Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mongolsko Hustai National Park

Dovolená Mongolsko Hustai National Park


Dovolená v Mongolsku: Hustai National Park - Divočina stáda Przewalského koně

Mongolsko, obklopené vrchovinami a pouštěmi, je země plná neuvěřitelné přírodní krásy a kulturálního bohatství. Jedním z nejvíce fascinujících míst pro milovníky přírody je Hustai National Park, který se nachází přibližně 95 km od hlavního města Ulánbátar. Tento národní park je domovem druhu koně, který je považován za vyhynulého ve volné přírodě. Jeho název je Przewalského kůň.

Hustai National Park, založený v roce 1993, byl vytvořen s cílem obnovit a udržovat populaci Przewalského koně. Tato plemena koní jsou známá svou zajímavou historií. Byli objeveni polským vědcem Nikolajem Prževalským v 19. století a stali se jedním z nejstarších domestikovaných plemen koní na světě. Bohužel, kvůli lovu a habitatovému úbytku se téměř vyhubili ve volné přírodě.

Hustai National Park je jednou z úspěšných příběhů v oblasti ochrany produktivity Przewalského koně. Díky intenzivní práci pracovníků národního parku a jejich spolupráci s místními obyvateli se podařilo zvýšit počet koní na přibližně 500 jedinců. Tento úspěch způsobil, že byli Przewalského koně v roce 2008 zařazeni ze seznamu kriticky ohrožených druhů na seznam ohrožených druhů.

Navštívit Hustai National Park během dovolené v Mongolsku je jedinečný zážitek. Park je domovem nejen pro koně, ale také pro další druhy zvířat, jako jsou srnky, vlci, rysy, lišky a mnoho dalšího. Výlet do parku vás uvítá s dechberoucí přírodou, rozlehlými pláními, kopcemi a rozmanitými druhy rostlin.

Během návštěvy parku budete mít příležitost vidět stáda Przewalského koně volně se pohybující po divočině, což je skutečně nezapomenutelný pohled. Můžete také vydat se na pěší turistiku, výlet na koni nebo safarí, abyste objevili další zvířata a krásy parku.

Kromě pozorování zvířat a prozkoumávání přírodních krás budete také mít příležitost se dozvědět o místní kultuře a tradicích. Místní obyvatelé jsou velmi hrdí na své dědictví a budou rádi sdílet své příběhy a dovednosti s vámi. Je to také skvělá příležitost, jak ochutnat tradiční mongolskou kuchyni, která je bohatá na maso, mléčné výrobky a jednoduché přísady.

Hustai National Park je pravým rajem pro přírodní nadšence a dobrodruhy. Jeho ochrana a záchrana Przewalského koně jsou inspirovávající příběh o přírodě a lidských úsilích o zachování ohrožených druhů. Jestliže plánujete dovolenou v Mongolsku, Hustai National Park by neměl chybět na vašem seznamu míst k návštěvě. Ponořte se do krásy divoké přírody a objevte jezdeckou tradici, kterou Mongolsko nabízí.


Letenka Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko - země nekonečných plání, krásných hor a unikátní kultury. Pokud byste hledali místo, kde byste mohli zažít tu nejkrásnější divočinu, co Mongolsko nabízí, nemuseli byste hledat daleko. Hustai National Park, je přírodní rezervace, která sice patří mezi méně známé turistické cíle, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Hustai National Park se nachází asi 100 km na západ od hlavního města Ulanbator, což dělá z návštěvy v tomto parku perfektní výlet pro turisty, kteří se nacházejí v mongolské metropoli. Park byl založen v roce 1993 a má jako hlavní cíl chránit ugrofinské divoké koně, kteří se zde dokázali přežít v těžkých podmínkách mongolské krajiny. Tyto koně jsou známé jako "taky", a jsou to poslední nedotčená populace divokých koní této rasy na světě.

Kromě divokých koní taktéž v parku můžete spatřit jelena siky, malou pandu, stepní ondrače a pískového vlka. V rámci parku se také nachází krásné skalní útvary, pastviny a stepi, které poskytují neskutečnou scenérii pro všechny, kdo vyhledávají silné zážitky v přírodě. Hustai National Park vám umožní procházet se v neuvěřitelné krajině, která nabízí perfektní motivy pro vaše fotografické amatérství.

Park rovněž nabízí návštěvníkům veké množství aktivit. Na území parku se nachází cyklostezky, rybníky vhodné pro rybolov, lázně vhodné na relaxaci a mnoho stezek pro vysokohorskou turistiku. Pokud by jste chtěli zakusit skutečnost, že jste se ocitli na divoké stepi, nemusíte chodit daleko a můžete si najmout koně pro projížďku po parku.

Zdejší krajina nabízí návštěvníkům nepopsatelný zážitek z obrovského prostranství mongolského venkova. Navíc je tento park velmi přístupný, a to i pro návštěvníky, kteří nemají vlastní dopravu. Většina turistických kanceláří organizuje jednodenní výlety s průvodcem, během nichž se objetí celý park a spatří nejzajimavější zajímavá místa.

Vezměte si tedy letenku do Mongolska a zjistěte, jaký druhikrás, co vám tento nádherný kraj nabízí. Návštěva Hustai National Park by určitě měla být na vašem seznamu zájmu. Všichni turisté, kteří se rozhodnou navštívit tento park, zde rozhodně najdou tu nejlepší kombinaci přírodní krásy a adrenalinových zážitků.


Počasí Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko – země nekonečných stepí, jezer a horských hřbetů. Patří k nejřidčeji osídleným zemím na světě a je známé svými rozlehlými a divokými krajinami. Jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací, která se nachází v Mongolsku, je Hustai National Park. Tato oblast je známá svou ohromující přírodní krásou a zároveň je domovem vzácných druhů zvířat, včetně mongolských divokých koní, takzvaných Przewalského koní.

Hustai National Park, v mongolštině známý také jako Khar Zvuu, se nachází přibližně 100 kilometrů jihozápadně od hlavního města Ulaanbaataru. Rozkládá se na ploše více než 50 000 hektarů a je jednou z největších přírodních rezervací v Mongolsku. Park je proslulý svými rozlehlými stepmi, kde se pasou koně, losi a další divocí kopytníci. Hustai je také domovem mnoha druhů ptáků, které zde hnízdí.

Hlavní atrakcí Hustai National Parku jsou bezpochyby Przewalského koně. Tito koně jsou považováni za nejstarší divoký druh koně na světě a byli považováni za vyhynulé v divočině. Díky úsilí mongolských i mezinárodních ochranářských organizací, včetně asijského programu záchrany Przewalského koně, se jim však podařilo obnovit populaci koní v Hustai National Parku. Dnes je zde více než 300 jedinců těchto vzácných koní, kteří se volně pohybují v parku.

Dalším zajímavým aspektem Hustai National Parku je jeho pestrost rostlin. Nachází se zde více než 600 druhů rostlin, včetně mnoha endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti. Mezi nejznámější rostliny patří mongolský císařský květ, sibiřský ženšen a roztroušený pelyněk.

Pokud se rozhodnete navštívit Hustai National Park, můžete si užít nejen přírodní krásy, ale také poznat místní kulturu a tradice. V parku se nachází také několik yurtů, což jsou tradiční mongolské obydlí. Můžete se zde ubytovat a získat autentický zážitek z mongolského života.

Hustai National Park nabízí různé možnosti aktivit pro návštěvníky. Můžete se vydat na trekking po stepích, pozorovat divoké koně, nebo se věnovat fotografování a zachytit vzácné momenty v přírodě. Park disponuje také systémem turistických stezek, které vás provedou nejzajímavějšími místy a ukáží vám krásy mongolské přírody.

Hustai National Park je jedním z nejživějších a nejkrásnějších míst v Mongolsku. Pokud máte rádi přírodu, zvířata a chcete se ponořit do divokých krajů, je toto místo určitě hodně pro vás. Navštivte Hustai National Park a zanechte se okouzlit jeho jedinečnou krásou a fascinujícími tvory, jako jsou Przewalského koně.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Hustai National Park


1. Co je Hustai National Park?
Hustai National Park je národní park nacházející se v Mongolsku. Je známý svou diverzitou fauny a flóry, včetně endemických druhů.

2. Jak se dostanu do Hustai National Park?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Hustai National Park, je cestovat z Ulánbátaru, hlavního města Mongolska, autem. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Jaké druhy zvířat najdu v Hustai National Park?
Hustai National Park je domovem pro několik ohrožených a endemických druhů, včetně divokých koní převalského, gazel tamaryských a rysů eurasijských.

4. Mohu spat ve stanu v Hustai National Park?
Ano, je možné si zapůjčit stan a strávit noc ve stanu v Hustai National Park. Existují zde také některé ubytovací možnosti, jako jsou penziony a yurty.

5. Můžu pozorovat divoké koně v Hustai National Park?
Ano, Hustai National Park je známý tím, že je jedním z mála míst na světě, kde lze pozorovat divoké koně převalského ve volné přírodě. Existuje zde i možnost organizovaných safari výletů.

6. Jaké aktivity mohu v Hustai National Park podniknout?
V Hustai National Park můžete podniknout různé aktivity, včetně turistiky, pozorování zvířat, cykloturistiky a jízdy na koni. Taktéž si můžete prohlédnout tradiční nomádský život v okolí parku.

7. Jaká je nejlepší doba navštívit Hustai National Park?
Nejlepší doba na návštěvu Hustai National Park je od jara do podzimu (květen až srpen), kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější. V zimě je park pokryt sněhem a některé aktivity mohou být omezeny.

8. Můžu piknikovat v Hustai National Park?
Ano, v Hustai National Park jsou vyhrazené místa pro pikniky. Můžete si vzít jídlo a užít si piknik ve společnosti přírody.

9. Jaká je vstupní cena do Hustai National Park?
Vstupní cena do Hustai National Park zahrnuje poplatek za vstup a příspěvek na ochranu parku. Přesné ceny se mohou lišit, ale obvykle jsou poměrně mírné.

10. Jak dlouho bych měl strávit v Hustai National Park?
Doporučuje se strávit minimálně jeden den v Hustai National Park, abyste měli čas prozkoumat park a vidět různá zvířata. Pokud máte více času, můžete zde strávit i několik dní a podniknout delší výlety do okolí.


Ubytování Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko Hustai National Park je přírodní rezervace, která se nachází v mongolských stepích, asi 100 km západně od hlavního města Ulánbátaru. Park je známý svými koněmi przewalského, kteří se zde považují za jedny z nejvzácnějších koní na světě. Navíc je to skvělé místo pro přírodní pozorování, trekking a turistiku. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, musíte vyřešit i otázku ubytování.

V parku jsou k dispozici dva hlavní typy ubytování: stany a ger (tradiční mongolské stanové obydlí). Pokud máte rádi kempování, budete si užívat kempy, které jsou v celém parku k dispozici. Stanování je povoleno jen na určených místech a můžete si buď vlastní stan přinést, nebo si ho vypůjčit od místních obyvatel. Pokud ale hledáte více komfortu a pohodlí, můžete zůstat v ger, což je skvělý způsob, jak poznat tradiční mongolskou kulturu.

Gers jsou vyrobeny ze stěn z všitých plachet a střech z tyčí a jeho konstrukce umožňuje, aby byl v zimě i v létě útulný. Jsou to jednoduché, ale pohodlné ubytování, ideální pro ty, kteří chtějí prožít autentický zážitek a poznat mongolskou kulturu. Pokud zůstanete v ger, můžete se těšit na teplé postele, běžně jsou vybaveny dřevem na topení a svíčkami pro osvětlení. Samozřejmě se musíte s pohodou vzdát luxusu, jako jsou například koupelny s tekoucí vodou, nicméně je to skvělá příležitost pro zážitkovou cestu.

Ger mohou být pronajaty i s jídlem, takže se můžete těšit na tradiční mongolská jídla k snídani, obědu a večeři. Tradiční mongolské pokrmy jsou založeny převážně na mase, ovoci a zelenině. Pokud nejste zvyklí na typické mongolské jídlo, jako je například „bujrj“, můžete se v ger Setkat s někým, kdo vás ochotně provede celým menu.

V Hustai National Park můžete najít i luxusní ubytování, pokud toužíte po pohodlí a privátnosti. Tyto ubytování se nacházejí na okraji parku, a obvykle jsou větší a komplexněji vybavené než gery. Zahrnují privátní koupelny, vybavení pro kuchyni, vidění zvěře země, terasu s výhledem na okolní krajinu a wifi. Tyto ubytování rozhodně nejsou nejlevnější, nicméně nabízejí výborné služby a výhodnou polohu.

Vynikající volbou pro každého, kdo chce poznat mongolskou kulturu a zážitky na krásné stepi, jsou gers. Budete si moci užít tradiční jídla, pozorovat koně Przewalského svobodně se pohybující v chráněném území, a pobýt v přátelském prostředí. Pokud hledáte více privátní a komfortní alternativu, je zde řada dalších možností. Skutečností zůstává, že nezáleží na tom, jaké ubytování zvolíte, určitě si zde užijete nádherných zážitků, které si budete pamatovat celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky