Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Pha That Luang

Dovolená Laos Pha That Luang


Pha That Luang je národním symbolem a duchovním srdcem Laosu. Tato impozantní budova se nachází v hlavním městě Vientiane a je velmi důležitým poutním místem pro laoské buddhisty. Pha That Luang je velkolepou a tajemnou stavbou, která může být navštívena i turisty, kteří si přijdou prohlédnout kus kultury a historie Laosu.

Pha That Luang byla postavena v 16. století a od té doby prošla mnoha rekonstrukcemi. Budova má tři úrovně, z nichž nejvyšší je olemována zlatém stupněm s korunou, která je vidět ze vzdálenosti. Na konci dálnice je vstupní brána, kterou návštěvníci vstupují do areálu. Areál je okolo dobrým způsobem udržovaný a v části jsou čisté sloupy obklopené zelení. U sloupů leží mnoho poutníků a modlí se na stojanu, kteří si přáli dobré zdraví a štěstí.

V Pha That Luang se koná festival Buddhistického nového roku, který trvá tři dny a nazývá se Boun Pha That Luang. Tento festival patří k nejdůležitějším a největším v Laosu, protože se tady scházejí všichni laoské buddhisté. Na tento festival přiléhají nádherné osvětlené lampy a návštěvníci se modlí a dary buddhovi.

Okolí Pha That Luang je tiché, poklidné a klidné. V blízkosti se nacházejí malé obchody s pamětními věcmi a běžnými potřebami. Je možné si zde koupit upomínkový suvenýr nebo si nechat kreslit portrét. Když se projdete okolo všech památek, můžete si popovídat s místními lidmi, kteří jsou velmi přátelští a otevření.

Závěrem, navštívit Pha That Luang je zážitek, který by měl vyzkoušet každý, kdo se na dovolené v Laosu. Je to neuvěřitelné místo, plné historie, kultury a duchovních hodnot. Pokud se chystáte do Laosu, Pha That Luang by měla být na vašem seznamu míst, kam se chcete podívat.


Počasí Laos Pha That Luang


Poznáte Laos? Toto krásné jihovýchodní asijské území je domovem několika historických památek, z nichž jednou je buddhistický chrám Pha That Luang, který představuje ikonu laoského národního symbolu. Nachází se v hlavním městě Vientiane a je jedním z hlavních turistických atrakcí země.

Stejně jako u všech turisticky navštěvovaných míst, je důležité zohlednit počasí při plánování své návštěvy Pha That Luang. Počasí v Laosu je ovlivněno monzunovým klimatem, který způsobuje sezónní změny v srážkách a teplotách.

Pokud plánujete návštěvu Pha That Luang v období sucha, nejlepší čas je mezi listopadem a březnem. Teploty se pohybují kolem příjemných 25-30 °C a srážky jsou minimální. To umožňuje turistům volně prozkoumávat okolí chrámu a plánovat výlety do okolí. Během této období můžete očekávat slunečné a příjemné počasí.

Na druhou stranu, pokud plánujete návštěvu Pha That Luang v období dešťů, které trvá od května do října, mějte na paměti, že se srážky zvyšují a mohou být velmi vydatné. Teploty se pohybují kolem 30-35 °C, což je stále relativně teplé, ale vlhkost mohla ovlivnit vaše zážitky. Výlety mohou být omezeny a některé části okolní krajiny mohou být obtížně dostupné kvůli záplavám.

Každé roční období v Laosu má své výhody a nevýhody, a každý cestovatel musí rozhodnout, které období je pro něj nejvhodnější. Neexistuje žádný jednoznačný správný či špatný čas na návštěvu Pha That Luang. Vždy záleží na osobních preferencích a preferencích většiny cestovatelů.

Bez ohledu na počasí si návštěvu Pha That Luang opravdu užijete. Tento nádherný chrám představuje nejen důležitý náboženský symbol, ale také architektonický klenot. Jeho zlatá záře a detaily jsou prostě ohromující. Můžete se dostat až dovnitř a obdivovat budovu zblízka, ale pamatujte na to, že chrámový komplex je stále používán pro náboženské obřady a měli byste respektovat místní zvyklosti a pravidla.

Takže ať plánujete návštěvu Pha That Luang během sucha nebo období dešťů, budete si užívat jeho krásy a historického bohatství.


Letenka Laos Pha That Luang


Letenka do Laosu: Objevte krásy Pha That Luang!

Přemýšlíte o exotické dovolené plné kultury, historie a nádherné architektury? Pak je Laos tou pravou volbou! A mezi nejvýznamnějšími památkami, které rozhodně nesmíte minout, je Pha That Luang.

Pha That Luang je nejznámější a nejsvětější buddhistickou stavbou v Laosu. Tato impozantní pagoda se nachází ve městě Vientiane, hlavním městě Laosu, a je jednou z největších a nejkrásněji zdobených svatyní v jihovýchodní Asii.

Legenda praví, že Pha That Luang byla postavena ve 3. století před naším letopočtem. Buddhova relikvie byla údajně umístěna do stříšky této pagody, a tím se z ní stala ikonická místa náboženského zájmu. Pha That Luang také sloužila jako korunovační místo pro mnichy a krále v minulosti.

Samotná struktura Pha That Luang je fascinující kombinací laoské, khmerské a francouzské architektury. Tři vrstvy pagody symbolizují buddhistickou nauku o vesmíru: zemi, vesmír a nirvánu. Zlatý vrchol pagody je vyroben ze zlacených dlaždic, které jasnozřiví věří, že mají léčivé schopnosti.

Návštěvníci mají možnost prozkoumat celý komplex Pha That Luang. Uvnitř najdou velký hlavní chrám, který uchovává svěcené objekty, sochy Buddhy a umělecká díla datovaná až do 14. století. Okolo pagody se rozkládá krásný park, kde se můžete procházet mezi kvetoucími stromy a relaxovat.

Ideální roční období pro návštěvu Pha That Luang je během buddhistického festivalu Boun That Luang, který se koná v listopadu. Během tohoto festivalu pagoda ožívá barevným veselím, slavnostními procesí a různými buddhistickými obřady. Je to vynikající příležitost nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele, aby prožili a oslavili duchovní atmosféru tohoto významného místa.

Pokud již rozhodnete vydat se do Laosu a navštívit Pha That Luang, je nezbytné získat letenku do Vientiane. Cesty do Laosu jsou stále populárnější, proto se není třeba obávat, že byste nemohli najít vhodného leteckého dopravce. Některé z největších leteckých společností nabízejí lety do Laosu z různých mezinárodních letišť. Jejich ceny jsou cenově dostupné a dostupné pro široké spektrum cestovatelů.

Nezapomeňte si při návštěvě Pha That Luang přinést respekt k duchovní povaze tohoto místa. Pokud chcete zažít neopakovatelný zážitek, vydejte se na tento jedinečný výlet, kde se setkáte s historií, kulturou a krásou Laosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pha That Luang


1. Co je Pha That Luang?
Pha That Luang je nejvýznamnější buddhistická stavba v Laosu. Je to velký chrám, který je považován za symbol národní identity a buddhistické víry v zemi.

2. Kde se Pha That Luang nachází?
Pha That Luang se nachází ve městě Vientiane, hlavním městě Laosu.

3. Jak dlouho má Pha That Luang historii?
Pha That Luang má bohatou historii, která sahá až do 3. století před naším letopočtem. Stavba byla však několikrát zničena a znovu postavena během let.

4. Jaké je významné události spojeno s Pha That Luang?
Pha That Luang byl často dějištěm důležitých náboženských a ceremoniálních událostí, včetně oslav Boun That Luang, které se konají každoročně v listopadu.

5. Jak vypadá Pha That Luang?
Pha That Luang je ohromující zlatá stavba ve tvaru stožáru, která se vypíná nad okolní krajinou. Je vysoká přibližně 45 metrů a je obklopena komplexem dalších buddhistických staveb.

6. Je Pha That Luang přístupný veřejnosti?
Ano, Pha That Luang je otevřený pro veřejnost a může být navštíven jako turistická atrakce.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Pha That Luang?
Pha That Luang je otevřený každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

8. Je nutné dodržovat nějaká pravidla nebo oblečení při návštěvě Pha That Luang?
Návštěvníci by měli dodržovat oblečení vhodné pro náboženské místo, což znamená, že by měli zakrývat ramena a nohy. Dále je také důležité respektovat místo a chovat se klidně a ohleduplně.

9. Jak se dostanu k Pha That Luang?
Pha That Luang je snadno dostupný ze všech částí města Vientiane. Lze ho dosáhnout pěšky, na kole nebo motorkou, nebo také můžete využít dopravní prostředky, jako jsou tuk-tuky nebo taxíky.

10. Existují nějaké další zajímavosti v okolí Pha That Luang?
Ano, v okolí Pha That Luang se nachází další zajímavá místa, jako jsou Wat Sisaket, Patuxai Arch, Buddha Park a některé další chrámy a pagody.


Ubytování Laos Pha That Luang


V Laosu se nachází mnoho krásných památek, z nichž jedna z nejvýznamnějších je buddhistický chrám Pha That Luang. Tento chrám se nachází v hlavním městě Laosu, Vientiane. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, musíte se rozhodnout, kde se budete ubytovat. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v blízkosti chrámu Pha That Luang.

Hotel Sihome Backpackers Hostel

Hotel Sihome Backpackers Hostel je ideální volbou pro ty, kteří chtějí zůstat poblíž chrámu Pha That Luang. Hotel nabízí pohodlné pokoje s klimatizací, Wi-Fi připojením a balkóny s výhledem na město. Hostel také disponuje společnými prostorami, jako je kuchyňka a obývací pokoj, které jsou k dispozici všem hostům. Hotel Sihome Backpackers Hostel je ideální pro cestovatele s nízkým rozpočtem a nabízí kvalitní ubytování za velmi přijatelnou cenu.

Avilla Pha That Luang Vientiane

Avilla Pha That Luang Vientiane je stylový hotel, který je umístěn v těsné blízkosti chrámu Pha That Luang. Hotel má moderní a vkusně zařízené pokoje, které jsou vybaveny všemi moderními prvky, jako je Wi-Fi připojení a klimatizace. Některé z pokojů mají navíc vlastní terasy s krásným výhledem na město. Avilla Pha That Luang Vientiane také nabízí hostům restauraci s nabídkou tradičních laoských jídel a wellness centrum s řadou relaxačních procedur.

La Seine Hotel by Burasari

La Seine Hotel by Burasari je luxusní hotel umístěný v krásné budově v těsné blízkosti Pha That Luang. Hotel nabízí prostorné a stylově zařízené pokoje s vysokým standardem vybavení. Všechny pokoje jsou klimatizované, mají Wi-Fi připojení a vlastní koupelnu. La Seine Hotel by Burasari také nabízí řadu služeb a vybavení v zázemí, jako je restaurace, bar a bazén. Hotel je ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat luxusní a pohodlný pobyt v blízkosti hlavních turistických atrakcí.

Závěr

Při plánování návštěvy chrámu Pha That Luang v Laosu máte na výběr několik možností ubytování v různých cenových kategoriích. Každý z výše uvedených hotelů vám zajistí pohodlný a stylový pobyt, který se navždy zaryje do vaší paměti. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si svou dovolenou v Laosu!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky