Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené arabské emiráty Hajar Mountains

Dovolená Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty jsou mezinárodně známou destinací pro luxusní dovolenou a bohatou kulturu. Většina turistů se však zaměřuje na pobyt v moderním Dubaji nebo na slavném plážovém letovisku Abu Dhabi. Avšak pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a dobrodružství, stojí za to zamířit do Gorárského pásma (Hajar Mountains).

Goráma je pohoří, které se rozkládá převážně na severním pobřeží Ománu a východním pobřeží Spojených arabských emirátů. Je to malebná destinace, která se tyčí nad pouští a nabízí úchvatné výhledy, nádherné skalní útvary a klidnou atmosféru, která je výborným únikem od rušného městského života.

Hajar Mountains jsou domovem mnoha divokých zvířat a rostlin, včetně arabských oryxů, gazel a různých druhů ptáků. Pro milovníky přírody je tato oblast ideální pro trekking, horolezectví nebo jízdu na horském kole. Existuje mnoho navigovatelných cest a stezek, které vás provedou tímto ohromujícím terénem.

Pokud si přejete prozkoumat odlehlé vesnice a poznat místní kulturu, můžete se vydat do údolí Wadi Bani Khalid. Toto údolí je známé svými malebnými oázami a krásně modrými bazény, které přitahují turisty z celého světa. Můžete si zde užít klidný piknik nebo se vykoupat v přirozených bazénech v okolí.

Další zastávkou pro dobrodružnější cestovatele je město Fujairah, které se nachází ve východním pobřeží Spojených arabských emirátů. Čekají zde mnohé příležitosti k potápění nebo šnorchlování v Rudém moři, které se zdá být bohaté na život pod hladinou.

Pro ty, kteří se zajímají o kulturu, stojí za návštěvu město Al Ain, které se nachází na jihovýchodě Abu Dhabi. Toto město je známé svým kulturním dědictvím, včetně archeologických nalezišť, tradičních tržišť a muzeí. Můžete si zde také prohlédnout historický hrad Al Jahili, který byl postaven ve 30. letech 20. století.

Spoléhat se na krásy přírody ve spojených arabských emirátech, konkrétně v Hajar Mountains, je skvělým způsobem, jak uprostřed moderních městských center doplnit svou dovolenou. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo zájemce o kulturu, tento úchvatný region nabízí nespočet možností pro dovolenou, kterou nikdy nezapomenete.


Letenka Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Letecké spojení se Spojenými arabskými emiráty je kritickým aspektem turistického ruchu v této bohaté a moderní zemi na Arabském poloostrově. Mezi mnoha populárními cíli, které turisté navštěvují, jsou i rozlehlá Hajar Mountains, která se nachází na východním pobřeží emirátu Ras Al Khaimah.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit tento pohraniční region, je nejvhodnější způsob dopravy letadlo. Spojené arabské emiráty mají vlastní národní leteckou společnost Emirates, která provozuje řadu mezinárodních letů z různých destinací po celém světě. Díky těmto letům mají turisté možnost pohodlně cestovat do Spojených arabských emirátů a přestoupit na další let směrem do Ras Al Khaimah, což je vhodný základní bod pro výlety do Hajar Mountains.

Hajar Mountains se táhnou přes několik emirátů a nabízejí nádhernou scenérii, která je v kontrastu s převážně pouštní krajinou okolních oblastí. Region je bohatý na unikátní skalní útvary, horská jezera a malebná údolí, která lákají dobrodruhy, nadšence do outdoorových aktivit i milovníky přírody.

Let do Ras Al Khaimah je pohodlný a rychlý, až poté turisté mohou pokračovat po souši do Hajar Mountains. Cesta autem z Ras Al Khaimah do pohoří trvá přibližně dvě hodiny, ale nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a možnost zastavit až na horách.

Hajar Mountains jsou ideálním místem pro túry, horolezectví a expedice do divočiny. Turisté mohou objevovat tisíce kilometrů spletitých stezek, které vedou k vrcholům, horským soutěskám a skalním útvarům. Pro ty, kteří upřednostňují méně náročné aktivity, jsou zde také možnosti cyklistiky, jízdy na koni a loveckých výletů.

Neméně zajímavé jsou také města a vesnice v okolí Hajar Mountains, které nabízejí jedinečný pohled do místní kultury a tradic. V oblasti jsou i mnohé historické památky a tradiční trhy, kde si turisté mohou zakoupit místní produkty a suvenýry.

Vzhledem k vysokým teplotám v regionu je nejlepší navštívit Hajar Mountains v jarních a podzimních měsících, kdy je počasí příjemně teplé, ale ne příliš horké. Letecké spojení umožňuje turistům snadný přístup k této krásné části Spojených arabských emirátů a zajišťuje pohodlnou cestu do jedinečného světa Hajar Mountains.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


1. Jaká je poloha Hajar Mountains ve Spojených arabských emirátech?
Hajar Mountains se nacházejí na východě Spojených arabských emirátů, převážně veškeré pohoří se nachází v emirátech Ras Al Khaimah a Fujairah.

2. Jak vysoké jsou Hajar Mountains?
Nejvyšší vrcholy v Hajar Mountains dosahují výšky kolem 3 050 metrů, nejvyšší je Jebel Jais.

3. Jaká je přístupnost Hajar Mountains pro turisty?
Hajar Mountains jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří sem přijíždějí pěšky, autem nebo na horských kolech. Existuje zde mnoho tras a stezek, které umožňují pěší turistice a trekům.

4. Jaké aktivity a atrakce nabízí Hajar Mountains?
Hajar Mountains poskytují možnost pro mnoho outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horská kola, jízda na koni, skalní lezení, paragliding a off-roadování. Navíc, v Hajar Mountains se nacházejí také některé vyhlášené památky a atrakce, jako je Wadi Bih, ománští gejzíry, jeskyně Mleiha a mnoho dalších.

5. Kdy je nejlepší doba, kdy navštívit Hajar Mountains?
Nejlepší doba k návštěvě Hajar Mountains je obvykle od listopadu do března, kdy je počasí mírné a vhodné pro outdoorové aktivity. Během letních měsíců může být velmi horko.

6. Jsou ve Hajar Mountains ubytovací zařízení?
Ano, v oblasti Hajar Mountains najdete různé ubytovací zařízení, včetně luxusních hotelů, horských chat a kempů, které umožňují přenocování v přírodě.

7. Jaké jsou zdejší klimatické podmínky?
Hajar Mountains mají suché a horké klima. Teploty zde mohou v letních měsících dosáhnout až 40 ° C, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25 ° C.

8. Jak se dostanu do Hajar Mountains?
Do Hajar Mountains se nejlépe dostanete autem z Dubaje, které je asi 2 hodiny jízdy. Existují také autobusové linky, které spojují Dubaj s městy v blízkosti Hajar Mountains, jako je Fujairah.

9. Je zde v Hajar Mountains nějaké vzdušné spojení?
V blízkosti Hajar Mountains se nachází mezinárodní letiště Ras Al Khaimah, odkud lze vyrazit do dalších částí Spojených arabských emirátů nebo do zahraničí.

10. Co bychom si neměli nechat ujít při návštěvě Hajar Mountains?
Při návštěvě Hajar Mountains byste neměli vynechat procházky v krásné divočině, návštěvu skalních útvarů a výhledů, ochutnávku místní kuchyně a relaxaci v přírodních pramenech a vodopádech.


Počasí Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty patří k nejteplejším místům na světě. V jejich vnitrozemí se nacházejí pohoří Hajar Mountains, která dominují krajině a ovlivňují i místní klima.

V oblasti Hajar Mountains jsou teploty během letních měsíců velmi vysoké, často dosahují až 50 stupňů Celsia. Zimy jsou mírnější, s teplotami kolem 15 až 20 stupňů. Průměrné roční srážky jsou zde velmi nízké, obvykle se pohybují okolo 100 mm.

Vzhledem k suchému a horkému počasí jsou v této oblasti k vidění spíše pouště a suché kamenité oblasti. Pohoří Hajar Mountains navzdory tomu skýtá možnost k turistickým výletům, například k návštěvě přírodního parku Hatta, který se nachází v blízkosti pohoří.

Pro milovníky adrenalinových sportů jsou k dispozici i horolezecké trasy a možnosti k boulderingu. Pohled na krajinu z vrcholků hor je jedinečný a rozhledy nabízejí pohled až na obzor.

V létě je v této oblasti žhavé a nebezpečné počasí, a proto se doporučuje dodržovat základní bezpečnostní opatření. Do Hajar Mountains se také nevyráží bez dostatečného zásobování vodou a potravinami.

I přes extrémní podmínky se v Hajar Mountains najde mnoho turistických atrakcí a možností k prožití nezapomenutelného dobrodružství. Pokud plánujete navštívit Spojené arabské emiráty, určitě si nenechte ujít pohoří Hajar Mountains.


Ubytování Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty jsou známé jako luxusní turistická destinace, a to nejen díky svým písečným plážím a moderním městům, ale také díky své překrásné přírodní krajině. Jednou z těchto malebných oblastí jsou Hajar Mountains, které nabízejí možnost ponořit se do krásy pouště a hor zároveň.

Ubytování v oblasti Hajar Mountains je rozmanité a nabízí pro každého návštěvníka něco jiného. Od luxusních resortů až po jednodušší kempování v poušti, možnosti jsou téměř nekonečné.

Pokud si přejete zažít opravdový luxus, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z mnoha exkluzivních resortů v oblasti. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby, soukromé bazény, wellness centra a vynikající kulinářské zážitky. Navíc jsou většinou umístěny v malebném horském prostředí, což poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují dobrodružství a blízkost s přírodou, existuje možnost kempování v poušti. Ve volných oblastech pouště můžete rozložit svůj stan a užít si klidu a ticha v srdci Hajar Mountains. Tato forma ubytování je zejména vhodná pro návštěvníky, kteří hledají autentičtější zážitek a jsou ochotni se přizpůsobit přírodním podmínkám.

Pro milovníky dobrodružství je v oblasti Hajar Mountains také možnost horolezectví a pěší turistiky. Tyto hory nabízejí řadu stezek různé obtížnosti a délky, ať už jste úplný začátečník nebo zkušený horolezec. Po dni stráveném ve stoupání si můžete odpočinout v blízkém horském hotelu, který poskytne veškeré pohodlí, které potřebujete po úmorném výšlapu.

Pokud se rozhodnete navštívit Hajar Mountains, nezapomeňte si přibalit dostatek vody a ochranný opalovací krém. Klima v této oblasti je obecně velmi horké a suché, a proto je důležité udržovat dobrou hydrataci a ochranu před slunečním zářením.

Navštívit Hajar Mountains v Spojených arabských emirátech je jedinečný zážitek, který si návštěvníci určitě neužijí jenom díky okouzlující horské krajině, ale také díky bohaté kultuře a tradicím, které tato oblast nabízí. Bez ohledu na to, jakého druhu ubytování si vyberete, je jisté, že vaše cesta do Hajar Mountains bude nezapomenutelná.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky