Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


1. Jak se dostanu do Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur v Mongolsku?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur, je vzít autobus nebo pronajmout si auto z hlavního města Ulaanbaatar a jet po silnici číslo 30 směrem na západ. Cesta trvá přibližně 6-7 hodin.

2. Jaké aktivity mohu dělat v Národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V parku můžete podniknout různé turistické túry a vycházky, kempovat, fotografovat překrásné přírodní scenérie, navštívit sopku Khorgo, plavat nebo rybařit v jezeře Terkhiin Tsagaan Nuur a pozorovat místní flóru a faunu.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu tohoto národního parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu má toto místo je od června do září, kdy jsou teploty mírné a krajina je v plné kráse. Výběr měsíce závisí na vašich preferencích a druhu aktivity, kterou plánujete.

4. Jaké jsou ubytovací možnosti v Národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V parku najdete několik kempů a stanic, kde je možné stanovat nebo přenocovat v jurtách. Existují také některé hotely a hostely v okolních vesnicích.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- Doporučuje se zůstat v parku minimálně 2-3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání různých částí a aktivit v parku.

6. Jaké další zajímavé místa se nacházejí v okolí národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V okolí parku se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako například klášter Tsetserleg, jeskyně Uushgiin Deer, vodopády Orkhon, sopka Khorgo a přírodní rezervace Národní park Terelj.

7. Potřebuji nějaké speciální povolení pro návštěvu tohoto národního parku?
- Pro návštěvu Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur není nutné žádné speciální povolení. Nicméně, je důležité dodržovat pravidla ochrany životního prostředí a respektovat místní kulturu.


Letenka Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, jedinečný kus přírody ve východní Asii

Mongolsko je země, která se může pochlubit mnoha krásami přírody. Jednou z nich je i Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který se nachází v provincii Arkhangai. Tento park je jedním z nejvýznamnějších ze všech přírodních parků v Mongolsku a zahrnuje nepřeberné množství unikátních přírodních krás.

Tento národní park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou například rysi, medvědi, sobi, vlci, lišky a veverky. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků – až 200 různých druhů můžete spatřit v tomto parku. Při pohledu na krajinný ráz parku si můžete všimnout, že se vznáší nad ním nádherná nebezpečná orlice a také mnoho dalších druhů sokolů.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je známý také pro svůj vulkán Khorgo, který je nejvýše položeným vulkánem v Mongolsku. Měří 2 200 metrů nad mořem a je jedním z nejaktivnějších sopouchů v zemi. Vrchol sopky nabízí nádherný výhled na park a okolí - aspon pokud máte odvahu se vydat na výstup, který s sebou nese nebezpečí a vyžaduje dobré časové plánování.

Dalším lákadlem parku je Terkhiin Tsagaan Nuur, modrá perla mezi Mongolskými jezery. Je to slané jezero rozkládající se na 16 kilometrech. Hloubka jezera se dá měřit až na 28 metrů, a pokud máte štěstí, mohou se vám nabídnout nádherné pohledy na labutě, kachny, bažanty a mnoho dalších ptáků, které sem přilétají prolétnout. Je to ideální místo pro dovolenou a relaxaci, stejně jako pro prozkoumání jedinečné Mongolské krajiny.

Navštívit Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je možné během celého roku. Někdy se jedná o problematické jaro a podzim, kdy je počasí nestabilní a může být velmi proměnlivé. Letní měsíce jsou z tohoto pohledu mnohem lepší, což je také důvod proč je tento park v létě velmi oblíbeným cílem turistů.

Pokud cestujete po Mongolsku, vyloženě vám doporučujeme zahrnout návštěvu tohoto parku již jen kvůli impozantnímu vulkánu nebo modrému králi středisku přírody, který lze spatřit jen v tomhle parku a jen s trochou štěstí. Pro aktivní cestovatele a milovníky přírody se jedná o ideální destinaci, kde si můžete vychutnat nádhernou krajinu Mongolska a jeho přírodní bohatství.


Počasí Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země s rozmanitým a proměnlivým klimatem. V jeho srdci se nachází Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který nabízí spektakulární scenérie a neuvěřitelné počasí.

Tento národní park, nacházející se v provincii Arkhangai, je domovem řady přírodních krás, včetně jezera Terkhiin Tsagaan Nuur a sopky Khorgo. Tato oblast je charakterizována pozoruhodnými horami, pastvinami, jezery a rozlehlými lesy. To vše přispívá k vytvoření jedinečného mikroklimatu, který ovlivňuje počasí v oblasti.

Letní počasí v Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je obvykle mírné a teplé. Průměrné teploty se pohybují mezi 15 a 25 °C, což je ideální pro turistiku a další venkovní aktivity. Slunečné dny jsou běžné a umožňují návštěvníkům těšit se z krásného výhledu na okolní scenérie. Občasné bouřky mohou dodat dramatické náladě krajiny.

Podzim v této oblasti je krásný a barevný. Lesy zde nabízejí nádhernou paletu barev, které dokreslují prostředí kolem jezera a sopky. Teploty se mírně snižují a pohybují se kolem 5-15 °C. Podzimní dny jsou obvykle slunečné, avšak déšť a silný vítr mohou nastat během tohoto období.

Zima v Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je tvrdá a dlouhá. Teploty klesají pod bod mrazu a sníh pokrývá krajinu. Průměrné teploty se pohybují kolem -10 až -20 °C. Oblast je v této době klidná a tichá, což poskytuje ideální podmínky pro fotografy a milovníky přírody. Návštěvníci mohou také využít možnosti lyžování a jiných zimních sportů.

Jaro je období, kdy se park probouzí k životu. Sníh začíná tát, a tam, kde byla předtím bílá pláň, vznikají květinové louky. Průměrné teploty se postupně zvyšují a dosahují hodnot mezi 5 a 15 °C. Toto období může být však stále chladné a deštivé.

Počasí v Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je tedy velmi proměnlivé a do značné míry závisí na ročním období. Turisté by měli být připraveni na změny počasí a vhodně se oblékat a vybavit. Bez ohledu na počasí však tato oblast Mongolska nabízí krásnou přírodu a úchvatné výhledy, které stojí za to objevit.


Ubytování Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších přírodních parků v zemi je Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který se nachází v provincii Arkhangai.

Park se nachází v srdci Mongolska a je domovem mnoha unikátním přírodním krásám. Jeho hlavními turistickými atrakcemi jsou sopka Khorgo, jezero Terkhiin Tsagaan a horské oblasti.

Sopka Khorgo je vyhaslá sopka, která vytváří ohromující scenérii v parku. Je to ideální místo pro pěší turistiku a horolezectví. Z vrcholu sopky můžete obdivovat krásný panoramatický výhled na celý park. V zimě je také možné se zapojit do lyžařských aktivit na svazích sopky.

Jezero Terkhiin Tsagaan je dalším ohromujícím přírodním útvarem v parku. Leží v kráteru po sopce a je obklopeno úchvatným horským panoramatem. Je ideální pro plavání, rybaření a pikniky. Pokud máte štěstí, můžete dokonce zahlédnout vzácné druhy ptáků, jako jsou labutě a kulíšci.

Mimo sopku a jezero park nabízí také horské oblasti, které jsou rajským místem pro pěší turistiku a horský trekking. Turisté si zde mohou vychutnat nedotčenou přírodu, divokou zvěř a malebná údolí. Pro ty, kteří nemají rádi pěší túry, je k dispozici také možnost půjčení koně a prozkoumání parku na koni.

Pro turisty jsou v parku k dispozici různé ubytovací možnosti. Můžete si vybrat mezi tradičními jurtami, které nabízejí autentický zážitek z mongolské kultury, nebo modernějšími horskými chatami. V obou případech budete mít příležitost poznat místní obyvatele a jejich způsob života.

Kromě přírodních krás nabízí park také možnosti výletů do okolních vesnic a získání přehledu o mongolské kultuře. Můžete navštívit tradiční jarmarky, kde se můžete seznámit s místními řemeslníky a zakoupit si jejich výrobky. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví a rádi vám ukážou svou zemi.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je opravdu oáza pro milovníky přírody a dobrodružství. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidnou atmosféru mimo rušné městské prostředí. Pokud se rozhodnete navštívit Mongolsko, nezapomeňte zařadit tento park do svého itineráře. Určitě nebudete litovat!


Dovolená Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je zemí fascinujících přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který se nachází v centrální části země.

Tento národní park je známý svou rozmanitou krajinou, která nabízí návštěvníkům širokou škálu outdoorových aktivit. Jelikož se park rozprostírá na úpatí vulkánu Khorgo a kolem krásného jezera Terkhiin Tsagaan Nuur, nabízí návštěvníkům krásné výhledy na sopečné skály a azurové vody jezera.

Jedním z nejznámějších turistických míst v parku je právě sopka Khorgo. Je možné se vydat na krátký trek po jejím okraji, což nabízí nádherné výhledy na celý park. Pro zkušenější turisty pak existuje možnost výstupu až na vrchol sopky, což je zážitek plný vzrušení a adrenalinu.

Další zajímavou aktivitou je prozkoumávání jeskyní, které se nacházejí v okolí parku. Jednou z nejznámějších je jeskyně Ulaan, ve které je možné objevovat unikátní podzemní formace a stopy po préhistorických bytostech.

Pro ty, kdo preferují vodní aktivity, je samozřejmě ideálním místem kajakování a rybaření na jezeře Terkhiin Tsagaan Nuur. Je to perfektní způsob, jak si užít klid a ticho přírody, a zároveň se potěšit vyhlídkou na okolní hory.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je také domovem mnoha vzácných druhů fauny a flóry. Zde můžete vidět například divoké koně, kamzíky, vydry a různé druhy ptáků. Je to skvělé místo pro milovníky přírody a ornitology, kteří se chtějí dostat blíže k mongolské divočině.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v parku déle, je zde také několik táborů a ubytovacích možností. Některé z nich jsou tradiční gerové stany, které umožňují návštěvníkům zažít autentickou mongolskou atmosféru.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství, krásnou přírodu a odpočinek. Je to unikátní místo, kde se můžete dostat blíže k mongolským tradicím a zároveň si užít neuvěřitelné scenérie a pohody.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky