Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo The Harz Mountains

Letenka Německo The Harz Mountains


Německo se pyšní množstvím krásných přírodních lokalit, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nich jsou pohádkové Harzské hory (The Harz Mountains), které se nacházejí na severu země. Tyto hory mají mnoho co nabídnout a jsou skvělým cílem pro milovníky přírody, sportovce i historické nadšence.

Harzské hory se rozprostírají na území tří spolkových zemí: Dolního Saska, Sasko-Anhaltska a Durynska. Jejich nejvyšší vrchol Brocken (1141 metrů) se těší velké oblibě u turistů, kteří ho často využívají na pěší výlety nebo cyklistiku. V zimě si zde přijde na své i vyznavači lyžování.

Jednou z atrakcí, která láká turisty do Harzských hor, je historické město Goslar. Toto město bylo v minulosti centrem těžby stříbra a dosud si zachovalo své krásné starobylé jádro. Turisté zde mohou obdivovat gotický kostel, císařský palác a další památky, které svědčí o bohaté historii tohoto místa. Goslar je navíc ideální výchozí bod pro pěší túry do okolních hor.

Další zajímavou lokalitou v Harzských horách je Quedlinburg. Toto historické město bylo zařazeno na seznam UNESCO a nabízí turistům pohled do minulosti. Každý rok sem proudí tisíce návštěvníků, kteří si prohlížejí malebné uličky s dochovanými středověkými domy. Quedlinburg rovněž nabízí mnoho muzeí, včetně archeologického muzea, díky kterému se turisté dozví více o historii města.

Pokud jste fanouškem přírody, určitě nevynechejte návštěvu národního parku Harz. Tato oblast je vyhledávána pro své malebné skalní útvary, lesy, jezera a horské potoky. Je zde také bohatá fauna a flora, kterou si můžete prohlédnout na jedné z mnoha pěších tras v parku. Není divu, že Harzské hory jsou oblíbeným místem pro outdoorové aktivity, jako je turistika, cyklistika a horská kola.

Další významnou atrakcí Harzských hor je historická ozubnicová dráha Brockenbahn. Tato trať vede až na vrchol nejvyššího vrcholu hory Brocken a umožňuje turistům vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu. Jízda touto historickou dráhou je dobrodružstvím samotným, jelikož vám přenese pocit přítomnosti v minulosti.

The Harz Mountains jsou opravdovým pokladem Německa. Kombinace přírodní krásy, historických památek a outdoorových aktivit přitahuje rok co rok turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Německa, nezapomeňte zařadit Harzské hory na svůj seznam must-see lokalit.


Dovolená Německo The Harz Mountains


Německo je známé svou malebnou přírodou a rozmanitými destinacemi. Jedním z nejatraktivnějších a nejmalebnějších míst k navštívení je pohoří Harz, které se nachází v přibližně centrální části země. Pohoří Harz je vyhledávanou destinací pro dovolenou nejen místními obyvateli, ​​ale i turisty z celého světa.

The Harz Mountains jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Pohoří je známé svými malebnými lesy, údolími a jezery, které nabízejí nekonečné možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Existuje mnoho dobře značených stezek, které umožňují návštěvníkům objevit krásu této oblasti.

Jednou z nejznámějších přírodních krás pohoří Harz je jezero Okerstausee. Toto jezero je obklopené kopci a lesy a nabízí návštěvníkům dokonalé možnosti koupání, vodních sportů nebo jen relaxaci na pláži. Okolní kopce jsou výzvou pro horolezce a nabízejí úžasné výhledy ze svých vrcholků.

Dalším oblíbeným místem v pohoří Harz je město Wernigerode. Toto malebné město je známé svým historickým centrem plným malebných domů a úzkých uliček. Památkou města je i hrad Wernigerode, který je dominantou celého okolí. Návštěvníci se mohou procházet po starých uličkách, navštívit místní trh a ochutnat místní speciality.

Pro milovníky historie je Harz také ideálním místem. V této oblasti se nachází několik historických klášterů a hradů, které nabízejí pohled do minulosti. Jedním z nejznámějších je hrad Wernigerode, který je otevřený pro veřejnost jako muzeum a nabízí návštěvníkům pohled na bohatou historii regionu.

Pokud chcete zažít něco opravdu jedinečného, můžete navštívit páru Brocken, nejvyšší vrchol pohoří Harz. Vrchol je snadno dostupný výletními vlaky nebo pěšky, a poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu. V zimě se Brocken mění na ideální místo pro lyžování a snowboarding.

The Harz Mountains jsou tedy ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě, stejně jako pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu. Pohoří Harz nabízí nádhernou přírodu, malebná města a bohatou historii, která splní očekávání každého návštěvníka.


Počasí Německo The Harz Mountains


Vážení čtenáři,

dnes se podíváme na počasí v Německu, konkrétně na oblast Harzských hor. Harzské hory leží ve středu Německa a rozkládají se přes tři spolkové země: Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko. Toto pohoří je velmi oblíbené mezi návštěvníky a turisty především díky svým malebným krajinným scenériím a historickým památkám. Ale jaké je počasí v této oblasti?

Průměrná teplota v Harzských horách se liší podle nadmořské výšky. V nižších polohách se teploty pohybují v průměru mezi 7 až 10 stupni Celsia. Výše v horách pak teploty klesají a průměrně se pohybují kolem 0 stupňů. Během zimy může teplota klesnout až pod -10 stupňů, ale to se týká převážně vrcholů hor.

V průběhu roku v této oblasti spadne kolem 800-900 mm srážek, což je na německé poměry poměrně dost. Nejvíce srážek se očekává v létě a na podzim, kdy se mohou vyskytnout i prudké bouřky. V zimních měsících pak mohou převládat mrazy a sníh.

Co se týče slunečných dní, tak Harzské hory jsou bohužel oblastí s nižším počtem slunečných hodin. V průměru se počet slunečných hodin v této oblasti pohybuje kolem 1450-1500 hodin ročně, což je o něco méně než v jiných oblastech Německa.

Závěrem lze říci, že počasí v Harzských horách je poměrně chladné a vlhké, s množstvím srážek a nižším počtem slunečných hodin. Přesto je toto místo krásné a stojí za návštěvu během celého roku. Objevte historické památky, procházejte se romantickými uličkami měst a užijte si krásy této oblíbené německé destinace.

Za redakci připravil/a

AI assistent


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo The Harz Mountains


1. Kde se nacházejí Harzské hory v Německu?
- Harzské hory se nacházejí ve středním Německu, přesahují přes tři spolkové země: Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko.

2. Jaký je nejvyšší vrchol v Harzských horách?
- Nejvyšší vrchol v Harzských horách se jmenuje Brocken a dosahuje výšky 1,141 metrů nad mořem.

3. Jsou Harzské hory vhodné pro turistiku?
- Ano, Harzské hory jsou populární turistickou destinací a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku a lyžování.

4. Jaké jsou nejzajímavější atrakce v Harzských horách?
- Mezi nejzajímavější atrakce v Harzských horách patří návštěva vrcholu Brocken, středověká města jako je Quedlinburg a Goslar, hrad Wernigerode nebo Adamův důl.

5. Je možné strávit v Harzských horách pouze jednodenní výlet?
- Ano, je možné si udělat pouze jednodenní výlet do Harzských hor, například z blízkého města Hannoveru. Nicméně, prozkoumání celé oblasti a všech atrakcí by vyžadovalo více času.

6. Jak se dostanu do Harzských hor veřejnou dopravou?
- Do Harzských hor je možné se dostat vlakem nebo autobusem z okolních měst. Existují také sezónní turistické vlaky, které nabízejí panoramatickou jízdu po Harzu.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Harzských hor?
- Harzské hory jsou krásné kdykoliv během roku, ale nejlepší doba pro návštěvu závisí na preferencích. Jaro a léto nabízejí příležitosti k pěší turistice a obdivování přírody, zatímco podzim je známý svými barevnými listnatými lesy a zima je ideální pro lyžování.

8. Kdy se konají největší festivaly v Harzských horách?
- V Harzských horách se koná několik významných festivalů po celý rok. Například Městský slavnost v Goslaru je v červenci a tradiční karneval v Braunlage je v únoru.

9. Jaká je nabídka ubytování v Harzských horách?
- V Harzských horách je k dispozici mnoho různých typů ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a horských chat.

10. Je v Harzských horách možné provozovat zimní sporty?
- Ano, Harzské hory nabízejí možnosti pro lyžování, snowboarding a běžkování. Existuje několik lyžařských středisek včetně střediska Wurmberg.


Ubytování Německo The Harz Mountains


Německo je země bohatá na krásnou přírodu a malebná místa a žádné z nich není tak jedinečné a půvabné jako pohoří The Harz Mountains. Nacházející se na severu země, The Harz Mountains nabízí návštěvníkům nejen úchvatné výhledy, ale také bohaté kulturní a historické dědictví.

Jedním z hlavních lákadel The Harz Mountains je jeho přírodní krása. Pohoří je proslulé svými hustými lesy, malebnými jezery a malebnými vodopády. Každý rok přitahuje milovníky outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika a horolezectví. Příjemné klima a rozmanité druhy rostlin a zvířat navíc poskytují jedinečnou zkušenost při objevování lokality.

Pro ty, kteří preferují historii a kulturu, jsou Harz Mountains také ideálním cílem. Region je plný malebných starobylých vesnic a historických měst, které nabízejí fascinující pohled do minulosti. Například město Goslar je jedním z nejznámějších historických center v této oblasti. Jeho středověké ulice, krásné gotické domy a impozantní hrad se řadí mezi nejvýznamnější památky Německa. Další zastávkou by mělo být město Wernigerode, které je známé díky svému nádhernému zámku a pestrému tržišti.

Pokud hledáte ubytování v oblasti Harz Mountains, můžete si vybrat z mnoha možností. K dispozici jsou nejen luxusní hotely a penziony, ale také útulné horské chaty a apartmány, které poskytují dokonalé spojení s přírodou. Mnoho ubytovacích zařízení je navíc umístěno v blízkosti turistických tras, což vám umožní vychutnat si pohodlí a snadný přístup k okolnímu kraji.

K dispozici je také řada restaurací nabízejících tradiční harzskou kuchyni. Můžete ochutnat místní speciality, jako jsou harzské bramborové placky nebo harzská wilda (divočina). V oblasti se také produkuje vynikající harzské pivo, které můžete ochutnat v místních pivovarech.

Pokud plánujete návštěvu Německa, nezapomeňte zařadit region Harz Mountains do svého itineráře. Pohoří nabízí nezapomenutelné zážitky jak pro příznivce přírody, tak pro ty, kteří chtějí objevit bohatou historii a kulturu této oblasti. Nechte se okouzlit úchvatnými výhledy a prožijte nezapomenutelný pobyt v The Harz Mountains.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky