Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Srí Lanka Matara

Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Matara


1. Jak se dostat z letiště na Mataru?
- Nejjednodušší způsob je cestovat taxíkem nebo pronajmout si vlastní auto. Alternativou jsou autobusy, které odjíždějí z Matarovské autobusové stanice.

2. Kde se ubytovat v Mataru?
- V Mataru je k dispozici mnoho hotelů a pensionů, které nabízejí různé cenové kategorie. Doporučujeme vybírat ubytování poblíž pláže nebo centra města.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Mataru?
- Mezi nejlepší pláže v Mataru patří Polhena Beach, Mirissa Beach a Unawatuna Beach.

4. Co mohu dělat v Mataru?
- V Mataru můžete navštívit mnoho historických památek a chrámů, jako je například Matara Fort nebo Paravi Duwa Temple. Další zábavu nabízí surfování, potápění, rybaření, a prohlídky fauny a flóry v okolí.

5. Jakou je místní kuchyně v Mataru?
- Místní kuchyně je založena na rybách, mořských plodech a rýži. Mezi nejoblíbenější jídla patří Kottu Roti, Rotee a Chilaw Crab Curry.

6. Má Matara letiště?
- Matara nemá vlastní letiště, nejblíže se nachází Mattala Rajapaksa International Airport a Bandaranaike International Airport.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Matary?
- Nejlepší doba pro návštěvu Matary je od prosince do dubna, kdy je teplota příjemná a déšť minimální. Nicméně, srpen a září jsou také populární pro surfování.

8. Je Matara bezpečné místo pro turisty?
- Matara je obecně bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako všude je třeba dbát na bezpečnostní opatření a být obezřetný při cestování a pohybu v městě.


Letenka Srí Lanka Matara


Srí Lanka je úchvatnou tropickou destinací nabízející nejen krásné pláže a bohatou kulturu, ale také fascinující historii a exotickou faunu a flóru. Pokud plánujete navštívit tuto malebnou zemi, letenka do Matary může být skvělou volbou pro váš výlet.

Matará se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky a je největším městem v oblasti Matara District. Toto malebné město láká turisty svou atmosférou starého světa, která je v kontrastu s moderním rozvojem. Matara je snadno dostupná díky své letištní infrastruktuře, která nabízí přímé lety z mnoha evropských a asijských destinací.

Letenka do Matary vám umožní prozkoumat širokou škálu turistických atrakcí, které toto místo nabízí. Pokud máte rádi historii, neměli byste si nechat ujít pevnost Matara Fort. Tato koloniální pevnost, postavená Nizozemci v 17. století, je jednou z nejzachovalejších pevností na Srí Lance a nabízí nádherný výhled na oceán.

Další zajímavou atrakcí v Matara je klášter Stará skála. Tento buddhistický klášter, který je vytesán ze skály, je jedním z nejstarších na Srí Lance a nabízí návštěvníkům klidné a duchovní místo.

Příznivci přírody budou nadšení z návštěvy Národního parku Yala, který se nachází nedaleko Matary. Tento národní park je domovem pro vzácné druhy zvířat, jako jsou levharti, sloni, medvědi a mnoho dalších. Pokud máte štěstí, můžete se setkat dokonce i s ohroženým levhartem cejlonským, který je symbolem Srí Lanky.

Nezapomeňte také prozkoumat krásné pláže v okolí Matary. Pláže Unawatuna a Mirissa jsou velmi oblíbené a nabízejí nádherné bílé písky a tyrkysové vody, ve kterých si můžete užívat slunce a teplého klimatu Srí Lanky.

Pokud se rozhodnete rezervovat letenku do Matary, můžete si být jisti, že strávíte nezapomenutelnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších destinací Srí Lanky. Matará nabízí kombinaci historie, kultury, přírody a krásných pláží, které vám přinášejí dokonalý zážitek z vaší cesty.


Dovolená Srí Lanka Matara


Srí Lanka je ostrovní stát ležící v Indickém oceánu, který se pyšní svou bohatou historií, tradiční kulturou a nádhernou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Srí Lance je město Matara, které nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a relaxaci na dovolenou.

Matara se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky a je největším městem v provincii Matara. Jeho poloha jej činí ideálním místem pro dovolenou, protože nabízí krásné pláže, bohatou flóru a faunu a mnoho historických a kulturních památek k prozkoumání.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Matara je pevnost Matara, která byla postavena portugalskými kolonisty v 16. století a později rozšířena Nizozemci. Pevnost je impozantní stavbou s výhledem na oceán a nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s historií města. Uvnitř pevnosti se nachází také městské muzeum, kde je možné zhlédnout mnoho artefaktů z místní historie.

Další zajímavou atrakcí v Matara je buddhistický chrám Parey Duwa Temple, který se nachází na malém ostrově nedaleko města. Tento klidný a nádherně zdobený chrám je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele, kteří sem přicházejí hledat klid a oddych.

Pro milovníky pláže je Matara skvělým místem, protože je obklopeno krásnými písečnými plážemi. Jednou z nejoblíbenějších je pláž Mirissa, která je známá svým barevným západem slunce a možností sledovat velryby a delfíny. Na pláži si můžete užívat slunce, relaxovat v teplých aklíčovitých vodách Indického oceánu a ochutnat čerstvé mořské plody v jedné z rybích restaurací.

Pro dobrodružné duše je tu také možnost vyzkoušet surfování na pláži Matara. Díky svým silným vlnám a čistému moři je to ideální místo pro začátečníky i pokročilé surfaře.

Pokud toužíte po kontaktu s přírodou, můžete navštívit Yala národní park, který je asi dvě hodiny jízdy od Matary. Tento park je známý svou populací leopardů, slonů, krokodýlů a tří specifických druhů srílanských medvědů. Navštěvování parku je skvělým způsobem, jak si užít safari a vidět některé z nejvzácnějších zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Matara je také výchozím bodem pro další zajímavá místa na Srí Lance, jako je Galle se svými historickými hradbami a koloniální architekturou, nebo Unawatuna s jeho malebnou zálivkou a živým nočním životem.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou krásné přírody, historie a možností pro relaxaci na pláži, je Matara ideální volbou. Toto malebné město vás okouzlí svou pohostinností a krásou a přinese vám nezapomenutelné zážitky během vaší dovolené na Srí Lance.


Ubytování Srí Lanka Matara


Srí Lanka je krásnou zemí ležící na jihovýchodě Asie. Její malebné pláže, zelené palmy a exotické zvířata lákají turisty z celého světa. Jednou z nejnavštěvovanějších destinací na Srí Lance je město Matara. Nachází se na jižním pobřeží země a nabízí bohatou historii a krásné pláže.

Pokud se rozhodnete navštívit Mataru, budete muset vyřešit své ubytování. Zde je několik tipů na to, jak najít vhodné místo k pobytu.

Nejlepší čas k návštěvě Matary je během období od listopadu do dubna, kdy je méně pravděpodobné, že vás potkají deště. To je také nejrušnější období v Matara, takže je důležité rezervovat si své ubytování s předstihem.

Matara nabízí mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, menšími boutique hotely a levnějšími hostelů. Některé z nejlepších ubytování v Matara zahrnují:

1. Amaloh Boutique Resort - Tento luxusní hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na oceán, bazény v zahradě a velký výběr restaurací.

2. The Peacock Oceanview - Tento menší hotel nabízí stylové pokoje s výhledem na oceán a bazén s výhledem na pláž.

3. Villa Saldana - Tato menší vila nabízí pohodlné pokoje a krásnou zahradu s bazénem, který je ideální pro relaxaci.

4. Ocean Retreat - Tento levnější hotel nabízí základní pokoje v centru města s výhledem na pláž a zahrnuje také dobrý výběr restaurací.

Ať už si zvolíte jakékoli ubytování, Matara nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy a snadný přístup k dalším krásám Srí Lanky. Přejeme vám příjemný pobyt v Matara.


Počasí Srí Lanka Matara


Srí Lanka leží v indickém oceánu asi 31 km jižně od indického pobřeží a od července do září trpí značnými srážkami a bouřemi. Město Matara, ležící na jižním pobřeží Srí Lanky, je jedním z míst, které v této období také zažívají velké množství srážek.

Srí Lanka je ohromující zemí plnou exotického rostlinstva a živočichů. Na jednom místě můžete vidět hory s čajovými plantážemi, savany, lesy plné opic a končit u břehů oceánu s neskutečnou faunou a flórou. Jediným problémem v této malebné zemi je občasné počasí, které může být velmi deštivé a bouřlivé.

Během období od července do září, tj. období monzunů, Srí Lanka zažívá největší množství srážek. V Matara, které se nachází na jižním pobřeží země, se srážky v tomto období v průměru pohybují kolem 260 mm měsíčně. Při tak vysokých srážkách existuje nebezpečí povodní a sesuvů půdy.

Přestože se dá očekávat, že bude pršet každý den, deštivé dny se často střídají s hezkými a slunečnými dny, takže pokud si plánujete cestu do Matary nebo jiné části Srí Lanky v období monzunů, doporučujeme si vzít s sebou nejen nepromokavé oblečení, ale také lehké letní oblečení, protože může být velmi horko.

Kromě srážek se v této oblasti s monzuny často objevují bouřky. Blesky a hromy mohou být velmi silné a bouřky mohou způsobit přerušení dodávek elektřiny a rozvodů vody.

Celkově lze říci, že období monzunů na Srí Lance je dobrý čas k cestování, ale doporučujeme vám mít na paměti výše zmíněné faktory. Pokud jste ale na cestě a bouřka začne, nebojte se - jedná se o příležitost vidět Srí Lanku v jiném světle a užít si alespoň pár dní v klidnějším tempu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky