Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Mdina

Letenka Malta Mdina


Malta je ostrovská země ležící v Středozemním moři a nabízí neuvěřitelně bohatou historii a kulturu. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Maltě je město Mdina. Pokud si plánujete návštěvu této úžasné destinace, může vám pomoci letenka Malta Mdina.

Letenka Malta Mdina je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto ohromujícího města. Malta má vlastní mezinárodní letiště, Malta International Airport, které leží na ostrově a je snadno dostupné z mnoha evropských metropolí. Vystoupíte-li z letadla, můžete se snadno dostat do Mdiny taxíkem nebo autobusem. Cesta trvá přibližně 30 minut a přijíždíte přímo k branám tohoto historického města.

Mdina je město, které vás okouzlí svou středověkou atmosférou. Je také známé jako "tišší město" kvůli omezení dopravy, což z něj dělá ideální místo pro odpočinek a procházky po úzkých, plavenými kameny dlážděných uličkách. Mnoho budov v Mdině pochází z doby středověku a některé dokonce z římského období. Neznámými maltskými uličkami projdete kolem bílých kamenných domů se zelenými okenicemi a vyloženými balkony, což dává Mdině jedinečný a poutavý vzhled.

V Mdině najdete také mnoho historických památek a zajímavých míst k návštěvě. Například, katedrála sv. Pavla, která dominuje nad městem, je jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb na Maltě. Můžete navštívit také Písařský palác, který byl postaven ve 13. století, a který je nyní sídlem maltského prezidenta. Procházka po hradbách města vám umožní obdivovat úžasné výhledy na okolní krajinu a moře.

Pokud máte rádi umění a kulturu, nemůžete vynechat Národní muzeum umění, které vás vezme na fascinující cestu místními uměleckými tradicemi a díly. Pro milovníky filmu je pak zde i muzeum Zajímavých her, které je věnované nezapomenutelným scénám, které byly natáčeny na Maltě.

Po prohlídce Mdiny si můžete vychutnat nápoj nebo tradiční maltské jídlo v některé z místních kaváren nebo restaurací. Maltská kuchyně je jedinečná kombinací italských, sicilských a britských vlivů a určitě stojí za ochutnání.

Letenka Malta Mdina je nejlepším způsobem, jak se dostat do tohoto kouzelného města a objevit bohatou historii a kulturu Malty. Nechte se okouzlit úzkými uličkami, historickými památkami a jedinečnou atmosférou Mdiny. Bez ohledu na to, jestli máte zájem o historii, kulturu nebo jen relaxaci, Malta a Mdina nabízejí všechno, co potřebujete k nezapomenutelnému dovolené. Tak proč neustřediv se na letenku Malta Mdina a vydejte se na svou vlastní dobrodružnou cestu?


Počasí Malta Mdina


Malta je známá svým krásným počasím a stále oblíbenějším cestovním cílem pro turisty. Jedním z nejzajímavějších míst na Maltě je bezesporu historické město Mdina, které je známé svými úzkými uličkami, majestátními paláci a impozantní katedrálou svatého Pavla.

Počasí na Maltě je obecně velmi příjemné po celý rok, což je jedním z důvodů, proč je ostrov tak populární turistickou destinací. V létě se teploty pohybují kolem 30 °C a slunce svítí téměř každý den. Pokud se rozhodnete navštívit Maltu během letního období, berte na vědomí, že byste měli být připraveni na horké počasí a vysoké teploty. Do svých plánů zahrňte dostatečné množství vody a sluneční ochranné prostředky.

Na druhou stranu, pokud preferujete mírnější počasí a nižší teploty, můžete zvážit návštěvu Maltě na podzim nebo na jaře. Teploty se obvykle pohybují okolo 20–25 °C, což je ideální pro procházky a objevování krás Mdiny. Užít si můžete nádherné slunečné dny, zatímco teplota je stále příjemně teplá, aniž byste byli vystaveni extrémnímu horku.

V zimě na Maltě nejsou teploty tak vysoké jako v letním období, ale stále se pohybují kolem 15–20 °C. Ostrov je obklopen Středozemním mořem, což znamená, že je ovlivněn mořským klimatem a teploty zůstávají relativně mírné i v zimě. Zimní období je ideální pro ty, kteří si přejí uniknout od chladu a užít si trochu slunce.

Mdina, s jejími půvabnými uličkami a úzkými uličkami, je ideální pro procházky za každého počasí. Pokud se rozhodnete navštívit Mdinu, nezapomeňte dodržovat všechny příslušné hygienické opatření a místní předpisy. Užijte si krásu tohoto historického místa a užijte si místní atmosféru, nezávisle na počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Mdina


1. Jak se dostanu z letiště na Maltě do města Mdina?
Odpověď: Z letiště na Maltě můžete využít místní dopravu autobusem nebo taxi. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálena přibližně 10 minut chůze od terminálu. Autobusovou linku X3 směrem do Cirkewwy si můžete vzít a projet se do města Mdina.

2. Kde se nachází hlavní brána do města Mdina?
Odpověď: Hlavní brána do města Mdina se nazývá Vilhena Gate a nachází se na východní straně opevnění města.

3. Kolik stojí vstupné do katedrály sv. Pavla v Mdině?
Odpověď: Vstup do katedrály sv. Pavla v Mdině je zdarma. Nicméně, pokud si přejete navštívit muzeum katedrály, vstupné je 5 EUR pro dospělého.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Mdiny?
Odpověď: Prohlídka Mdiny může trvat různě dlouho, záleží na tom, jak podrobně chcete prozkoumat město a jaké památky si přejete navštívit. Většinou se doporučuje strávit alespoň půl dne prozkoumáváním tohoto historického místa.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v blízkosti Mdiny?
Odpověď: V okolí Mdiny se nachází několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční maltskou i mezinárodní kuchyni. Některé známé restaurace v blízkosti jsou The Medina Restaurant, De Mondion Restaurant, a Il-Grotta Restaurant.

6. Kdy jsou nejlepší časy na návštěvu Mdiny?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mdiny je mimo letní sezónu, která trvá přibližně od června do září, kdy je zde méně turistů a teploty jsou příjemnější. Nevzdálenou dobu kolem západu slunce také doporučujeme, protože město nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

7. Kde se dá zaparkovat v blízkosti Mdiny?
Odpověď: V blízkosti Mdiny se nachází několik parkovacích možností, jako například parkoviště na náměstí Saint Philip's Square nebo parkoviště u hradu Vilhena. Doporučujeme však přijet do města vlakem nebo autobusem, protože uličky v Mdině jsou úzké a parkovací místa jsou omezená.


Dovolená Malta Mdina


Malta je krásný ostrov, který se nachází v jižní Evropě, v Středozemním moři. Pokud se chystáte na dovolenou, zvažte návštěvu starobylého města Mdina. Toto neobyčejné místo je známé jako "Město Tichých" a nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou.

Mdina je založena již od starověku, a je plná historických budov a památek. Město je obklopeno hradbami a při vstupu do něj, se cítíte, jako byste se vrátili v čase. Ulice jsou úzké, kamenité a vysypané kostlivci, což dodává tuně atmosféru.

Během vaší návštěvy můžete navštívit katedrálu svatého Pavla, která byla postavena v roce 1702. Interiér katedrály je krásně zdoben a stavba je skutečnou ukázkou barokního stylu architektury. Další možností je návštěva Paláce Vilhena, sídla Rytířského řádu svatého Jana, který vládl Maltě v 16. a 17. století. Palác je nyní muzeem a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prohlédnout si obuv, zbraně, a artefakty té doby.

Pokud máte rádi nákupy, v Mdině najdete spoustu obchůdků, ve kterých nakoupíte suvenýry, drahokamy a místní produkty, jako jsou sladkosti a olivový olej.

Pro milovníky dobrého jídla, Malta nabízí mnoho tradičních místních specialit. Jednou z nich je fenkata (divoké králíčí maso vařené v rajčatové omáčce), další jsou hobz biz-zejt (chalupa posypána olivovým olejem, s rajčatovou omáčkou, artyčoky a kozím sýrem). Pokud máte rádi sladkosti, nenechte si ujít typickou místní dezert - kannoli, což jsou válečky z křehkého těsta, plněné tvarohem a cukrem.

Kromě samotného města Mdina, můžete navštívit i další zajímavosti v okolí, jako jsou například obce Rabat a Ta'Qali. V Rabatu se nachází slavné městské zahrady, které vás okouzlí svým krásným uspořádáním a květinovou výzdobou. V Ta'Qali se nachází národní park, kde jsou pořádány různé kulturní akce, sportovní soutěže nebo koncerty.

Celkově lze říci, že pobyt v Mdině, je nezapomenutelný zážitek. Město skýtá mnoho příležitostí pro turisty a nabízí jedinečné spojení historie, kultury a tradičního života Malťanů. Pokud se chystáte na dovolenou na Maltě, nenechte si návštěvu Mdiny ujít, neboť tam se stanete svědkem krásné a bohaté historie tohoto místa.


Ubytování Malta Mdina


Malta je malý ostrov v Středozemním moři s bohatou historií a kulturou. Jeho hlavním městem je Valletta, které je plné památek a atrakcí. Avšak na ostrově se nachází i další město, které stojí za návštěvu - Mdina.

Mdina, také známé jako "Město mlčení", je jedním z nejlépe dochovaných historických opevněných měst na Maltě. Nachází se asi 10 kilometrů západně od Valletty a je obklopeno vysokými opevněními na vrcholku kopce, což mu dodává dechberoucí atmosféru.

Jeho původ sahá až do dob starověkého Říma, kdy bylo město známé jako Medeina. Později se stalo domovem maltské aristokracie a střediskem moci. Ale i přes svou dlouhou historii, je Mdina naprosto úchvatné a zachovalé.

Při vstupu do Mdiny, se zdá, že čas zde stál. Malebné úzké uličky, které se vine mezi okouzlujícími kamennými domy, dávají pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Mdina je autentickým příkladem arabské a středověké architektury a je jedním z nejlépe zachovalých středověkých otepveňných měst na světě.

Jednou z hlavních atrakcí v Mdině je katedrála sv. Pavla, která byla postavena v 17. století. Je to nejen impozantní památka, ale také skvělé místo, které nabízí úžasný výhled na město a okolní krajinu. Mezi další zajímavosti patří muzeum katedrály, kde si můžete prohlédnout několik uměleckých děl, mezi nimiž je i známý Caravaggioův obraz "Oseknutí hlavy sv. Jana Křtitele".

Další skvostem, které byste měli navštívit, je Palazzo Falson, což je bývalý palác, který byl přestavěn na muzeum a galerii. Zde naleznete sbírku uměleckých děl, staré předměty a příběhy o historii paláce a jeho majitelů.

Výhled na Mdinu je třeba zmínit, je nádherný. Když se procházíte po opevnění, ocitnete se na vrcholu kopce a obdivujete úchvatné výhledy na okolní krajinu, Středozemní moře a Vallettu. Zachycení východu nebo západu slunce je nezapomenutelným zážitkem.

Pokud chcete strávit více času v Mdině, můžete se ubytovat přímo v historickém centru. Existuje několik malebných boutique hotelů, které nabízejí jedinečný zážitek z ubytování. Tyto hotely se nachází ve starých budovách a nabízejí tradiční maltskou pohostinnost a luxusní vybavení.

Pokud plánujete navštívit Maltu, určitě nevynechejte Mdinu. Je to místo, které vám přenese do minulosti a nabídne vám nezapomenutelné zážitky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky