Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Slovinsko Škofja Loka

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Škofja Loka


Dotazy a odpovědi týkající se Slovinska a města Škofja Loka:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Škofja Loka?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Škofja Loka, je autobusem nebo vlakem z Lublaně. Vlaky a autobusy jezdí pravidelně a cesta trvá asi 30 až 40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Škofja Loka?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Škofja Loka patří historické centrum města, Homanův dům, který je nejstarším obytným domem v městě, a vodní moulin, který je nejstarším dochovaným vodním mlýnem v Slovinsku.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Škofja Loka?

Nejlepší čas na návštěvu Škofja Loka je v létě mezi červencem a srpnem, kdy jsou teploty příjemné a je možné si užít místní kulturu a přírodní krásy.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Škofja Loka?

Mezi nejlepší restaurace v Škofja Loka patří Gostilna pri Obrtniku, Pizzeria Siciliana a Restavracija Na Hribu. Nabízejí tradiční slovinská jídla, ale také mezinárodní kuchyni.

5. Co si s sebou vzít na výlet do Škofja Loka?

Pokud se chystáte na výlet do Škofja Loka, je dobré si vzít pohodlné boty, ochranu proti slunci a vodu. Doporučuje se také mít u sebe nějaké peníze pro vstupné a nákupy v místních obchodech a restauracích.


Počasí Slovinsko Škofja Loka


Slovinsko je krásnou středoevropskou zemí, která nabízí mnoho turistických atrakcí a překrásnou přírodou. Mezi těmito místy je i město Škofja Loka, které se nachází v severní části země poblíž Alp. Když hledáme informace o počasí v této oblasti, musíme si dát pozor na to, že Škofja Loka se nachází v horské oblasti a weather conditions may be unpredictable.

Celkově platí, že Slovinsko má kontinentální klima s mírnými zimami a teplými léty. V zimě se očekává teploty pod nulou a srážky ve formě sněhu. V létě jsou teploty příjemné, až vyšší a země si užívá mnoho slunečných dní. V oblasti Škofja Loka jsou však vlivy horstva a tak se počasí mění často.

Během zimy se očekávají nízké teploty a srážky. Průměrná teplota v lednu je kolem -2 °C, ale mohou se vyskytnout i velmi mrazivé dny s teplotami k -15 °C. Místní lyžařská střediska jsou však v provozu a turisté se mohou těšit na mnoho aktivit v zimních sportech. Navíc, zasněžené hory poskytují úchvatné scenérie a zážitky pro turisty.

Na jaře se počítá se srážkami a zelenající se krajinou. Teploty se zvyšují a v dubnu a květnu se očekávají teploty okolo 10–15 °C. Kvůli zvýšenému toku vody způsobenému táním sněhu, řeky mohou být bouřlivé a mohou se vyskytnout místy záplavy. Turisté se obvykle těší na pěší turistiku a cyklistiku v této období.

Léto v Škofja Loka nabízí příjemné klima s teplotami okolo 25–30 °C a nízkou vlhkostí. Turisté se mohou koupat v místních řekách a jezerech nebo se těšit na cykloturistiku a jiné outdoorové aktivity. Slunečné dny jsou zde na denním pořádku, ale mohou se také vyskytnout deště, zvláště v oblastech s vyšší nadmořskou výškou.

Podzim je v Škofja Loka obdobím srážek a klesajících teplot. Průměrná teplota v listopadu je kolem 5 °C a turisté se mohou těšit na zlaté a oranžové barvy padajících listů. V této době mohou být některé atrakce turistických zajímavostí uzavřeny kvůli sezónním opravám nebo kvůli nadcházejícímu zimnímu období.

Kdykoliv v roce se může vyskytnout jakékoli nečekané počasí, takže turisté by měli být připraveni na všechny případy. Doporučuje se přinést s sebou oblečení pro všechny roční období, zejména na zimní návštěvy v oblasti Škofja Loka. Navštivte Slovinsko a zažijte jeho krásu v jakémkoliv počasí!


Ubytování Slovinsko Škofja Loka


Škofja Loka je malebné historické město nacházející se v severozápadní části Slovinska. S bohatou historií, nádhernou architekturou a malebným okolím je to ideální místo pro ty, kteří hledají autentický a klidný zážitek ve Slovinsku.

Když přijdete do Škofja Loka, jedním z prvních věcí, které si všimnete, je jeho malebné historické centrum. Co do bydlení, máte možnost vybrat si mezi různými možnostmi ubytování. Na výběr máte jak luxusní hotely, tak i menší rodinné penziony či apartmány.

Pokud hledáte elegantní a luxusní ubytování, můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace s vyhlášenou kuchyní a další služby, které vám poskytnou pohodlný pobyt. Mnohé hotely mají také wellness centra, kde si můžete dopřát relaxaci a péči o tělo.

Pokud preferujete menší a intimnější ubytování, můžete se rozhodnout pro rodinné penziony nebo apartmány. Tyto možnosti ubytování vám poskytnou větší svobodu a soukromí. Ubytovaní v penzionu vám může také nabídnout příležitost ochutnat místní speciality během snídaně nebo večeře. Pokud zvolíte apartmán, budete mít k dispozici vlastní kuchyňku a koupelnu, což je skvělé pro rodiny či skupiny přátel.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, Škofja Loka a jeho okolí vám nabízí mnoho aktivit a atrakcí k prozkoumání. Můžete navštívit zámek Škofja Loka, který je jedním z nejstarších zámků ve Slovinsku, a prohlédnout si tamní muzeum. Procházka po historických ulicích města vás přenese zpět v čase a umožní vám obdivovat krásné gotické, renesanční a barokní budovy.

Pokud máte rádi přírodu, můžete si udělat výlety do okolních hor nebo se projít po blízkých venkovských cestách. Region nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

V Škofja Loka si můžete také vychutnat místní kulturu a tradice. Pravidelně se zde konají různé festivaly a kulturní události, které vás přiblíží k místnímu životu a folkloru.

Ať už hledáte klidné a relaxační místo k odpočinku, nebo si chcete užít dobrodružství a prozkoumávat přírodu, Škofja Loka je skvělou volbou pro ubytování ve Slovinsku. Jeho malebné prostředí, bohatá historie a přátelští místní obyvatelé vám zaručí nezapomenutelný zážitek.


Letenka Slovinsko Škofja Loka


Pokud hledáte letenku do malebného Slovinska a zajímá vás malé městečko Škofja Loka, máme pro vás několik tipů.

Škofja Loka se nachází asi 20 km severozápadně od Lublaně, hlavního města Slovinska. Považuje se za jedno z nejkrásnějších historických měst této země a je tedy ideálním cílem pro zamilované páry, romantické výlety nebo milovníky historie.

Nejbližším letištěm je Letiště Jože Pučnik v Lublani. Z Prahy létají do Lublaně přímé lety s leteckými společnostmi LOT, Czech Airlines nebo Ryanair. Cesty trvají kolem 1,5 hodiny. Škofja Loka je od letiště vzdálená asi 20 km.

Pokud chcete být v Škofja Lokě co nejdříve, doporučujeme si pronajmout vůz na letišti. Do centra Škofje Loky se dostanete snadno po dálnici A2 směrem na Jesenice a z ní odbočit na silnici 105.

Pokud nechcete řídit a zároveň si užít výhledů na slovinskou krajinu, můžete využít také veřejnou dopravu. Z letiště v Lublani jezdí do Škofje Loky pravidelná linka autobusů. Cesta trvá přibližně 40 minut a cena se pohybuje okolo 2 euro.

Pokud máte dostatek času, určitě si nechte trochu času na prohlídku samotného letiště. Letiště Jože Pučnik je moderní a dobře vybavené, nabízí několik obchodů, restaurací, parkovišť i možnosti výběru z více než 60 destinací.

Slovinsko se stává stále oblíbenější turistickou destinací a můžete se těšit na krásnou přírodu, zajímavou historii a skvělou gastronomii. A Škofja Loka je jistě městem, které si zamilujete na první pohled.


Dovolená Slovinsko Škofja Loka


Slovinsko je nádherná země plná kontrastů a neuvěřitelných zážitků. Jedním z míst, které by vám nemělo uniknout během vaší dovolené, je Škofja Loka. Tento malebný středověký městys se nachází v západním Slovinsku, asi 20 kilometrů severozápadně od Lublaně.

Škofja Loka vypadá, jako by vyšla z kreslených knih o středověku. Jeho historické centrum je plné středověkých domů, opravdu úzkých uliček a idylických náměstí. Můžete navštívit městské muzeum, které se nachází v proslulém Škofjeloškém zámku, nevynechejte ani farní kostel svatého Jakuba, který je jedním z nejvýznamnějších míst města.

Město je obklopeno nádhernou přírodou, kterou můžete objevovat pěšky, na kole nebo autem. Navštivte například Krvavec, jednu z nejvyšších hor v této oblasti, odkud se nabízejí skvělé výhledy na okolí. Tady také můžete vyzkoušet lyžování v zimě nebo skvělé turistiku v létě.

Pro milovníky koupání a vodních sportů je ideální destinací město Skofja Loka leží nedaleko mnoha řek, jezer a přehrad. Na řece Sora, která protéká městem, můžete vyzkoušet rafting nebo kajakářské výpravy. V letních měsících také určitě stojí za to navštívit Bledské jezero, které se nachází asi hodinu jízdy od Škofja Loka.

V zimních měsících nabízí Škofja Loka mnoho možností pro lyžaře a snowboardisty. Navštivte například Stari Vrh, méně známé, ale krásné lyžařské středisko s malebnou horskou scenérií.

V každé roční době si můžete užít skvělé jídlo a pití, které Slovinsko nabízí. Podívejte se na místní trhy, kde se prodávají místní speciality, jako je sýr, těstoviny a různé druhy venkovského pečiva. Ochutnejte také místní vína, která jsou vynikající kvality a rozmanitosti.

Škofja Loka je ideální místo pro dovolenou v přírodě, plnou kulturních zážitků a místních specialit. Během vaší návštěvy v této malebné oblasti se ujistěte, abyste nevynechali tuto krásnou destinaci a užili si z ní maximum.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky