Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Norsko Svolværgeita

Počasí Norsko Svolværgeita


Svolværgeita je významnou přírodní dominantou norského města Svolvær ležícího na ostrově Austvågøya v souostroví Lofoty. Tato skalní formace, která připomíná rohy kozla, je známá pro svou obtížnost a přitahuje horolezce z celého světa.

Vzhledem k tomu, že se Svolværgeita nachází v oblasti blízko polárního kruhu, počasí zde může být velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Místní počasí je silně ovlivněno severním Golfským proudem a teplým vzduchem ze západu, což vytváří jedinečný mikroklima.

Letní měsíce jsou v Svolværgeita nejteplejší a nejčastěji se zde setkáte s teplotami kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Výjimečně se může teplota vyšplhat i nad 25 stupňů, což je pro tuto oblast velmi vzácné. Letní počasí je obecně mírné a vlhké, ale slunečnými obdobími nejsou výjimkou.

Podzim v Svolværgeita obvykle přináší chladnější počasí a srážky jsou častější. Teploty klesají na přibližně 10 až 15 stupňů Celsia a noc se začíná blížit k dlouhým arktickým zimním nocím. V tomto období můžete očekávat větrné podmínky a oblačné nebe. Přesto i podzimní období je považováno za atraktivní pro návštěvníky, kteří si chtějí užít nádhernou barevnou paletu, kterou nabízí přístav Svolvær.

Zimní období je známo svými extrémními podmínkami. Sněhové závěje a silný vítr jsou běžným jevem, který ovlivňuje dostupnost k skalní formaci Svolværgeita. Teploty mohou klesat na -10 až -15 stupňů Celsia, ale mohou se také pohybovat v blízkosti bodu mrazu. Slunce v zimě téměř nedosvítí nad obzor, což přináší krásné a temné polární noci.

Jaro je obdobím, kdy se příroda v Svolværgeita probouzí. Počasí se stále ještě může měnit, ale teploty stoupají a denní světlo se prodlužuje. V tomto období můžete vidět sněhobílé vrcholky hor kontrastující s modrou oblohou a zelenými plážemi.

Rekapitulováno, počasí v Svolværgeita je proměnlivé a závisí na ročním období. Je neustále větrno, srážky jsou časté, a může být jak velmi chladno, tak tepleji. Přesto je toto město neuvěřitelně krásné, bez ohledu na to, jaké je počasí.


Ubytování Norsko Svolværgeita


Svolværgeita je malá hora nacházející se v norském městě Svolvær v oblasti Lofoty. Toto místo je oblíbené nejen mezi horolezci, ale i turisty, kteří sem přicházejí za relaxací a krásnou přírodou. Pokud plánujete svou návštěvu Svolværgeita, je nutné si zajistit kvalitní ubytování a my vám rádi nabídneme několik tipů.

Pokud se chystáte na horolezeckou expedici a plánujete přespat v horách, doporučujeme vám některý z mnoha turistických přístřešků, které se nacházejí v okolí Svolværgeita. Tyto přístřešky jsou naprosto základní, ale výborně poslouží jako ochrana před nepříznivým počasím. Vybaveny jsou zpravidla kamny na topení, lavicemi nebo postelemi, někdy dokonce najdete i zásuvky na dobití baterií. Výhodou těchto staveníčků je, že jsou k dispozici zdarma.

Pro ty, kdo preferují pohodlí a nechtějí trávit noc v horách, existuje několik možností ubytování přímo v Svolværu. Jednou z nich je například hotel Thon Hotel Lofoten, který se nachází asi 15 minut chůze od přístavu. Tento moderní hotel nabízí pokoje s výhledem na moře a horu Svolværgeita. K dispozici je zde také restaurace a bar.

Další možností je ubytování v místních penzionech nebo apartmánech. Ubytování v apartmánech je ideální pro ty, kteří si chtějí uvařit vlastní jídlo a být nezávislí na otevíracích hodinách restaurací. Zajímavou možností jsou například apartmány Fast Hotel Lofoten, které se nachází v samém centru města. Tyto moderně zařízené apartmány jsou vybaveny plně vybavenou kuchyňkou, TV a Wi-Fi připojením.

Závěrem je nutné zmínit, že cena ubytování v Svolværu je spíše vyšší. V sezónních obdobích je nutné si rezervovat pobyt včas, jelikož jsou velmi často všechna ubytování vyprodaná. Pokud se budete chtít ubytovat v místních přístřešcích, mějte na paměti, že jsou určeny pouze na jednu noc a je nutné po sobě uklidit. Na druhou stranu si ale výhled na úchvatnou krajinu a jedinečnou přírodu Svolværgeita opravdu užijete naplno bez ohledu na to, kde budete přespat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Svolværgeita


Dotaz: Jaká je nejlepší doba na výstup na Svolværgeita?
Odpověď: Nejlepší doba na výstup na Svolværgeita je obvykle v období od června do srpna, kdy jsou nejlepší podmínky pro skalní lezení.

Dotaz: Kolik trvá výstup na Svolværgeita?
Odpověď: Výstup na Svolværgeita trvá asi 4-6 hodin celkově, v závislosti na délce a obtížnosti cesty.

Dotaz: Jaké jsou nároky na fyzickou kondici pro výstup na Svolværgeita?
Odpověď: Výstup na Svolværgeita je velmi náročný a vyžaduje si dobrou fyzickou kondici a schopnost zvládat vysoké nadmořské výšky.

Dotaz: Je nutné s sebou mít průvodce pro výstup na Svolværgeita?
Odpověď: I když se jedná o velmi náročnou a nebezpečnou cestou, není nutné mít průvodce pro výstup na Svolværgeita. Nicméně, pokud se rozhodnete využít služeb místních průvodců, může to být pro začátečníky snazší a bezpečnější varianta.

Dotaz: Jaké vybavení je potřeba pro výstup na Svolværgeita?
Odpověď: Pro výstup na Svolværgeita je potřeba mít s sebou lezecké vybavení, včetně lezeček, lana a karabin, stejně jako náležitě připraveného a vybaveného lezce s dobrým zdravotním stavem.

Dotaz: Je výstup na Svolværgeita vhodný pro začátečníky?
Odpověď: Výstup na Svolværgeita není vhodný pro začátečníky. Je to velmi náročná a nebezpečná cesta, která vyžaduje zkušenost a dobrou fyzickou kondici.


Letenka Norsko Svolværgeita


Norsko je známé svou krásnou a rozmanitou přírodou, která přitahuje turisty ze celého světa. Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí, kterou si nesmíte nechat ujít při návštěvě norského města Svolvær, je Svolværgeita.

Svolværgeita je skalní formace nacházející se v pohoří Lofoty, nedaleko centra Svolværu. Tato formace připomínající kozy je jedním z nejpopulárnějších horolezeckých cílů v regionu. Pokud máte odvahu a dovednosti, máte možnost vystoupat na vrchol Svolværgeita a zažít neopakovatelné dobrodružství.

Výstup na Svolværgeitu je jedinečný zážitek. Je to však vyhrazeno pouze pro zkušené horolezce s dostatečným zázemím a technickými dovednostmi. K výstupu je nezbytné mít vhodné vybavení, včetně lezeckého sedáku, lana, helmy a dobré fyzické kondice. I přesto je výstup velmi náročný a vyžaduje pečlivé plánování a přípravu.

Nejznámější a nejčastěji používaná trasa, známá jako "Trolltunga", začíná v Svolværu a vede po strmé skále a úzkých hřebenech. Výstup vyžaduje odvahu a přesnost, protože některé úseky jsou velmi exponované a vyžadují použití horolezeckých technik. I přes náročnost trasy je panoramatický výhled z vrcholu nezapomenutelný. Můžete si užít krásné výhledy na okolní hory, fjordy a moře.

Před výstupem na Svolværgeitu je vždy doporučeno mít s sebou zkušeného horského průvodce, který vám poskytne nezbytné znalosti a zkušenosti potřebné k úspěšnému zdolání této skalní formace. Je důležité respektovat nebezpečí a dodržovat bezpečnostní postupy, abyste minimalizovali riziko.

Svolværgeita je ikonická atrakce norského města Svolvær a oblíbeným cílem turistů i místních horolezců. I když stoupání na vrchol může být náročné, jedná se o nezapomenutelný zážitek, který vám umožní obejmout přírodu a krásy Norska z jedinečné perspektivy.

Pokud se chcete vydat na dobrodružství života a vystoupit na vrchol Svolværgeita, nezapomeňte se řádně připravit a dodržovat bezpečnostní pokyny. Tato skalní formace vám nabídne nevšední zážitky a výhledy, které budete mít možnost si uchovat v srdci navždy.


Dovolená Norsko Svolværgeita


Svolværgeita je ikonická hora v oblasti Lofotů v Norsku, která láká dobrodruhy, horolezce a turisty z celého světa. Tyto skalní formace jsou jedinečné a poskytují nádherný výhled na okolní krajinu. Jestliže hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a horského lezení, pak je Norsko a zejména Svolværgeita tou správnou volbou.

Svolværgeita se nachází ve městě Svolvær, které leží na ostrově Vestvågøya na Lofotech. Tato hora je tvořena dvěma vrcholy, z nichž jeden připomíná nastrčenou kozu, a je to právě tato podoba, která jí vynesla slávu a jméno "Svolværská kozí hora" (Svolværgeita).

Horolezectví na Svolværgeita je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem. Pro dosažení vrcholu je zapotřebí dostat se na první vrchol vysoký 590 metrů. Tento úsek je obtížný, ale zároveň přístupný i pro středně pokročilé horolezce. Největší výzvou je pak překonání úzkého mezikruží kozí hlavy, který se nachází mezi oběma vrcholy. To je moment, kdy se mnozí turisté cítí nejistí a vyžaduje to odvahu a pevnou vůli. Ale po překonání tohoto obtížného úseku se nabízí úžasný výhled na celý archipelag Lofotů, který stojí za to.

Pro turisty, kteří nejsou horolezci, je povolen přístup na první vrchol, a to buď pěšky nebo využitím lanovky, která byla nainstalována právě pro tento účel. I když turisté nedosáhnou na druhý vrchol, mohou si stále užívat úchvatný výhled na okolní krajinu a posouvat své vlastní hranice.

Okolí Svolværgeity je také skvělým místem pro další outdoorové aktivity, jako je turistika, cyklistika a rybaření. K dispozici je mnoho stezek, které vás provedou malebnými horskými a přímořskými scenériemi, a poskytnou vám příležitost objevovat krásy norské přírody. Pro rybáře je to rovněž ráj, protože v moři kolem Lofotů se nacházejí bohatá loviště a můžete si vychutnat rybaření na zdejších vyhlášených lodích.

Svolværgeita je jedním z nejvýznamnějších symbolů a turistických atrakcí v oblasti Lofotů. Je to místo plné dobrodružství a krásy, které nabízí jedinečný pohled na norskou vrcholovou krajina. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, nezapomeňte si sebou vzít dostatečné vybavení a připravit se na adrenalinový zážitek. Ať už jste horolezci nebo jen turisty, Svolværgeita vás nezklame a nabídne vám dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky