Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Libanon Jeita Grotto

Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Jeita Grotto


1. Co je Jeita Grotto?
Jeita Grotto je významná jeskynní komplex nacházející se v oblasti Keserwan v Libanonu. Je to jedno z největších přírodních pokladů země.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Jeita Grotto?
Jeita Grotto je otevřena v průběhu celého roku, s provozními hodinami od 9:00 do 17:00.

3. Jak se tam dostanu?
Jeita Grotto se nachází asi 20 kilometrů od Bejrútu. Je možné se dostat tam buď autobusem nebo taxíkem.

4. Jaká je vstupní cena?
Vstupné do Jeita Grotto je zpoplatněno a jeho cena se může lišit v závislosti na sezóně. Doporučuje se navštívit oficiální webové stránky Jeita Grotto pro aktuální ceny.

5. Můžu si zakoupit jízdenku předem?
Ano, je možné si zakoupit lístky do Jeita Grotto předem přes jejich oficiální webovou stránku. Tímto způsobem si můžete zajistit své místo a předejít případným dlouhým frontám.

6. Je možné fotografovat nebo natáčet v Jeita Grotto?
Ano, je povoleno fotografovat a natáčet v Jeita Grotto. Nicméně, je zakázáno používat blesk nebo stativy kvůli ochraně jeskynního prostředí.

7. Jaké jsou doporučené oblečení a obuv pro návštěvu Jeita Grotto?
Doporučuje se nosit pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro outdoorovou činnost. Teplota v jeskyni je poměrně chladná, takže je dobré mít sebou i teplé oblečení.

8. Je možné si pronajmout průvodce v Jeita Grotto?
Ano, je možné si pronajmout průvodce v Jeita Grotto, který vám poskytne podrobné informace o jeskynním systému a jeho historii.

9. Je vhodné Jeita Grotto navštívit s dětmi?
Ano, Jeita Grotto je vhodná pro návštěvu s dětmi. Nicméně, je třeba dbát na jejich bezpečnost a dodržovat pravidla stanovená jeskyní.

10. Jaká je délka prohlídky Jeita Grotto?
Prohlídka Jeita Grotto trvá přibližně hodinu a obsahuje jak chůzi, tak i plavbu lodí po podzemní řece.


Letenka Libanon Jeita Grotto


Pokud hledáte netradiční destinaci pro své další dovolené, měli byste zvážit návštěvu Libanonu a jeho skvostu – Jeita Grotto. Tato jeskynní soustava se nachází pouhých 20 kilometrů od Bejrútu a patří mezi nejkrásnější přírodní útvary na světě.

Jeita Grotto je tvořena dvěma jeskynními komplexy, u nichž se dozvíte více o speleologii, geologii a historii nádherných systémů. První komplex se nazývá „Horní galerie“, která se skládá z chodby dlouhé téměř 750 metrů. Jeho hlavní atrakcí jsou mnohé stalaktity, stalagmity a další útvary všech možných podob a barev. Navíc se zde nachází podzemní řeka, která se vine podél celé trasy, a celé jeskyně jsou osvětleny romantickým a kouzelným způsobem.

Druhý komplex, „Dolní galerie“, je ještě větší a tajemnější než první. Skládá se ze sedmi velkolepých salónů, které jsou plné unikátních formací a propracovaných detailů. Po prohlídce obou komplexů se závěrem započne projížďka člunem po podzemní řece. Během této krátké jízdy se návštěvníkům naskytne fantastický pohled na stěny jeskynního systému. To vše je doprovázeno uklidňující hudbou a krásnou atmosférou.

Pro ty, kdo se zajímají o historii, v jeskyních naleznou opéraní předměty z doby kamenné, počínaje zbraněmi až po obyčejné nástroje. Návštěva Jeita Grotto je zážitkem, který stojí za to nechat si ujít.

Kromě jeskynních systémů můžete v Libanonu podniknout i další skvělé výlety, např. návštěva posvátného města Byblos, plavbu po zálivu Jounieh nebo relaxovat na pláži v oblasti Batroun.

Vstupenka do jeskyní Jeita Grotto stojí cca 22 dolarů a může být zakoupena v informačním centru před vstupem do jeskyní. Pro pohodlnější návštěvu existuje parkoviště, stejně jako restaurace a kavárna pro občerstvení na místě.

Určitě stojí za to, aby se tento přírodní div v Libanonu našel na vašem seznamu cestování. Návštěva je skvělou příležitostí pro nezapomenutelnou zkušenost v tomto výjimečném koutě světa.


Ubytování Libanon Jeita Grotto


Libanon je fascinující destinace, která nabízí nespočet přírodních krás a zajímavostí. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v této zemi patří Jeskyně Jeita Grotto, která je jednou z největších a nejkrásnějších jeskynních komplexů na světě.

Jeita Grotto se nachází pouhých 18 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu a je považována za jedno z nejvýznamnějších turistických cílů celého regionu. Tato krásná jeskyně byla objevena v roce 1836 a od té doby se stala nedílnou součástí libanonského kulturního dědictví.

Jeita Grotto se skládá ze dvou oddělených jeskynních systémů, které jsou propojeny podzemní řekou. První část je nazývána Dolní galerie a může být prozkoumána pomocí malé lodě, která vás provede tímto úchvatným podzemním světem. Zde se nachází krásné, podivně tvarované vápencové skalní útvary a živé podzemní jezírko, které je považováno za jedno z nejčistších na světě.

Druhá část jeskyně se nazývá Horní galerie a je přístupná pouze pěšky. Tato část jeskyně je zdobena krásnými stalaktity a stalagmity, které vytvářejí neuvěřitelně působivé a rozmanité formace. Během procházky Horní galerií se můžete pokochat úchvatnými podzemními vodopády, rozlehlými síněmi, které navozují pocit dobrodružství a zázraku.

Aby se zajistila ochrana a zachování této jedinečné přírodní památky, byla vybudována moderní infrastruktura pro návštěvníky. Je zde například vyhlídkový tunel, který návštěvníkům umožňuje procházet kolem Jeskyně Grotto a obdivovat její okouzlující podzemní krajinu.

Kromě samotné jeskyně, návštěvníci také mohou využít bohatého okolí, které nabízí několik restaurací, obchodů se suvenýry a možnost objevovat okolní přírodu. Okolí Jeita Grotto je bohaté na zalesněná údolí, zelené kopce a romantické výhledy, které přilákají fotografy i milovníky přírody.

Když navštívíte Jeita Grotto, nezapomeňte si vzít pohodlné boty a svůj fotoaparát, abyste si tuto jedinečnou přírodní krásu mohli zdokumentovat. Výlet do této jeskyně je neopakovatelným zážitkem, který by neměl chybět na žádném seznamu návštěv Libanonu.

Takže pokud se chystáte navštívit Libanon, nezapomeňte Jeita Grotto zahrnout do svého itineráře. Tato úžasná jeskyně nabízí neuvěřitelně krásné scenérie, které vás okouzlí a zanechají vám nezapomenutelné vzpomínky na váš pobyt v této nádherné zemi.


Dovolená Libanon Jeita Grotto


Libanon je jednou z nejmenších zemí v Blízkém východě, ale přesto nabízí neuvěřitelnou rozmanitost turistických atrakcí. Mezi jednu z nejpopulárnějších a fascinujících turistických destinací v Libanonu patří Jeskyně Jeita.

Jeskyně Jeita, známá také jako Jeita Grotto, se nachází asi 20 kilometrů severně od hlavního města Bejrút. Tato geometrická síť jeskyní se táhne přes 9 kilometry a je rozdělena do dvou částí: Dolní jeskyně a Horní jeskyně.

Dolní jeskyně je snadno přístupná turistům díky chodníkům a osvětlení. Jakmile vstoupíte do dolní jeskyně, budete ohromeni překrásnou scenérií vytvořenou impozantními stalagmity a stalaktity. Tyto přírodní útvary se táhnou vysoko nad vámi a tvoří fantastické obrazy. Při procházce jeskyní se budete cítit jako byste se ocitli v jiném světě.

Po prozkoumání dolní jeskyně je čas prozkoumat horní jeskyni. Tato část je přístupná pouze pomocí lanovky, která vás vyveze na vrchol jeskyně. Zde se otevírá nádherný výhled na okolní krajinu a poté se vydáte na procházku po speciálně upravené cestě. Na této cestě budete mít možnost vidět jeskynní řeky, rozlehlé komory a další pozoruhodné přírodní útvary. Zážitek spojený s procházkou horní částí jeskyně je prostě ohromující.

Jeskyně Jeita je nejen přírodním zázrakem, ale také důležitým archeologickým nalezištěm. V jeskyni byly nalezeny pozůstatky z doby kamenné a z doby bronzové. Archeologové zde objevili starověké zbraně, nástroje a dokonce i lidské kosti. Je to fascinující místo doslova procházející historií.

Pro návštěvu Jeskyně Jeita si vyhraďte dostatek času, abyste si opravdu mohli vychutnat každý okamžik. Příjemně strávený čas v této úchvatné jeskyni pomůže odpočinout od rušného městského života a naučit se ocenit krásu přírody. Důležité je mít na paměti, že Jeskyně Jeita je chráněnou oblastí, a je tedy zakázáno se dotýkat přírodních útvarů nebo světelně objektivů.

Při plánování své dovolené v Libanonu byste neměli vynechat tuto úžasnou přírodní atrakci. Jeskyně Jeita je místo, které nabízí nezapomenutelný zážitek pro turisty všech věkových kategorií. Udělejte si čas na tuto dovolenou a objevte krásy Libanonu v podobě Jeskyně Jeita.


Počasí Libanon Jeita Grotto


Libanon, malá země na východním pobřeží Středozemního moře, je známý svou bohatou historií, úchvatným přírodním scenériem a různorodým klimatem. V tomto článku se zaměříme na počasí v jednom z nejznámějších přírodních úkazů v zemi - Jeita Grotto.

Jeita Grotto je jednou z největších a nejkrásnějších jeskynních komplexů na světě. Nachází se pouhých 18 kilometrů od libanonského hlavního města Bejrútu a tvoří jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi. Významné jsou současně meteorologické podmínky v okolí, které mají vliv na tuto přírodní památku.

Libanon má ve skutečnosti převážně středomořské klima. To znamená, že léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a deštivé. Nicméně, v oblasti, kde se nachází Jeita Grotto, se může počasí mírně lišit.

Léto v Jeita Grotto je obvykle teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C, ale mohou dosáhnout až 35 °C během nejteplejších dnů. Sluneční svit je intenzivní, a proto je důležité si vzít opalovací krém a chránit se před slunečními paprsky. Období od června do září je hlavní turistickou sezonou, když milovníci přírody a dobrodruhové hledají útočiště před horkem města.

Na podzim se počasí začíná mírně měnit. Teploty klesají a průměrné denní teploty se pohybují kolem 20 °C. Deště jsou časté v listopadu a prosinci, takže je vhodné mít s sebou deštník nebo pláštěnku. Nicméně, rostoucí množství srážek může také přinést pozitivní účinek na Jeita Grotto, protože zvyšuje proudění vody a udržuje jeskyně vlhké.

Zima v Libanonu je nejuznávanější období pro návštěvu Jeita Grotto. Teploty se pohybují kolem 15 °C ve dne a mohou klesnout na 8-10 °C v noci. Občasný sníh může pokrýt okolní hory, což poskytuje nádhernou kulisu pro jeskynní komplex. Turisté se mohou těšit na tiché a klidné prostředí, protože zima je mimo hlavní turistickou sezonu.

Jaro je čas probuzení přírody. V Jeita Grotto přicházejí teplé dny a mírné noci. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C, ale mohou se rychle zvyšovat během jarních přehřátých dnů. Jeita Grotto je ideálním místem pro milovníky květin, kteří si mohou vychutnat kvetoucí flóru a nádherný pohled na krajinu.

Celkově lze říci, že Jeita Grotto je nádhernou přírodní památkou, kterou je možné navštívit téměř celoročně. Turisté si musí být vědomi místních klimatických podmínek a přizpůsobit svou návštěvu počasí. Bez ohledu na roční období je Jeita Grotto jedním z nejohromujících a nejzajímavějších míst, které by vás nemělo minout při cestě do Libanonu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky