Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Lichtenštejnsko Kapelle St. Mamerta und St. Lucius

Počasí Lichtenštejnsko Kapelle St. Mamerta und St. Lucius


Lichtenštejnsko je jedním z nejmenších států v Evropě, ale to neznamená, že tu neexistuje mnoho krásných a historických míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je kaple svatého Mamerta a svatého Luciuse v obci Kapelle, která se nachází v hlavním městě Vaduzu.

Kaple byla postavena v roce 1676 a sloužila jako soukromá kaple místního šlechtice, než se stala veřejnou kaplí. Světcem, kterému je věnována, je svatý Mamert, biskup z Vienne, který byl známý díky svému úsilí chránit lidi před povodněmi a bouřemi. Sv. Lucius byl římským vojákem a mučedníkem, který byl popraven za odmítání sloužit římským bohům.

Kaple svatého Mamerta a svatého Luciuse je tvořena jednoduchou a elegantní architekturou, kterou zdobí gotické prvky. Kromě toho kaple obsahuje také několik působivých uměleckých děl, mezi nimiž je například socha Panny Marie s Ježíškem.

A co se týče počasí v této oblasti, tak je klima Lichtenštejnska poměrně mírné díky jeho vzdálenosti od moře a horskému prostředí. V létě mohou návštěvníci očekávat teploty kolem 20-25 stupňů Celsia a slunečné dny, na druhé straně v zimě jsou zde chladnější teploty a sněžení.

Vzhledem k tomu, že je kaple svatého Mamerta a svatého Luciuse umístěna v horské oblasti, může se počasí měnit poměrně rychle. Návštěvníci by měli být připraveni na případné bouřky a další změny počasí, takže je důležité mít s sebou vhodné oblečení a vhodnou obuv.

Celkově lze kapli svatého Mamerta a svatého Luciuse doporučit jako skvělé místo pro klidnou a pohodovou návštěvu s historickým a uměleckým zážitkem. A při vhodném počasí je samozřejmě dobré si užít této návštěvy i krásné výhledy na horizonty Lichtenštejnska.


Ubytování Lichtenštejnsko Kapelle St. Mamerta und St. Lucius


Lichtenštejnsko je malý státeček ležící v srdci Evropy mezi Švýcarskem a Rakouskem. Toto knížectví je známé svou malebnou přírodou, historickými památkami a bohatou kulturou. Jednou z místních turistických atrakcí je Kapelle St. Mamerta und St. Lucius.

Kapelle St. Mamerta und St. Lucius je starobylý kostel, který se nachází v obci Triesen. Tento kostel je jednou z nejstarších sakrálních staveb v Lichtenštejnsku a je zapsán na seznamu kulturního dědictví země.

Pověst praví, že kostel byl postaven na místě, kde se zázračným způsobem objevily sochy svatých Mamerta a Luciuse. Tyto sochy byly nalezeny v maringotce pastýře, který se rozhodl kostel postavit na uctění těchto světců. Práce na kostele začaly v 17. století a byly dokončeny v roce 1692.

Kapelle St. Mamerta und St. Lucius je známá svou architekturou. Kostel je postavený ve stylu barokního klasicismu a je zdoben bohatou výzdobou a freskami. Interiér kostela je plný detailů a symbolů, které vyprávějí příběhy ze života svatých Mamerta a Luciuse.

Kaple se stává centrem různých kulturních a náboženských událostí. Pravidelně se v ní konají bohoslužby a modlitby, které jsou otevřené veřejnosti. Místní obyvatelé a turisté oceňují klid a pohodu, které kostel nabízí. Je to ideální místo, kde se můžete zastavit, pomodlit se nebo si jen tak odpočinout od shonu každodenního života.

Kromě náboženských aktivit se kostel také stává místem konání různých kulturních akcí. Konají se zde koncerty klasické hudby, výstavy, divadelní představení a další kulturní aktivity. Tyto události přitahují nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky z okolních zemí.

Kapelle St. Mamerta und St. Lucius je skutečnou perelkou Lichtenštejnska. Je to nejen historická památka plná krásy a vznešenosti, ale také živé místo spojující minulost s přítomností. Tato malá kaple je důkazem toho, že i v malých zemích se nacházejí velké poklady, které stojí za objevení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lichtenštejnsko Kapelle St. Mamerta und St. Lucius


N: Kde se nachází kaple sv. Mamerta a sv. Luciuse v Lichtenštejnsku?
O: Kaple se nachází ve vesnici Kapelle-Planken, v blízkosti rakouských hranic.

N: Kdy byla kaple postavena?
O: Kaple byla postavena v 18. století, konkrétně v roce 1757.

N: Jaká je historie kaple?
O: Kaple byla postavena jako díky a výraz vděčnosti za ochranu během bouře, kterou při návratu zpět do Plankenu prožil místní obyvatel Franz Josef Frick údajně díky zásahu sv. Mamerta a sv. Luciuse.

N: Může se kaple navštívit?
O: Ano, kaple je přístupná veřejnosti a turistům.

N: Jaké jsou v kapli k vidění?
O: V kapli je k vidění socha sv. Mamerta a sv. Luciuse, které jsou hlavními patrony kaple. Dále jsou zde umístěny fresky s biblickými výjevy a obrazy různých světců.

N: Kde mohu najít další informace o kapli?
O: Více informací o kapli a její historii můžete najít na oficiálních stránkách města Planken.


Letenka Lichtenštejnsko Kapelle St. Mamerta und St. Lucius


Kapela svatého Mamerta a svatého Lucia v Lichtenštejnsku

Lichtenštejnsko je známé svou bohatou historií a krásnou architekturou. A jedním z nejzajímavějších historických památek je kapela svatého Mamerta a svatého Lucia, která se nachází v obci Kapelle, nedaleko Stegenu.

Kapela svatého Mamerta a svatého Lucia je starobylý kostel, který byl postaven v roce 1687. Jedná se o jednu z nejstarších dochovaných staveb v Lichtenštejnsku a je považována za kulturní a historickou památku. Kostel, který je zasvěcen svatým Mamertovi, patronu Zemského knížectví Lichtenštejnsko, a svaté Lucii, patronce slepců, byl postaven ve stylu barokní architektury a je významným příkladem uměleckého díla tohoto období.

Kapela se nachází na nádvoří zámku Kapelle, který je jedním z nejstarších zámků v Lichtenštejnsku. V minulosti byl zámek využíván jako sídlo místního šlechtice, ale dnes slouží jako muzeum a turistická atrakce. Kapela, spolu se zámkem, tvoří malebný komplex, který láká návštěvníky svou krásou a historií.

Výzdoba kaple je zcela unikátní a překvapí každého návštěvníka. Hlavním architektonickým prvkem je krásný oltář, který je zdoben sochami svatých a řemeslně vyrobenými zlacenými detaily. Oltář je zasvěcen právě patronům kapely, svatému Mamertovi a svaté Lucii, a slouží jako hlavní bod bohoslužeb a modliteb v kostele. Kromě oltáře můžeme zde najít také několik obrazů, které zobrazují biblické scény a světce.

Kapela je také významným místem pro místní obyvatele, kteří sem často chodí na bohoslužby a modlitby. Každý rok se zde konají různé náboženské a kulturní události, které přitahují věřící i turisty ze všech koutů světa.

Pro turisty je návštěva kapely svatého Mamerta a svatého Lucia nezapomenutelným zážitkem. Kromě nádherné architektury a výzdoby je zde možnost se dozvědět více o historii Lichtenštejnska a prožít atmosféru zastavení v čase. Kapela je také obklopena krásnou přírodou, která láká k procházkám a odpočinku.

Pokud se chystáte navštívit Lichtenštejnsko, určitě si nenechte ujít kapelu svatého Mamerta a svatého Lucii v obci Kapelle. Tato historická památka nabízí nezapomenutelný pohled na minulost, krásu a duchovní atmosféru, kterou si určitě zamilujete.


Dovolená Lichtenštejnsko Kapelle St. Mamerta und St. Lucius


Lichtenštejnsko, malá evropská země ležící mezi Rakouskem a Švýcarskem, má mnoho zajímavých turistických atrakcí a kulturních památek. Mezi nimi se nachází i kaple svatého Mamerta a svatého Lucie, která je fascinující nejen svým architektonickým designem, ale také svým kulturním významem.

Kaple svatého Mamerta a svatého Lucie se nachází v obci Kapelle, která je umístěna na úpatí horského masivu Rätikon v okolí Lichtenštejnska. Tato kaple byla postavena v 17. století a patří k nejvýznamnějším a nejstarším kulturním památkám v zemi.

Jednoduchá a elegantní architektonická konstrukce kaple okamžitě přitahuje pozornost návštěvníků. Střecha kaple je pokryta kamennými deskami a zeď je tvořena z kamenných bloků, což dává kapli neobvyklý a tradiční vzhled.

Hlavní oltář kaple, zhotoven z dřeva, je výjimečně umělecké dílo, které zobrazuje svatého Mamerta a svatého Lucii a jejich životní příběhy. Oltář patří k nejcennějším kulturním dědictvím kaple.

Kromě architektonických a uměleckých prvků kaple svatého Mamerta a svatého Lucie má také velký kulturní význam pro lichtenštejnskou historii a tradice. Podle místní legendy se zde slavily starobylé pohanské rituály, než byla kaple navržena a postavena křesťanskými mnichy.

Dnes je kaple svatého Mamerta a svatého Lucie oblíbenou turistickou destinací mezi návštěvníky Lichtenštejnska, kteří sem přicházejí, aby se podívali na její architektonickou krásu a naučili se více o lichtenštejnské historii a kultuře.

Návštěvníci mohou také navštívit uměleckou galerii, kde jsou k vidění nejnovější díla moderních lichtenštejnských umělců. V galerii se pořádají také kulturní akce a festivaly, které přitahují velké množství návštěvníků z celého světa.

Kaple svatého Mamerta a svatého Lucie je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších kulturních památek v Lichtenštejnsku. Je to nejen skvělé místo k návštěvě pro milovníky umění a historie, ale také symbol lichtenštejnského kulturního dědictví, který by neměl být přehlížen při návštěvě této malebné a fascinující evropské země.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky