Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Zihuatanejo

Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Zihuatanejo


1. Jsem plánovat dovolenou v Mexiku, Zihuataneju. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí?
- V Zihuataneju jsou některé z nejkrásnějších pláží Mexika. Mezi nejoblíbenější patří Playa La Ropa, Playa Las Gatas a Playa Larga.

2. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Zihuataneja?
- Nejlepší doba na návštěvu Zihuataneja je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí teplé a slunečné.

3. Kolik stojí ubytování v Zihuataneju?
- Ceny ubytování se liší v závislosti na kvalitě a umístění. Na veřejných webových stránkách můžete najít širokou škálu cen, ale průměrná cena za noc se pohybuje mezi 1000 až 3000 MXN (40 až 120 USD).

4. Jak se dostat z letiště do Zihuataneja?
- Nejbližším letištěm je letiště Ixtapa-Zihuatanejo. Z letiště do Zihuataneja se můžete dostat taxi, pronájmem auta nebo veřejnou dopravou, která je zde také dostupná.

5. Jsou v Zihuataneju nějaké historické památky?
- Ano, v Zihuataneju je několik historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří archeologické naleziště Soledad de Marqués, které je světovým dědictvím UNESCO, a také kostel Nuestra Señora de los Remedios.

6. Jaké aktivity si mohu v Zihuataneju užít?
- V Zihuataneju si můžete užít různé aktivity. Mezi nejoblíbenější patří potápění, šnorchlování, surfování, rybaření, plavání s delfíny a procházky po okolních přírodních rezervacích.

7. Jaké tradiční jídlo bych si měl v Zihuataneju vyzkoušet?
- Mezi tradiční jídla v Zihuataneju patří například ceviche (pikantní pokrm z mořských plodů), pozole (kukuřičná polévka s masem) nebo sopes (malé korálky těsta s různými náplněmi).

8. Jsou v Zihuataneju bezpečnostní obavy?
- Zihuatanejo obecně patří k bezpečným místům pro turisty. Nicméně, jako v jakémkoliv jiném městě, je vždy dobré být obezřetný a dodržovat základní opatření, například nechávat cennosti v hotelovém trezoru a vyhýbat se nebezpečným čtvrtím v noci.


Ubytování Mexiko Zihuatanejo


Mexiko Zihuatanejo je krásné a malebné turistické město, které se nachází na pobřeží Tichomoří. Pokud si plánujete návštěvu tohoto místa, určitě se budete zajímat i o to, kde se v dané lokalitě můžete ubytovat. V tomto článku vám přinášíme přehled nejlepších možností ubytování v Mexiku Zihuatanejo.

1. Luxusní hotely

Pokud vám nevadí vynaložit na ubytování větší část svého rozpočtu, můžete si zvolit některý z luxusních hotelů, které v Mexiku Zihuatanejo najdete. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, kvalitní vybavení, a wellness centra, na kterých si můžete odpočinout a relaxovat.

Mezi nejlepší hotely v Mexiku Zihuatanejo patří:

- Viceroy Zihuatanejo: hotel se nachází přímo na pláži a nabízí luxusní pokojové vybavení, venkovní bazén, spa, a širokou škálu volnočasových aktivit.

- Las Palmas Hotel & Villas: hotel je situován v zeleni a poskytuje množství možností pro relaxaci a zábavu. K dispozici jsou také nejrůznější sportovní aktivity.

- Capella Ixtapa Resort & Spa: hotel nabízí krásný výhled na oceán a je zároveň obklopen tropickou přírodou.

2. Apartmány a domy

Pokud máte rádi větší soukromí a svobodu, můžete si v Mexiku Zihuatanejo pronajmout některý z apartmánů či domů. Tyto ubytovací možnosti jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, páry nebo větší skupiny přátel.

Nabízí se například tyto možnosti:

- Villa Cinco: nabízí ubytování až pro šest lidí, má vlastní bazén a nachází se v těsné blízkosti pláže.

- Casa Soleada: malebný dům s vlastní terasou a bazénem se nachází na kopci nad městem a nabízí úchvatný výhled na celou oblast.

- Amara Zihuatanejo: luxusní apartmány, které se nacházejí hned vedle pláže a nabízejí soukromí, klid a nádherný výhled na oceán.

3. Hostely a penziony

Pokud se hledáte jednodušší a cenově dostupnější variantu ubytování, můžete si vybrat některý z hostelu či penzionů v Mexiku Zihuatanejo. Tyto ubytování se většinou nachází blíže k centru města a především nabízejí typickou mexickou atmosféru.

Nabízené ubytování:

- Hostel El Armadillo Negro: nově zrekonstruovaný hostel ze 16. století, který se nachází přímo v centru města.

- Pension Vagamundo: rodinný pension s přátelskou atmosférou nabízí levnější alternativu v centru města.

- Doña Zihua: hostel, který se nachází v blízkosti pláže La Ropa, nabízí ubytování na příjemných apartmánech s kuchyňkou.

Závěr

Mexiko Zihuatanejo je krásné místo, které nabízí množství možností pro ubytování. Pokud hledáte luxusní dovolenou, můžete si vybrat některý z luxusních hotelů. Pokud vám vyhovuje větší soukromí, pronajměte si některý z apartmánů nebo domů. A pokud chcete ušetřit, můžete si vybrat některý z hostelu či penzionů. Své ubytování tak můžete přizpůsobit svým potřebám a přáním.


Letenka Mexiko Zihuatanejo


Letenka Mexiko Zihuatanejo - cesta do ráje

Pokud hledáte perfektní místo pro dovolenou, obklopené palmami, zdobené plážemi s bílým pískem a tyrkysovými vodami, pak vám může pomoci letenka do Zihuataneja.

Zihuatanejo je bývalá rybářská vesnice, která se přeměnila na turistickou destinaci, nacházející se v tropickém klimatu poblíž asijského pobřeží Mexického zálivu. Tento koutek Mexika je oblíbený pro své krásné pláže, vodní sporty, kulturní dědictví a vynikající kuchyni.

Letenka Mexiko Zihuatanejo vás přivítá v tomto malém městečku, které si zachovává své tradiční kořeny, ale současně nabízí luxusní ubytování, restaurace a bary. Pláže v Zihuataneju jako La Madera, La Ropa a Las Gatas jsou idylické pro dovolené v tropickém stylu, s křišťálově čistým mořem a korálovými útesy, které jsou perfektní pro šnorchlování a potápění. Kromě toho si můžete užít vodní sporty jako surf, windsurfing, paddle boarding a další.

Zihuatanejo je také bohatý na kulturní dědictví a historii. Můžete si prohlédnout archeologické naleziště v okolí, včetně pyramid a posvátných míst starých civilizací. Město má také trh, o kterém se mluví, kde si můžete koupit místní umělecké předměty, ručně dělané suvenýry a místní speciality.

Vynikající kuchyně patří mezi další část návštěvy Zihuatanejo. Kuchyně je typická pro region a nabízí širokou škálu jídel, které zahrnují ryby a mořské plody, tropické ovoce a zeleninu, zejména avokádo a kokosové ořechy. Existují také mnohé luxusní restaurace, které nabízejí mezinárodní kuchyni s vynikající kvalitou jídla.

Takže na co čekáte? Požádejte o letenku Mexiko Zihuatanejo a zažijte něco, co může být daleko mimo vaši zónu komfortu. Cesta do Zihuataneja může být cesta do ráje.


Dovolená Mexiko Zihuatanejo


Mexiko je země plná kultury, historie, krásné architektury a ekologických území. Pokud hledáte ideální dovolenou, která zahrnuje všechny výše uvedené znaky, pak je městečko Zihuatanejo skvělým místem pro vás.

Zihuatanejo se nachází na pobřeží Tichomoří, v státě Guerrero, v jihozápadním Mexiku. Město leží jen 240 km od Acapulca a nabízí úžasnou kombinaci pohodového atmosféry, skvělého jídla a krásného přírodního prostředí.

Jednou z největších předností Zihuatanejo je jeho otevřené zátoky, kde se můžete kochat pohledem na krásné bílé písečné pláže, které se po obou stranách zátoky táhnou. Na plážích si užijete krásné sluneční paprsky, mořskou vodu s dokonalou hodnotou teploty a spoustu vodních sportů, jako je kajak, surf a šnorchlování.

Muzeum Casa del Quijote vás zase zavede do historie a kultury města a ukáže vám, jaké jsou tradice Zihuatanejo a soutěž krásných krav s džínovými krajkami bude určitě nezapomenutelným zážitkem.

A když už jste unavení po celodenním koupání a procházkách, místní kuchyně určitě uspokojí vaše chuťové buňky. Od tradiční mexické kuchyně, přes čerstvé ryby a mořské plody až po mezinárodní kuchyni, nabízí Zihuatanejo spoustu možností, jak si pochutnat.

Kromě pláží a kuchyně je město také známé pro svou ekologickou činnost. Existují tu plány na ochranu místního biologického prostředí a ochranu vodních rezerv. Ekologickým turistům se tedy nabízí vynikající příležitosti k pozorování mnoha druhů rostlin a zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Zihuatanejo se považuje za méně známou a klidnější alternativu k Acapulcu, ale to není nutně špatná věc. Tady si totiž můžete užít chladnější atmosféru, bez většího ruchu turistů. Proto, pokud hledáte klidné a pohodové prostředí pro svou dovolenou, Mexiko Zihuatanejo je ideálním místem pro vás.


Počasí Mexiko Zihuatanejo


Mexiko je známý svou krásnou přírodou a pohostinným podnebím. Jedním z nejoblíbenějších letovisek v Mexiku je Zihuatanejo, malebné město nacházející se na pobřeží Tichého oceánu. A jaké je tady počasí?

Zihuatanejo se nachází v tropickém podnebném pásmu, což znamená, že zde vládne většinou teplé počasí po celý rok. Místními ročními obdobími jsou suché období a deštivé období.

Suché období v Zihuataneju trvá zhruba od listopadu do května. Během tohoto období je počasí nejstabilnější a teploty dosahují kolem 30-35 stupňů Celsia. Slunce svítí téměř každý den a déšť je vzácný. Turisté si tuto dobu nejvíce vyhledávají, protože je vhodná k opalování, plavání a provozování vodních sportů.

Deštivé období začíná v červnu a trvá až do října. Během tohoto období se teploty mírně snižují na 25-30 stupňů Celsia a deště jsou častější. Průměrné srážky dosahují kolem 200 mm za měsíc. Deštivá sezóna ve Zihuataneju je charakterizována tropickými bouřemi a hurikány. I když většina turistů tuto dobu vyhýbá, je stále možné si užít dovolenou, protože deště obvykle netrvají celý den a jsou spíše krátkodobé.

Co se týče teploty oceánu, voda ve Zihuataneju je v průměru okolo 25-30 stupňů Celsia, což je ideální pro plavání a potápění. Rovněž je tu dostatek slunečního záření, takže se turisté mohou těšit na krásné pláže a mořské radovánky.

Celkově lze říci, že počasí ve Zihuataneju je příjemné po celý rok. Suché období je ideální pro ty, kteří si chtějí užít slunečné a horké počasí, zatímco deštivá sezóna přináší osvěžení a méně turistů. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete Zihuatanejo navštívit, vždy si užijete teplé podnebí, krásné pláže a úchvatné scenérie.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky