Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Singapur Botanic Gardens

Letenka Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens - kousek exotiky uprostřed moderního města

Jeden z největších a nejstarších botanických zahrad na světě, Singapur Botanic Gardens, se rozkládá na ploše více než 82 hektarů v centru tohoto živého města. Vstup na území je zdarma, takže není potřeba řešit vstupenky, ale návštěvníci musejí dodržovat určitá pravidla pro chování na tomto území. Botanická zahrada si udržovala svou popularitu díky svým unikátním a bohatým ekosystémům a slavným fotogenickým místům, které jsou oblíbenými místy pro mílové fotografie a socializaci obyvatel Singapuru. Ať už hledáte klidný odpočinek nebo více aktivnější program, tuto zahradu si zamilujete!

Historie Botanic Gardens

Botanic Gardens byly založeny v roce 1859 Britskou koloniální vládou jako zahradní areál pro pěstování a výzkum, zejména kávovníků a gumovníků. V roce 1875 byla na území zahrady otevřena první univerzita Malajsie a Singapuru. V letech 1880 až 1910 zahrada prorazila do vědeckého světa, kdy zde byl vyšlechtěn hybrid v podobě orchideje Vanda Miss Joaquim. V roce 2015 byla zahrada zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO.

Co vidět v Singapur Botanic Gardens?

Návštěvníci si mohou prohlédnout rozsáhlé květinové a palemové sbírky, různé druhy vodopádů, bazénu s lotosy, unikátní orchidejovou zahradu a mnoho dalšího. Časový rozvrh koncertů, přednášek na téma botaniky, ale také festivalů v průběhu roku se dají najít na webových stránkách zahrady a zpravidla se konají v létě, kdy je méně turistů a větší šance na příjemné počasí. Velká část zahrady je volně přístupná veřejnosti od 5:00 do 24:00, ale některé části, jako například Národní orchidejová zahrada, jsou vstupné.

Botanic Gardens jsou také velmi populární pro pikniky. V parku jsou plně vybavená stanoviště s grilem obklopená stromy a zelení, které poskytují příjemné prostředí pro rodiny a skupiny přátel.

Jak se dostat do Botanic Gardens?

Botanic Gardens jsou snadno dostupné městskou dopravou. Kromě taxíků a soukromé dopravy, doporučujeme použít MRT (Mass Rapid Transit). Nejlepší stanice na vstup do zahrady, je stanice „Botanic Gardens“, která se nachází na modré lince (North-South Line). Cena za jednu jízdu se pohybuje od 0,7 až do 2,5 dolarů a můžete si koupit rozsáhlé jízdní doklady. Pokud máte omezený čas, ale nechcete se vzdát návštěvní Botanic Gardens, existují také speciální okružní autobusy, které jezdí přímo na území zahrady.

Závěr

Singapur Botanic Gardens jsou opravdu úchvatnou návštěvou pro každého, kdo má rád přírodu nebo kdo hledá klidné místo. Zahrada nabízí nádherné pohledy a řadu zajímavých aktivit pro všechny věkové kategorie. Pokud se vydáte na výlet do Singapuru, nenechte si ujít tento skvost, který zaujme svým kontrastem k modernímu městskému prostředí a nabízí koutek exotiky uprostřed lemovaných bulvárů a výškových budov.


Ubytování Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens jsou jedním z nejvýznamnějších přírodních a historických pokladů tohoto kosmopolitního města. Tyto zahrady jsou jednou z nejstarších a největších botanických zahrad na světě, a to se všemi důvody.

Botanické zahrady Singapuru se nacházejí na rozloze více než 74 hektarů a jsou nejen příjemným místem pro relaxaci a rekreační aktivity, ale také důležitým centrem výzkumu a ochrany přírody. Zahrady jsou domovem přes 10 tisíc druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené.

Jedním z hlavních lákadel této botanické zahrady je Orchideová zahrada, která je nejstarší a největší svého druhu na světě. Zahrnuje více než 60 tisíc druhů orchidejí a hybridů. Návštěvníci se mohou projít skrz krásné chodníky obklopené rozmanitými druhy orchidejí a obdivovat jejich nádherné květy.

Další zajímavou částí této botanické zahrady je Národní orchideový park. Nachází se zde asi 400 rodů a téměř 2 000 druhů orchidejí. Je to skutečný raj pro milovníky orchidejí a jejich krásných květů.

Pro ty, kteří se rádi věnují vzdělávání a výzkumu, se v zahradách nachází řada vědeckých center, kde se zkoumá biodiverzita a ekologie. V zahradách se také nachází knihovna s bohatou sbírkou literatury zaměřené na botaniku a ekologii.

Mimo to ve zahradách existuje také několik restaurací a kaváren, kde si mohou návštěvníci odpočinout a pochutnat si na vynikající singapurské kuchyni. Existuje také zahrada s cestami a pavilony, kde si návštěvníci mohou užít piknik nebo si odpočinout na stínu stromů.

Singapur Botanic Gardens jsou otevřeny celoročně a vstup je zdarma, což je další důvod, proč si je návštěvníci nemohou nechat ujít. Není tedy divu, že tyto zahrady jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Singapuru.

Pokud plánujete návštěvu Singapuru, rozhodně nevynechejte Botanické zahrady Singapuru. Budete ohromeni krásou a rozmanitostí rostlin, které zde naleznete, a nezapomenutelným zážitkem, který vám tyto zahrady poskytnou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Botanic Gardens


1. Jaké jsou otevírací hodiny botanických zahrad v Singapuru?
Odpověď: Botanické zahrady v Singapuru jsou otevřené od 5:00 do 24:00 hodin denně.

2. Je vstup do botanických zahrad zdarma?
Odpověď: Vstup do většiny částí botanických zahrad je zdarma, ale za vstup do některých specifických částí, jako je například Orchideová zahrada, se vybírá poplatek.

3. Kde se v Singapuru nachází Botanické zahrady?
Odpověď: Botanické zahrady se nachází na adrese 1 Cluny Road, Singapur 259569.

4. Existuje v botanických zahradách možnost stravování?
Odpověď: Ano, v botanických zahradách se nachází řada kaváren a restaurací, kde si můžete zakoupit jídlo a pití.

5. Je možné si v botanických zahradách pronajmout piknikový koš?
Odpověď: Ano, je možné si vypůjčit piknikový koš a provádět piknik v určených oblastech v zahradách.

6. Jak se dostanu do Botanických zahrad z města?
Odpověď: Nejbližší stanice metra k botanickým zahradám je Botanic Gardens MRT Station, která je součástí Circle Line (převaděč Buona Vista) a Downtown Line (převaděč Little India).

7. Existuje v zahradách dostatek parkovacích míst pro auta?
Odpověď: Ano, na území botanických zahrad je k dispozici několik parkovišť pro návštěvníky.

8. Je v zahradách možné si pronajmout průvodce?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce, kteří Vám poskytnou přehledné informace o botanických zahradách a provedou Vás po zajímavých místech.

9. Mohu si od botanických zahrad zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ano, v zahradách se nachází obchod s suvenýry, kde můžete zakoupit různé předměty a suvenýry spojené s botanikou a zahradami.

10. Jsou botanické zahrady vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, botanické zahrady jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Existuje zde dětské hřiště, kde si děti mohou hrát, a také interaktivní vzdělávací aktivity určené pro děti.


Počasí Singapur Botanic Gardens


Přináším Vám článek o počasí v Singapur Botanic Gardens:

Singapur Botanic Gardens je nádherná zelená oáza uprostřed rušného města Singapur. Tato exkluzivní botanická zahrada je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi, a to díky svému krásnému prostředí, ohromujícím rostlinám a příjemným počasí.

Díky své poloze v blízkosti rovníku, Singapur Botanic Gardens požívají téměř tropického podnebí se stálými vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C během dne a 24 °C v noci. Tato příjemná teplota přitahuje mnoho turistů, kteří si užívají procházky po zahradách a relaxaci u některé z mnoha lagun a jezer.

Vzhledem k tomu, že se Singapur Botanic Gardens nacházejí v oblasti s vysokou vlhkostí, je tam také často deštivé počasí. Průměrné srážky se pohybují kolem 2000 mm ročně, přičemž duben a květen jsou nejdeštivější měsíce. Deštivé počasí však dodává zahradám ještě větší kouzlo, což umožňuje rostlinám růst zdravě a poskytovat návštěvníkům fantastický zážitek z procházky po botanické zahradě za bouřlivého deště.

Botanické zahrady mají také skvělé mikroklima, které je důležité pro různé druhy rostlin. Systém vodního zásobování a zelených ploch v zahradě také přispívá ke snížení okolní teploty, což je vítáno v horkých letních měsících.

Návštěvníci, kteří se chystají navštívit Singapur Botanic Gardens, by měli mít na paměti, že je nezbytné si přinést opalovací krém, klobouk a ochranné oblečení, protože slunce v této oblasti může být velmi silné. Je také vhodné mít u sebe deštník nebo ochrannou pláštěnku v případě deště, který se může vyskytnout kdykoli během dne.

Singapur Botanic Gardens jsou opravdu jedinečným místem, spojujícím krásu přírody s městským prostředím. Bez ohledu na počasí je tato atrakce neodolatelná a nabízí návštěvníkům úžasné zážitky.


Dovolená Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens jsou jedním z nejkrásnějších míst v Singapuru a jsou skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Nacházejí se v centrální části Singapuru a jsou jedním z nejstarších botanických zahrad na světě.

V roce 2015 byly Singapur Botanic Gardens prohlášeny za světové dědictví UNESCO a představují úchvatné zelené prostranství o rozloze více než 82 hektarů. Botanická zahrada se rozprostírá mezi dvěma hlavními oblastmi - Tanglin a Bukit Timah.

V zahradách najdeme více než 10 000 druhů rostlin, avšak nejoblíbenější jsou orchideje. Orchidejová zahrada v zahradách poskytuje skvělou příležitost podívat se na nejrůznější druhy orchidejí, mezi nimiž jsou nejinak známé orchideje Vanda Miss Joaquim. Kromě orchidejí si můžete vychutnat krásu dalších květin, jako jsou hibiskusy, jasmíny, fíky a mnoho dalších.

V zahradách se také nachází několik zajímavých atrakcí jako je například Jacob Ballas Children’s Garden. Tato zahrada je určena pro děti a nabízí různé aktivity a hry, včetně vodního hřbitova, stromového domu a mnoho dalšího.

Další zajímavou částí Botanic Gardens je Ginger Garden, která se specializuje na různé druhy zázvoru a dalších koření. Kromě toho se zde nachází řada studijních center a muzeí, mezi nimiž jsou Orchidejové muzeum, Plazmové muzeum a muzeum skleníků.

Botanická zahrada Singapur Botanic Gardens je rovněž oázou klidu a klidného místa v centru Singapuru, takže pokud máte dost shonu velkoměsta a potřebujete trochu času na rozpohybujíí klouby, smysly a duši, pak si připravte piknikovou deku a svačinu a vyražte do nádherné zelené oázy, kde najdete klidné místo pro odpočinek a relaxaci.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky