Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Samoa Upolu

Dovolená Samoa Upolu


Samoa Upolu je krásný ostrov v Jižním Tichém oceánu, který nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, pozoruhodné přírodní krásy a kulturní bohatství. Tento malý ráj je ideálním místem pro dovolenou v přírodě a relaxaci.

Pláže Samoa Upolu jsou neuvěřitelně krásné a nabízejí bělostný písek, křišťálově čistou vodu a tropické prostředí. Pláže jsou ideální pro procházky po břehu, opalování, plavání a potápění. Samotný ostrov je obklopen vodami korálového útesu, což z něj činí perfektní destinaci pro milovníky podmořského světa a potápění. Pod vodní hladinou zde najdete úžasné diverzity korálních útesů, což vytváří perfektní podmínky pro potápění a šnorchlování.

Nenechte si ujít návštěvu přírodních památek, které ostrov nabízí. Jedním z nejvýznamnějších míst je vodopád Sopoaga, který se nachází v blízkosti vesnice Lotofaga. Tento impozantní vodopád je okouzlující a nabízí osvěžení na horký letní den. Další přírodní památkou je městečko Apia, které je hlavním městem Samoy. Zde najdete mnoho tradičních trhů, kde můžete zakoupit místní speciality, suvenýry a další.

Pokud jste zvídaví dobrodruzi, můžete podniknout pěší túru k hory Mauga Silisili, nejvyšší hoře na ostrově Samoa Upolu. Tato 1858 metrů vysoká hora poskytuje úchvatné výhledy na ostrov a okolní krajinu.

Kromě přírodní krásy nabízí Samoa Upolu také bohatou kulturu a tradice. Místní obyvatelé jsou hrdí na své kulturní zvyky a rádi se podělí o svou tradici s návštěvníky. Můžete navštívit tradiční vesnice, kde si můžete prohlédnout tradiční tance, poslechnout místní hudbu a ochutnat tradiční samojskou kuchyni.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou v přírodě a relaxaci, Samoa Upolu je pro vás to pravé. Pohlcující pláže, úžasné přírodní památky a bohatá kultura vás zcela jistě okouzlí. Během své návštěvy na Samoy využijte příležitosti k poznání místních obyvatel a jejich tradic, což vám poskytne skutečně autentický zážitek.

Samoa Upolu je skutečně jedinečným kouskem na této planetě a je to jeden z těch míst, která si člověk musí zažít na vlastní kůži. Přesvědčte se sami a nechte se okouzlit dokonalou harmonií krásné přírody a bohaté kultury Samoa Upolu.


Ubytování Samoa Upolu


Samoa, konkrétně ostrov Upolu, je přírodním rájem a turistickou destinací nabízející širokou škálu skvělého ubytování. Bez ohledu na to, zda jste plážový nadšenec, dobrodruh nebo milovník luxusu, Upolu má pro každého něco.

Pokud jste milovník přírody a klidu, můžete vybrat ubytování v některém z tradičních samoských fale (otevřených chatrčích), které jsou postaveny z přírodních materiálů jako jsou bambus a palmové listy. Tyto fale se nacházejí ve skrytých zálivech kolem ostrova, u kterých se můžete probouzet s úchvatným výhledem na oceán a přírodní okolí.

Pro ty, kteří preferují typické hotelové ubytování, jsou k dispozici pohodlné a moderní hotely s atmosférou Samoy. Některé z nich jsou umístěny přímo na pláži a nabízejí skvělé možnosti pro potápění a další vodní aktivity. Tato ubytování mají obvykle víceúrovňové bazény, welness centra, restaurace s tradičními samoskými jídly a další luxusní vybavení.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si pronajmout chatu nebo bungalov v blízkosti deštných lesů nebo sopky na ostrově Upolu. Některá ubytování vám umožní prozkoumat tajemné prostory ostrova, jako jsou vodopády, jeskyně a unikátní přírodní památky. Můžete se také vydat na výlet do národního parku O Le Pupu-Pu’e, kde se nachází nádherné přírodní rezervace se vzácnými rostlinami a živočichy.

Samozřejmě, při návštěvě Samoy nemůžeme zapomenout na tradici ubytování v rodinách místních obyvatel, tzv. homestaye. Tato možnost vám umožní zažít autentickou samoskou kulturu a životní styl. Místní rodiny vás přivítají ve svém domě a nabídnou vám pohodlné ubytování, regionální jídla a zažijete nezapomenutelné interakce s těmito teplými a pozornými lidmi.

V každém z těchto ubytování na Samoi naleznete jedinečný kousek ráje a příležitost prozkoumat jedinečnou kulturu a přírodu tohoto tropického ostrova. Samo Upolu nabízí mnoho možností, abyste si vybrali to ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim představám a potřebám. Ať už si vyberete luxusní hotelové služby, dobrodružnou chatu v přírodě nebo tradiční fale, váš pobyt na Samoi Upolu bude nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Samoa Upolu


Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Upolu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Upolu je od června do září, kdy je nejvíce slunečných dní a minimální šance na deště.

Dotaz: Jaký je hlavní město Upolu?
Odpověď: Hlavním městem Upolu je Apia.

Dotaz: Kolik stojí letenka do Upolu?
Odpověď: Cena letenky do Upolu se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně data odletu a zpátečního letu, množství zavazadel a cestovní třídě. Je tedy nejlepší porovnat různé letecké společnosti a vybrat si tu, která nabízí nejlepší cenu.

Dotaz: Jaký druh stravy se podává na Upolu?
Odpověď: V Upolu se podává tradiční Samoa jídlo, které zahrnuje ryby, rýže, taro, banány a další tropické ovoce a zeleninu. Místní restaurace také nabízejí mezinárodní kuchyni.

Dotaz: Jaké jsou nejpopulárnější pláže na Upolu?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější pláže patří pláž Lalomanu, pláž Manase a pláž Vavau.

Dotaz: Jsou na Upolu nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, na Upolu se nachází mnoho historických památek, včetně Muzea Samoa, kde jsou vystaveny tradiční samoašské předměty, a mauzolea rodiny malietoa, kteří byli v minulosti panovníky Samoa.

Dotaz: Které aktivity si mohu na Upolu vyzkoušet?
Odpověď: Na Upolu je možné vyzkoušet šnorchlování, potápění, surfování, plavání s delfíny, rybaření a projížďky kajakem. K dispozici jsou také zipline, horolezecké výlety a turistické stezky pro výlety do přírody.


Letenka Samoa Upolu


Samoa Upolu je neuvěřitelně malebný cíl s nádhernými plážemi, přátelskými obyvateli a bohatou kulturou. Pokud hledáte tropický ráj, Upolu by mohl být právě tím místem, na které jste čekali. A aby bylo cestování co nejjednodušší, jsou k dispozici letenky do Samoy Upolu za příznivé ceny.

Letenky do Samoy Upolu vás přenesou do jednoho z nejlidnatějších ostrovů v souostroví Samoy. Upolu je největším ostrovem Samoy a nachází se zde také hlavní město Apia. Příjemné počasí, krásné pláže, skvělé potápění a snorklování, fascinující přírodní rezervace a možnost prozkoumávání tradiční samonské kultury jsou jen některé z předností, které Upolu nabízí.

Při příjezdu na letiště Faleolo se ocitnete uprostřed tropického ráje. Když projdete imigračním a celním řízením, můžete se vydat do Apie, která je od letiště vzdálena asi 45 minut jízdy. Apia je rušným městem plným obchodů, trhů, tradičních samojskýchšovin a restaurací, ve kterých můžete ochutnat místní speciality. K návštěvě přímo z centra města Apia lákají i další atraktivní místa, jako je například Robert Louis Stevenson Museum nebo Tahiti Falls.

Pokud se rozhodnete zůstat v Apia pouze na krátkou dobu, měli byste se přesunout dojižní části ostrova, kde můžete objevit úžasné pláže, jako je Lalomanu nebo Sopoaga. Tyto pláže jsou typické pro Samou Upolu - bílý písek, tyrkysově modrá voda a kokosové palmy, které poskytují příjemný stín. Mohl byste také strávit čas na surfování nebo šnorchlování v národním parku Vaiala.

Samoa Upolu je také domovem mnoha přírodních divů. Můžete navštívit Papaseea Sliding Rocks, což jsou ledovcové skály, po kterých můžete klouzat a skákat do osvěžujících bazénků pod nimi. Toto místo je zvláště oblíbené pro rodiny s dětmi. Dalším přírodním divem je Vailima Botanical Garden - rozsáhlá botanická zahrada, která nabízí krásné výhledy na horu Vaea.

Kulturální dědictví Samoy je také velmi fascinující. Při návštěvě Samoy Upolu byste si určitě neměli nechat ujít tradiční tanec Fa'a Samoa a ochutnávku typické samojské kuchyně. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a otevření a rádi vás naučí o své kultuře a tradicích.

Co se týče dopravy na ostrově, dostanete se snadno z jednoho místa na druhé. Existuje několik možností, jako je například pronájem auta, místní autobusové linky nebo jízda na taxi. Infrastruktura ostrova je dobře udržovaná a uživatelé cest jsou dobře obslouženi.

Letenky do Samoy Upolu jsou velmi populární a doporučuje se je rezervovat v předstihu, abyste si zajistili nejlepší ceny. Můžete také zvážit rezervaci letu ve mimo sezóně, kdy jsou letenky obvykle levnější.

Samoa Upolu je bezpochyby jedinečným a nádherným místem pro ty, kteří touží po tropické dovolené s krásnými plážemi, bohatou kulturou a přátelskými obyvateli. Využijte příležitosti a pořiďte si letenku do tohoto tropického ráje již dnes!


Počasí Samoa Upolu


Samoa Upolu je ostrov nacházející se v jižní části Tichého oceánu. Tento malý ostrov je jedním z hlavních ostrovů Samoy a je znám svou krásnou přírodou a teplým tropickým klimatem.

Počasí na Samoi Upolu je typické pro tropické oblasti. V průběhu roku zde panuje vysoká teplota a vysoká vlhkost vzduchu. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C po celý rok, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími.

Na Samoi Upolu jsou dvě hlavní roční období - suché a deštivé období. Suché období trvá od května do října a je charakterizováno slunečným a suchým počasím. Průměrná srážková aktivita je v tomto období nižší a občasné větry od moře udržují příjemné teploty. Toto období je ideální pro návštěvu Samoy Upolu a pro vychutnání si krásných pláží a vody.

Naopak deštivé období na Samoě Upolu nastává od listopadu do dubna. Během těchto měsíců se zvýší srážky a mohou zde být časté tropické bouřky. I přestože může být počasí deštivé, teploty zůstávají příjemné, ačkoliv vyšší vlhkost vzduchu může vytvořit pocit horka. Vegetace na ostrově kvete během tohoto období, což činí krajinu ještě krásnější.

Vzhledem k tomu, že se Samoa Upolu nachází na jihu Pacifiku, může být ostrov ohrožován tropickými cyklóny. Tyto cyklóny mohou přinést velmi silné větry a intenzivní srážky, které mohou způsobit rozsáhlé škody. Nejpříznivější období pro návštěvu Samoy Upolu je proto během suchého období, kdy je riziko cyklónů nejmenší.

Zažijte nádhernou krásu Samoy Upolu a nezapomeňte se vybavit plážovými doplňky, lehkou oděvem a také deštníkem pro případ nedočkavého počasí. Nabízí se zde mnoho aktivit na vodě, jako je potápění, šnorchlování a surfování, a také možnost prozkoumání tropických deštných lesů a překrásných vodopádů.

Vychutnejte si teplé a slunečné počasí na Samoě Upolu a objevte toto jedinečné tropické rájové místo.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky