Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Peru Cusco

Ubytování Peru Cusco


Peru Cusco je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Jižní Americe díky svému bohatému kulturnímu dědictví a také jako výchozí bod pro návštěvu světoznámého Machu Picchu. Když se připravujete na cestu do tohoto úchvatného města, je jednou z důležitých věcí zabezpečit si vhodné ubytování. Peru Cusco nabízí širokou škálu možností, které uspokojí potřeby každého cestovatele.

V případě, že hledáte luxusní zařízení a chcete si dopřát prvotřídní zážitek, mnoho pětihvězdičkových hotelů nabízí luxusní ubytování s veškerými moderními příslušenstvími. Tyto hotely se často nacházejí v historickém centru města a nabízejí nádherný výhled na okolní památky. Součástí služeb mohou být například wellness centra, bazény a výtečné restaurace. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si přejí komfort a oceňují vysokou úroveň služeb.

Pokud preferujete atmosféru a pohodu menšího zařízení, Cusco je domovem také mnoha butikových hotelů a hostinců, které vám nabídnou přívětivou a intimní atmosféru. Tyto hotely jsou často umístěny ve starých budovách a nabízejí autentický pocit peruánského stylu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Cusco také plný penzionů a hostelu. Hostely představují ideální možnost pro ty, kteří chtějí ušetřit a poznat další cestovatele. Tyto zařízení obvykle nabízejí levné postele ve sdílených prostorách, společné koupelny a sociální prostory. Mnoho z nich také nabízí bezplatné aktivity a výlety, často organizované jejich zaměstnanci, kteří vám mohou poskytnout místní tipy a rady.

Další možností je pronájem ubytování přes Airbnb nebo podobné platformy. Pronájem bytu nebo domu v Cuscu je skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí mít větší nezávislost a soukromí. Navíc, mnoho těchto ubytovacích zařízení je přímo ve městě, takže budete mít blízko ke všem zajímavostem a památkám.

Není pochyb o tom, že Peru Cusco nabízí širokou škálu možností ubytování, které odpovídá různým potřebám a preference. Ať už si přejete luxus nebo cestujete s menším rozpočtem, určitě naleznete ideální ubytování, které vám umožní prozkoumat bohatou historii a nádhernou přírodu tohoto fascinujícího města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Cusco


1. Jak se dostat z letiště v Cuscu do centra města?
- Z letiště v Cuscu je možné se dostat do centra města taxíkem, což je nejlepší a nejpohodlnější způsob. Cena za taxík se pohybuje kolem 30-40 soles. Je také možné použít veřejnou dopravu, ale není to tak pohodlné.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Cusca?
- Nejlepším časem na návštěvu Cusca je obvykle mezi květnem a zářím, kdy je sucho a teploty jsou příjemné. Avšak během těchto měsíců je také největší turistický ruch. Pokud preferujete klidnější období, doporučuje se navštívit Cusco mimo hlavní turistickou sezonu.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v okolí Cusca?
- Nejznámější turistické atrakce v okolí Cusca zahrnují Machu Picchu, Svatý údolí, Moray, Ollantaytambo, Rainbow Mountain a jezero Humantay. Tyto lokality patří mezi hlavní cíle pro turisty, kteří navštěvují Cusco.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Peru a Cusca?
- Většina turistů nemusí předem žádat o vízum k návštěvě Peru, pokud jejich pobyt nepřesahuje 90 dnů. Po příletu na letiště v Cuscu obdržíte turistické vízum po dobu 90 dnů.

5. Jaké jsou doporučené vakcinace před cestou do Cusca?
- Doporučuje se očkování proti žluté zimnici, pokud cestujete z oblastí s rizikem nákazy. Doporučuje se také očkování proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Před cestou se poraďte s lékařem a informujte se o aktuálních doporučeních vakcinací.

6. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování v Cuscu?
- Nejlepší místa k ubytování v Cuscu jsou v historickém centru města nebo v blízkosti Plaza de Armas, což je hlavní náměstí. Zde se nachází mnoho hotelů, hostelu a ubytování různých cenových kategorií. Je doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezony.

7. Jsou v Cuscu bezpečné veřejné dopravní prostředky?
- Veřejná doprava v Cuscu je obvykle bezpečná. Město má autobusové spojení a také kombis (malé autobusy). Doporučuje se opatrnost a dbát na své cennosti, zejména během rušných hodin.

8. Jaké jsou tradiční jídla v Cuscu?
- Mezi tradiční jídla v Cuscu patří například ceviche (mořský plod), lomo saltado (směs vepřového masa a zeleniny), rocoto relleno (plněné papriky) a chiriuchu (tradiční peruánský pokrm z masa). Doporučuje se vyzkoušet místní speciality a ochutnat autentickou peruánskou kuchyni.


Dovolená Peru Cusco


Dovolená v Peru může být pro vás neskutečným dobrodružstvím. Když se rozhodnete navštívit Cusco, tak se ocitnete v městě, které bylo kdysi hlavním městem Incké říše. Po celé historii bylo město součástí mnoha kulturních vlivů. Co ale Cusco tak jedinečným je to, že si toto město udrželo mnoho historických památek, které se zachovaly a zůstaly téměř nedotčené.

Cusco se nachází v Andách, v nadmořské výšce 3 399 metrů. Toto město je považováno za jeden z nejvyšších měst na světě. Můžete si být jisti, že je potřeba nějakou dobu, abyste se zvykli na nižší množství kyslíku a atmosférický tlak, ale vše se vyplatí, když vám ráno připadá neskutečně čerstvý a jasný vzduch.

Cusco je obklopeno množstvím drtivé přírody – od horských vrcholů až po husté pralesy a pánev Amazonky. V oblasti najdete spoustu turistických míst, které si můžete prohlédnout, jako je Sacsayhuamán, Machu Picchu, Plaza de Armas a mnoho dalších.

Pokud jste milovníci historie, pak má Cusco pro vás spousty památek, které určitě stojí za návštěvu. Nejznámější z nich je Machu Picchu. Jedná se o tradiční Inckou pevnost, která se nachází na vrcholu hory krátce po cestě z Cusco. Tento úžasný archeologický objekt bude pro vás zážitek pro celý život.

Jiným místem, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Sacsayhuamán. Toto místo bylo kdysi Inckou pevností a nyní zde najdete kameny různých tvarů a velikostí, které dokazují neuvěřitelnou uměleckou dovednost inků.

Pokud máte rádi přírodu, pak se můžete vypravit na procházku nebo trek těsně za Cusco. Můžete si například vystoupit na horu Vinicunca (Rainbow Mountain) nebo vyrazit objevovat pralesem a řekami v okolí města.

Kromě toho si v Cuscu můžete prohlédnout také katedrálu sv. Dominika, která byla vybudována na místě, kde byl kdysi chrám Inkáků. Je to krásné a velkolepé místo, které v sobě spojuje křesťanská a původní kulturní prvky.

Cusco je také městem, které nabízí bohatou a jemnou kuchyni. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako jsou lomo saltado, ceviche nebo tamales.

Dovolená v Peru Cusco může být pro vás nezapomenutelným zážitkem. Navštivte toto město a zažijte něco jedinečného a nevšedního. Zaručujeme, že si z tohoto místa odnesete zkušenosti a vzpomínky, které vám zůstanou v srdci napořád.


Počasí Peru Cusco


Cusco, srdce starodávného Inkovského impéria a jedno z nejvýznamnějších turistických cílů v Peru, leží v nadmořské výšce 3 400 metrů ve středohorské oblasti And. Díky své poloze vysoko v horách má Cusco specifické podnebí a počasí, které může být velmi proměnlivé a nepředvídatelné.

Cusco leží v oblasti, kde se setkává teplý severní oceánský proud s chladným Humboldtovým proudem, což vytváří unikátní mikroklima. Počasí v Cuscu je ovlivněno dvěma hlavními sezónami - suchou sezónou a deštivou sezónou.

Suchá sezóna v Cuscu trvá od května do října a je nejlepší dobou pro návštěvu města. Během těchto měsíců je počasí teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 20 °C ve dne a chladnými nocemi. Slunečné dny jsou ideální pro procházky po historickém centru Cusca nebo výlety do nedalekých archeologických nalezišť, jako je Machu Picchu.

Deštivá sezóna v Cuscu trvá od listopadu do dubna a je charakterizována vyššími srážkami a mírnějším, ale vlhčím počasím. Během této sezóny mohou být deštivé dny střídány slunečnými obdobími. Průměrná teplota se pohybuje kolem 17 °C ve dne a stoupá na 8 °C v noci. Pravidelné deště mohou způsobit problémy při výletech do okolních hor, ale také dodávají krajině svěžest a zelené pastviny.

Je důležité si uvědomit, že kvůli vysoké nadmořské výšce Cusca se teploty mohou velmi rychle měnit během dne. Ráno může být chladno a mrazivě, zatímco odpoledne příjemné a slunečné. Je proto vhodné být připraven na různé podmínky a obléknout se vrstvami, které lze snadno odepínat a přidávat.

Pokud se chystáte navštívit Cusco, doporučuje se vždy sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si plány podle aktuální situace. Nejdůležitější je být připraven na jakékoliv počasí a užít si veškeré krásy, které Cusco nabízí, bez ohledu na aktuální počasí.


Letenka Peru Cusco


Peru je zeměm bohatou na historii, překrásnou krajinu a fascinující kulturu. Pokud jste plánovali cestu do Peru, nezapomeňte zahrnout do vašeho itineráře návštěvu města Cusco. Abychom vás inspirovali, zde je náš průvodce letenkou do Peru a do města Cusco.

Cusco, je bývalým hlavním městem Inků a leží na peruánských Andách. Má bohatou historii, která se táhne až do předkolumbovské doby. Pokud máte zájem o archeologii a historii, Cusco je pro vás ideální destinací.

Když si koupíte letenku do Peru a přistanete v Limě, budete muset se dostat do Cusca. Nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z Limy do Cusca, včetně známých dopravců jako je LATAM Airlines, Avianca a Peruvian Airlines. Cena letenka se může lišit v závislosti na sezóně a datumu cesty, takže se doporučuje rezervovat letenku v předstihu kvůli vyšší poptávce.

Cesta z Limy do Cusca trvá přibližně 1,5 hodiny a nabídne vám úchvatný výhled na peruínskou krajinu. Poté, co přistanete na letišti Alejandro Velasco Astete International Airport (CUZ), se budete muset dostat do centra města. Nejběžnější způsob, jak se dostat do centra, je taxi. Mějte však na paměti, že taxikáři obvykle nejsou schopní mluvit anglicky, takže je vždy užitečné mít u sebe název hotelu nebo adresu v písemné podobě.

Cusco je nejen zakládajícím městem Inků, ale také se jedná o bránu do Machu Picchu, jedné z nejuznávanějších archeologických lokalit na světě. Existuje několik způsobů, jak se dostat z Cusca do Machu Picchu, přičemž nejpopulárnější volbou je vlak. Během dvouhodinové jízdy budete mít příležitost obdivovat úchvatné výhledy, které vás nenechají chladnými.

Kromě návštěvy Machu Picchu je v Cusce spousta dalších věcí, které stojí za to objevit. Prozkoumejte historické centrum Cusca, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Vydejte se na procházku po kamenných ulicích se španělskou architekturou a navštivte katedrálu Santo Domingo. V centru města se také nachází řada muzeí, která dokumentují dějiny Incké říše a ukazují bohatou kulturní dědictví regionu.

A pokud si chcete užít peruínskou kuchyni, Cusco je správné místo pro vás. Vyzkoušejte tradiční pokrmy, jako jsou ceviche (mořské plody s citronovou šťávou), lomo saltado (směs hovězího masa, cibule, rajčat a hranolků) a quinoa (superpotravina s mnoha zdravotními výhodami). Užijte si také čerstvé ovoce a vypijte sklenici chicha (tradiční peruínský nápoj vyrobený z kukuřičného kvasu).

Pokud hledáte exotický a dobrodružný zážitek, letenka do Peru a návštěva města Cusco je odpovědí na vaše touhy. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný historie, kultury a nádherné přírody.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky