Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Litva Europos Parkas

Počasí Litva Europos Parkas


Litva, malá baltská země, je známá svou krásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z míst, které si zaslouží zvláštní pozornost, je Europos Parkas, který leží nedaleko hlavního města Vilniusu. Europos Parkas je jedinečný způsob, jak si užít přírodu a současně se inspirovat uměním.

Jedná se o unikátní park, který se rozkládá na ploše více než 55 hektarů a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Park slouží jako muzeum moderního umění, které spojuje přírodu a lidskou kreativitu. Nejen že zde můžete obdivovat živoucí díla umělců z celého světa, ale můžete si také užít krásnou jeskyni, vcházet do soch a procházet se po rozsáhlých zahradách.

Europos Parkas je také ideálním místem pro milovníky přírody. Ve vnitřním parku se nacházejí různé druhy rostlin a stromů, které poskytují útočiště pro mnoho vzácných druhů ptáků a dalších zvířat. V parku také najdete jezero, které je ideálním místem pro pikniky a odpočinek.

Přestože Litva je známá svým chladným klimatem, v Europos Parkas můžete zažít různé druhy počasí. V létě tady můžete zažít slunečné a teplé dny, které jsou ideální pro procházky parkem. V zimě můžete zažít kouzlo sněhu a mrznoucích teplot, které dodávají parku ještě větší kouzlo.

Pokud navštívíte Europos Parkas, rozhodně nezapomeňte na vhodné oblečení a vybavení. Ve větrných dnech je dobré mít s sebou Čepici proti větru, Vlhkoměr a Sluneční brýle. Pokud tady budete v zimě, nezapomeňte na Teplou bundu, Nepromokavé boty a Rukavice.

Europos Parkas je jedinečným způsobem, jak strávit čas v Litvě. Jestliže se chystáte na cestu do této malebné země, nezapomeňte zařadit tento park do svého itineráře. Bez ohledu na počasí, Europos Parkas vás ohromí svou krásou a uměleckým vyjádřením. Zaručeně si odnesete nezapomenutelné vzpomínky z tohoto úžasného místa.


Ubytování Litva Europos Parkas


Europos Parkas je jedinečné místo, které musíte navštívit při své cestě do Litvy. Nachází se v blízkosti města Vilnius a je to jediný park umění na světě, který nabízí návštěvníkům nejen krásné sochy a umělecká díla, ale také širokou škálu aktivit a zážitků pro celou rodinu.

Pokud přemýšlíte o tom, kde byste mohli během svého pobytu v Europos Parkas přespat, máte několik možností. Nejlépe je, když si rezervujete ubytování v dopředu, především v letních měsících, kdy je park plný návštěvníků.

První možností pro ubytování jsou bungalovy. Europos Parkas nabízí 5 útulných a moderně zařízených bungalovů, které jsou umístěny v srdci parku. Tyto bungalovy jsou vhodné pro dvě až tři osoby. Každý z nich má koupelnu a malou kuchyňku, takže si můžete uvařit vlastní jídlo. Ceny se pohybují kolem 50 eur za noc.

Další možností je ubytování v hostelu. Hostel Europos Parkas nabízí různé druhy pokojů od jednolůžkových až po šesti-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Tam, kde koupelna není ve vašem pokoji, je k dispozici společná koupelna. Hostel nabízí moderní a stylové ubytování s možností využití kuchyně a společenské místnosti. Ceny za noc se pohybují kolem 15 eur v závislosti na počtu lůžek a sezóně.

Poslední možností je kempování. Pokud máte rádi přírodu a rádi obýváte stan, na Europos Parkas si užijete krásný pobyt. Kempování je možné od května do září. Park nabízí plně vybavenou kempovou oblast s wc, sprchami a grily. Ceny se pohybují kolem 10 eur za noc.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost ubytování v Europos Parkas, budete mít příležitost užívat si krásného okolí a uměleckých děl, která park nabízí. Kromě toho si užijete několik zážitků, jako jsou naučné stezky, cyklotrasy, bezplatné koncerty a výstavy.

Takže pokud plánujete svou cestu do Litvy, nezapomeňte zařadit Europos Parkas na seznam míst, které chcete navštívit. A my vám pomůžeme najít ideální ubytování!


Letenka Litva Europos Parkas


Litva je krásná země ležící v severovýchodním rohu Evropy. Mezi turisty je stále oblíbenější a mnoho z nich si vybírá právě tuto zemi jako svůj další cíl. Litva nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nejznámějších míst je Europos Parkas.

Europos Parkas se nachází jen nedaleko od Litvy hlavního města Vilniusu. Jedná se o obrovské umělecké muzeum, které je rozprostřeno na celých 55 hektarech pozemku. Je to místo, kde se setkává umění s přírodou, což dává těmto krásným sochám zcela nový rozměr.

V parku najdete více než 90 soch od umělců z celého světa, včetně menších soch a monumentálních děl. Budete moci projít kolem nádherných jezer, návštěvou malých zahrad, stezek a dolů se z hory, která vás zavede ke krásným výhledům na okolí.

Navíc, park si získal kromě návštěvníků velkou oblibu také mezi fotografy. Pokud jste milovníkem umění nebo pouze hledáte krásné a inspirativní místo k návštěvě, Europos Parkas by měl být na vašem seznamu.

Jak se tam dostat?

Dobrou volbou, jak se dostat do Europos Parkas, je letenka z Prahy do Vilniusu. Z letiště ve Vilniusu je Europos Parkas vzdálen jen přibližně 30 minut jízdy autem, což umožňuje snadnou cestu pro turisty. Proto zvažte koupit letenku do Litvy a vyrazte na návštěvu tohoto úžasného uměleckého parku, který je jednou z nejkrásnějších atrakcí celé Litvy.


Dovolená Litva Europos Parkas


Litva je malebná země, která se nachází v severní části Evropy. Je známá svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi turisty stále více populárními destinacemi se stává Europos Parkas, který se nachází nedaleko hlavního města Vilniusu.

Europos Parkas je jedinečné místo, které spojuje umění, přírodu a architekturu. Založený v roce 1991 jako součást projektu uměleckých děl ze všech členských států Evropské unie, park se postupně rozrostl do své současné podoby. Zahrnuje rozlehlou plochu o rozloze 68 hektarů a poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Jedním z nejvýraznějších prvků Europos Parkas je sbírka 100 uměleckých děl, které jsou rozprostřeny po celém parku. Najdete zde sochy, instalace, sochařské skupiny a další výtvarné objekty, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Mnoho z těchto děl pochází od slavných umělců, jako je například Mark di Suvero, Magdalena Abakanowicz nebo Sol LeWitt. Každé dílo je umístěno tak, aby zapadalo do přírodního prostředí a vytvářelo harmonii s okolní krajinou.

Procházka parkem je opravdovým dobrodružstvím. Cesta vás zavede přes zelené louky, lesy a kolem jezera, které dodávají parku nádhernou atmosféru klidu a odpočinku. Mnoho míst nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a Vilnius. Především ve slunečných dnech se park stává populárním místem pro rodinné výlety, pikniky a procházky s přáteli.

Kromě uměleckých děl a přírodní krásy nabízí Europos Parkas také řadu dalších aktivit. Parkové muzeum vám poskytne detailní informace o každém díle a umělcích, kteří se na jeho tvorbě podíleli. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu také možnost projet se veřejnou dopravou, která kolem parku projíždí. Děti si pak mohou užít herní zónu specializovanou na jejich potřeby.

Europos Parkas je ideální destinací pro všechny, kdo si chtějí užít odpočinkovou dovolenou spojenou s uměním a přírodou. Díky své blízkosti k Vilniusu je tento park snadno dostupný pro turisty z celého světa. Nezáleží na tom, zda jste umělecký nadšenec, milovník přírody, nebo prostě chcete strávit čas s rodinou, Europos Parkas vás zcela jistě zaujme.


Nejčastější dotazy a odpovědi Litva Europos Parkas


1. Kde se nachází Litva Europos Parkas?
- Litva Europos Parkas se nachází ve vesnici Vilnius v Litvě.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Litva Europos Parkas?
- Park je otevřen každý den od 10:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do Litva Europos Parkas?
- Vstupenka pro dospělého stojí 9 EUR, pro děti, studenty a seniory je cena snížena na 5 EUR. Děti mladší 7 let mají vstup zdarma.

4. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
- Prohlídka parku trvá obvykle 2-3 hodiny, ale záleží na tom, jak dlouho si návštěvník jednotlivá umělecká díla prohlíží.

5. Nabízí park možnost průvodce?
- Ano, v parku je možné si objednat průvodce, který Vám poskytne podrobné informace o uměleckých dílech a historii parku. Cena za průvodce je 20 EUR.

6. Může se ve parku fotografovat?
- Ano, je povoleno fotografování ve většině částí parku. Nicméně, některá umělecká díla mohou mít omezení ohledně fotografování kvůli autorským právům.

7. Nabízí park stravovací zařízení?
- Ano, v parku je restaurace, kde si návštěvníci mohou objednat jídlo a nápoje. V areálu parku jsou také piknikové zóny, kde si mohou návštěvníci přinést vlastní jídlo.

8. Je park přístupný i pro osoby se zdravotním postižením?
- Ano, Europos Parkas je přístupný pro osoby se zdravotním postižením. Park má speciální přístupové cesty a většina uměleckých děl je umístěna tak, aby byla dobře viditelná a přístupná pro všechny.

9. Je v parku možné zakoupit suvenýry?
- Ano, v areálu parku je suvenýrový obchod, kde si návštěvníci mohou zakoupit různé suvenýry, jako jsou pohlednice, magnetky či umělecké předměty.

10. Nabízí park parkování pro návštěvníky?
- Ano, parkování pro návštěvníky parku je k dispozici zdarma u hlavního vchodu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky