Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Omán Wadi Dayqah Dam

Počasí Omán Wadi Dayqah Dam


V blízkosti města Maskat, hlavního města Ománu, se nachází nádherná přehrada jménem Wadi Dayqah Dam. Tato přehrada je nejen důležitá pro zásobování vodou, ale také nabízí ohromující výhledy a přírodní scenérie.

Omán je znám svým horkým a suchým podnebím, což dělá z přehrad jako je Wadi Dayqah Dam drahocenný zdroj vody pro obyvatele města Maskat a okolní oblast.

Počasí v Ománu je mimořádně horké přes celý rok, s teplotami dosahujícími průměrně 30-40 stupňů Celsia. V létě mohou teploty vystoupit na extrémních 50 stupňů Celsia. Místní obyvatelé a turisté si neustále hledají útočiště před horkem a nacházejí jej ve vodních aktivitách u přehrady Wadi Dayqah Dam.

Díky své unikátní polohou a přírodnímu okolí je přehrada oblíbeným cílem turistů. Okolní krajina je zdobena úchvatnými horami, zarostlými útesy a nádhernou flórou. Návštěvníci mohou prozkoumávat okolní oblasti po turistických trasách a obdivovat krásy ománské přírody.

Počasí u přehrady Wadi Dayqah Dam je podobné jako v okolním regionu. Během léta je horké a suché, s minimem srážek. Období od října do dubna je považováno za nejlepší čas k návštěvě, protože teploty jsou mírnější a srážky jsou častější. V zimě mohou teploty v noci klesnout na 10-15 stupňů Celsia.

Když pršet, okolí přehrady zelená a kvetou tam mnohé rostliny. Tím vytváří kontrast k pouštní krajině Ománu. Tyto období jsou obzvláště oblíbené mezi turisty, protože je možné si vychutnat přírodní krásy okolí v plném rozpuku.

Přehrada Wadi Dayqah Dam je nejen přírodním pokladem, ale také technickým zázrakem. Tato moderní přehrada slouží k zásobování vodou obyvatel města a také k regulaci povodní. Voda ze přehrady je dále využívána pro zavlažování polí a zemědělských oblastí.

Návštěvníci mohou zkoumat okolí přehrady pěšky, nebo si pronajmout lodku a prozkoumat její vodní plochu. Některé části okolo přehrady jsou také ideální pro pikniky a relaxaci. Existuje mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí skvělé ománské speciality, které si můžete vychutnat při obdivování nádherných výhledů.

Výlet na přehradu Wadi Dayqah Dam je jedinečnou příležitostí pro každého, kdo chce zažít krásu ománské přírody a odpočinout si od horkého počasí. Bez ohledu na roční období, tato přehrada nabízí úžasné zážitky a nezapomenutelné scenerie.


Letenka Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je zemí nepřeberného množství krás, a proto není divu, že na jeho území najdete spoustu míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je i Wadi Dayqah Dam, která je snadno dostupná letenkou.

Wadi Dayqah Dam je přehrada postavená v působivé soutěsce a leží v pohoří Hádžar, které se nachází v centrální části Ománu. Vodní nádrž slouží k zásobování oblasti pitnou vodou a stala se oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí vyhnout vysokým teplotám a přírodě se pozitivně pobavit.

Dostat se ke Wadi Dayqah Damu je možné pěšky, ale pro pohodlnější a rychlejší cestu je vhodné využít letenku. Ománské aerolinky nabízejí spojení ze Západní Evropy do země a to například přímo z Prahy, Bratislavy nebo Vídně.

Letenka do Ománu je dobrým způsobem, jak rychle a pohodlně navštívit Wadi Dayqah Dam i další zajímavá místa v zemi, jako jsou například Masirah Island, Paločí zátoka nebo královské město Nizwa. Dodatečným bonusem je možnost ochutnat ománskou gastronomii s oblíbenými jídly jako je například arabský chléb, steaky z lososa Jebel Akhdar nebo sladké oplatky.

Pokud jste příznivcem přírody a hledáte krásná místa k návštěvě, pak Wadi Dayqah Dam a další přírodní krásy Ománu se rozhodně stojí za to. A získat letenku do této neobyčejné země není nic těžkého. Stačí si zvolit ideální spojení a vydat se na nezapomenutelnou cestu.


Dovolená Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je exotická země plná překvapení a zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejúchvatnějších míst, které byste neměli minout při návštěvě země, je přehradní nádrž Wadi Dayqah Dam.

Wadi Dayqah Dam se nachází ve vysočině Al Hajar, asi 25 kilometrů od města Qurayyat, a je největší přehradou v Ománu. Tento impozantní vodní zdroj se pyšní nejen dokonalou konstrukcí, ale také úchvatnou přírodou v okolí nádrže. Pokud hledáte místo, kde si užijete nádherné scenérie, klid a pohodu, Wadi Dayqah Dam je pro vás ideální volbou.

Přehradní nádrž byla postavena v roce 2012 a její účelem bylo zásobování města Maskat pitnou vodou. Vznikla v údolí, které má více než 10 kilometrů a které vytváří krásnou přírodní scenérii. Celková kapacita nádrže je přibližně 100 milionů kubických metrů vody, což z ní dělá největší nádrž v Ománu. Obrovská přehradní zeď dosahuje výšky 74 metrů a tvoří panoramatický výhled při pohledu z okolních kopců.

Pro turisty je k dispozici návštěva přehradní zdi, z níž si můžete vychutnat úchvatný výhled na nádrž a údolí kolem. Kromě toho můžete prozkoumat okolní oblast, která je jedinečným přírodním rájem. Toulání se po okolí je tedy velice populární a doporučujeme vyzkoušet turistům všech věkových kategorií.

Pokud jste milovníci přírody a adrenalinu, můžete podniknout krásnou túru po okolí přehrady. Výšlap po okolních vrcholech není pro každého, ale ti odvážnější si zde rozhodně užijí. Cesta po okolních vrcholech nabízí krásné impozantní výhledy.

Wadi Dayqah Dam nabízí také možnosti pro pikniky a grilování, zvláště během západu slunce, kdy dokonalé světlo dává celému okolí kouzelnou atmosféru. Takže nezapomeňte na piknikový koš, klimatizaci a pitnou vodu.

Celkově je Wadi Dayqah Dam jedinečným místem v Ománu, které vám nabízí nejen nejlepší pitnou vodu, ale také krásnou přírodní scenérii pro další unikátní zážitky a nezapomenutelné fotografie. A díky své lokaci mimo městem je to ideální místo pro únik z každodenního shonu do přírody. Pokud plánujete dovolenou v Ománu, nezapomeňte si Wadi Dayqah Dam zahrnout do svého seznamu zážitků!


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Wadi Dayqah Dam


1. Jaký je účel Wadi Dayqah Dam v Ománu?
- Wadi Dayqah Dam byla postavena k regulaci průtoku vody v řece Wadi Dayqah a k zajištění dostatečných zásob pitné vody pro okolní regiony.

2. Jaké je kapacita Wadi Dayqah Dam?
- Kapacita nádrže Wadi Dayqah Dam je kolem 100 milionů kubických metrů vody.

3. Kde se nachází Wadi Dayqah Dam?
- Wadi Dayqah Dam se nachází na řece Wadi Dayqah poblíž města Qurayyat v Ománu.

4. Jak dlouho trvala stavba Wadi Dayqah Dam?
- Stavba Wadi Dayqah Dam byla zahájena v roce 2008 a dokončena v roce 2012.

5. Jaký je vliv Wadi Dayqah Dam na okolní oblasti?
- Díky Wadi Dayqah Dam bylo možné zajištění pitné vody a zavlažování pro zemědělství v okolních regionech, což pomohlo výrazně zlepšit životní podmínky tamních obyvatel.

6. Je možné navštívit Wadi Dayqah Dam jako turista?
- Ano, Wadi Dayqah Dam je populární turistickou atrakcí. Navštěvníci mohou projet hrází a pozorovat okolní krásnou krajinu.

7. Má Wadi Dayqah Dam nějaký význam z hlediska ochrany před povodněmi?
-Wadi Dayqah Dam pomáhá minimalizovat riziko povodní tím, že kontroluje průtok vody v řece Wadi Dayqah a udržuje ho na stabilní úrovni.

8. Byly při stavbě Wadi Dayqah Dam přijaty nějaké opatření na ochranu životního prostředí?
- Při stavbě Wadi Dayqah Dam byla přijata řada opatření na ochranu životního prostředí, včetně minimalizace negativního dopadu na přírodu a migrace ohrožených druhů.

9. Jaká je budoucnost Wadi Dayqah Dam?
- Wadi Dayqah Dam byla postavena jako dlouhodobá investice do zásobování vodou v regionu. Je plánováno, že bude sloužit obyvatelům a zemědělcům po mnoho desítek let.


Ubytování Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je nádhernou zemí, plnou fascinujících přírodních úkazů a kulturních památek. Pokud se chystáte do této země na dovolenou, nezapomeňte navštívit největší přehradní nádrž v Ománu – Wadi Dayqah Dam.

Wadi Dayqah Dam se nachází v provincii Maskat a je největší přehradní nádrží v Ománu. Tato nádrž slouží jako zásobárna pitné vody pro města v okolí a také poskytuje krásné scenérie pro turisty.

Pokud plánujete pobyt v této oblasti, neváhejte a zarezervujte si ubytování v okolí Wadi Dayqah Dam. V této oblasti najdete mnoho skvělých hotelů, jako je například Wadi Shab Resort nebo Juweira Boutique Hotel. Tyto hotely nabízejí vynikající služby a krásné ubytování s výhledem na úchvatné přírodní krásy.

Pokud však hledáte více dobrodružství a nebojíte se tábořit, je pro vás ideální volbou kempování. K dispozici jsou zde různé místa, kde si můžete postavit stan a naplno si užít krásy přírodního prostředí.

Wadi Dayqah Dam nabízí nádhernou scenérii a mnoho aktivit, které si můžete užít během svého pobytu. Můžete se vydat na trekking, projížďku na koni nebo si vyzkoušet kajakářské dobrodružství na čisté vodě Wadi Dayqah Dam.

Vychutnejte si nejlepší přírodní scenerii v Ománu s nejlepším ubytováním poblíž Wadi Dayqah Dam. Od luxusních hotelů po kempování pod širým nebem, je tato oblast ideální pro ty, kteří hledají klid a mír, daleko od shonu města.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky