Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Kengtung

Ubytování Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Kengtung je historické město v jihovýchodním Mjanmarsku (Barma), které nabízí krásné přírodní scenérie, kulturní zážitky a pohostinnost místních obyvatel. Pokud chystáte cestu do Kengtungu, několik informací o ubytování by vám mohlo pomoci.

Hotely

V Kengtungu najdete několik hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování. Vzhledem k tomu, že je to malé město, ceny ubytování jsou relativně nízké. Rating Star Hotel je jedním z nejoblíbenějších hotelů v Kengtungu. Nachází se v centru města a nabízí čisté a prostorné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením zdarma.

Další dobré možnosti jsou Pann Myo Thu Hotel, který nabízí bazén, a Castle Hotel s výhledem na okolní zelené kopců. Ceny se pohybují od 20 do 80 USD za noc.

Hostely

V Kengtungu najdete i několik hostels, které jsou vhodné pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Hostel by navíc mohl být dobrá volbou, pokud byste rádi potkali další cestovatele a sami pocítit pohostinnost místních obyvatel.

Sky Palace Hostel se nachází v centru města a nabízí dvoulůžkové a čtyřlůžkové pokoje s výhledem na hory. Kromě Wi-Fi připojení zdarma zde najdete i společný obývací pokoj a kuchyň. Další možností je Amazon Guesthouse s prostornými a čistými pokoji a Wi-Fi připojením zdarma.

Homestay

Pokud máte rádi autentické zážitky a chcete být co nejtěsněji s místními lidmi, možná by vás zajímala možnost homestay. Ubytování u rodiny může být skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat kulturu a tradice místních obyvatel.

Warmly Hostel je dobrou volbou pro homestay v Kengtungu. Nabízí ubytování v prostorných pokojích s vlastní koupelnou a možností sdílení jídla s hostitelskou rodinou. Hostitelská rodina se ráda s vámi podělí o své zkušenosti a zvyky a poskytne vám doporučení pro zajímavá místa v okolí.

Další možnosti

Kromě standardních hotelů, hostelů a homestay je v Kengtungu také možnost ubytování v lese a v jurtách. Pokud se chcete cítit blízko přírodě, mohly by to být valné možnosti.

Kengtung Lodge nabízí ubytování v rustikálních chatkách v lese. Pokoje jsou jednoduché, ale útulné a nacházejí se v klidné oblasti, kde si můžete vychutnat přírodu a vzdálenost od rušného města.

Jiná zábavná možnost ubytování jsou také jurtové kempy, kde najdete jurtové domky s nákladními vozy. Mechanismus kloubu je k dispozici pro ty, kteří rádi střídají cestování s pobytu v přírodě.

Doporučení

Při hledání ubytování v Kengtungu se ujistěte, že jste si přečetli recenze hotelů a podívejte se na jejich polohu na mapě. Zaměřte se také na to, co pro vás bude nejdůležitější - pohodlí, umístění nebo autenticita.

V Kengtungu nečekejte luxusní hotely, ale můžete očekávat příjemné a prostorné pokoje za nízké ceny. Celkově platí, že ubytování v Kengtungu je dostupné a přátelské k cestovatelům. Budete mít možnost sdílet vaše zážitky s místními lidmi a ochutnat místní kuchyni.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko (Barma) je země plná zajímavých a exotických míst k návštěvě. Jedním z méně známých, ale přesto fascinujících destinací je Kengtung, město ležící v jihovýchodní části země. Pokud se chystáte navštívit Mjanmarsko, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře letenky do Kengtungu, aby vám neunikla tato skrytá perla.

Kengtung je hlavním městem stejnojmenného okresu a jedním z hlavních centrálních bodů estatekoteské oblasti. Nachází se v provincii Shan, která je proslulá svou bohatou kulturou a tradičními etnickými menšinami. Kengtung je tedy skvělým místem, které vám umožní prozkoumat autentickou mjanmarskou kulturu a poznat způsob života místních lidí.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Kengtung, je jeho nádherná příroda. Okolní krajina je plná zelených hor, malebných polí a údolí, která vás doslova vyrazí dech. Zdejší výhledy jsou naprosto ohromující a pochopíte, proč je Mjanmarsko známé jako "země zlatých pahorkatin". Rozhodně si nezapomeňte přibalit fotoaparát, abyste zachytili nezapomenutelné okamžiky.

Dalším fascinujícím prvkem Kengtungu je jeho zvláštní směs etnických menšin. Setkáte se zde s lidmi z kmene Akha, Loi, Lahu, Shan a dalších, kteří mají své vlastní tradiční kultury, jazyky a zvyky. Jejich šaty, šperky a způsob života jsou jedinečné a zaujmou každého návštěvníka. Navštívte místní trhy, kde si můžete prohlédnout a zakoupit místní řemeslné výrobky a suvenýry.

V Kengtungu se nachází také řada historických a kulturních památek. Místní chrámy, pagody a kláštery jsou nádherně zdobené a dodají vaší návštěvě duchovní rozměr. Zvláště doporučujeme navštívit Wat Zom Kham, Wat Phra That Jom Mon Sein a Wat In. Tyto svaté památky mají významnou roli ve společnosti a nabízejí vám jedinečný pohled do místního náboženského života.

Kengtung je snadno dostupný letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Yangonu do města Tachileik, které se nachází v blízkosti Kengtungu. Odtud můžete pokračovat do Kengtungu pohodlně po silnici nebo si najmout soukromého řidiče. Místní doprava v Kengtungu je zajištěna mototaxi nebo tuk-tuky, které vás odvezou kamkoliv chcete.

Při plánování návštěvy Kengtungu si vezměte na vědomí, že ještě není tak turisticky vyvinutý jako jiná místa v Mjanmarsku. Infrastruktura zde může být jednodušší a místní se ne vždy bude dorozumívat anglicky. Připravte se tedy na dobrodružnou cestu, která vám však nabídne unikátní a autentický zážitek.

Pokud hledáte exotickou a méně známou destinaci v Mjanmarsku, doporučujeme navštívit Kengtung. Historie, kultura, příroda a setkání s místními lidmi vám tu nabídnou nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte si zarezervovat letenky do Kengtungu, aby vám neunikla tato skrytá perla jihovýchodního Mjanmarska.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země bohatá na historii a kulturální dědictví. Ať už vás láká objevování chrámů v Baganu, hlavním městě Rangúnu nebo malebných vesniček na jezeře Inle, Mjanmarsko nabízí nepřeberné množství možností pro dovolenou. Jedno z méně známých, ale přesto fascinujících míst, které si zaslouží vaši pozornost, je Kengtung.

Kengtung je město ležící východně od řeky Mekong na malámském vrcholu východního Šanu v Mjanmarsku. Toto město je známé pro svou exotickou a nedotčenou atmosféru, která láká do svých koutů příznivce dobrodružství a cestovatele hledajícího autentické zážitky. Město je obklopené nádhernou přírodou, zelenými horami, rýžovými poli a etnickými vesnicemi, což z něj dělá ideální cíl pro ty, kteří si přejí poznat tradiční místní kulturu a život.

Jednou z největších předností Kengtungu je jeho multiculturalita. Město je domovem pro mnoho různých etnických skupin, jako jsou Akha, Lahu, Muhso, Padaung a další. Tyto etnické skupiny mají každá svůj odlišný jazyk, oblečení, tradice a zvyky, které jsou fascinující pro turisty. Místní trhy jsou živými centry, kde se můžete setkat s lidmi z různých etnických skupin, nakupovat tradiční řemeslné výrobky a ochutnat místní kuchyni.

Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v okolí Kengtungu je Vesnice Palaungů. Palaungové jsou jednou z nejstarších etnických skupin vynikajících ve zpracování a pletení čaje, který je známý pro svou výjimečnost. Můžete si prohlédnout čajová pole a vydejte se na výlet do vesnice, kde se můžete setkat s vesnickými obyvateli a dozvědět se více o jejich kultuře a zvyklostech.

Dalším zajímavým místem v okolí Kengtungu je Chrám Wat Zom Kham, který je známý pro své překrásné zlaté architektuře. Tento chrám je považován za jedno z nejdůležitějších náboženských míst v regionu a turisté sem přicházejí, aby si užili jeho klidné a meditativní prostředí.

Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, nebyli byste zklamáni návštěvou hor v okolí Kengtungu. Tyto hory nabízejí překrásné výhledy, malebné treky a možnosti pozorování divoké zvěře. Vezměte si výlet do národní rezervace Loimwe, kde můžete objevovat vodopády, jeskyně a vzácné druhy flóry a fauny.

Přestože Kengtung není tak turisticky zavedené místo jako některá další místní a populární města v Mjanmarsku, nabízí jedinečný pohled na místní kulturu a přírodu bez nadměrné turistické exponovanosti. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají autentický zážitek a přivítají interakci s místními obyvateli.

Takže pokud hledáte skrytý klenot v Mjanmarsku pro svou dovolenou, pak byste měli zvážit Kengtung. Toto malebné a kulturně bohaté město vám umožní poznat autentický život v Mjanmarsku a prozkoumat jeho krásnou přírodu. Zároveň se můžete setkat s neuvěřitelně přátelskými lidmi z různých etnických skupin a zažít nezapomenutelné dobrodružství.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země s bohatou historií a rozmanitou přírodou. Nachází se v jihovýchodní Asii a je ovlivněno monzunovým podnebím. Jedním z měst, které stojí za zmínku, je Kengtung.

Kengtung, ležící východně od hlavního města Jangon, je malebné město s bohatým kulturním dědictvím. Jeho okolí je proslulé svými etnickými menšinami a krásnou horskou krajinou. Město se nachází ve vyšší nadmořské výšce, což ovlivňuje jeho klima.

Kengtung má tropické monzunové podnebí, přičemž se v různých obdobích roku může výrazně lišit teplota a srážky. Nejteplejším měsícem je květen, kdy teploty mohou dosáhnout až 34 stupňů Celsia. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden, kdy teploty klesají na příjemných 15 stupňů Celsia.

Dešťovým obdobím v Kengtungu je monzun, který přichází od července do září. Během těchto měsíců mohou srážky být intenzivní a trvat několik hodin. To může způsobit časté záplavy a povodně, které ovlivňují místní obyvatele i infrastrukturu.

Pokud plánujete návštěvu Kengtungu, ideálním obdobím je suché období od října do března. V těchto měsících se srážky snižují a teploty jsou příjemné. Toto je také období, kdy se můžete těšit na místní festivaly a tradiční oslavy, které odrážejí bohatou kulturu a tradice regionu.

Při balení na cestu do Kengtungu byste měli vzít v úvahu oblečení vhodné pro tropické podnebí. Lehké a prodyšné šaty, krátké kalhoty a plavky budou vhodné pro teplé dny. Nezapomeňte si také přibalit déšťovou bundu nebo deštník, zejména pokud navštívíte město v dešťovém období.

Kengtung, stejně jako celé Mjanmarsko, nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu a jedinečnou kulturu. Při plánování cesty byste měli zohlednit místní klima a sezónní změny, abyste si co nejvíce užili svou návštěvu. Ať už se rozhodnete navštívit v čase festivalů nebo v klidném období, budete ohromeni krásou a hostinností tohoto malebného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Kengtung


1. Jak se dostat do Kengtungu z jiných měst v Myanmaru?
Na Kengtung lze dojet letecky z Yangonu, Mandalay nebo Heho pomocí místních leteckých společností. Existují také autobusové spoje ze měst jako je Tachileik, který je hraničním městem s Thajskem, nebo Taunggyi.

2. Je nutné si předem zajistit vízum do Myanmaru, abych navštívil Kengtung?
Ano, pro vstup do Myanmaru je třeba mít platné vízum. Vízum lze získat předem prostřednictvím místního velvyslanectví nebo konzulátu Myanmaru. Existuje také možnost získat vízum přímo na hraničních přechodech.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kengtungu?
Nejlepší doba k návštěvě Kengtungu je od listopadu do února, kdy je počasí suché a příjemné. Teploty jsou v tuto dobu nižší a mírnější. Léto, konkrétně od března do června, je velmi horké a deštivé období může trvat od července do října.

4. Jaké jsou nejzajímavější turistické atrakce v Kengtungu?
Mezi nejzajímavější turistické atrakce v Kengtungu patří chrámy Wat Zom Kham, Wat Phra Jao Lung, Wat Liang Khun Lon a Wat In. Dále stojí za návštěvu trh v Kengtungu, kde si můžete prohlédnout místní kulturu a tradiční produkty.

5. Jak se pohybovat po Kengtungu?
V Kengtungu je možné se pohybovat pěšky nebo najmout si místní dopravu, jako jsou motorky nebo taxi. Město není příliš velké, takže většina turistických atrakcí je snadno dostupná pěšky.

6. Existují ve Kengtungu ubytovací možnosti?
Ano, v Kengtungu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a hostinců. Nejlepší je si rezervovat ubytování předem, zejména v turisticky rušnějších obdobích.

7. Měl bych si vzít potřebnou místní měnu nebo je přijímáno také platební karty?
Ve většině obchodů a restaurací ve městě je přijímána místní měna - kyats (MMK). Je vhodné mít určitou hotovost při návštěvě menších obchodů a trhů. Nicméně některé větší hotely, restaurace a obchody mohou přijímat i platební karty jako jsou Visa nebo Mastercard.

8. Existují nějaká doporučení týkající se výměny peněz ve městě?
Výměna peněz je možná ve směnárnách nebo bankách ve městě. Doporučuje se zkonzultovat aktuální směnný kurz a provizi předem. Při výměně peněz volte licencované směnárny nebo banky a vyvarujte se neoficiálním nebo pouličním směnárnám kvůli riziku padělaných bankovek.

9. Je v Kengtungu možné se stravovat?
Ano, v Kengtungu je dostatek restaurací a stánků se stravou. Místní kuchyně je zaměřena na thajsko-mjanmarské speciality, jako jsou jídla s rýží, curry, ryby a čerstvé ovoce. Doporučuje se dodržovat hygienická opatření a pít pouze balenou vodu.

10. Jaké jsou zdejší zvyky a tradice, které bych měl respektovat?
Místní lidé v Kengtungu jsou převážně příslušníky etnických menšin, jako jsou Shanové, Akhaové či Loiové, a mají své vlastní zvyky a tradice. Je vhodné respektovat místní kulturu, vzdávat hold svatyním a klášterům a vyjadřovat úctu k místním obyvatelům.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky