Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Marsaskala

Počasí Malta Marsaskala


Malta je ostrovní země v Středozemním moři, která je obklopena nádhernými plážemi a skalami. Jedním z nejkrásnějších míst na Maltě je Marsaskala, které se nachází na východním pobřeží. Pokud se chystáte na dovolenou na Maltě a plánujete navštívit Marsaskalu, je důležité vědět, jaké počasí se tam může očekávat.

Marsaskala má typicky mediteránní klima, což znamená, že průměrná teplota v létě je kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě se pohybuje kolem 15 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že Marsaskala leží na východě Malty, je často sušší a teplejší než zbytek ostrova.

Léto na Maltě trvá od června do září, kdy může být na ostrově velmi horko. Maximální denní teploty mohou být až 40 stupňů Celsia, takže je důležité pamatovat na ochranu před sluncem a hydrataci. Přestože v této době může být možné se koupat v oceánu, je důležité si uvědomit, že vítr může být poměrně silný a vody mohou být velmi vlnité.

Podzim na Maltě trvá od října do prosince, kdy teploty klesají a prší více. V této době jsou turistické atrakce a pláže méně přeplněné než v letních měsících, což může být pro některé turisty výhodou. Nicméně, pokud plánujete strávit čas na pláži, mohou být podzimní měsíce méně vhodné.

Zima na Maltě trvá od ledna do března, kdy teploty klesají na 15 stupňů Celsia. Ačkoli není tak silná sezóna turistiky, zimní měsíce na Maltě jsou stále mírné a příjemné, což mnoho turistů může přitahovat.

Jaro na Maltě trvá od dubna do května, kdy teploty začínají stoupat, a stromy a květiny pokrývají celý ostrov barvami. To může být ideální období pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vnitrozemí ostrova.

Celkově lze říci, že počasí na Marsaskale a Maltě obecně je velmi příznivé pro turisty a nabízí stálé počasí, které umožňuje celoročně výlety a procházky po zemi i moři. Nicméně, pokud si přejete cestovat v období teplejších měsíců, je nutné dodržovat zásady, jako jsou hydratace a ochrana před sluncem, aby se zabránilo riziku přehřátí.


Letenka Malta Marsaskala


Pokud uvažujete o dovolené na Maltě, nezapomeňte navštívit oblíbené letovisko Marsaskala. Cesta sem je možná díky letenkám, které nabízí řada leteckých společností.

Letenky na Maltu jsou v posledních letech stále cenově dostupnější, a proto si již může dovolit tuto nádhernou mediteránskou zemi navštívit řada turistů. Pokud se rozhodnete letět do Marsaskaly, cesta vám potrvá přibližně 3 hodiny a 45 minut. Výhodou letiště, kam cesta končí, je jeho blízkost k hlavnímu městu Valletta. Vzdálenost mezi letištěm a Marsaskalou činí přibližně 8 kilometrů, a proto je možné se sem dostat velmi rychle.

Marsaskala je malebné letovisko se nacházející na jihu Malty. Je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a vychutnat si pohodu při plavání v moři nebo slunění na pláži. Marsaskala je také důležitou rybářskou oblastí Malty. Rybáři každý den přinášejí své úlovky na místní trh, kde si můžete koupit čerstvou rybu, kterou si můžete sami připravit a pochutnat si na lahodné specialitě.

Pokud se chystáte na dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Marsaskala nabízí velmi pěkné ubytování, restaurace a kavárny. Můžete se také projít po místní promenádě nebo navštívit blízký přístav, který je přímo připojen na turistické centrum na Marsaskale. Zkušení potápěči a milovníci vodních sportů si také přijdou na své, protože jsou zde k dispozici skvělé podmínky pro tyto aktivity.

Marsaskala také nabízí mnoho turistických zajímavostí. V blízkosti oblasti jsou například Velká přírodní jeskyně, která se nachází mimořádně krásné levicové pobřeží Malty a kde můžete objevovat nádherné podzemní krasové oblasti s mnoha unikátními druhy flóry a fauny.

Věříme, že tento článek vám pomůže vybrat si nejlepší letenky na Malta Marsaskala. V tomto letovisku si určitě užijete mnoho nezapomenutelných chvil a okusíte skutečný mediteránský kouzlo Malty. Zbývá už jen objednat si letenku a těšit se na skvělou dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Marsaskala


Nejčastější dotazy a odpovědi o Maltě, konkrétně o Marsaskale:

1. Jak se dostat z mezinárodního letiště na Maltě do Marsaskaly?
- Nejjednodušší způsob je využít taxi služby, která je k dispozici před hlavním terminálem. Cesta trvá zhruba 15-20 minut a cena je kolem 20-30 eur.

2. Kolik stojí veřejná doprava na Maltě a jak často jezdí autobusy do Marsaskaly?
- Jízda autobusem ve veřejné dopravě stojí kolem 1,50 eur za jeden směr. Autobusy většinou jezdí každých 15-20 minut do Marsaskaly a zpátky. Je dobré si před cestou zkontrolovat aktuální jízdní řády.

3. Jaké jsou nejznámější pláže v Marsaskale?
- Nejpopulárnější pláží v Marsaskale je St. Thomas Bay. Je to krásná zátoka s čistou vodou a písečnou pláží. Další známou pláží je Marsaskala Bay, která je obklopena promenádou a je vhodná pro rodiny s dětmi.

4. Jaké památky a atrakce stojí za návštěvu v Marsaskale?
- V Marsaskale stojí za návštěvu například Fort St. Thomas, který nabízí úžasné výhledy na moře. Další zajímavou památkou je kostel St. Anna, který je znám svou krásnou architekturou a uměleckými díly.

5. Jaké restaurace doporučujete v Marsaskale?
- V Marsaskale najdete širokou škálu restaurací nabízejících různé kuchyně. Některé z oblíbených restaurací jsou Tal-Familja, na které se specializuje na místní jídla, a The Black Pearl, který nabízí široký výběr mořských plodů.

6. Existují ve městě možnosti výletů nebo sportovních aktivit?
- Marsaskala nabízí různé možnosti výletů a sportovních aktivit. Můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat okolní zátoky. Taktéž se můžete vydat na některý z okolních ostrovů nebo si užít potápění ve vodách u Marsaskaly.

Doufám, že Vám tyto odpovědi pomohou při plánování Vaší cesty do Marsaskaly na Maltě.


Ubytování Malta Marsaskala


Malta je ostrov ležící v jižní části Středozemního moře, který je známý svým slunečným počasím, krásnou přírodou a bohatou historií. Mezi mnoha turistickými atrakcemi Malty se nachází také malebné městečko Marsaskala, které je oblíbeným cílem turistů hledajících klidnou dovolenou s možností objevovat zdejší krásy.

Marsaskala je situována na jihovýchodním pobřeží Malty a je jednou z nejmalebnějších destinací na ostrově. Toto příjemné a půvabné městečko nabízí návštěvníkům krásné pláže s čistou vodou, malebné rybářské přístavy a úchvatné výhledy na moře. Marsaskala má také bohatou historii, což je patrné na starých kamenných stavbách a úzkých uličkách.

Při plánování svého pobytu v Marsaskale je jedním z klíčových faktorů volba ubytování. V tomto ohledu má Marsaskala nabízí široký výběr možností, aby vyhovovala různým potřebám a rozpočtům.

Pro ty, kteří hledají luxusnější možnosti, jsou k dispozici místní hotely a resorty. Tyto ubytovací zařízení mají obvykle vyšší standardy, jako jsou plavecké bazény, wellness centra a špičkové restaurace. Ubytování v hotelu vám také poskytne pohodlí a profesionální péči během vašeho pobytu.

Další možností je pronájem apartmánu nebo vily přímo ve městě. Tato volba je ideální pro ty, kteří hledají větší prostor a soukromí. V Marsaskale je k dispozici mnoho apartmánů různých velikostí a cenových rozpětí, což umožňuje najít tu správnou možnost pro každého. Pronájem apartmánu také umožňuje přípravu vlastních jídel a poskytuje větší flexibilitu při plánování denního programu.

Pro ty, kteří hledají nižší ceny a jednodušší možnosti ubytování, jsou k dispozici různé penziony a ubytovny. Tyto možnosti jsou obvykle levnější a poskytují základní vybavení. I když nemusí nabízet stejnou úroveň luxusu jako hotely nebo apartmány, mnoho těchto ubytovacích zařízení se nachází v pěší vzdálenosti od pláží a veřejné dopravy.

Marsaskala je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou a autentickou dovolenou na Maltě. Nejen, že nabízí krásné přírodní scenérie, ale také příjemnou atmosféru a širokou škálu ubytování. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, pronajmout si apartmán nebo ubytování s nižšími náklady, Marsaskala vám poskytne ideální základnu pro objevování ostrova a relaxaci na pláži.


Dovolená Malta Marsaskala


Malta je malý ostrov v Středozemním moři a nabízí návštěvníkům nejrůznější zážitky. Pro turisty, kteří hledají klidnou dovolenou, je ideální oblast kolem města Marsaskala.

Marsaskala je přístavní město, které se nachází na jihovýchodě Malty, asi 20 minut jízdy od hlavního města Valletty. Je to klidné a přátelské místo, které nabízí návštěvníkům spoustu možností k relaxaci a odpočinku.

V Marsaskale si můžete užívat pěkné pláže, poznávat historická místa a zároveň si vychutnávat místní kuchyni. Příjemná atmosféra a klidné prostředí přidávají na kouzlu a snaží se přilákat turisty z celého světa.

Pláže

Marsaskala má několik malých pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Každá z nich má své vlastní kouzlo. Vřele doporučuji navštívit St. Thomas Bay, která je krásná a poklidná. Můžete si zde zapůjčit lehátka a slunečníky a užívat si slunce a pohodu. Voda je čistá a teplá, takže se můžete koupat bez obav.

Historická místa

V Marsaskale se nacházejí i zajímavé historické památky. Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit kostel sv. Anny, který je v centru města. Tento kostel je postaven v barokním stylu a ukrývá působivé fresky a sochy.

Další zajímavou kulturní památkou je Palác Rosa, který byl postaven v roce 1881. Tento palác byl původně soukromým sídlem bohaté německé rodiny, ale později se stal součástí městského hotelu a slouží jako kongresový a kulturní středisko.

Místní kuchyně

Marsaskala je známá svou místní kuchyní. Můžete si ochutnat tradiční jídla, jako jsou fenkata (pekáč s vepřovým masem a rajčaty), timpana (uzené kuře, rajčata a těstoviny) nebo pastízzi (malé pečivo s různými náplněmi). Místní restaurace také nabízejí vynikající ryby, které jsou čerstvě uloveny přímo z moře.

Světová dědictví

Přestože Malta je malá, má mnoho světově důležitých dědictví. Návštěva těchto míst by měla být povinnou součástí vaší dovolené v Marsaskale. Nejvýznamnějšími památkami jsou Hypogeum, Megalitické chrámy a Valletta.

Hypogeum je podzemní systém uměle vytvořených jeskyní, kde se nacházelo pohřebiště a chrámy. Tento dlouhodobý umělecký projekt byl postaven v období 3500 – 2500 BC a je obdivuhodným příkladem technických a architektonických schopností starověkých maltských společností.

Další megality na Malcie pocházejí z téhož období a jsou staré téměř 7 000 let. Tyto kamenné stavby, známé jako megality, jsou jedněmi z nejstarších na světě a stojí za to se k nim vydat.

Posledním vůbec neobjeveným klenotem Malty je Valletta. Jedná se o město, které bylo postaveno rytíři svatého Jana a je důležitým světovým kulturním dědictvím. Jeho kamenné cesty, historické budovy a nesporné šarm se slavnému historickému městu líbí mnoho lidí.

Marsaskala je klidné a přátelské místo, které nabízí návštěvníkům spoustu možností k relaxaci a odpočinku. Pokud hledáte klidnou dovolenou na krásném místě, nemůžete se v Marsaskale mýlit. Takže přijeďte a užijte si slunce, moře a vynikající jídlo!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky