Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Turecko Side Evrenseki

Ubytování Turecko Side Evrenseki


Turecko je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro dovolenou u moře. Mezi oblíbené destinace patří i malé městečko Side, které se nachází na pobřeží Středozemního moře. Side je bohaté na historii, architekturu a krásné pláže, což ho činí ideálním místem pro strávení dovolené.

Pokud plánujete návštěvu Side, měli byste zvážit možnosti ubytování. Jednou z oblíbených čtvrtí pro turisty v Side je Evrenseki. Tato čtvrť je známá svými luxusními hotely, krásnými plážemi a skvělým servisem.

Hotely v Evrenseki nabízí širokou škálu možností ubytování. Od malých rodinných hotelů až po luxusní pětihvězdičkové hotely, zde najdete všechny typy ubytování, které budou vyhovovat všem potřebám a představám.

Kromě dobrého ubytování nabízí tato čtvrť také mnoho zajímavostí a atrakcí. Zdejší pláže jsou čisté, písčité a zářivě modré, ideální pro odpočinek a opalování. Pláže v Evrenseki jsou dobře vybavené lehátky a slunečníky a je zde také možnost vodních sportů.

Pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu, je v Evrenseki mnoho možností prohlédnout si památky. Nachází se zde antické město Side, které pochází z římské doby a nabízí krásné ruiny divadla, chrámu a amfiteátru. Je zde také možnost navštívit muzeum, které poskytuje informace o historii a archeologii této oblasti.

V blízkosti hotely v Evrenseki jsou také restaurace, bary a obchody. Můžete si vychutnat tureckou kuchyni, ochutnat místní speciality a zakoupit suvenýry.

Pro ty, kteří hledají relaxaci a wellness, v Evrenseki je mnoho hotelů s wellness centry, masážemi a saunami. Takže si můžete dopřát odpočinek a péči o tělo.

Evrenseki je tedy skvělou volbou pro ubytování v Sidě. S nabídkou krásných pláží, bohatou historií a vynikajícím servisem, si zde užijete skvělou dovolenou. Ať už plánujete romantický pobyt nebo dovolenou s rodinou, Evrenseki je místem, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Side Evrenseki


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se destinace Side Evrenseki v Turecku jsou:

1. Jak se dostat do Side Evrenseki?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Side Evrenseki, je letecky. Nejbližší letiště je Mezinárodní letiště Antalya, které je vzdálené asi 60 km od Side Evrenseki. Z letiště můžete využít taxislužbu nebo předem rezervovaný transfer do vašeho hotelu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Side Evrenseki?
- V Side Evrenseki jsou k dispozici některé z nejlepších pláží v oblasti. Mezi nejoblíbenější pláže patří Evrenseki Beach, Side Beach a Titreyengol Beach. Všechny tyto pláže mají jemný písek, průzračné vody a jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Side Evrenseki?
- V Side Evrenseki najdete velký výběr hotelů různých kategorií. Některé z nejlépe hodnocených a oblíbených hotelů jsou: Barut Hemera, Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & Spa, Paloma Oceana Resort a Sentido Turan Prince.

4. Jaké jsou hlavní atrakce a památky v Side Evrenseki?
- Side Evrenseki je známé pro své historické památky a atrakce. Nejvýznamnější z nich je starověké město Side s jeho antickým divadlem, chrámem Apollóna a Hellenistickou branou. Další oblíbené atrakce zahrnují Aspendos s největším dochovaným antickým divadlem, vodopády Manavgat a Green Canyon - malebné jezero obklopené skalami.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v Side Evrenseki?
- Kromě relaxování na pláži můžete v Side Evrenseki provádět různé aktivity. Patří sem například vodní sporty jako potápění, paragliding nebo windsurfing. Můžete si také pronajmout jízdní kolo a objevovat okolní venkovské oblasti, nebo navštívit některý z vodních parků v blízkosti.

Doufám, že vám tyto informace pomohou!


Letenka Turecko Side Evrenseki


Pokud hledáte ideální dovolenou na pobřeží Středozemního moře, neměli byste přehlédnout oblíbené turecké letovisko Side Evrenseki. Toto malebné město nabízí krásné pláže s azurově modrou vodou, bohatou historii a širokou škálu aktivit pro každého návštěvníka.

Pokud se rozhodnete navštívit Side Evrenseki, nejprve budete potřebovat letenku. Naštěstí je oblast dobře přístupná několika leteckými společnostmi, které nabízejí přímé lety z různých evropských destinací.

Některé z největších evropských leteckých společností vám umožní strávit příjemný let do letiště v Antalyi, které se nachází pouhých 70 km od Side Evrenseki. Po příletu na letiště se můžete snadno dostat do letoviska buď taxíkem, nebo si předem zarezervovat transferový autobus.

Jakmile dorazíte do Side Evrenseki, budete ohromeni krásami tohoto města. Setkáte se zde s bohatou historií, přítomnou ve formě antických památek a archeologických nalezišť. Můžete navštívit slavný Templový komplex Apollóna, amfiteátr či antickou část města s pozůstatky městských bran a chrámů.

Side Evrenseki má také mnoho krásných pláží, které jsou jednou z největších atrakcí pro návštěvníky. Část pláže je vyhrazena pro milovníky severské turistiky - Evrenseki je domovem místních chráněných želv, které sem přicházejí snášet svá vejce každoročně. Pokud si nechcete nechat ujít tento fascinující přírodní div, můžete se připojit k jedné z ochranářských organizací, které organizují noční prohlídky, při kterých budete svědky snůšky želvích vajec.

Milovníci vodních sportů budou mít také plno příležitostí si užít aktivní dovolenou. Můžete si vyzkoušet šnorchlování nebo potápění v tyrkysově modrých vodách Středozemního moře, nebo se vydat na různé vodní aktivity, jako je jízda na plachtění nebo vyjížďka na vodním skútru.

Pokud máte rádi noční život, Side Evrenseki také nabízí širokou škálu barů, klubů a restaurací, ve kterých si můžete užít příjemné večery. Můžete si vychutnat skvělou tureckou kuchyni, která je známá svými chutnými grilovanými pokrmy a čerstvými mořskými plody.

V tureckých památkách můžete také zakoupit různé tradiční suvenýry, jako jsou kožené výrobky, keramika, šperky a mnoho dalšího. Zkrátka, váš nákupní zážitek vás nezklame.

V případě, že se rozhodnete navštívit Side Evrenseki, můžete si být jistí, že zde najdete vše, co potřebujete k vyplnění své dovolené. Letenka do Turecka je skvělou investicí do nezapomenutelného zážitku plného slunce, pláží a dobrodružství.


Dovolená Turecko Side Evrenseki


Dovolená v Turecku v Side Evrenseki patří mezi oblíbené letní destinace mezi turisty z celého světa. Tento malebný letovisko se nachází v oblasti Antalya, na břehu Středozemního moře, a nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže, ale také kulturní a historické památky.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Side Evrenseki tak oblíbeným místem pro dovolenou, jsou jeho čisté pláže. Ty jsou široké a písečné, s pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro rodiny s dětmi. Pláže jsou vybaveny lehátky a slunečníky, což umožňuje turistům relaxovat a užívat si slunce a pohodu.

Dalšími atrakcemi v Side Evrenseki jsou historické památky. Mezi nejvýznamnější patří antické město Side, které se nachází na útesu při moři. Zde můžete obdivovat ruiny antických budov, jako je například amfiteátr, chrám Apollóna nebo vodní akvadukt. Kromě antického města je navštěvováno i město Perge, kde se nacházejí ruiny římského divadla, akvaduktu a hrobky.

Side Evrenseki také nabízí možnost pro sportovní aktivity. Turisté zde mohou vyzkoušet vodní lyžování, šnorchlování, jet ski, wakeboarding nebo jízdu na banánu. Kromě těchto aktivit zde najdete i vodní park, kde si mohou děti užívat vodního světa na skluzavkách a v bazénech.

Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbené turistické letovisko, nabízí Side Evrenseki také širokou nabídku ubytování. Naleznete zde luxusní hotely se všemi službami, včetně all-inclusive, ale také menší apartmány, soukromé vily a apartmány.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Side Evrenseki, můžete se těšit na krásné pláže, historické památky a mnoho sportovních aktivit. Navíc se jedná o místo, které je snadno dostupné letadlem z mnoha měst v Evropě. Turecko je takovou malebnou zemí s bohatým kulturním dědictvím, což nabídne turisty i něco navíc a Side Evrenseki je pro to příkladem.


Počasí Turecko Side Evrenseki


Evrenseki is a beautiful coastal town in the Side district of Turkey. Located on the Mediterranean coast, the town enjoys a pleasant Mediterranean climate that combines mild temperatures, sunshine, and occasional rainfall throughout the year.

Summer (June – August)

Summertime in Evrenseki is sunny, hot, and humid. During the day, temperatures can reach up to 35°C, but the sea breeze provides some relief in the evenings and nighttime when temperatures drop down to around 20°C. It is the best time to enjoy the beaches and the sea, with average sea temperatures of around 26°C. However, it is advised to wear protective clothing and sunscreen to prevent sunburn and heatstroke.

Autumn (September – November)

Autumn in Evrenseki is still warm and sunny, but with less humidity than in summer. The temperatures gradually decrease from around 30°C in September to 20°C in November. It is also a great time to travel to the region, with fewer crowds and lower prices compared to the peak tourist season. However, rain can be expected in October and November with an average of 50-70mm of rainfall.

Winter (December – February)

Winter in Evrenseki can be rainy and sometimes cold, with temperatures ranging from 10°C – 20°C. The area does not usually receive snowfall, but it can be windy and torrential rainfall can occur. During this period, coastal activities may be limited due to choppy seas, but visitors can still enjoy exploring the traditional nearby villages, historical sites, and local markets.

Spring (March – May)

Springtime in Evrenseki is mild and sunny, with temperatures ranging from 16°C – 25°C. The rains subside, and the vegetation blooms, turning the region into a green paradise. It is an ideal time for outdoor activities such as hiking, cycling, and exploring the natural beauty of the region. Average sea temperatures are around 20-22°C during spring, making it possible to swim, but may still be too chilly for some.

In conclusion, Evrenseki has a year-round warm climate, which makes it possible to enjoy the region anytime, although summer and autumn are considered the high seasons due to the pleasant temperatures and long days. The low season can also offer a unique experience with fewer tourists and lower prices, although the weather may be more unpredictable. Whatever the season, Evrenseki will always have something on offer for every visitor.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky