Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Serifos

Dovolená Řecko Serifos


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a každý rok láká miliony turistů. Jedno z méně známých a přesto nádherných řeckých ostrovů je Serifos. Tento ostrov se nachází v Egejském moři a patří do skupiny Kykladských ostrovů.

Serifos je dokonalým místem pro ty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným turistickým letoviskům a uvítají klidnou a klidnou atmosféru dovolené. Ostrov je známý svou přírodní krásou, malebnými plážemi a úchvatnými horskými vesnicemi.

Jednou z nejkrásnějších částí ostrova je jeho hlavní město, které se nazývá Chora. Toto malé vesnické město je postavené na vrcholku kopce a nabízí úžasné výhledy na Egejské moře. Nepravidelné uličky, bílé domy s modrými dveřmi a okny a malebné malé kostely dodávají Chora typicky řecký charakter. Projděte se historickým centrem a objevte tradiční řecké taverny, kde si budete moci vychutnat místní speciality.

Serifos je rovněž bohatý na krásné pláže. Pláž Psili Ammos je jednou z nejznámějších pláží na ostrově a je známá svou jemnou bílou pískovou pláží a azurově modrou vodou. Pláž Livadakia je také velmi populární a nachází se nedaleko hlavního města. Pokud hledáte odlehlejší pláže, vydajte se na západní pobřeží ostrova, kde naleznete klidnější a méně přeplněná místa.

Serifos je také domovem jednoho z nejznámějších symbolů ostrova - starého kamenného lomu. Lomy byly v minulosti důležitým zdrojem příjmů pro obyvatele a dnes jsou považovány za kulturní památku. Navštivte ruiny a uvidíte, jakým způsobem se lidé zabývali těžbou kamene, který byl využíván pro stavbu budov po celém Řecku.

Pro milovníky dobrodružství nabízí ostrov také skvělé možnosti pro pěší turistiku a horolezectví. Svatyně Poseidóna, nacházející se na vrcholu hory, je oblíbeným cílem turistů. Navštivte svatyni a užijte si dech beroucí výhledy na ostrov.

Dovolená na ostrově Serifos je jedinečnou zkušeností, která vám umožní uniknout běžnému shonu a relaxovat v klidném prostředí. Objevte jeho malebné vesnice, krásné pláže a přitažlivou přírodu. Zamilujete si atmosféru ostrova a přijdete si odpočinout a vyžít přímo zde.


Letenka Řecko Serifos


Plánujete dovolenou na slunečném řeckém ostrově? Jedno z tajemných a malebných míst, která stojí za návštěvu, je ostrov Serifos. Tento zářivý klenot už dlouho láká návštěvníky svými bílými plážemi, modrozeleným mořem a typickou řeckou atmosférou.

Pokud si chcete užít svůj pobyt na tomto ostrově, první věcí, která je nezbytná, je letenka do destinace. Letecké společnosti nabízejí široké možnosti pro cestování do Řecka, včetně ostrova Serifos. Z Prahy je možné letět přímo na jen pár hodin dlouhý let do Athén, které jsou hlavním pojítkem mezi Českou republikou a ostrovy. Po přistání v Athénách můžete zvolit dvě možnosti: buď pokračovat na další letadlo do sousedního ostrova Milos a odtud trajektem přeplout na Serifos, nebo si vybrat trajektovou linku přímo z přístavu Pireus, který se nachází poblíž Athén.

Cesta trajektem z Athén je příjemným způsobem, jak se dostat na obyčejnou plavbu. Trajekty zajistí převoz osob, aut i motorek, takže se můžete rozhodnout, zda se na ostrov vypravíte autem nebo chcete pouze prozkoumat okolí pěšky nebo dopravními prostředky na ostrově.

Po příjezdu na Serifos se dostanete na malebné pobřeží s řadou aktivit pro všechny věkové kategorie. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi s jemným pískem, které nabízejí dokonalý prostor pro opalování, pikniky nebo odpočinek. Pláže jako Vagia nebo Livadakia jsou populární pro svou čistotu a klidné prostředí.

Nebudete však jenom relaxovat na pláži. Ostrov Serifos nabízí také badatelům řecké historie a kultury několik fascinujících pamětihodností. Například středověký hrad obklopený azurovým mořem je jednou z nekonvenčních turistických atrakcí, kterou nelze minout. Další zajímavostí je obec Chora, která vám nabídne úchvatné výhledy na celý ostrov a přilehlé pobřeží.

Místní kuchyně je také lákavá a nabízí tradiční řecká jídla, která vám doslova roztají na jazyku. Podmanivé chuťové pohárky jako moussaka, souvlaki či zmrzlina s medem a karamelizovanými vlašskými ořechy budou radovat vaše chuťové buňky.

Celkově Řecko Serifos je ideálním místem pro všechny, kteří hledají klid a malebné pláže. Bez ohledu na to, zda si vyberete letenku a trajektovou cestu, jedno je jisté - tato část Řecka vás uchvátí svou krásou a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na pobyt na tomto skvělém ostrově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Serifos


1. Jak se dostat na řecký ostrov Serifos?
- Existují několik možností, jak se dostat na Serifos. Nejběžnější cesta je trajektem z přístavu Pireus v Athénách. Existují různé trajektové společnosti, které nabízejí spojení s různými trajekty, takže je důležité si předem zjistit aktuální jízdní řády a rezervovat si lístky.

2. Jak dlouho trvá plavba trajektem na Serifos?
- Plavba trajektem z Pirea na Serifos trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na konkrétní trase a trajektu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Serifos?
- Nejlepším obdobím pro návštěvu Omaru je obvykle od května do října, kdy je počasí příjemné a ostrov je plný života. Turistická sezóna vrcholí v červenci a srpnu, kdy je také největší shon.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Serifos?
- Ostrov Serifos je známý svými krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří psili amos, agios sosto, lia a karavi. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, průzračnou vodu a jsou ideální pro odpočinek a koupání.

5. Existuje na ostrově Serifos dostatek ubytování?
- Ano, na ostrově Serifos je dostatek ubytovacích možností. Najdete zde luxusní hotely, apartmány, studia a tradiční domy k pronájmu. Je však doporučeno rezervovat si ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

6. Co bychom měli vidět a dělat na ostrově Serifos?
- Na ostrově Serifos je mnoho skvělých věcí, které stojí za to vidět a dělat. Mezi nejznámější atrakcí patří klášter Panagia tou Castro, staré horařské město, chrám Panagia Poulati a několik krásných pláží. Můžete také prozkoumat tradiční vesnice, ochutnat místní kuchyni a vychutnat si krásný výhled na Egejské moře.

7. Jaké jsou oblíbené tradiční jídla na ostrově Serifos?
- Na ostrově Serifos můžete ochutnat různé tradiční jídla. Mezi nejoblíbenější patří makaronáda (pasta s masovou omáčkou), souvlaki (grilované kousky masa), revithada (cizrna s cibulí) a různé druhy ryb a mořských plodů. Kromě toho si můžete vychutnat také tradiční sladkosti, jako je baklava nebo loukoumades.


Počasí Řecko Serifos


Serifos je jedním z mnoha nádherných řeckých ostrovů, které nabízejí slunečné pláže, ohromující scenérie a bohatou historii. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří touží po klidu a relaxaci v příjemném prostředí.

Pokud plánujete cestu a zajímá vás, jaké počasí můžete očekávat na ostrově Serifos, máme pro vás dobré zprávy. Většinu roku zde panuje příjemné středomořské podnebí s mnoha slunečnými dny a mírnými teplotami.

Léto je období, kdy se většina turistů na ostrově snaží užít si nádherné pláže. Během července a srpna zde můžete očekávat vysoké teploty kolem 30°C a slunečné dny. V noci se teploty snižují na příjemných 20-25°C. Moře má v létě k příjemné teplotě kolem 25°C, což je ideální pro koupání.

Přestože jsou teploty v zimních měsících nižší, řecký ostrov Serifos se může stát i zimním cílem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Průměrná teplota v zimě je kolem 15°C, ale během studených dnů může klesnout na 10°C a noci bývají chladné. Zato výhledy jsou zářivé kvůli čerstvému sněhu na horských vrcholech.

Pokud nejste vysloveně fanouškem turistické sezóny, doporučujeme navštívit ostrov v jarních měsících. Teploty jsou příjemné, slunce svítí, ale není tolik davů turistů. Během jara můžete očekávat přibližně 20°C během dne a snížení teplot v noci.

Celkově lze říci, že na ostrově Serifos máte většinu roku dobré šance na slunečné a příjemné počasí. Pokud však cestujete v zimě, připravte si s sebou teplejší oblečení a vychutnejte si krásnou zimní scenérii. A nezapomeňte si užít nádherné pláže a skvělou řeckou kuchyni, kterými může ostrov Serifos pochlubit!


Ubytování Řecko Serifos


Řecko patří mezi nejpopulárnější destinace pro letní dovolenou a každý rok přitahuje turisty z celého světa. Mezi oblíbené ostrovy patří i Serifos, který se nachází v Egejském moři. Tento ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale zároveň si chtějí užít i krásné pláže a koupání v moři. Pokud se chystáte na dovolenou na ostrov Serifos, rozhodně si musíte zařídit kvalitní a pohodlné ubytování.

Serifos nabízí širokou škálu možností ubytování, které jsou přizpůsobeny různým potřebám a zájmům turistů. Můžete si zvolit mezi různými druhy ubytování jako jsou hotely, apartmány a penziony. Všechny tyto typy ubytování mají různé výhody a nevýhody, takže je nutné zvážit, který z nich bude pro vás nejvhodnější.

Hotely na ostrově Serifos
Pokud máte rádi všechny pohodlí za jednu cenu, mnoho turistů si vybírá ubytování v hotelu. Na ostrově Serifos najdete mnoho krásných hotelů, které nabízejí špičkový komfort a luxus. S tím však souvisí i vyšší cena. Pokud nemáte na hotelové ubytování veliký rozpočet, můžete si ale najít i cenově dostupnější hotely. V seriálu se nachází například Hotel Coco Mat Eco Residences nebo Hotel Coralli Bungalows.

Apartmány na ostrově Serifos
Pokud preferujete vlastní stravování a soukromí, potom je pro vás ideální volbou ubytování v apartmánech. Apartmány se nacházejí v blízkosti hlavních atrakcí a zajímavostí ostrova, takže jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí a zároveň se cítit jako doma. K dispozici jsou různé kategorie apartmánů, takže si můžete vybrat ten, který splňuje vaše požadavky.

Penziony na ostrově Serifos
Pro turisty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v přátelské atmosféře, jsou ideální volbou penziony. Většina penzionů na ostrově Serifos nabízí jednoduché pokoje s příjemnou domácí atmosférou. Ty jsou cenově dostupné a nabízejí zároveň příležitost poznat místní kulturu a tradice.

V oblasti ubytování na ostrově Serifos najdete mnoho možností, které splní vaše očekávání a poskytnou vám pohodlné a kvalitní ubytování. Rozhodněte se pro typ ubytování, který vám bude nejvíce vyhovovat a užijte si dovolenou na tomto krásném řeckém ostrově.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky