Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Lipsko

Počasí Německo Lipsko


Lipsko, ležící v saské oblasti východního Německa, je město s bohatou historií a kulturou. Vzhledem k poloze v kontinentálním klimatickém pásu se v Lipsku vyskytují nejvyšší teploty v létě a nízké teploty v zimě.

Léto v Lipsku

Léto v Lipsku je obvykle horké a vlhké. Průměrná teplota v červenci a srpnu je okolo 23 stupňů Celsia, ale mohou se vyskytnout i dni s teplotami přes 30 stupňů. Noční teploty jsou obvykle příjemné kolem 15 stupňů Celsia. V létě se také vyskytují bouřky a silný déšť, takže je doporučeno mít při návštěvě města při sebe deštník a ochranné oblečení.

Podzim v Lipsku

Podzim v Lipsku je obvykle chladnější a vlhčí než léto. Teploty klesají na kolem 10 stupňů Celsia a v noci se může dostat až k nule. Září a říjen jsou měsíce, kdy se v okolí Lipska konají mnohé kulturní akce a festivaly. Zdá se, že podzim je stále oblíbenějším obdobím pro návštěvu města.

Zima v Lipsku

Zima v Lipsku může být poměrně drsná, s teplotami klesajícími až k mínus 5 stupňům Celsia. Sníh je běžný a může se vyskytovat až do dubna. Někdy jsou zimy v Lipsku mírnější, ale i pak mohou být velmi proměnlivé. Pokud plánujete návštěvu v zimním období, rozhodně si přinesete teplé oblečení a další vybavení, které vás účinně ochrání proti zimu.

Jaro v Lipsku

Jaro je v Lipsku poměrně krátké a po zimě přichází rychle. V březnu a dubnu stoupají teploty a průměrná teplota se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia. Dny jsou již delší a příroda se pomalu probouzí.

Celkově vzato, Lipsko má kontinentální klima s teplotami v létě až přes 30 stupňů Celsia a v zimě až k mínus 5 stupňům Celsia. Návštěvníci by měli být na náhlé změny počasí připraveni a v každém ročním období si přinést vhodné oblečení. Navzdory místy nepříznivému počasí, je Lipsko krásné a bohaté na kulturní a historické památky, které stojí za to obejít.


Dovolená Německo Lipsko


Lipsko je fascinující město v Německu, které nabízí bohatou historii, krásnou architekturu a mnoho zajímavých turistických atrakcí. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, kultury, architektury nebo přírody, Lipsko má pro každého návštěvníka něco k nabídnutí.

Začněme tím, že se podíváme na historii Lipska. Město bylo založeno v roce 1015 a mnoho historických událostí se zde odehrálo. Můžete navštívit historické památky, jako je Stará radnice, která pochází z 16. století, nebo Lipský kostel sv. Tomáše, kde Johann Sebastian Bach působil jako varhaník. Mnoho budov a ulic v centru města je také památkou na bohatou historii města.

Další zajímavé místo, které byste neměli minout, je Gewandhaus, slavný koncertní sál, který hostí koncerty renomovaných symfonických orchestrů. Pokud máte rádi hudbu, určitě si tady přijdete na své.

Lipsko je také proslulé svými parky a zahradami. Park Clara Zetkin, který se nachází u řeky Pleisse, nabízí klidné procházky ve stínu stromů a možnost pikniku v přírodě. Botanická zahrada Lipsko je ideálním místem pro milovníky rostlin a květin. Zde si můžete prohlédnout některé vzácné druhy rostlin nebo pohodlně posedět u jezírka.

Pro ty, kteří mají zájem o vědu a technologii, je Lipsko domovem mnoha významných muzeí. Například muzeum Mendelsohnův dům nabízí zajímavé výstavy o životě a díle architekta Erwina Antonina Mendelsohna. Také můžete navštívit Muzeum obchodu a Muzeum báňského průmyslu, které vám přiblíží historii regionu.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Lipsku je také ZOO Lipsko. Tato zahrada nabízí domov pro více než 800 různých druhů zvířat a je ideálním místem pro rodinný výlet.

A konečně, Lipsko je také skvělým místem pro milovníky nákupů. Hlavní nákupní ulice Petersstraße je plná obchodů, butiků a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční německou kuchyni.

Pokud plánujete dovolenou v Německu, nezapomeňte zahrnout Lipsko do svého itineráře. Nabízí pestrou paletu aktivit a atrakcí, které zaručeně uspokojí každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda jste zde na krátkou dovolenou nebo na delší dobu, Lipsko Vás překvapí svou krásou a pohostinností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Lipsko


1. Jak se dostat z letiště v Lipsku do centra města?
- Nejsnáze se dostanete vlakem S-Bahn, který jezdí přímo do centra města a jezdí každých 30 minut. Můžete také použít taxi nebo autobus.

2. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Lipsku?
- Mezi nejoblíbenější atrakce v Lipsku patří Augustusplatz, kde se nachází Operní dům a další historické budovy, Monument to the Battle of the Nations, St. Thomas Church, kde působil i Johann Sebastian Bach, a také Zoo Leipzig.

3. Jaké jsou nejlepší obchodní centra v Lipsku?
- V Lipsku se nachází několik velkých nákupních center, jako je například Paunsdorf Center, který nabízí kompletní sortiment obchodů, Arkády Lipsko, které jsou rozložené v historickém nákupním centru, nebo Höffner Möbelzentrum Leipzig, kde lze najít nábytek a dekorace.

4. Kam lze zajít na večeři v Lipsku?
- V Lipsku lze najít mnoho skvělých restaurací, které nabízejí širokou škálu kuchyní. Mezi nejlepší restaurace patří například Stelzenhaus (nabízí tradiční německou kuchyni), Merchant's Coffee House (specializuje se na vegetariánské, veganské a bezlepkové jídlo), nebo Auerbachskeller (tradiční hospoda s mezinárodní kuchyní).

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Lipsku?
- Lipsko nabízí celou řadu hotelů s různou cenovou kategorií. Mezi nejlepší patří například Hotel Fürstenhof Leipzig, The Westin Leipzig, nebo Steigenberger Grandhotel Handelshof. Lze také najít řadu levnějších možností ubytování, například hostely nebo menší hotely v centru města.


Ubytování Německo Lipsko


Lipsko, hlavní město spolkové země Sasko v Německu, nabízí návštěvníkům bohatou historii, zvídavou kulturu a překrásnou architekturu. Pokud se chystáte navštívit toto fascinující město, pravděpodobně budete potřebovat i ubytování. V tomto článku si přiblížíme některé z nejlepších možností ubytování, které Lipsko nabízí.

Jednou z možností, kterou můžete zvážit, je hotelové ubytování. Lipsko je domovem mnoha špičkových hotelů, které nabízejí luxusní pokoje a prvotřídní služby. Hotel Steigenberger Grandhotel Handelshof, který se nachází v samotném srdci města, je jednou z nejlepších možností. Tento pětihvězdičkový hotel vám poskytne vše, co si můžete přát - elegantní pokoje, vysoce kvalitní restauraci, wellness centrum a výhled na historické budovy města.

Pokud hledáte něco více uvolněného a cenově dostupného, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo penzionu. Lipsko je plné těchto menších ubytovacích možností, které vám umožňují cítit se jako doma. Apartmány a penziony vám často poskytnou vlastní kuchyni a obývací pokoj, což je ideální pro ty, kteří mají rádi vlastní prostor a nezávislost. Můžete si například pronajmout apartmán v historické části města, kde budete mít přímý přístup k památkám a atrakcím Lipska.

Další možností ubytování v Lipsku jsou hostely. Tato možnost je ideální pro cestovatele s menším rozpočtem, studenty nebo ty, kteří chtějí poznat další cestovatele. Hostely ve městě nabízejí společné pokoje, kde si zpříjemníte noclev poznáním nových lidí. Mnoho hostelů v Lipsku je moderně vybavených a nabízí různé výhody, jako například společné kuchyňky a společenské místnosti. Pokud vám nevadí sdílet prostor s ostatními, vyberte si jeden z těchto hostelu a ušetřete peníze na ubytování.

Navštívte-li Lipsko v době, kdy se koná slavný Lipský veletrh, může být obtížné najít ubytování v blízkosti veletrhu. Doporučuji se předem rezervovat alespoň několik týdnů nebo měsíců předem, abyste si zajistili místo. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí speciální balíčky a slevy pro návštěvníky veletrhu, takže zkuste svůj pobyt naplánovat tak, abyste se mohli zúčastnit této významné události.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování, Lipsko vás zaručeně okouzlí svým bohatstvím kultury a historie. Nezapomeňte si také rezervovat čas na prohlídku slavného zámku Rothstein nebo na návštěvu kapského Butterfly House. Kdekoliv se rozhodnete přespat, nezapomeňte si užít výjimečnou atmosféru tohoto úžasného města.


Letenka Německo Lipsko


Letenka Německo Lipsko: Kam za kulturou a zábavou

Lipsko je město s bohatou historií a zároveň moderním centrem kultury a zábavy. Nachází se v Sasku, východní části Německa, a je známé svými muzei, hudebními festivaly a sportovními akcemi. Pokud hledáte letenku do Německa, Lipsko by mohl být skvělou volbou.

Kdy letět do Lipska?

Ideální období pro návštěvu Lipska jsou jaro a léto, kdy je počasí příjemné a můžete si užívat venkovní akce. Nejvýznamnější kulturní festivaly se v Lipsku konají v srpnu a září. Pokud se ale zajímáte o adventní trhy, pak byste měli zvážit návštěvu v prosinci.

Jak se dostat do Lipska?

Nevahejte a sáhněte po letence do Lipska, letecké spojení s Českou republikou nabízí např. nízkonákladová letecká společnost Wizz Air z letiště Václava Havla Praha do Lipska/Halle, a to za ceny již od 500 Kč za jednu cestu. Z centra Lipska pak lze snadno dojet do okolních měst a turistických atrakcí.

Co vidět a zažít v Lipsku?

Lipsko nabízí mnoho zajímavostí od historických památek po moderní architekturu. Mezi nejvýznamnější patří gotická katedrála svatého Tomáše, barokní zámek Moritzburg a moderní památník Völkerschlachtdenkmal. Pro milovníky umění je pak určen muzeum Bachova nebo Grafické muzeum. V létě pak stojí za to navštívit hudební festival Bachfest Leipzig nebo sportovní akci Leipzig Marathon. Pro shopping pak nevynechejte nákupní zónu Mädler-Passage nebo tradinční trh s potravinami Markthalle.

Pro lásku k pivním hodinám pak navštivte útulnou restauraci Bayerischer Bahnhof, kde vyrábí své vlastní pivo.

Lipsko nabízí návštěvníkům mnoho skvělých zážitků a krásných památek. Pokud hledáte letenku do Německa, určitě zvažte Lipsko jako vaši destinaci.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky