Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Korfu Acharavi

Dovolená Řecko Korfu Acharavi


Řecko je pro mnoho turistů jednou z nejoblíbenějších destinací, když se rozhodují, kam vyrazit na letní dovolenou. Mezi oblíbené místa Řecka patří i Korfu, který je nejzelenější ze všech řeckých ostrovů. Pokud stále přemýšlíte, kam byste mohli na své další dovolené jet, zvažte návštěvu města Acharavi na ostrově Korfu.

Acharavi, které se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid na dovolené, ale zároveň nechtějí být daleko od všeho. V Acharavi je k dispozici mnoho hotelů, pronájmu apartmánů a vil, a proto je snadné najít ubytování, které vyhovuje vašim potřebám.

Pláže v Acharavi

Jednou z hlavních atrakcí v Acharavi jsou pláže. Tato oblast má mnoho pláží, které nabízejí různé zážitky. Oblíbená pláž v této oblasti je dlouhá pláž Acharavi, která má jemný písek a čisté moře. Na této pláži můžete najít lehátka a slunečníky k pronájmu, a existují i ​​mnoho možností, kde si můžete dát k jídlu. Pokud hledáte klidnější pláže, můžete vyrazit na pláž Agios Stefanos, zhruba 20 minut jízdy od Acharavi.

Co navštívit v Acharavi

Acharavi má mnoho historických a kulturních památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je zřícenina antického města Hieron. Toto město bylo postaveno ve 4. století př. n. l. a jsou zde dochovány pozůstatky chrámu, lázní a divadla.

Další atrakcí v Acharavi je klášter Agia Ekaterini, který byl postaven ve 12. století. Během vaší návštěvy si můžete prohlédnout kostel Agia Ekaterini s nádhernou freskovou výzdobou.

Pro milovníky přírody je zde Kafkalida Hill. Tento kopec s výškou 200 metrů vám nabídne panoramatický výhled na celou oblast. Můžete se odtud kochat krásami Korfu a dlouhým pohledem na moře.

Jídlo a nákupy

Stejně jako v jiných částech Řecka je i zde možné ochutnat skvělou řeckou kuchyni. V této oblasti máte na výběr z mnoha restaurací s specialitami jako jsou gyros, suflaki a tzatziki. Mimo to jsou zde mnoho obchodů s místními výrobky, potravinami, ale i oděvy a suvenýry.

Kdy navštívit Acharavi

Nejlepší období pro návštěvu Acharavi je během léta, kdy teploty stoupají na 30-35°C. Léto je ale také nejrušnějším obdobím, takže pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete navštívit tuto oblast na jaře nebo na podzim.

Závěr

Acharavi je krásné a klidné místo, které nabízí mnoho aktivit a krásných památek pro turisty, kteří hledají zážitky při své dovolené. S velkým množstvím pláží, jídlem a aktivit zde není těžké najít si to pravé místo pro dovolenou. Pokud tedy hledáte malebné místo na své další dovolené, Acharavi na ostrově Korfu by mohlo být pro vás tím pravým.


Ubytování Řecko Korfu Acharavi


Řecko je nezapomenutelnou destinací pro dovolenou. Tato země nabízí nádherné pláže, historické památky a bohatou kulturu. Pokud se rozhodnete navštívit Řecko, určitě byste měli zvážit ubytování na ostrově Korfu, konkrétně v městečku Acharavi.

Acharavi se nachází na severním pobřeží ostrova Korfu a je oblíbeným místem pro turisty. Jeho výhodou je skvělá poloha – od letiště Korfu je vzdálené pouze 40 kilometrů a od hlavního města Korfu je to asi 35 kilometrů. Díky těmto faktorům je Acharavi snadno přístupné a zároveň má dostatek klidu a soukromí.

Toto malebné městečko vám nabízí mnoho možností ubytování. Můžete si zvolit luxusní hotel přímo na pláži, kde budete mít k dispozici veškeré služby jako bazény, restaurace a wellness centra. Pokud preferujete osobnější přístup, můžete si v Acharavi pronajmout apartmán nebo vilu. Tyto ubytovací možnosti vám nabídnou dostatek prostoru a soukromí, abyste si mohli užít svou dovolenou s rodinou anebo přáteli.

Acharavi je proslulé svou krásnou pláží. Písečná pláž je dlouhá a čistá, ideální pro opalování a koupání. Díky své velikosti zde najdete vždy dostatek místa na rozložení deky až ručníku a užití si slunečních paprsků. Pláž je také vybavená lehátky a slunečníky, které lze pronajmout, pokud si nechcete nosit vlastní vybavení. Voda je průzračně čistá a teplá, takže si můžete vychutnat osvěžující koupání.

Kromě pláže má Acharavi také mnoho dalších atrakcí. Můžete navštívit tradiční řecké taverny, kde ochutnáte místní speciality jako moussaka, gyros nebo souvlaki. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici široká nabídka aktivit, jako například windsurfing nebo jízda na banánu. Pokud se zajímáte o historii, můžete se vydat na výlet do nedalekého Sidari a prozkoumat tamější skalní útvary a pláže.

Acharavi je ideálním místem pro dovolenou pro každého. Bez ohledu na vaše preference najdete tady ubytování a aktivity, které vám přinesou nezapomenutelný zážitek. Zbývá jen si rezervovat své ubytování a začít plánovat svou dovolenou na ostrově Korfu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu Acharavi


Jak se dostat na Korfu z letiště?

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště na Korfu do Acharavi. Nejběžnější možností je využití taxíku, který vás doveze přímo do Acharavi. Další možností je využití autobusu, který je levnější, ale může trvat déle. Autobusová linka číslo 7 je nejlepší pro cestu do Acharavi.

Jak dlouho trvá cesta z letiště do Acharavi?

Cesta z letiště do Acharavi trvá přibližně 1 hodinu taxíkem a přibližně 2 hodiny autobusem, v závislosti na dopravní situaci.

Kolik stojí taxi z letiště do Acharavi?

Cena taxi z letiště do Acharavi se může lišit v závislosti na sezóně a doby dne. Přibližná cena by se měla pohybovat mezi 45 a 65 eury.

Jaké jsou nejlepší pláže v Acharavi?

V Acharavi najdete několik krásných pláží. Nejznámější a nejoblíbenější pláže jsou pláž Acharavi, Kalamaki Beach a Roda Beach. Všechny tyto pláže nabízejí čistý písek, modrou vodu a řadu plážových zařízení a vodních sportů.

Kolik stojí pronájem slunečníka a lehátka na pláži v Acharavi?

Ceny za pronájem slunečníka a lehátka se mohou lišit v závislosti na pláži a sezóně, ale přibližně by se měly pohybovat kolem 8-10 eur za den.

Jaké jsou nejlepší restaurace v Acharavi?

V Acharavi najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni i mezinárodní jídla. Některé z nejlepších restaurací v Acharavi jsou Navigator Restaurant, Dionisos Taverna, Roussos Taverna a Castello Restaurant.

Kde si mohu koupit suvenýry v Acharavi?

V Acharavi najdete několik obchodů, které prodávají suvenýry a místní řemesla. Některé z nejběžnějších prodejců suvenýrů jsou Art & Gift Shop, Loom-Knit by Hand a Korfiot Products.

Existují v Acharavi nějaké bankomaty?

Ano, v Acharavi se nacházejí několik bankomatů, které umožňují výběr hotovosti. Nejběžnější bankomaty, které najdete v Acharavi, jsou od Eurobank, Alpha Bank a Piraeus Bank.

Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v okolí Acharavi?

V okolí Acharavi najdete několik zajímavých aktivit a atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří návštěva starého města Korfu, procházka k hradu Angelokastro, výlet lodí na ostrov Vidos, návštěva Achilleion Palace a vodní sporty na pláži.


Letenka Řecko Korfu Acharavi


Řecko je dlouhodobě oblíbenou destinací pro dovolenou a jedno z nejoblíbenějších řeckých ostrovů mezi turisty je Korfu. Korfu je známá svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a bohatou historií. V tomto článku se zaměříme na jednu z oblíbených oblastí na ostrově – Acharavi.

Acharavi je malé letovisko, které se nachází na severovýchodním pobřeží Korfu. Je vzdálené přibližně 40 km od ostrovního hlavního města Korfu. Pro turisty, kteří hledají klidnou dovolenou mimo ruch turistických center, je Acharavi ideálním místem k pobytu.

Jedním z hlavních lákadel tohoto letoviska je jeho nádherná pláž. Acharavi Beach se rozkládá na délce přes 3 km a nabízí teplý písek, čistou vodu a možnost vodních sportů. Pláž je dobře organizovaná a najdete zde kavárny a restaurace, které nabízejí osvěžující nápoje a chutné jídlo. Některé části pláže jsou vyhrazené pro návštěvníky hotelů, ale většina je volně přístupná.

Kromě pláže můžete v Acharavi navštívit i starověké památky. Nedaleko města se nachází archeologická lokalita s pozůstatky starověkého města Rhoikos. Zdejší megalitické zdivo je velmi dobře zachovalé a poskytuje návštěvníkům zajímavý pohled do minulosti. Další zajímavou atrakcí je Byzantský hrad Angelokastro, který se nachází na kopci nad Acharavi. Nabízí krásné výhledy na celé pobřeží a okolní krajinu.

Pro ty, kteří chtějí zažít také noční život, Acharavi nabízí několik barů a klubů. I když není známé jako party destinace, najdete zde dostatek míst na večerní zábavu a ochutnání místních specialit.

Co se týče ubytování, Acharavi má širokou nabídku hotelů, apartmánů a vil, které vyhovují potřebám různých typů cestovatelů. Od luxusních resortů po rodinné penziony, každý zde najde ubytování dle svých preferencí.

Na závěr bychom chtěli zmínit také, že Acharavi je výborným výchozím bodem pro objevování okolních krás ostrova. Historické město Korfu, Benitses nebo pláž Paleokastritsa jsou jen některá z míst, která stojí za návštěvu a jsou snadno dostupná z Acharavi.

Pokud se chystáte na dovolenou do Řecka a hledáte klidné místo s nádhernou pláží a kulturními atrakcemi, Acharavi by mohla být pro vás správnou volbou. Užijte si sluneční záření, nádherné vody Jónského moře a objevujte skryté poklady ostrova Korfu.


Počasí Řecko Korfu Acharavi


Řecko, Korfu, Acharavi - nejlepší destinace pro letní dovolenou s bohatým historickým a kulturním dědictvím. Co se týče počasí, Korfu se pyšní příjemným středomořským klimatem, které je charakteristické suchými a teplými léty a mírnými zimami.

Acharavi, ležící na severovýchodě Korfu, má průměrnou letní teplotu kolem 30 stupňů Celsia a minimální teplotu okolo 22 stupňů Celsia. Tento region je ideálním místem pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek od každodenního shonu. Slunce ozařuje vše kolem a nedaleko se rozkládají nádherné pláže s krásnou tyrkysovou vodou.

Pokud se rozhodnete navštívit Acharavi v létě, nezapomeňte si s sebou vzít sluneční krém a ochrannou přilbu. Pláže jsou široké a dlouhé, ideální pro pobyt s rodinou nebo přáteli. Navštivte pláž Agios Spiridon, která je velmi populární díky svému bílému písku a čistému moři. V blízkosti se nachází mnoho hotelů a restaurací a také možnosti pro různé sportovní aktivity, jako je vodní lyžování, potápění nebo paragliding.

Přestože léto bývá suché, mohou se občas vyskytnout příležitostné bouřky. Tyto krátkodobé srážky nicméně nebrání tomu, aby jste si užili slunné a teplé dny. Když nepobýváte na pláži, navštivte místní památky a turistické atrakce, jako je starověký chrám Artemis, hrad Kassiopi nebo muzeum Acharavi.

V zimě se počasí v Acharavi ochlazuje na průměrnou teplotu okolo 16 stupňů Celsia. Když je méně turistů a ceny ubytování jsou nižší, Acharavi je stále pohostinným místem pro návštěvy. Pro milovníky zimních sportů jsou k dispozici lyžařská střediska v nadmořské výšce a příjemné procházky krajinou.

Celkově řecký ostrov Korfu s městečkem Acharavi nabízí ideální příležitost pro ty, kteří hledají odpočinek, užívání sluníčka, krásnou krajinu a opravdový kousek dějin. Podnebí nabízí spoustu slunečných dnů a teplo, které vás obdaří zážitky na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky