také vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu.

Když přijdete na toto místo, budete ohromeni jeho klidem a atmosférou klidu. Zříceniny Abiverdu jsou populární mezi archeology, historiky a také turisty, kteří mají zájem o poznávání kulturního a historického dědictví Turkmenistánu.

Pokud plánujete dovolenou v Turkmenistánu, návštěva zřícenin Abiverdu by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Toto místo vám poskytne jedinečnou příležitost prozkoumat bohatou historii této země a získat hlubší porozumění kultuře a tradicím Turkmenistánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Abiverd Ruins


Turkmenistán je známý svými bohatými kulturními a historickými památkami, a jednou z nich jsou zříceniny Abiverd. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se tohoto místa:

1. Co jsou Abiverd Ruins?
Abiverd Ruins jsou historické zříceniny nacházející se nedaleko Ashgabatu, hlavního města Turkmenistánu. Jsou to pozůstatky starověkého opevněného města, které existovalo v období 10. - 14. století.

2. Jak se dostanu na Abiverd Ruins?
Abiverd Ruins se nacházejí přibližně 15 kilometrů severozápadně od Ashgabatu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo automobilem. Je také možné si najmout místního průvodce, který vám pomůže s navigací.

3. Kolik stojí vstup na Abiverd Ruins?
Vstup na Abiverd Ruins je často zdarma. Nicméně může se stát, že místo bude uzavřeno nebo bude vyžadován poplatek za vstup. Je proto dobré zkontrolovat aktuální podmínky před vaší návštěvou.

4. Co si s sebou vzít na návštěvu Abiverd Ruins?
Během návštěvy Abiverd Ruins je doporučeno mít s sebou pohodlné oblečení a obuv, protože budete pravděpodobně chodit po nerovném terénu. Také si nezapomeňte vzít vodu a sluneční ochranu, protože zde může být velmi horko.

5. Jak dlouho trvá návštěva Abiverd Ruins?
Doba návštěvy Abiverd Ruins se liší v závislosti na vašem zájmu o historii a archeologii. Průměrně však návštěva trvá přibližně 1-2 hodiny.

6. Je možné provést průvodcovskou prohlídku na Abiverd Ruins?
Ano, je možné si najmout místního průvodce, který vám při návštěvě Abiverd Ruins poskytne zajímavé informace o historii a kulturním dědictví tohoto místa. Průvodce může také pomoci s navigací v areálu zřícenin.

7. Je možné se na Abiverd Ruins ubytovat?
Ne, na Abiverd Ruins není možné se ubytovat. V blízkosti však existují hotely a ubytovací zařízení v Ashgabatu, které poskytují pohodlné ubytování pro turisty.

8. Jaká jsou nejbližší další zajímavá místa k Abiverd Ruins?
Kromě Abiverd Ruins je v okolí několik dalších zajímavých míst k návštěvě, včetně Nissa, historického města zapsaného na seznamu Světového dědictví UNESCO, Darvaza Gas Crater, také známého jako "Vrátka do pekla", a rozmanité venkovské krajiny turkmenistánského kopcovitého Krasu.


Ubytování Turkmenistán Abiverd Ruins


Turkmenistán je fascinující země ležící v srdci Střední Asie, která je známá svým bohatým kulturním dědictvím a historií. Jednou z nejimpresivnějších historických památek v zemi jsou ruiny Abiverd, které se nacházejí nedaleko hlavního města Ashgabat.

Abiverd byl v minulosti důležitým obchodním centrem na Hedvábné stezce, která spojovala Východu a Západu. Město vzkvétalo zejména v 11. až 13. století, kdy bylo jedním z hlavních center islámské kultury a vzdělání. Tato éra rozkvětu byla ukončena nájezdy Mongolů, kteří vyplenili město a zanechali jej v troskách.

Dnes můžete vidět ruiny Abiverd jako svědectví minulosti. I když už neexistuje mnoho staveb nebo zdí, které zůstaly zachovány, dávají návštěvníkům představu o tom, jak vypadalo město v minulosti. Zbývající poblíž se nachází mešita, hřbitov a několik domů. Kromě toho jsou zde nalezeny i starobylé hrobky, které jsou důkazem pohřebních rituálů a obyčejů tehdejší doby.

Co je na ruiny Abiverd skutečně zajímavé, jsou jejich unikátní archeologické nálezy. V průběhu vykopávek byla objevena řada artefaktů, včetně mincí, keramiky a šperků, které pomáhají odborníkům lépe porozumět minulosti tohoto místa. Tyto objevy jsou důležitým zdrojem informací o obchodu, umění a životním stylu obyvatel Abiverdu.

I když Abiverd nebyl až tak známý jako jiné historické památky Turkmenistánu, jako třeba Merv nebo Konye-Urgench, stále láká turisty a návštěvníky, kteří hledají autentickou a méně známou zkušenost. Místo je také oblíbené u archeologů a historiků, kteří jsou fascinováni historií a kulturou Střední Asie.

Turkmenistán si plně uvědomuje potenciál turistického ruchu a jeho význam pro ekonomiku a zvýšení povědomí o zemi. V posledních letech byla vynaložena velká úsilí na ochranu a propagaci historických památek v zemi, včetně ruiny Abiverd. To zahrnuje vytvoření turistických tras, infrastruktury a informačních center, které návštěvníkům poskytují více informací a usnadňují jejich návštěvu.

Pokud se chystáte navštívit Turkmenistán, nezapomeňte si vyzvednout turistické mapy a informační materiály o ruinech Abiverd. I když jsou tyto ruiny trochu vzdálenější od hlavního města Ashgabat, stojí za to se na ně podívat. Budete mít příležitost prozkoumat jedinečné historické místo, které dává představu o bohaté historii a kultuře Turkmenistánu.


Letenka Turkmenistán Abiverd Ruins


Turkmenistán Abiverd Ruins: Tajemství ztraceného města

Pokud máte rádi archeologii a zkoumání ztracených civilizací, pak byste určitě neměli minout Abiverd Ruins v Turkmenistánu. Tyto starobylé ruiny poskytují fascinující pohled do minulosti, nabízí poutavé historické záznamy a tajemství o zaniklé kultuře.

Abiverd, také známý jako Abiward, se nachází asi 40 kilometrů na sever od turkmenského hlavního města Ašchabadu. Do Abiverd se lze dostat buď po silnici nebo vlakem. Toto staré město, které datuje až do 6. století, bylo jedním z nejvýznamnějších bodů na obchodní trase Velké hedvábné stezky a hrálo klíčovou roli ve středověkém Turkmenistánu.

Když navštívíte Abiverd Ruins, budete svědkem města, které se kdysi rozkládalo na ploše téměř 20 hektarů. Budovy a stavby zde vyprávějí příběhy o jedinečném spojení perské, arabské a seldžucké architektury. Zůstává zde také mnoho archeologických nálezů, které pomáhají odkrývat minulost tohoto dávno zaniklého města.

Mezi nejzajímavější památky patří pevnost, která kdysi střežila město a poskytovala ochranu před vetřelci. Zdi pevnosti jsou stále imponující a připomínají návštěvníkům důležitou roli, kterou Abiverd hrálo v minulosti. Vedle pevnosti stojí také mauzolea, která pochází z 12. a 13. století. Tyto hrobky jsou důkazem zarputilosti obyvatel Abiverdu, kteří pečlivě pečovali o své zemřelé.

Abiverd byl v minulosti místem, kde se věnovalo mnoho odvětví řemeslné práce, zejména zpracování kovu a výroba keramiky. Můžete si prohlédnout různé artefakty, jako jsou keramické nádoby, šperky a další prvky denního života, které odrážejí dovednosti a kreativitu tehdejších obyvatel.

Kromě udivující historie a architektury si můžete také vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu. Abiverd se nachází na kopci, což znamená, že z vrcholu můžete obdivovat nádherné pohledy na zelené pole, horské hřbety a přilehlé osady.

Turkmenistán Abiverd Ruins je nejen pro archeology a historiky, ale i pro každého cestovatele, který si přeje poznat tajemství minulých civilizací. Tento unikátní historický komplex nabízí nezapomenutelný pohled na bohatou kulturu a dědictví Turkmenistánu. Ať už se zajímáte o archeologii, architekturu nebo jednoduše objevování nových míst, Abiverd je neodolatelnou volbou.

Takže pokud máte plány na návštěvu Turkmenistánu, nedopusťte, aby vám unikla tato fascinující atrakce. Překročte práh do minulosti a ponořte se do tajemství Abiverd Ruins.


Počasí Turkmenistán Abiverd Ruins


Turkmenistán, země bohatá na historii a kulturální dědictví, skrývá mnoho fascinujících archeologických nalezišť, která přitahují pozornost turistů z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a málo známých míst tohoto druhu jsou zříceniny Abiverd.

Abiverd, někdy nazýván také Abivert nebo Abiverdská pevnost, je staré osídlení, které se nachází v provincii Ahal na jihu Turkmenistánu. Toto historické místo leží v aridní krajině, ve vzdálenosti přibližně 15 kilometrů od hlavního města Ašchabadu. Svou vyvýšenou polohou na skalnatém kopci, který nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu, si Abiverd vysloužil přezdívku "ořech na hraně".

Historie Abiverdu sahá až do starověku, kdy zde existoval významný obchodní centrum. Věří se, že založení osady sahá až do doby bronzové, přičemž archeologické nálezy dokládají jeho kontinuální osídlení až do 18. století. Během své existence prošlo Abiverd několika kulturními změnami a přestavbami.

Hlavní atrakci Abiverdu tvoří zříceniny pevnosti, která byla kdysi středobodem osady. Zbytky opevnění, věží a hradeb jsou stále viditelné na vrcholu kopce. Tyto pozůstatky poskytují jedinečný pohled do minulosti a odrážejí skvělost a význam tohoto místa v minulosti.

Dalším významným aspektem Abiverdu jsou jeho chrámy a mešity. Nejlépe zachovalým objektem je zřícenina staré mešity, která je známa jako Mešita Magtymguly. Její zbytky jsou nádherným příkladem středověké architektury a zároveň nám poskytují představu o náboženském životě v této oblasti.

Jednou z nejzajímavějších vlastností Abiverdu je jeho geologické a geomorfologické bohatství. Ve svém okolí můžete najít zbytky starých lázní i Zoroastriánskou věž klidu, která sloužila k rituálnímu pohřbívání zemřelých. Tyto artefakty podporují teorii, že Abiverd bylo důležitým kulturním, náboženským a hospodářským centrem.

Kromě své historické hodnoty, město Abiverd okouzlí návštěvníky také svou malebnou krajinou a jedinečným mikroklimatem. Turkmenistán je znám svými extrémními teplotami a suchem, avšak Abiverd se nachází v oblasti s mírnějším počasím. Díky větrným proudům a vyvýšené poloze na kopci, zde zpravidla fouká příjemný a osvěžující vítr, což je vítaná změna v horkém klimatu.

Pokud plánujete návštěvu Turkmenistánu, nezapomeňte zařadit Abiverd na svůj seznam míst, která chcete navštívit. Tato zapomenutá zřícenina nabízí nejen historickou krásu a jedinečnou atmosféru, ale i příležitost prozkoumat faszinující kus turkmenské historie. Pokud se vypravíte do Abiverdu, můžete si být jisti, že zažijete nezapomenutelnou a jedinečnou cestu do minulosti.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky