Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Fort Rinella

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Fort Rinella


1. Kde se nachází Malta Fort Rinella?

Fort Rinella se nachází ve vesnici Kalkara na Maltě.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Fortu Rinella?

Fort Rinella je otevřen každý den od pondělí do soboty od 10:00 do 17:00 a v neděli otevírá až od 11:00 do 17:00.

3. Kolik stojí vstupné do Fortu Rinella?

Vstupné do Fortu Rinella je 10 eur pro dospělé a 4 eura pro děti ve věku 5-12 let. Děti mladší 5 let mají vstup zdarma.

4. Jak se dostanu do Fortu Rinella z Malty?

Fort Rinella je snadno dostupný autobusem nebo taxi z vašeho místa pobytu na Maltě. Můžete také využít vyhrazenou parkovací plochu pro návštěvníky, pokud přijedete vlastním vozem.

5. Co mohu ve Fortu Rinella vidět?

Ve Fortu Rinella můžete vidět historické dělostřelecké dělo "The Armstrong 100-ton Gun", které bylo v minulosti jedním z nejsilnějších děl světa. Můžete se také projít po fortu a objevit jeho různé části, včetně kasáren a skladišť.

6. Je možné absolvovat prohlídku s průvodcem?

Ano, Fort Rinella nabízí prohlídku s průvodcem, který detailně vysvětlí historii a funkci fortu. Prohlídky jsou k dispozici v angličtině, ale mohou se požádat o překlad do jiných jazyků.

7. Můžu vyzkoušet střílet z historického děla?

Ano, Fort Rinella nabízí možnost střelby z repliky historického děla po předchozí rezervaci. Tato aktivita je ovšem pod dohledem instruktora a je nutné dodržovat bezpečnostní pokyny.

8. Můžete si ve Fortu Rinella něco koupit?

Ano, ve Fortu Rinella je malý obchod, kde si můžete zakoupit suvenýry a připomínkové předměty spojené s historií fortu.

9. Jsou ve Fortu Rinella restaurace nebo kavárna?

Ve Fortu Rinella není restaurace nebo kavárna, ale je možné si přinést vlastní jídlo a piknikovat na zahradě fortu.

10. Je Fort Rinella vhodný pro děti?

Ano, Fort Rinella je vhodný pro děti, které mohou objevovat a prozkoumávat historické dělo a fort. Pro mladší děti jsou k dispozici také interaktivní herní prvky.


Ubytování Malta Fort Rinella


Nabízíme Vám unikátní možnost ubytování přímo na Maltě v historické pevnosti Fort Rinella. Tento malebný ostrov v Středozemním moři je nejen jedním z nejžádanějších turistických cílů, ale stalo se také centrem mnoha historických událostí. A co se týče ubytování, nenajdete lepší místo než Fort Rinella.

Fort Rinella je pevnost z 19. století, která sloužila jako ochrana přístavu Grand Harbour na Maltě. Jedná se o vzrušující místo pro ty, kteří mají rádi historii a vojenské stavby. Fort Rinella je zejména známý jako domov kolosálního děla, známého jako Armstrong 100-tonový kanón. Toto dělo je jedním z největších a nejmocnějších děl na světě a je zcela funkční. Každý rok jsou zde historicky přesné rekonstrukce střelby, které rozhodně stojí za vidění.

A co je důležité, v Fort Rinella máte jedinečnou možnost ubytovat se přímo ve velkolepé pevnosti. Můžete si pronajmout malou část pevnosti, která byla upravena pro ubytování a nabízí veškeré moderní pohodlí. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, TV, klimatizací a Wi-Fi připojením. Z okna si můžete vychutnat krásný výhled na moře nebo na zahradu pevnosti.

Jídlo v Fort Rinella je rovněž něco, na co se můžete těšit. Zdejší restaurace nabízí široký sortiment tradičních maltézských jídel, která jsou připravována z čerstvých místních surovin. Vyzkoušejte třeba něco z oblíbené maltské kuchyně, jako jsou hobz biz-zejt (sendviče s chlebem a olivovým olejem) nebo kapunata (zeleninový ragú).

Kromě pobytu ve Fort Rinella je Malta také ideálním místem pro objevování dalších historických památek, pláží a křišťálově čistých vod. Navštivte starobylé město Mdina, které je známé jako "tiché město" a nabízí úžasnou atmosféru středověku. Nezapomeňte také navštívit slavnou Modrou Jeskyni, která je jednou z nejatraktivnějších turistických atrakcí Malty.

Pokud hledáte jedinečné a speciální ubytování na Maltě, pak není lepší volbou než Fort Rinella. Tato historická pevnost nabízí nejen špičkové a moderní pokoje, ale také nezapomenutelný pohled do minulosti. Užijte si váš pobyt na Maltě v historickém prostředí, které vám poskytne zážitky, na které budete vzpomínat celý život.


Počasí Malta Fort Rinella


Na malebném ostrově Malta se nachází mnoho atraktivních památek, ale jednou z nejzajímavějších je určitě Fort Rinella. Tato historická pevnost je známá svou působivou architekturou a úchvatným výhledem na okolní krajinu. Kromě toho se však může pyšnit také velmi příjemným počasím, které přitahuje turisty z celého světa.

Fort Rinella se nachází na východním pobřeží Malty, u města Kalkara. Byla vybudována jako součást obranného systému ostrova během středověku a následně byla přestavěna na dělostřeleckou pevnost v 19. století. Díky své strategické poloze umožňovala kontrolu nad vstupem do přístavu všeobecně a zvláště nad přilehlou přístavní zátočinou Marsa Sicla.

Dnes je Fort Rinella přístupný veřejnosti a představuje unikátní historické místo. V pevnosti je možné prozkoumat mohutné dělové věže a výstroj, které poskytují pohled do života a práce vojáků, kteří zde sloužili. Turisté si tak mohou představit atmosféru, která zde v minulosti vládla. Jednou z nejznámějších atrakcí Fortu Rinella je obří dělová baterie Armstrong 100-tonového děla, která byla v minulosti považována za jednu z nejsilnějších na světě.

Kromě toho, že Fort Rinella nabízí úžasný historický zážitek, je zde také neuvěřitelně příjemné počasí. Malta je známá svým téměř nepřetržitým sluncem a příjemnými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje mezi 15 °C v zimě a 35 °C v létě. Díky tomuto jižnímu umístění má Malta dlouhá slunečná léta a krátké, mírné zimy. To přitahuje turisty, kteří chtějí užít si dovolenou za slunečného počasí.

Fort Rinella je proto ideálním místem k návštěvě po celý rok, díky tomu, že počasí v této oblasti je téměř vždy příznivé. Navštěvovat tuto historickou pevnost při slunečném dni je zcela jistě nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníci si mohou prohlédnout pevnost a užívat si nádherný výhled na moře a přístav během teplých slunečných dní.

Zkrátka, Fort Rinella je nejen fascinující historickou pevností, ale také místem, kde můžete užít si příjemné a slunečné počasí. Pokud plánujete návštěvu Malty, určitě nezapomeňte navštívit tento úžasný kus historie a užít si přírodní krásy ostrova za slunečného počasí.


Letenka Malta Fort Rinella


Letenka do Malty: Objevte Fort Rinella, pevnost s bohatou historií

Pokud plánujete svou další dovolenou na Maltě, určitě byste neměli vynechat návštěvu pevnosti Fort Rinella. Tato impozantní struktura, nacházející se na východě Malty nedaleko města Kalkara, je jedním z nejvýznamnějších vojenských památek na ostrově. Pojďme se společně podívat na to, co všechno vás zde čeká.

Historie Fort Rinella sahá až do 19. století, kdy byla vystavěna jako součást obranného systému Velké Británie v době, kdy byla Malta její kolonií. Hlavním účelem pevnosti bylo chránit přístav Marsa před možnými nepřátelskými útoky. Postavena byla v období mezi lety 1878 až 1884 a její architektem byl britský inženýr William Morrison.

Nejvýznamnější a nejzajímavější prvek této pevnosti je bezesporu její dělostřelecká baterie s obřími děly. Fort Rinella byla totiž prvním místem na světě, kde byla použita a instalována 100 torpédová dělová baterie. Tato impozantní zbraň měla dostřel až 16 kilometrů a dokázala pokořit prakticky jakýkoli nepřátelský lodní plavidlo.

Při prohlídce pevnosti budete mít možnost nejen vidět tyto ohromující děla, ale také se dozvědět víc o jejich historii a fungování. Průvodci vám ochotně poskytnou všechny nezbytné informace a odpoví na vaše otázky. Budete mít také možnost shlédnout krátkou prezentaci, která vám nabídne pohled do doby, kdy pevnost sloužila svému účelu a byla důležitým obranným prvkem.

Pokud máte rádi vojenskou historii a válečné technologie, Fort Rinella je pro vás přímo ideálním místem. Můžete si zde dokonce vyzkoušet, jaké to je nabíjet a zamířit s torpédovým dělem. Tato aktivita je oblíbená zejména u dětí, které se zde mohou stát dočasnými dělostřelci. Kromě toho si můžete prohlédnout i další vojenskou výbavu a artefakty, které byly používány v době, kdy pevnost byla plně v provozu.

Při návštěvě Fort Rinella byste měli také využít krásného výhledu na okolní krajinu a moře. Pečlivě zaplánovaná promenáda vás provede kolem všech důležitých bodů pevnosti a umožní vám si užít její atmosféru naplno.

Pokud tedy plánujete svou cestu na Maltu, nezapomeňte zařadit do svého itineráře návštěvu Fort Rinella. Tato historická pevnost vám umožní zažít okamžiky z minulosti a prozkoumat technologickou výjimečnost jejích dělostřeleckých baterií. Pevnost nabízí zážitek, který určitě uspokojí vaše zájmy o vojenskou historii i architekturu. Stačí si pouze zajistit letenku do Malty a vydat se objevovat tuto fascinující atrakci.


Dovolená Malta Fort Rinella


Malta je malý ostrov ve Středozemním moři, který se stává čím dál oblíbenější destinací mezi turisty z celého světa. Příjemné středomořské podnebí, nádherné pláže a bohatá historie jsou jen některé ze důvodů, proč se lidé vydávají do tohoto malebného místa na svou dovolenou. Jednou z nejzajímavějších atrakcí Malty je Fort Rinella, které nabízí úžasný pohled na historii ostrova.

Fort Rinella se nachází v městě Kalkara, nedaleko hlavního města Malty, Valletty. Byl postaven v 19. století britskými kolonizátory jako součást obranného systému ostrova. Fort sloužil ke kontrole města a šíření obrany proti nepřátelům. Jeho důležitost v historii Malty je obrovská a dodnes přitahuje mnoho turistů, kteří se chtějí dozvědět více o minulosti a životě na ostrově.

Fort Rinella je největším zachovalým dělostřeleckým opevněním na Maltě a domovem obrovského děla s názvem Armstrong 100-tonový kanón. Tento obří kanón byl vyroben na konci 19. století a sloužil k obraně proti mořským útokům. Je to jediný zbývající kompletně funkční Armstrong 100-tonový kanón na světě a je fascinující vidět, jak se tento obrovský stroj pohybuje a střílí.

Pokud navštívíte Fort Rinelu během své dovolené na Maltě, budete mít možnost prozkoumat celý fort a naučit se o jeho historii díky průvodce. Průvodce vám ukáže všechny různé části opevnění, včetně muzea, které obsahuje historické artefakty a informace o životě v fortu během jeho slavné minulosti. Budete mít také možnost vidět, jak funguje 100-tonový kanón a dokonce se pokusit o jeho ovládání.

Pro ty, kteří jsou zájemci o vojenskou historii, je Fort Rinella skutečným rájem. Můžete se projít po pevnostních zdech a vydat se na neuvěřitelný výhled na moře a okolní krajinu. Je to také výborné místo pro fotografování, protože návštěvníci mohou pořídit nádherné fotografie s krásným výhledem a fort jako pozadím.

Fort Rinella také pořádá různé akce a představení pro své návštěvníky. Můžete se zúčastnit živých historických rekonstrukcí nebo se zúčastnit speciálních akcí, které zahrnují výstřely z 100-tonového kanónu. Tyto události přidávají ke zážitku ještě více vzrušení a ukazují vám, jaké to bylo žít v pevnosti v minulosti.

Pokud plánujete dovolenou na Maltě a máte zájem o historii a vojenské památky, Fort Rinella by neměl na vašem itineráři chybět. Tento úžasný pevnost vám poskytne zážitek plný dobrodružství a poučení o dějinách ostrova. Navštívěte Fort Rinellu a dejte se na cestu časem, abyste si užili jedinečnou dovolenou plnou vzpomínek.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky