Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Grutas de Mira de Aire

Počasí Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a má mnoho úžasných přírodních scenérií. Jedním z těchto míst je Grutas de Mira de Aire, obrovský komplex jeskyní nacházející se v centrální části země.

Grutas de Mira de Aire je největší jeskynní systém v Portugalsku a v roce 1974 byl pro veřejnost otevřen jako velmi oblíbená turistická atrakce. Nachází se ve stejnojmenné obci Mira de Aire, nedaleko města Leiria. Každý rok navštíví tuto přírodní památku tisíce turistů.

Jeskyně v Grutas de Mira de Aire jsou přibližně 11 kilometrů dlouhé, ale pouze 600 metrů je přístupných veřejnosti. Turistům je k dispozici průvodce, který je provede touto skvostnou krajinou. Během prohlídky mají návštěvníci možnost obdivovat krásné stalaktity a stalagmity, které v jeskyních rostou po tisíce let.

Počasí v Grutas de Mira de Aire je velmi stabilní, i když se jeskyně nachází pod zemí. Uvnitř jeskyní je teplota příjemná a v létě je zde dokonce chladno. To je pro turisty velmi vítané, protože venkovní teploty v Portugalsku v létě mohou stoupnout až na 40 °C.

Jeskynní prostředí Grutas de Mira de Aire je také velmi vlhké a kvůli tomu jsou na zdejších stěnách pokryty různé druhy mechu a kapradin. Při prohlídce je také možné zahlédnout malé podzemní jezírko a říčku, které dodávají jeskyním ještě více na malebnosti.

Je důležité si uvědomit, že jeskyně Grutas de Mira de Aire jsou chráněnou přírodní památkou a z tohoto důvodu je zakázáno sem jakékoliv stavební práce. Hlavní starostí je udržování jeskyně ve stejné podobě, v jaké byla odhalena veřejnosti.

Grutas de Mira de Aire je jedinečné místo, které stojí za návštěvu. Jsou jednou z nejpozoruhodnějších jeskyní v Portugalsku a nabízejí návštěvníkům možnost zažít krásy, které dokáže příroda vytvořit. Takže pokud se ocitnete v Portugalsku, nezapomeňte navštívit Grutas de Mira de Aire a objevte tuto přírodní krásu na vlastní oči.


Letenka Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Pokud hledáte neobyčejné a krásné místo, kam se vydat na dovolenou, Portugalsko nabízí mnoho možností. Jedním z těchto míst jsou Grutas de Mira de Aire - jeskyně, které se nacházejí v oblasti Serra de Aire.

Grutas de Mira de Aire jsou největší jeskyně v Portugalsku a patří mezi nejzajímavější přírodní památky v zemi. Tyto podzemní skalní útvary byly objeveny v roce 1947 a od té doby se staly populárním cílem turistů z celého světa.

Jeskyně mají rozlohu přibližně 11 000 metrů čtverečních a při návštěvě vás zaujmou svými krásnými stříbrnými a růžovými krápníky. Tenké stalaktity a stalagmity vytváří nádherné kompozice, které vypadají jako přírodní sochy.

Vstupní hala jeskyně je obrovská a může pojmout až 500 lidí. Při prohlídce se projdete kolem mnoha velkých sálů, kde jsou různé druhy skulptur, ozdob a tvarů. Největší z sálů má výšku téměř 30 metrů a je znám jako Velká katedrála. Zde se nachází i vodopád, který je impozantním přírodním zjevem.

Jeskyně jsou celoročně přístupné a mají několik tematických prohlídek ve čtyřech různých jazycích. Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl a vstupné je velmi přijatelné.

Pokud se rozhodnete, že se chcete vydat do Grutas de Mira de Aire, nejlépe to uděláte z letiště v Lisabonu, odkud jsou dostupné všechny druhy dopravy. Můžete cestovat vlakem, autobusem nebo pronajavat auto. Jeskyně jsou od Lisabonu vzdáleny přibližně 130 km a cesta sem vás zavede do krásné krajiny Portugalska.

Celkově jsou Grutas de Mira de Aire nádherným přírodním záznamem, který stojí za to vidět. Jeskyně je možné navštívit jako rodinnou, romantickou nebo dobrodružnou cestu a váš zážitek bude nezapomenutelný.


Ubytování Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je nádherná země plná přírodních krás a úžasných památek. Jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků, které stojí za vidění, jsou Grutas de Mira de Aire, největší jeskyně v Portugalsku.

Tyto krásné jeskyně se nacházejí ve východní části země, nedaleko města Mira de Aire. Jsou součástí komplexu jeskyní nazývaného "Caves of Mira de Aire", který zahrnuje také jeskyně Alvados a Santo António. Jedná se o skutečný unikát, který zaujme každého návštěvníka.

Grutas de Mira de Aire byly objeveny v roce 1947 během průzkumu místních krasových oblastí. Jeskyně se rozkládají na ploše přes 11 000 metrů čtverečních a dosahují hloubky až 110 metrů. Jejich výzdoba je opravdu impozantní, sestává z mnoha stalagmitů, stalaktitů a dalších krasových útvarů, které se vytvořily tisíce let přírodními procesy.

Návštěvníci mají možnost procházet se po značených chodbách a obdivovat krásu jeskynních formací. Každá část Grutas de Mira de Aire je pojmenována podle charakteristických útvarů, které zde najdete, jako například "O Chrám", "Modrá jezírka" nebo "Galerie fumarol".

Prohlídka jeskyní je organizována za doprovodu průvodců, kteří poskytují zajímavé informace o vzniku a historii těchto jeskyní. Návštěvníci se tak dozvědí spoustu zajímavých faktů o geologii Portugalska a místním krasovém prostředí.

Grutas de Mira de Aire jsou populární turistickou atrakcí a každoročně je navštíví tisíce lidí z celého světa. Vedle samotných jeskyní je zde také kavárna a dětské hřiště, což z tohoto místa činí ideální výletní místo pro rodiny s dětmi.

Pokud se rozhodnete navštívit Grutas de Mira de Aire, doporučuji si vzít pohodlnou obuv a teplejší oblečení, protože v jeskyních je stále chladno a vlhko. Vstupné do jeskyní je relativně levné a vstupenky lze zakoupit na místě. Prohlídka trvá asi hodinu, což je dostatečný čas na to, aby návštěvníci si užili všechny krásy a zázraky tohoto úžasného místa.

Grutas de Mira de Aire jsou prostě jedním z těch míst, která musíte vidět, pokud navštívíte Portugalsko. Budete ohromeni neuvěřitelnou přírodní krásou, kterou tyto jeskyně nabízejí, a budete si pamatovat tento zážitek po celý život.


Dovolená Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko se již dlouhodobě stalo oblíbenou destinací pro dovolené. Nabízí nejen krásné pláže, ale také historické památky, nádhernou přírodu a zajímavosti pro celou rodinu. Jedním z těchto míst jsou Grutas de Mira de Aire.

Grutas de Mira de Aire jsou krásné jeskyně, které se nacházejí v centrální oblasti Portugalska, přibližně 100 km od hlavního města Lisabonu. Tyto jeskyně byly objeveny v roce 1947 a jsou součástí systému jeskyní, který je dlouhý kolem 11 kilometrů.

Jeskyně se skládají z mnoha komor, v nichž se nacházejí krásné klenby a stěny, které jsou pokryty mnoha barevnými krystaly. K vidění jsou zde také podzemní formace jako stalaktity a stalagmity. Navštívit můžete také podzemní řeky a jezera, které se rozprostírají pod zemí.

Prohlídky jeskyní jsou vybaveny moderními technologiemi, které jsou přátelské k životnímu prostředí. Cesta trvá kolem 45 minut a během ní vám bude poskytnut podrobný popis historie a geologie jeskyní.

Kromě prohlídek jeskyní nabízí místo také mnoho aktivit pro celou rodinu. Můžete si zahrát adventure hry, projít se po přírodních cestách nebo si vyzkoušet lanové centrum. Pobyt v Grutas de Mira de Aire určitě ocení zejména milovníci přírody a historie.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Portugalsku a přemýšlíte o zajímavých místech na výlet, rozhodně nezapomeňte navštívit Grutas de Mira de Aire. Budete mít jedinečnou příležitost podívat se do podzemního světa a užít si zábavu s celou rodinou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Nejčastěji kladené otázky týkající se Grutas de Mira de Aire v Portugalsku jsou:

1. Jak se dostanu do Grutas de Mira de Aire?
Grutas de Mira de Aire se nacházejí asi jeden a půl hodiny jízdy od Lisabonu. Můžete se tam dostat autem, přičemž budou k dispozici parkovací místa. Existuje také možnost cestovat autobusem z Lisabonu nebo si vzít organizovanou prohlídku.

2. Jaká je cena vstupenky do Grutas de Mira de Aire?
Cena vstupenky se může lišit v závislosti na době návštěvy a věku návštěvníka. Pro dospělé je vstupenka obvykle kolem 8-10 eur a pro děti kolem 4-6 eur. Doporučuji se podívat na oficiální internetové stránky, kde najdete aktuální ceny.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Grutas de Mira de Aire?
Prohlídka jeskyní obvykle trvá přibližně hodinu. Průvodce vám poskytne informace o historii a geologii tohoto místa a ukáže vám nejzajímavější části jeskyní.

4. Existuje zde v Grutas de Mira de Aire restaurace nebo občerstvení?
Ano, v Grutas de Mira de Aire si můžete koupit občerstvení a nápoje v jejich kavárně/restauraci. Mají širokou nabídku jídel a nápojů, které si můžete vychutnat po prohlídce nebo před ní.

5. Je prohlídka vhodná pro malé děti nebo starší lidi?
Grutas de Mira de Aire jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Prohlídka je dobře zajištěna a vedena průvodcem, takže i malé děti nebo starší lidé by měli být schopni si ji užít. Je však třeba si uvědomit, že prohlídka zahrnuje chůzi po strmých a nerovných plochách, takže byste měli být ve fyzické kondici.

6. Může se jeskynní prohlídka provádět za deště?
Ano, jeskynní prohlídka je možná i za deště. Jeskyně jsou chráněny a prohlídka probíhá uvnitř, takže počasí by nemělo ovlivnit vaší návštěvu. Přesto doporučuji mít na paměti, že podmínky uvnitř jeskyní mohou být vlhké, takže je vhodné vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky