Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo The Würzburg Residence

Ubytování Německo The Würzburg Residence


The Würzburg Residence je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Německu. Tato velkolepá rezidence se nachází ve městě Würzburg v Bavorsku a je považována za jedno z nejvýznamnějších barokních sídel v Evropě. Byla postavena v letech 1720 až 1744 pod vedením architekta Balthasara Neumanna a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

The Würzburg Residence je symbolem moci a bohatství knížat-biskupů Würzburgu, kteří zde sídlili až do roku 1802. Je to nádherná stavba, která kombinuje prvky barokní, rokoka a klasicismu a zaujme svou monumentálností a krásou. Hlavní atrakce rezidence je Hofkirche (Dvorní chrám) - impozantní kaple uprostřed stavby, která se pyšní uměleckými díly jako je obraz "Madona s dítětem" od Tiziana a sochy od slavného sochaře Tilmana Riemenschneidera.

Dalším nejzajímavějším prvkem rezidence je tzv. Zrcadlový sál, který patří mezi největší a nejkrásnější sály svého druhu na světě. Jeho téměř 18 metrů vysoký strop je zdoben freskami s bohatou ornamentikou a iluzionistickými malbami. The Würzburg Residence může pochlubit dalšími mnoha luxusními salóny a galeriemi, které jsou plné uměleckých děl, nádherných nábytků a sbírek porcelánu.

Při návštěvě The Würzburg Residence si můžete prohlédnout také rozsáhlé zahrady a parky, které obklopují rezidenci. Ty nabízejí nádherné procházky a malebná místa pro odpočinek a relaxaci. Navíc, ze zahrad se nabízí úchvatný výhled na řeku Mainskou dolinu a celé město Würzburg.

The Würzburg Residence je nejen kulturní památka, ale také důležité kulturní centrum. V průběhu roku se zde koná mnoho různých akcí a festivalů, jako například koncerty, výstavy a divadelní představení. Díky svému historickému významu a klíčovému umístění je tato rezidence turistickou atrakcí pro tisíce návštěvníků každý rok.

Pokud plánujete návštěvu Německa, nezapomeňte zařadit The Würzburg Residence do svého itineráře. Jistě si zamilujete tuto krásnou a impozantní stavbu s bohatou historií a uměleckým dědictvím. The Würzburg Residence je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky architektury, historie a kultury.


Dovolená Německo The Würzburg Residence


The Würzburg Residence - Už jste někdy slyšeli o tomto mistrovském díle barokní architektury? Pokud ne, určitě byste měli vědět, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších památek Evropy a určitě byste ji měli zařadit na seznam míst, které stojí za návštěvu.

The Würzburg Residence se nachází v německém městě Würzburg a je to nádherný komplex, který byl postaven v 18. století. Komplex se skládá ze tří hlavních částí - paláce, zahrad a kaple. Všechny tyto části jsou neobyčejně krásné a pro turisty představují nevšední zážitek.

Palác je bezesporu největší a nejvýznamnější částí The Würzburg Residence. Je to obrovská budova, která je plná historických artefaktů a uměleckých děl. Vstoupit do paláce je jako vrátit se v čase a cítit se jako ve středověku. V paláci se nachází mnoho krásných místností, jako například trůnní sál, modrý sál a bibliotéka. Všechny tyto místnosti jsou velmi krásné a bohatě zdobené a rozhodně stojí za to je navštívit.

Další částí The Würzburg Residence jsou zahrady. Tyto zahrady jsou obzvláště krásné a jsou plné květin, stromů a vodních prvků. Zahrady jsou také plné soch a dalších uměleckých děl, což dodává této části komplexu ještě více krásy. Pro turisty je tato část ideální na procházku, kdy si mohou užívat krásné pohledy a relaxovat.

Poslední částí The Würzburg Residence je kaple. Tato kaple zaujme nejen svou architekturou, ale také uměleckými díly, které jsou v ní umístěny. Kaple je krásně vytesaná a zdobená a stojí určitě za to si ji prohlédnout.

Celý The Würzburg Residence je jedním z největších a nejkrásnějších dokladů barokní architektury, které se dochovaly dodnes. To z něj dělá nejnavštěvovanější turistickou atrakci v celém Würzburgu a je to místo, které by si měl každý milovník historie, umění a architektury určitě navštívit.

Pokud máte plány na dovolenou v Německu, The Würzburg Residence by měl být na seznamu míst, které musíte navštívit. Toto místo vás zcela určitě ohromí a poskytne vám nezapomenutelný zážitek plný krásných památek a uměleckých děl.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo The Würzburg Residence


Zde jsou některé časté dotazy ohledně Německa a odpovědi týkající se The Würzburg Residence:

Dotaz: Co je The Würzburg Residence?
Odpověď: The Würzburg Residence je barokní palác nacházející se ve Würzburgu, v německé spolkové zemi Bavorsko.

Dotaz: Kdy byl postaven The Würzburg Residence?
Odpověď: Stavba The Würzburg Residence začala v roce 1720 a byla dokončena v roce 1780.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce The Würzburg Residence?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří například barokní zahrady, Hofgarten, a interiéry paláce, včetně honosného schodiště, kaple a mnoha uměleckých děl.

Dotaz: Je The Würzburg Residence na seznamu světového dědictví UNESCO?
Odpověď: Ano, The Würzburg Residence byla v roce 1981 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Dotaz: Lze navštívit The Würzburg Residence?
Odpověď: Ano, The Würzburg Residence je otevřena veřejnosti a může se s ní prohlédnout prostřednictvím různých prohlídek. Vstupenky je však nutné si rezervovat předem.

Dotaz: Kde se nachází The Würzburg Residence?
Odpověď: The Würzburg Residence se nachází ve Würzburgu, což je město v Bavorsku, které se nachází asi 120 kilometrů na východ od Frankfurtu nad Mohanem.


Počasí Německo The Würzburg Residence


V Německu není počasí v posledních letech příliš stabilní, a to platí i pro město Würzburg, ve kterém se nachází historický palác Würzburg Residence. Letní měsíce bývají teplé a slunečné, ale zároveň i dost deštivé. V zimě pak často fouká ledový vítr a sněží.

V létě se teploty v Würzburgu pohybují okolo 25-30 stupňů Celsia, což umožňuje turistům a místním obyvatelům vycházky po městě i k projížďkám po okolí. Spousta lidí se vypravuje také na blízké jezero, kde mohou plavat, potápět se nebo si vyzkoušet různé vodní sporty.

V zimě bývá v Würzburgu chladno a bílé Vánoce s mrazy a sněhovými vločkami jsou tady poměrně běžné. Někteří lidé využijí této příležitosti k lyžování a snowboardingu v nedalekých horách, jiní se raději shluknou v teple domova a vychutnávají si vánoční trhy.

Avšak nejlepší období pro návštěvu Würzburg Residence jsou jarní a podzimní měsíce. V březnu a dubnu se zde konají floristické výstavy a první kytky začínají kvést. V říjnu se pak na zámku koná slavnostní Svátek sklizně, na kterém se lidé mohou podívat na tradiční vinařské práce, ochutnat místní vína a užít si hezké podzimní počasí.

Klasickým typem počasí v Německu je také mlha. Ta se často vyskytuje ráno a pozdním večer, a to jak v létě, tak i v zimě. Ať už jste v Würzburgu v jakémkoliv ročním období, neměl byste si zapomenout na vhodné oblečení, abyste si mohli vychutnat všechny krásy, které tento historický palác a okolní krajina nabízejí.


Letenka Německo The Würzburg Residence


The Würzburg Residence je jedním z nejvýznamnějších barokních paláců v Německu. Nachází se v srdci Würzburgu, města ležícího v Bavorsku. Tento impozantní palác byl postaven na přelomu 18. a 19. století a je považován za vrchol barokního umění.

Palác je znám pro svou nádhernou architekturu, malebné zahrady a bohatou sbírku uměleckých děl. Je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Německu a v roce 1981 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

V paláci se nachází více než 40 místností, včetně honosného trůnního sálu, kde se konaly slavnostní bankety a oficiální přijetí. V dalších místnostech můžete obdivovat výkladní skříňky se vzácnými porcelánovými sbírkami, řadu uměleckých děl, velké množství historických nábytků a místnosti s exotickými rostlinami.

The Würzburg Residence má také velký význam pro historii Německa. V roce 1945 byl palác značně poškozen během bombardování města. Nicméně, původní podoba paláce uspěla bez zásadních změn, a to díky obrovské pracovní síle a uměleckému nadšení obyvatel města.

Pokud se rozhodnete navštívit Německo, The Würzburg Residence by neměl chybět na vašem seznamu. Pro cestovatele z celého světa jsou k dispozici letenky do Frankfurtu, odkud se můžete snadno dostat do Würzburgu vlakem nebo autobusem. Věřte, že návštěva paláce bude nezapomenutelným zážitkem, který se staneme jedním z nejkrásnějších zážitků vaší cesty do Německa.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky