Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Volendam

Dovolená Nizozemsko Volendam


Nizozemsko je zemí bohatou na kulturní i turistické zážitky, a jedním z míst, které byste při návštěvě tohoto krásného koutu Evropy neměli minout, je město Volendam.

Volendam je malebná rybářská vesnice ležící ve vzdálenosti pouhých 20 kilometrů severně od Amsterdamu. Je známá svými tradičními dřevěnými domky, úzkými uličkami a autentickým námořnickým přístavem. Pro mnoho turistů je Volendam synonymem Nizozemska a jeho symbolickou ikonou je ikonický kostým ve stylu 19. století, ve kterém zde pořizují fotky tisíce návštěvníků.

Jedním z nejpůsobivějších zážitků v Volendamu je procházka po náplavce přístavu. Zde se můžete potěšit pohledem na malebné rybářské lodě, které zde stále slouží svému původnímu účelu. Můžete si dokonce pronajmout loď a projet se po místních kanálech, což je jedna z nejpamátných cest, jak prozkoumat okolní oblast.

Další zajímavostí Volendamu je Muzeum Volendam, které se nachází na hlavní ulici ve vesnici. Muzeum nabízí pohled do historie města a jeho rybářské tradice. Zde se dozvíte vše o historii Volendamu, včetně informací o tradičním oblečení a způsobu života rybářů. Najdete zde také kolekci nádherných obrazů, které zachycují krásu tohoto místa.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit mezi návštěvníky je také ochutnávka nizozemských specialit. Volendam je známý svými čerstvými rybami a mořskými plody, jako například ústřice, sleď a sardele. Můžete ochutnat tyto lahůdky v jednom z místních restaurací nebo kaváren, které nabízejí autentickou nizozemskou kuchyni.

Pokud jste fanouškem umění, měli byste navštívit Volendam PopArt Gallery. Toto galerie se specializuje na moderní umění a je domovem mnoha zajímavých děl od místních i mezinárodních umělců. Zde si můžete zakoupit originální obrazy, sochy nebo fotografie jako památku na návštěvu Volendamu.

Volendam je také ideálním místem pro nákupy suvenýrů. Na hlavní ulici najdete spoustu obchodů, které nabízejí širokou škálu tradičních a moderních suvenýrů, jako jsou dřevěné klompen (nizozemské dřevěné boty), keramické delfínky a další.

Pokud hledáte útulné místo pro dovolenou s romantickou atmosférou, Volendam je správnou volbou. Vzhledem k jeho malebné architektuře a nádherné přírodě je to ideální místo pro procházky po krajině, cyklistiku nebo jen relaxaci u vody.

Volendam je skutečným pokladem Nizozemí. Jeho jedinečná atmosféra, tradiční architektura a bohatá historie přitahují ročně tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete cestu do Nizozemska, nezapomeňte zařadit Volendam na svůj itinerář a objevte nádhernou vesnici, která vám nabídne zážitky, na které nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Volendam


1. Jak se dostanu z Amsterdamu do Volendamu?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z Amsterdamu do Volendamu, je autobusem nebo vlakem. Cesta trvá přibližně 30 minut.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Volendamu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Volendamu patří Muzeum Volendam, muzeum klasičtí autorů a rybí trh. Další oblíbené místo je staré přístaviště, kde si můžete vychutnat malebnou atmosféru, tradiční obchody a restaurace.

3. Kde si mohu koupit tradiční oblečení Volendam?
Odpověď: V centru Volendamu najdete několik obchodů, které nabízejí tradiční oblečení Volendam. Můžete si je zakoupit jako suvenýr nebo si je vypůjčit na fotografování.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Volendam?
Odpověď: Volendam je atraktivní destinace celý rok. Nicméně nejlepší čas na návštěvu je v letním období, kdy si můžete vychutnat krásné počasí a procházky po přístavištích.

5. Jaká jsou nejlepší místa k ochutnání místní kuchyně v Volendamu?
Odpověď: Volendam je známý svými rybími specialitami, jako je uzený sled a sleď v rohlíku. Doporučenými místy k ochutnání místní kuchyně jsou restaurace v blízkosti přístaviště, které často nabízejí čerstvé ryby a mořské plody.

6. Existuje nějaká tradice v Volendamu, kterou bych měl znát?
Odpověď: Jednou z tradičních událostí ve Volendamu je "kermis" - tradiční místní festival, který se koná v červenci. Během této události se konají různé zábavné aktivity, jako jsou tradiční kostýmové průvody, koncerty a hry.

7. Kde se nachází Muzeum Volendam a jaké expozice nabízí?
Odpověď: Muzeum Volendam se nachází v samotném srdci města. Nabízí různé expozice, které představují život a kulturu obyvatel Volendamu, včetně tradičních oblečení, historických fotografií a předmětů z bývalé rybářské vesnice.

8. Můžu se projet na lodi po kanálech Volendamu?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout malou loď a projet se po kanálech Volendamu. Je to skvělý způsob, jak si vychutnat malebné výhledy na město a okolní krajinný park.

9. Existuje nějaká tradice, jaké památky si přinést z Volendamu?
Odpověď: Jako suvenýr z Volendamu si můžete odnést tradiční dřevěné pantofle (tzv. "klompen"), které jsou považovány za symbol nizozemského venkova. Dalšími populárními suvenýry jsou keramické talíře se vzory Volendamu a místní umělecké řemeslné výrobky.

10. Jaká je vzdálenost mezi Volendamem a dalšími turistickými destinacemi v Nizozemsku?
Odpověď: Volendam se nachází přibližně 20 km severně od Amsterdamu, což z něho činí skvělé místo pro jednodenní výlet z hlavního města. Další populární turistické destinace, jako je Edam a Marken, jsou v blízkosti a snadno dostupné.


Letenka Nizozemsko Volendam


Nizozemsko je země, která je známa svými malebnými vesnicemi a úchvatnými krajinnými scenériemi. Jeden z nejkrásnějších a nejtradičnějších klenotů země je vesnice Volendam, ležící v provincii Severní Holandsko. Tato vesnice je zvláštní pro svou tradiční kulturu, úchvatné přímořské scenérie a příjemnou atmosféru. Pokud plánujete cestovat do Nizozemska a chcete návštěvou Volendamu obohatit svou cestu, rozhodně byste měli zvážit nákup letenky do této části země.

Mezi hlavní turistické atrakce, které Volendam nabízí, patří tradiční pojídání ryb a rybích specialit v místních restauracích, návštěva historických muzeí, jako je muzeum místních krojů, muzeum palivových článků, farma tuličů a muzeum místních umělců, a potápění do hlubin místní kultury a historie, čímž můžete poznat místní návyky a zvyky. Nedaleko vesnice je také mnoho krásných procházek a výletů, například k větrnému mlýnu De Kat, do města Edam, které je známé pro své sýry, nebo k ostrovům Marken a Monnickendam, které jsou specifickými rybářskými osadami.

Pokud máte zájem navštívit Volendam a zažít vše, co tato krásná vesnička nabízí, je nejlepší si nákup letenky zarezervovat předem. Letenky do Nizozemsko jsou k dispozici na mnoha různých webových stránkách, kde si můžete vybrat z široké nabídky dostupných termínů a cen. Díky dobré dopravní infrastruktuře v Holandsku můžete snadno cestovat do a z Volendamu vlakem nebo autobusem, takže po příletu na letiště budete v sedle.

V posledních letech se Nizozemsko stalo velmi populární turistickou destinací, což má vliv na ceny letenek, takže doporučujeme vám hledat ceny a termíny letenek co nejdříve. Pokud si nákup letenky naplánujete s dostatečným předstihem, budete mít nejen lepší ceny, ale také lepší možnosti pro výběr sedadel a lepšího letového času.

Zkrátka, nákup letenky do Nizozemsko a následná návštěva Volendamu je nezapomenutelný zážitek. Díky jeho krásné tradiční kultuře a překrásné krajinné scenérii se zde budete cítit jako v pohádce. Určitě nelitujujte peníze, čas a úsilí, které jsou spojené s nákupem letenky do této krásné části světa.


Ubytování Nizozemsko Volendam


Nizozemsko je známé svou krásnou přírodou, historií a kulturou. Jedno ze zajímavých míst v této zemi je Volendam, malebné rybářské město nacházející se poblíž Amsterodamu. Pokud plánujete navštívit Nizozemsko, určitě byste neměli vynechat tuto atraktivní destinaci.

Volendam je známý svou tradiční architekturou a typickými rybářskými domy. Když se ocitnete v ulicích tohoto města, budete mít pocit, že jste se vrátili do minulosti. Domky pokryté tmavým dřevem s vysokými štíty jsou charakteristické pro tuto oblast a vytvářejí autentickou atmosféru.

Kromě toho Volendam nabízí také krásný výhled na IJsselmeer, jezero o rozloze přesahující 1100 km². Návštěvníci si mohou užít procházku po nábřeží, kde se nachází tradiční rybářské lodě a malé obchůdky se suvenýry. Pro milovníky fotografie je tolik malebných míst, která stojí za to vyfotit.

Pokud hledáte ubytování ve Volendamu, máte několik možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů. Nejlepší je vybrat si ubytování blízko centra, abyste měli snadný přístup ke všem turistickým atrakcím. Některé hotely dokonce nabízejí i výhled na jezero, což je opravdová pochoutka.

Pokud preferujete něco více autentického, můžete si pronajmout tradiční rybářský dům. Někteří místní obyvatelé nabízejí své domy k pronájmu a můžete zažít skutečný život ve Volendamu. Mnoho těchto domů je dokonale zachovalých a mají tradiční vybavení, které přidává na atmosféře.

Nezapomeňte si dopřát některé z místních specialit, jako je uzený pstruh či palačinky. Volendam je také známý pro své lidové kroje a hudbu, a tak během svého pobytu byste si měli určitě nechat ujít návštěvu Muzea Volendam, které vám přiblíží místní tradice a historii.

Volendam je ideálním místem pro rodinný výlet, romantický pobyt nebo jednoduše pro relaxaci. Můžete se projít po malebných uličkách, vychutnat si čerstvý mořský vzduch a prozkoumat krásy Nizozemska. Ať už se rozhodnete zůstat jen na jednu noc nebo si dopřát delší pobyt, Volendam vás určitě osloví svou autenticitou a příjemnou atmosférou.


Počasí Nizozemsko Volendam


Volendam je malé přímořské město ležící na břehu IJsselmeer v Nizozemsku. Mnoho lidí si myslí, že počasí v Nizozemsku je často deštivé a pochmurné. Nicméně, v Volendamu je počasí docela příznivé a příjemné.

Léto v Volendamu je obvykle teplé a slunečné. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 22°C a návštěvníci si mohou užívat dlouhé slunečné dny. V letních měsících je také obvykle vítr, který chladí horké letní dny.

Podzim v Volendamu je docela mírný a teploty se pohybují kolem 13°C až 16°C. Vítr přichází z východu a severovýchodu a občas se mohou objevit deštivé dny. Nicméně, podzimní atmosféra v Volendamu je velice romantická a kouzelná.

Zima v Volendamu je obvykle mírná a příjemně chladná. Teploty se mohou pohybovat mezi 2°C až 7°C, což znamená, že nebudete potřebovat moc vrstev oblečení. I když se občas objeví deštivé dny, často se v této oblasti objevují i slunečné dny.

Jaro je zpravidla velice krásné a teplé v Volendamu. Teploty vzrůstají zpět na příjemných 10°C až 13°C a vítr se změní na bližící se jarní bouřky. Jaro v Volendamu je obvykle krátké a rychle přechází na slunečné léto.

Celkově vzato, počasí v Nizozemsku může být velice proměnlivé, ale v Volendamu je to celkově příjemné a přívětivé. Bez ohledu na roční období, Volendam vám nabídne romantickou atmosféru, vynikající kuchyni a krásné výhledy na moře.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky