Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Norsko Geirangerfjord

Letenka Norsko Geirangerfjord


Geirangerfjord: Poklad norské přírodní krásy

Norské fjordy jsou známé po celém světě a lákají každoročně tisíce turistů. Jedním z nejmalebnějších a nejnavštěvovanějších fjordů v Norsku je Geirangerfjord, který se rozprostírá v srdci země a je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Geirangerfjord, s přírodním krásou, která tvoří velkolepou kombinaci vysokých hor, strmých skalních stěn a překrásného modrého vody, je velkým lákadlem pro milovníky přírody. Tento fjord se nachází v oblasti Møre og Romsdal a je obklopen horami vysokými až 1400 metrů nad mořem. Tvořící zkrz něj kyvadlový průzkum, kde si návštěvníci mohou vychutnat horské krajinářsky, vodopády, na obou stranách fjordu.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro pozorování této úžasné přírodní scenérie je vyhlídka Dalsnibba, která se nachází ve výšce 1500 metrů nad mořem. Zde se otevírá nádherný výhled na fjord, hory a vodopády. Další nezapomenutelnou atrakcí ve fjordu je vodopád Syv Søstre (Sedm sester), který se nachází na jižní straně fjordu. Tento vodopád je velmi působivý a tvoří šedesátimetrový příval vody.

Pro exploraci Geirangerfjordu se nejčastěji využívají lodní výlety, které jsou k dispozici v průběhu letní sezóny. Tyto výlety nabízejí možnost cestování přímo po fjordu a obdivování nádherné divočiny, kterou tato oblast nabízí. Při plavbě po fjordu můžete vidět mnoho dalších menších vodopádů, malebných horských vesnic a také legendárního skalního útvaru známého jako Knivsflå.

Geirangerfjord je také východiskem turistů pro návštěvu okolních hor a národního parku. Oblast je ideální pro pěší turistiku, horské túry a cyklistiku. Zdejší okolní hory poskytují mnoho příležitostí pro dobrodružství a aktivní odpočinek.

Přítomnost Geirangerfjordu v seznamu světového dědictví UNESCO jen potvrzuje jeho výjimečnost a jedinečnost. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších míst v Norsku a turisté sem přijíždějí z celého světa, aby obdivovali tuto přírodní krásu. Pokud se chystáte navštívit Norsko, určitě si nenechte ujít Geirangerfjord a jeho okolí. To vám přinese nezapomenutelné zážitky a tou s ticha tří norem a nejobdivovanější krajiny, kterou si budete dlouho pamatovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Geirangerfjord


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně norského Geirangerfjordu jsou:

Dotaz: Co je Geirangerfjord?
Odpověď: Geirangerfjord je jeden z nejkrásnějších fjordů na světě. Nachází se v západním Norsku a je proslulý svými strmými horskými stěnami, krásnými vodopády a malebnými vesničkami.

Dotaz: Jak se dostat do Geirangerfjordu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Geirangerfjordu, je letecky do norského letiště v Ålesundu a poté autem, autobusem nebo vodním transportem do Geirangeru. Alternativně je možné také dojet do Geirangeru vlakem a poté pokračovat po silnici.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Geirangerfjordu?
Odpověď: V Geirangerfjordu je mnoho aktivit, které si můžete vychutnat. Patří sem například plavba lodí po fjordu, procházky po horských stezkách, jízda na kajaku nebo raftingu. Navštívit můžete také vodopády Seven Sisters a The Suitor, nebo se projet na vyhlídkovém letadle.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Geirangerfjordu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Geirangerfjordu je od května do září, kdy je tepleji a méně deštivo. Během letních měsíců je také více turistů, ale zároveň je to doba, kdy je vše otevřeno a nabízí se více aktivit.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k prohlídce v Geirangerfjordu?
Odpověď: Nejlepšími místy, která si v Geirangerfjordu nemůžete nechat ujít, jsou Geiranger, vesnička ležící na samotném konci fjordu, vodopády Seven Sisters a The Suitor, vyhlídka Dalsnibba s úchvatným výhledem na fjord a horské stezky například k vodopádu Storseterfossen.

Dotaz: Jak moc je Geirangerfjord turisticky přeplněný?
Odpověď: Geirangerfjord je velmi populární turistická destinace, takže je občas přeplněný, zejména během letních měsíců. Doporučuje se plánovat návštěvu mimo hlavní sezónu, nebo se vyhnout nejrušnějším časům dne, jako je dopoledne nebo odpoledne.

Dotaz: Jak dlouho bych měl zůstat v Geirangerfjordu?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Geirangerfjordu minimálně 2-3 dny, aby byl dostatek času na prozkoumání a vychutnání si krás tohoto místa.


Ubytování Norsko Geirangerfjord


Geirangerfjord, situovaný v krásném Norsku, je jedním z nejznámějších fjordů na světě. Jeho nádherné horské scenérie, strmé útesy a křišťálově čistá voda přitahují každý rok tisíce turistů, kteří touží pozkoumat jedinečnou přírodu této oblasti. Aby cestovatelé mohli v plné míře zažít krásu Geirangerfjordu, je důležité zajistit si kvalitní ubytování.

Vzhledem ke stále rostoucí popularitě Norska jako turistické destinace, se v oblasti Geirangerfjordu v posledních letech objevuje stále více různých typů ubytování. Od luxusních hotelů a chat až po jednodušší kempy a penziony, mohou návštěvníci svobodně vybírat z mnoha možností.

Pro ty, kteří hledají úplné pohodlí a luxus, jsou zde špičkové hotely s výhledem na fjord. Nabízejí elegantně zařízené pokoje, wellness centra, restaurace s gastronomickými specialitami a další prvotřídní vybavení. Místní hotely se snaží maximálně využít jedinečnosti okolí a přinést hostům autentický norský zážitek.

Pro ty, kteří raději přespávají v jednodušších a přístupnějších typech ubytování, jsou zde také chaty, penziony a kempy. Chytrí cestovatelé si mohou pronajmout jednu z tradičních norských chat – tzv. hytte, které jsou často roztroušeny po svazích fjordu a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Tyto chaty poskytují základní vybavení, včetně kuchyňky, což umožňuje hostům samostatné vaření a vytváření příjemných domácích atmosfér.

Pokud jde o kempování, Geirangerfjord a jeho okolí jsou plné krásných kempů, kde lze přenocovat v obklopení přírody. Tato možnost je obzvlášť populární mezi outdoorovými nadšenci, protože nabízí jedinečnou příležitost k prozkoumání okolních hor a lesů.

Vedle hotelů, chat a kempů, zde také najdete několik restaurací, které se specializují na tradiční norskou kuchyni. Místní speciality, jako jsou ryby a mořské plody, jsou v této oblasti velmi populární. Hosté také mohou ochutnat místní sýry, pečivo a kávu, která je v Norsku velmi oblíbená.

Pokud plánujete návštěvu úchvatného Geirangerfjordu, je důležité si dopředu zajistit ubytování. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet, budete zde určitě mít možnost najít místo, které bude splňovat vaše požadavky. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulnou chatu nebo kemp pod hvězdami, budete moci prožít nezapomenutelný pobyt v jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí na světě.


Počasí Norsko Geirangerfjord


Geirangerfjord je jeden z nejkrásnějších fjordů v Norsku. Místní obyvatelé nazývají tento přístav "ženou fjordů" kvůli svému úzkému tvaru s vysokými horami, které se zdají téměř jako ochranná zástěna. Turisté z celého světa přijíždějí do Geirangeru, aby se podívali na toto úžasné místo a užili si zde nezapomenutelnou dovolenou.

Jednou z největších zvláštností Geirangeru je jeho počasí. Vzhledem k jeho poloze uprostřed norského pohoří je počasí velmi nestabilní a může se změnit během několika minut. V jednu chvíli může být slunečno a bezvětří a za pár minut může pršet a foukat silný vítr.

V létě je v Geirangeru nejtepleji, průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C. V létě je zde nejvíce návštěvníků a velké množství lodí připlouvá k pobřeží. V zimě však může být velmi chladno, teploty se pohybují kolem -5 až 5 °C. V zimních měsících je Geirangerfjord mnohdy pokrytý sněhem a namrzlou kůrou ledu, což dělá z této oblasti ráj pro lyžaře a sněžné fanoušky.

Také srážky jsou v Geirangeru nejvíce v létě. V létě může být na místě až 3000 milimetrů srážek, což znamená, že deštivé dny jsou zde běžné. Může však dojít k překvapení, když návštěvníci přijedou a zjistí, že jsou zde suché a slunečné podmínky.

Navzdory změnlivému počasí v Geirangeru je to krásné a magické místo, které stojí za to vidět. Návštěvníci mohou zažít nádherné scenérie a zážitky, jako jsou vodopády, výlety lodí a horské túry. Takže se nechte unést krásou Geirangeru, ať bude počasí jakékoliv.


Dovolená Norsko Geirangerfjord


Norsko se může pochlubit překrásnou přírodou a jedním z nejnavštěvovanějších míst k obdivu přírodního bohatství je bezpochyby Geirangerfjord. Tato úchvatná fjordová oblast, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, přitahuje každoročně miliony turistů z celého světa.

Geirangerfjord se nachází na jihozápadě Norska a je jedním z nejkrásnějších fjordů v zemi. Jeho výjimečnost spočívá zejména v dramatickém a divokém údolí, které je obklopeno vysokými horami, strmými skalisky a vodopády. Každý díl této oblasti nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, které doslova bere dech.

Jednou z atrakcí, kterou si turisté nemohou nechat ujít, je vodopád Seven Sisters (Sedm sester). Tento neuvěřitelný vodopád je tvořen sedmi oddělenými proudy vody, které se sesypávají ze strmého skalního srázu do fjordu. Na protější straně fjordu se nachází další vodopád zvaný Bridal Veil (Svatba), který je známý svou jemnější a elegantnější strmou vodou.

Pro turisty, kteří si touží vychutnat tuto ohromující krajinu, je možnost jet lodí po fjordu. Plavba lodí nabízí možnost obdivovat všechny skvosty Geirangerfjordu z pohodlí paluby. Turisté si tak mohou vybrat mezi různými plavbami, které trvají od několika hodin až po celodenní výlety. Během plavby mohou lidé obdivovat nejen vodopády, ale také pastviny, okouzlující horské chaty a husté lesy.

Další možností, jak objevovat krásu Geirangerfjordu, je výlet po tzv. Orlovoch rampách. Jedná se o horskou silnici, která stoupá strmě nahoru po serpentýnách a nabízí malé, ale naprosto úžasné vyhlídky na fjord a okolní krajinu. Tato činnost je vhodná pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky a chtějí zažít Norsko z trochu jiné perspektivy.

Geirangerfjord je také výchozím bodem pro mnoho pěších túr. Návštěvníci se mohou vydat na dobrodružství a projít si některou z mnoha turistických tras, které se klikatí kolem fjordu a nabízejí překrásné výhledy.

Nejenom přírodní krásy, ale také místní kultura a tradiční oslavy lákají turisty do Geirangerfjordu. Návštěvníci si mohou prohlédnout tradiční norské horské domy, ochutnat místní speciality, jako je sušená ryba a sledovat tradiční tance a písně předváděné místními obyvateli.

Geirangerfjord je bezpochyby jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie a mnoho aktivit a zážitků. Pro milovníky přírodních krás a dobrodružství je návštěva této oblasti v Norsku nezapomenutelným zážitkem.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky