Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Hardap Dam

Letenka Namibie Hardap Dam


Letenka do Namibie: Odpočinek u Hardap Dam

Namibie, země nekonečných hor a rozmanité přírody, nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících lokalit k prozkoumání. Mezi jednu z nezapomenutelných zastávek patří Hardap Dam, ohromující umělá přehrada, která se nachází v provincii Hardap, v jihozápadní části země. Pokud plánujete cestu do Namibie, nezapomeňte vyladit své dobrodružství touto vzrušující a inspirativní destinací.

Pro každého cestovatele, který touží po krásném přírodě a poklidném pobytu na okraji pouště, je Hardap Dam tím pravým místem. Jde o největší jezero v Namibii, které se rozprostírá na ploše 25 km² a je napájeno řekou Fish. Přehrada byla postavena v roce 1962 za účelem zajištění stabilního zásobování vodou pro zemědělské a hospodářské účely, ale brzy se stala populární turistickou destinací.

Když dorazíte k Hardap Dam, přivítá vás nádherné scenérie. Voda nabízí neuvěřitelně krásné výhledy a vytváří útočiště pro místní i migrující ptáky. Pokud jste nadšeným pozorovatelem ptáků, neměli byste minout příležitost sledovat dravce, pelikány, volavky a mnoho dalších druhů. Pro milovníky přírody je zde také mnoho zvířat a živočichů, jako jsou antilopy, paviáni a iguány.

Jezero nabízí bohaté možnosti pro vodní sporty, jako je kanoistika, rybaření a jízda na skútrech. Pro ty, kteří se chtějí potápět do svých hlubin, je zde také možnost vyzkoušet si potápění. Hardap Dam slouží také jako ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Na jeho březích najdete piknikové stoly, grilovací místa a ubytování, které vám umožní strávit více než jen jeden den v této nádherné oblasti.

Pokud jste příznivcem campingové dovolené, budete mít možnost si vybrat ze široké nabídky kempů poblíž jezera Hardap Dam. Ubytování je k dispozici ve formě chatiček, stanů nebo karavanů a zajišťuje nezapomenutelný zážitek v přírodě. Zdejší kempy jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením jako je voda, elektřina a sociální zařízení, takže se nemusíte obávat, že byste na své dovolené něco postrádali.

Kromě přehrady samotné je také zajímavé navštívit nedaleké město Mariental, které leží v provincii Hardap. Město nabízí různé aktivity a atrakce, jako jsou muzea, trhy s místními produkty a příležitosti k poznání místní kultury.

Pokud máte v plánu cestovat do Namibie, nenechte si ujít návštěvu Hardap Dam. Toto ohromující místo nabízí neuvěřitelnou krásu a klidnou atmosféru. Bez ohledu na to, zda se chcete vydat na vodní dobrodružství, nebo jen relaxovat na břehu jezera, Hardap Dam vám poskytne nezapomenutelný zážitek z pobytu v této nádherné části Namibie. Vydělejte si letenku a zažijte krásy Hardap Dam na vlastní kůži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Hardap Dam


1. Co je Hardap Dam?
Hardap Dam je největší přehradní nádrž v Namibii. Nachází se na řece Fish a slouží k zásobování vodou měst a zemědělských oblastí v regionu Hardap.

2. Jaká je kapacita Hardap Dam?
Kapacita přehrady Hardap Dam je kolem 320 milionů kubických metrů vody.

3. K jakým účelům se využívá Hardap Dam?
Hardap Dam slouží hlavně jako zásobárna vody pro zemědělství a zásobování městských oblastí. Dále zde probíhá rybolov a vodní sporty.

4. Jak se dostanu k Hardap Dam?
Hardap Dam se nachází asi 200 kilometrů jižně od Windhoeku, hlavního města Namibie. Nejsnáze se sem dostanete autem nebo autobusem.

5. Mohu koupit jídlo a pití na Hardap Dam?
Ano, na přehradě Hardap Dam se nachází restaurace a obchody, kde si můžete koupit jídlo a pití.

6. Lze na Hardap Dam tábořit?
Ano, v okolí přehrady Hardap Dam se nachází kempy a kempovací místa, kde lze tábořit.

7. Jaká fauna a flora se nachází poblíž Hardap Dam?
V okolí Hardap Dam lze nalézt pestrou škálu africké divoké zvěře, včetně antilop, zebry a slonů. Rostou zde také různé druhy keřů a stromů.

8. Lze na Hardap Dam provozovat vodní sporty?
Ano, na přehradě Hardap Dam je možné provozovat různé vodní sporty, jako je například rybaření, plavání, vodní lyžování nebo kajakářství.

9. Jaké další atrakce se nachází poblíž Hardap Dam?
V blízkosti Hardap Dam se nachází mnoho dalších přírodních krás Namibie, jako je například Naukluftský národní park nebo písečné duny Sossusvlei.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hardap Dam?
Nejlepší doba na návštěvu Hardap Dam je v období sucha mezi březnem a říjnem, kdy je voda v přehradě nejvíce viditelná a teploty jsou příjemné.


Dovolená Namibie Hardap Dam


Namibie je země plná fascinujících přírodních krás a jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v této zemi je Hardap Dam. Tato přehrada je jednou z největších v celé Namibii a nabízí nejen nádhernou krajinu, ale také širokou škálu aktivit pro návštěvníky.

Hardap Dam se nachází v regionu Hardap, který leží na jihovýchodě Namibie. Přehrada byla postavena v roce 1962 a slouží jako zavlažovací systém pro okolní zemědělské oblasti. Je pojmenována po okolním regionu a nese jméno "Hardap", což v překladu znamená "těžká voda". Přehrada je napájena řekou Fish, která pramení v horách Naukluft a protéká celým údolím směrem na severozápad.

Hardap Dam je důležitým zdrojem vody v této suché oblasti a také poskytuje život mnoha druhům rostlin a živočichům. Je známá svým bohatstvím ptactva, ať už se jedná o vodní ptáky, jako jsou pelikáni a husy, nebo druhy obývající okolní jehličnaté lesy. Tato oblast je také domovem pro mnoho druhů zvěře, včetně antilop, zebry a kudu.

Pro turisty je Hardap Dam velmi atraktivním cílem. Návštěvníci mají možnost plavat, rybařit a provozovat vodní sporty jako jízdu na kajaku nebo paddleboardu. Okolní krajinu je také možné objevovat prostřednictvím pěší turistiky a výletů na kole. Výhledy na přehradu a okolní hory poskytují fantastické fotografické příležitosti.

Pro ty, kteří se chtějí trochu uvolnit, je zde také kemp Hardap Resort s apartmány, chatami a stanovým tábořištěm. Kemp nabízí veškeré vybavení pro turisty, včetně bazénu, restaurace a obchodu s potravinami. Je ideálním místem pro relaxaci a obdivování nádherného výhledu na jezero.

Hardap Dam je skvělým místem pro dovolenou, protože nabízí příležitost k odpočinku, dobrodružství i objevování neuvěřitelné namibijské přírody. Je to ceněná lokalita pro místní obyvatele i pro turisty, kteří chtějí zažít něco zcela jiného než běžnou plážovou dovolenou. Pokud plánujete cestu do Namibie, určitě nevynechejte návštěvu Hardap Dam a vychutnejte si tento unikátní koutek této úchvatné africké země.


Ubytování Namibie Hardap Dam


Namibie je jednou z nejexotičtějších zemí na africkém kontinentě a je známá svými nádhernými přírodními scenériemi. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů je přehrada Hardap Dam, která se nachází na řece Fish a slouží jako hlavní zdroj pitné vody a zavlažování pro širokou oblast.

Hardap Dam je největší přehrada v Namibii a zároveň i jednou z největších na africkém kontinentě. Nachází se asi 250 km jižně od hlavního města Windhoek a je obklopena malebnou krajinou. Tato oblast je známá svou bohatou divokou přírodou a je domovem pro mnoho zvířat, včetně antilop, nosorožců a mnoha druhů ptáků.

Pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci, je Hardap Dam ideálním místem k ubytování. Zdejší kempy a lodžie nabízí širokou škálu možností pro ubytování, včetně chat, stanů a nedávno zrekonstruované Hardap Resort Lodge. Tato luxusní lodge nabízí překrásné výhledy na přehradu a okolní krajinu, a také přímý přístup k vodním aktivitám.

Vodní sporty jsou nejoblíbenějšími aktivitami na přehradě Hardap Dam. Možnosti zahrnují jízdu na lodi, windsurfing, kajakování a rybaření. Při rybolovu můžete očekávat chytání druhů jako jsou tilapie, brazza, snook a mnoho dalších. Pro milovníky přírody je možné si také pronajmout malou loď a podniknout výlet po přehradě, kde budete mít možnost pozorovat místní zvířata a ptáky.

Kromě vodních aktivit nabízí oblast kolem Hardap Dam také možnosti pro projížďky v přírodě, pěší turistiku a pozorování ptáků. Přehrada je obklopena nádhernou krajinou savan a pouště, která přitahuje mnoho druhů zvířat a ptáků. Je to ideální místo k pozorování vzácných druhů jako je oryx, pštros nebo dokonce leopard.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a zážitků v netradičním prostředí, ubytování na přehradě Hardap Dam je nejlepší volbou. Naučte se o životě v Namibii, prozkoumejte její unikátní faunu a flóru a ponořte se do místní kultury. Uvolněte se na břehu přehrady a sledujte, jak slunce zapadá nad horizontem s vědomím, že jste objevili jeden z nejkrásnějších koutů Namibie.


Počasí Namibie Hardap Dam


Namibie je země ležící na jihozápadě Afriky, jejíž klima je velmi suché. Většina země je pokryta pouštěmi a polopouštěmi. Nicméně, v jižní části Namibie se nachází jedno z nejvýznamnějších nádrží v zemi - Hardap Dam.

Hardap Dam je vodní nádrž, která se nachází na řece Fish v jižní Namibii. Byla postavena v roce 1963 a slouží jako hlavní zdroj pitné vody pro mnoho měst v této oblasti. Hardap Dam je největší vodní nádrží v Namibii a celková kapacita nádrže je přibližně 300 milionů krychlových metrů vody.

V létě, který trvá od listopadu do února, je v Namibii poměrně horko a suché. Teploty se mohou v některých oblastech vyšplhat až na 40 stupňů Celsia a vítr často fouká. V této době je Hardap Dam klíčovým zdrojem vody pro mnoho měst a obcí v této oblasti.

Zimní období v Namibii, které trvá od května do srpna, je o něco chladnější a mírnější, s denními teplotami kolem 20 stupňů Celsia a chladnými nocemi. V této době není úplně potřeba tak velké množství vody jako v létě, nicméně, díky Hardap Dam je stále dostatek vody pro potřeby obyvatel.

Hardap Dam hraje klíčovou roli v hospodářství Namibie tím, že poskytuje pitnou vodu a zároveň umožňuje zemědělskou výrobu v této suché oblasti. Díky této nádrži jsou mnoho zemědělských oblastí v okolí zavlažovány a jsou zde tak produkovány plodiny, jako jsou chřest, kukuřice, cibule a angrešt.

V celé Namibii je klima ovlivněno pouští, což znamená velmi suché podmínky v mnoha oblastech. Nicméně, Hardap Dam umožňuje mnoha lidem v této oblasti získávat pitnou vodu a využívat zemědělskou půdu. Je to důležité ekonomické a ekologické zařízení, které je nezbytné pro prosperitu a životaschopnost celé oblasti.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky