Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Amarapura

Ubytování Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, dříve známé pod názvem Barma, je země s bohatou historií a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Mezi nejzajímavější turistické destinace v zemi patří město Amarapura, které se nachází v blízkosti města Mandalaj.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Amarapuru, jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Od luxusních resortů až po ubytování v soukromých pokojích u místních obyvatel. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování v Amarapuře:

1. The Hotel by the Red Canal
The Hotel by the Red Canal je luxusní hotel, který se nachází v centru Amarapury. Hotel nabízí vkusně zařízené pokoje, bazén, restauraci a wellness centrum. Navíc má ideální polohu pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí.

2. Hotel Yadanarbon Amarapura
Hotel Yadanarbon Amarapura se nachází na okraji města a nabízí pohodlné pokoje za rozumné ceny. Hotel má restauraci, terasu a personál je velmi přátelský a vstřícný.

3. Bagaya Monastery Hotel
Bagaya Monastery Hotel je zcela unikátní druh ubytování, který nabízí jedinečný zážitek pro turisty, kteří hledají něco speciálního. Nachází se v konventu, který je starý více než 200 let, a nabízí soukromé pokoje s výhledem na zahrady.

4. Home stay u místních obyvatel
Pro turisty, kteří chtějí zažít místní život, je možnost ubytování u místních obyvatel. Tento způsob ubytování je velmi populární a nabízí možnost k poznání kultury a zvyků Mjanmarska. Jedná se o nejlevnější možnost ubytování a mnoho turistů zde získává nezapomenutelné zážitky.

V Amarapuře je dostatek možností ubytování pro každého turistu, bez ohledu na to, jaký typ ubytování hledáte. Od luxusních hotelů až po tradiční ubytování u místních obyvatel. Hlavním kritériem je najít místo, které bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám a rozpočtu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Amarapura


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Amarapuře?
Nejlepšími místy k návštěvě v Amarapuře jsou Mahagandhayon klášter, U Bein Most, Bagaya klášter, a obří zvon v klášteře Pahtodawgyi.

2. Jak se dostat do Amarapuře z hlavního města Yangonu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Amarapuře z Yangonu, je autem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

3. Jak se dostat na U Bein Most?
U Bein Most je nejčastěji dosažitelný autobusem nebo taxíkem z Amarapuře. Je to asi 15 minut jízdy od centra města.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Amarapuře?
Nejlepší čas na návštěvu Amarapuře je od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a suché. V tomto období se také koná slavnostní festival Kathina.

5. Jaké jsou populární aktivity v Amarapuře kromě návštěv turistických atrakcí?
Kromě návštěvy turistických atrakcí můžete v Amarapuře také podniknout tradiční plavbu lodí po jezeře Taungthaman, navštívit místní trhy, ochutnat místní kuchyni a podniknout cyklistický výlet po okolních vesnicích.

6. Kam se ještě dá vydat z Amarapuře na výlet?
Z Amarapuře se můžete vydat na výlet do nedalekého Mandalay, kde najdete další zajímavé turistické atrakce, jako je Mandalajský palác, Kuthodaw Pagoda a Maha Myat Muni Buddha.

7. Jaký je v Amarapuře tradiční oděv?
Tradičním oděvem v Amarapuře a v celém Myanmaru je longyi pro muže a htamein pro ženy. Jsou to tradiční lunghee, které se nosí jako sukně. Ženy také nosí mohinga, tradiční klobouk.

8. Jaká je místní měna v Amarapuře a kde mohu směnit peníze?
Místní měnou v Amarapuře a v celém Myanmaru je kyat (MMK). Můžete směnit peníze v bankách nebo směnárnách v Amarapuře. Mějte na paměti, že většina míst přijímá pouze hotovost.

9. Jaká jsou místní jídla a speciality v Amarapuře?
Mezi místní jídla a speciality v Amarapuře patří mohinga (rybí polévka), Shan Noodles (těstoviny s omáčkou) a Burmese curry (kari). Můžete je ochutnat na místních trzích nebo v restauracích.

10. Je bezpečné cestovat do Amarapuře a po celém Myanmaru?
Obecně je bezpečné cestovat do Amarapuře a po celém Myanmaru. Nicméně je vždy vhodné provádět základní opatření, jako je sledování místních zpráv a dodržování pokynů místních úřadů. Také si vezměte ochranné opatření proti slunečnímu záření a pijte dostatek vody.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Amarapura je jedním z nejkrásnějších míst v jižní Asii. Nachází se v Mjanmarsku (Barma) a patří mezi nejvýznamnější turistické destinace v této zemi. Amarapura je známá pro své historické památky, krásnou přírodu, tradiční řemesla a bohatou kulturu. Pokud hledáte klidné a autentické místo pro dovolenou, Amarapura je pro vás ideální volbou.

Historie

Amarapura byla kdysi hlavním městem Mjanmarska. Byla založena roku 1783 a byla domovem některých nejvýznamnějších dynastií v zemi. V období dynastií Konbaung a Mandalay, měla Amarapura velkou kulturní a historickou hodnotu. V roce 1837 byl založen nejdelší dřevěný most na světě, marionetové divadlo Amarapura a důležitá univerzita. V dnešní době jsou tyto pamětihodnosti populárním turistickým cílem.

Pamětihodnosti

Pokud se ocitnete v Amarapuře, je třeba navštívit důležité pamětihodnosti, které město nabízí. Nejvýznamnější pamětihodností je U Beinův most, který byl postaven v roce 1850 a měří 1,2 km. Je nejdelším dřevěným mostem na světě a jedním z nejkrásnějších míst pro západ slunce. Další důležitou pamětihodností je městský palác z 19. století, kde se setkáte s historickou kulturou této oblasti. Městské zdi, stejně jako chrámy a pagody, jsou dalšími důležitými památkami Amarapury.

Přírodní krása

Amarapura se nachází na břehu jezera Taungthaman, které je obklopeno horami a množstvím zeleně. Přírodní scenérie je neuvěřitelná a nabízí úžasný pohled na západ slunce, tichou noc s hvězdami a klidný den na lodi. Je zde mnoho turistických tras, které vám umožní prozkoumat přírodní krásy Amarapury. Proto, pokud hledáte klidné místo uprostřed přírody, Amarapura je pro vás ideálním místem.

Tradiční řemesla

Mnoho lidí v Amarapuře stále udržuje tradiční řemesla, která byla důležitá v minulosti. Některé z těchto řemesel zahrnují výrobu broušeného skla, výrobu loutek a ruční tkaní látek. Pokud navštívíte Amarapuru, můžete navštívit místní trhy a nakoupit si autentické zboží.

Závěr

Amarapura je skvělým místem pro dovolenou, která nabízí klid, historii a krásnou přírodu. Je to místo, kde můžete prozkoumat mnoho historických památek a tradičních řemesel. Pokud plánujete svou další dovolenou v jižní Asii, Amarapura by měla být na vašem seznamu jako jedno z míst, které chcete vidět.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko (dříve známé jako Barma) je zemí, kterou charakterizuje tropické klima s výraznými obdobími sucha a dešťů. Jedním z nejznámějších míst v Mjanmarsku je město Amarapura, které leží jen několik kilometrů od hlavního města Jangonu.

Počasí v Amarapuře je typické pro oblast jihovýchodní Asie. V průběhu roku se zde vystřídají tři základní období - suché, deštivé a přechodné. Suché období trvá od listopadu do března a přináší teplé a suché počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a nocní teploty jsou mírně nižší okolo 18 °C. Během tohoto období je téměř žádné srážky, což znamená, že se můžete těšit na slunečné a jasné dny, které jsou ideální pro prohlídky památek i aktivity na čerstvém vzduchu.

Následuje deštivé období, které trvá od dubna do října. Během těchto měsíců je srážkový úhrn v Amarapuře nejvyšší a teploty jsou mírně nižší s průměrem okolo 27 °C. Deštivé období je charakteristické krátkými, ale intenzivními lijáky, které často přicházejí odpoledne a večer. Díky hojným srážkám se okolí Amarapury promění do zeleného ráje s bujnou vegetací a kvetoucími květinami.

Přechodné období přichází na začátku a konci deštivého období, kdy se počasí začíná ustalovat. V březnu a říjnu je klima nejnestálější, se šancí na přeháňky i slunečné období.

Amarapura je známá také svým jezerem Taungthaman, které je domovem ikonického lanového mostu U Bein. Při návštěvě Amarapury je tedy vhodné sledovat předpověď počasí, abyste mohli naplánovat nejlepší čas k procházce po mostě a zachycení krásných západů slunce, za které je město takovou atrakcí.

Ať už se rozhodnete navštívit Amarapuru v suchém, deštivém nebo přechodném období, mějte na paměti, že počasí v tropické zemi se může rychle měnit. Doporučuje se mít při sebou deštník nebo pláštěnku a přizpůsobit plány podle aktuální počasí. Přestože může být počasí nevypočitatelné, Amarapura vám nabídne fascinující zážitky a unikátní atmosféru, která vás ohromí bez ohledu na počasí.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující destinací s bohatou historií a kulturou. Jednou z nejdůležitějších historických měst v Mjanmarsku je Amarapura, město slavné svými chrámy, kláštery a úžasnými zahradami. Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, neváhejte a zarezervujte si letenku do Amarapury již dnes.

Letecké společnosti nabízející letenky do Amarapury začínají své trasy z mnoha světových měst, jako jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Bangkok nebo Singapur. V Mjanmarsku se můžete připojit k několika letům směřujícím do Mandalay, které je největším městem v oblasti Amarapury. Cesta letadlem trvá přibližně osm až dvanáct hodin, a záleží na místě, odkud startujete.

Jakmile dorazíte do Amarapury, můžete prozkoumat bohatou historii a kulturu, která zde přetrvává již po mnoho let. Nenechte si ujít návštěvu chrámu Mahagandayon, který je jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Amarapuře. Tento chrám je domovem pro více než 1 000 mnichů, kteří zde žijí a modlí se.

Dalším kultovním místem, které stojí za návštěvu, je úžasný Chrám U Bein. Tento chrám je známý pro svůj nádherný 1,2 km dlouhý most, který je postaven z tektonických desek a je jedním z nejdelších mostů svého druhu na světě. Most vede přes jezero Taungthaman, a zde můžete relaxovat a vychutnat si nádherný výhled na krásné okolí.

Pokud máte zájem o další místní kulturu, nenechte si ujít návštěvu Národního muzea Mjanmarska a zahrady Khi Taing. Tyto dvě unikátní atrakce poskytují fascinující vnitřní pohled na kulturní dědictví země a krásné, klidné prostředí, ve kterém si můžete užívat přírody a odpočinku.

Amarapura je také ideálním místem pro ty, kteří si rádi užívají adrenalinové sporty. Můžete si naplánovat výlet do hor nebo do zalesněné oblasti, kde vás čekají nezapomenutelné dobrodružství jako horolezectví, rafting a další.

Nakonec vás rozhodně zaujme místní kuchyně, která je plná chutí a vůní. Nenechte si ujít chuťově bohaté pochoutky, jako jsou rybí omáčky, plněné rýžové placky nebo pikantní kari.

Amarapura je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Mjanmarsku, které stojí za návštěvu. Proto, pokud plánujete návštěvu této malebné obce, neváhejte si zarezervovat letenku již dnes a užívejte si krás vzdáleného východu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky