Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Bolaven Plateau

Počasí Laos Bolaven Plateau


Laos, země s bohatou přírodou a exotickou krajinou, skrývá mnoho překvapení pro cestovatele. Jednou z méně známých, ale nádherných lokalit je Bolaven Plateau, území ležící na východě země. Toto náhorní plošinu oplývá jedinečným mikroklimatem, které ovlivňuje počasí v této oblasti.

Bolaven Plateau se nachází ve středním Laosu a zahrnuje území ve východní provincii Champasak. Tato oblast je domovem mnoha horských vrcholků, vodopádů, kávových plantáží a etnických vesnic. Nejvýraznějším prvkem Bolaven Plateau je jeho nadmořská výška, která dosahuje až 1 300 metrů nad mořem. Tato nadmořská výška vytváří ty nejlepší podmínky pro rozvoj jedinečného mikroklimatu v regionu.

Díky své nadmořské výšce a horskému charakteru má Bolaven Plateau o něco mírnější a chladnější podnebí než většina zbytku Laosu. V letních měsících je zde obvykle chladně – průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C. V zimě se teploty mohou snížit až na 5 °C. V období dešťů, které přichází na jaře a na podzim, je na Bolaven Plateau poměrně vlhko a často prší.

V důsledku tohoto specifického podnebí se lokalita stala ideálním místem pro pěstování kávy. Byly zde vybudovány kávové plantáže, které jsou jednou z hlavních atrakcí Bolaven Plateau. Cestovatelé mohou navštívit tyto farmy a získat přehled o procesu pěstování, zpracování a přípravy kávy. Místní farmáři jsou vždy otevření a ochotní sdílet své znalosti o kávě a jejich tradičních metodách.

Vlhké podnebí a hojné srážky rovněž přispívají k vytvoření mnoha impozantních vodopádů na Bolaven Plateau. Jedním z nejznámějších vodopádů je Tad Fane, který je vysoký až 120 metrů a tvoří egyptský tvar. Dalšími vodopády na tomto území jsou Tad Lo, Tad Yuang a Tad Champi. Tyto impozantní vodopády jsou oblíbenými místy pro pikniky a relaxaci.

Navíc, rozmanité etnické vesnice obývané lidmi z mnoha různých kmenů a jejich tradiční kultura přispívají k jedinečnosti tohoto místa. Cestovatelé mohou navštívit tyto vesnice, poznat místní obyvatele a zjistit více o jejich způsobu života, tradicích a zvyklostech.

Bolaven Plateau je skvělým cílem pro ty, kteří chtějí uniknout od horkého a dusného počasí v jiných částech Laosu. Jeho jedinečné mikroklima, spolu s kávovými plantážemi, vodopády a etnickými vesnicemi, nabízí cestovatelům vzrušující zážitky a nezapomenutelné dovolené v Laosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Bolaven Plateau


Dotaz: Co je Bolaven Plateau?
Odpověď: Bolaven Plateau je vyvýšenina v jižním Laosu, rozkládající se na ploše přibližně 10 000 kilometrů čtverečních. Je to oblíbená turistická destinace díky svým malebným krajinným scenériím.

Dotaz: Jaké jsou hlavní turistické atrakce Bolaven Plateau?
Odpověď: Některé z nejpopulárnějších atrakcí na Bolaven Plateau jsou vodopády, kávové plantáže, tuk tukový zájezd po místních vesnicích a trhy s místními produkty.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Bolaven Plateau?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Bolaven Plateau je od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální.

Dotaz: Potřebuji vízum k návštěvě Laosu?
Odpověď: Ano, turistická víza jsou povinná pro vstup do Laosu a mohou být získána předem nebo na letišti při příjezdu.

Dotaz: Jak se dostat na Bolaven Plateau?
Odpověď: Bolaven Plateau je nejlépe dostupná autem, ale mohou být také navštíveny s pomocí tour z Vientianu nebo Pakse.

Dotaz: Jaká je místní kuchyně na Bolaven Plateau?
Odpověď: Místní kuchyně na Bolaven Plateau je založená na rybách, masu, rýži, zelenině a ovoci. Mezi oblíbená jídla patří larb (národní jídlo Laosu), khao tom (národní jídlo Thajska), a vegetariánské curry.


Letenka Laos Bolaven Plateau


Bolaven Plateau, skrytý klenot v jižním Laosu, je fascinujícím cílem pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a kulturní objevování. Tato nádherná oblast nabízí návštěvníkům krásné krajiny, vodopády, etnické skupiny a úchvatnou atmosféru klidu a míru.

Pro cestovatele hledajícího příležitosti k dobrodružství je letenka do Laosu a následná cesta na Bolaven Plateau ideální volbou. Po přistání v hlavním městě Vientiane, je nejlepší se dostat do města Pakse, které je vstupní branou do Bolaven Plateau. Pakse je bohaté na kulturní a historické památky, a je také skvělým místem pro poznávání kultury Loasu a výlety do okolních oblastí.

Bolaven Plateau samotné je vrchovinou s nadmořskou výškou kolem 1 000 metrů. Tato oblast je domovem řady etnických skupin, které žijí v tradičních vesnicích a udržují si své starodávné zvyklosti a tradice. Návštěvníci se mohou setkat s lidmi z etnických skupin, jako jsou Laven, Alak, Taliang a další, kteří ochotně přivítají hosty a ukážou jim svůj způsob života.

Ale to nejlepší na Bolaven Plateau jsou jeho nádherné vodopády. Z celkového počtu přes 20 známých vodopádů jsou některé neskutečně velkolepé. Ponechme na straně Tad Fane, který patří mezi nejznámější. Vodopád Tad Lo a Tad Suong jsou také velmi populární a nabízejí úchvatné pohledy a příležitosti k osvěžení se skákáním do jezera pod vodopádem.

Další zajímavostí Bolaven Plateau jsou čajové plantáže. Laos je známý svou výrobou kávy a čaje a návštěvníci mají možnost prohlídnout plantáže a naučit se o procesu pěstování a sběru čajových lístků. Po této prohlídce si mohou hosté vychutnat jedinečný čajový ceremoniál, který představuje důležitou součást laoské kultury.

Pokud hledáte dobrodružství a netradiční zážitky, mnoho turistických agentur nabízí treky a cyklistické výlety v oblasti. Během těchto aktivit si můžete vychutnat nádhernou přírodu, projít se místními vesnicemi, navštívit vodopády a poznat způsob života etnických skupin.

Bolaven Plateau je skutečně krásnou a fascinující destinací. Je to skvělé místo, kde lze začít poznávat kulturu a přírodu Loasu. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde můžete objevovat a relaxovat, neváhejte a zvažte cestu do Bolaven Plateau - místa, které vás jistě nenechá chladnými.


Dovolená Laos Bolaven Plateau


Dovolená na Bolaven Plateau v Laosu: Explorejte krásu horského městečka a slavné kávové regiony

Laos, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou nepopsatelnou krásou a bohatou kulturou. Pokud hledáte místo, kde můžete zažít klid a zároveň se ponořit do jedinečné přírody, pak byste neměli minout Bolaven Plateau.

Bolaven Plateau je plošina, která se nachází na svazích pohoří Annamité v jižní části Laosu. Je to oblíbená turistická destinace, která vás okouzlí svými malebnými horskými městečky, divokou přírodou a nezapomenutelnými vodopády.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bolaven Plateau, prvním místem, které byste měli navštívit, je horské městečko Paksong. Toto malebné město se nachází ve výšce 1 200 metrů nad mořem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajiny. Procházejte se po městě a objevujte tradiční laoskou kulturu. Navštivte trhy, kde se prodávají čerstvé plody a zelenina, nebo se zastavte v místní kavárně a vychutnejte si šál kávy z čerstvých místních zrn.

Dalším neodolatelným místem na Plateau je Si Phan Don, což znamená Říše 4 000 ostrovů. Jedná se o komplexnější síť řek Mekong, které vytváří množství ostrovů, neokoukaných pláží a písečných dun. Přijeďte sem relaxovat, projet se na lodi a obdivovat úchvatnou scenérii. Pokud máte štěstí, možná uvidíte delfíny Irawaddy, kteří ve vodách Mekongu žijí.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, Bolaven Plateau nabízí také krásné vodopády. Nejznámější z nich je Tad Fane, což je dvojitý vodopád, který spadá ze 120 metrů do strmých údolí. Procházejte se po stezkách, které vás zavedou k vodopádům, a užívejte si jejich ohromující krásu a sílu.

Nezapomeňme také na hlavní atrakci tohoto regionu - kávu. Bolaven Plateau je domovem jednoho z nejkvalitnějších kávových regionů na světě. Zdejší plodné půdy a vhodné klima umožňují pěstování chutných kávových zrn. Navštivte místní plantáže a naučte se o procesu pěstování, sklizně a pražení kávy. Můžete ochutnat čerstvě praženou kávu a dokonce si přivézt nějaké zrnka domů jako suvenýr.

Dovolená na Bolaven Plateau je skutečným zážitkem pro všechny, kteří milují přírodu, klid a autentický zážitek z cestování. Vydejte se na dobrodružství po tomto úchvatném regionu a budete nadšeni krásou, kterou jste tu objevili.


Ubytování Laos Bolaven Plateau


Laos se může pyšnit mnoha krásnými přírodními scenériemi a atrakcemi, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je Bolaven Plateau, což je vysočina nacházející se ve východní části země. Toto území je známé svými horskými scenériemi, vodopády, kávovými plantážemi a tradičními vesnicemi, které nabízejí skvělé možnosti ubytování.

Jeden z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Bolaven Plateau, je ubytovat se v jedné z tradičních vesnic. Tyto vesnice jsou obklopeny zelenými kopcemi a poskytují výborný pohled na krásnou přírodu, kterou tato oblast nabízí. Některé z vesnic také nabízejí bezplatné exkurze, během kterých si můžete prohlédnout místní kulturu a tradice. Ubytování v tradiční vesnici vám umožní zažít autentické laoské způsoby života a splynout s místními obyvateli.

Další možností ubytování na Bolaven Plateau jsou kávové farmy. V této oblasti se pěstuje vysoce kvalitní káva, která je žádaná po celém světě. Některé farmy poskytují ubytování ve stylových chatkách nebo bungalovech, které se nacházejí uprostřed zelených polí kávovníků. Tato nabídka vám umožňuje nejen poznat proces sklizně a zpracování kávových zrn, ale také vychutnat si klidný a relaxační pobyt v přírodě.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, Bolaven Plateau nabízí také několik možností resortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako jsou vodopády a přírodní rezervace. Hosté zde mohou očekávat prvotřídní vybavení, včetně bazénů, wellness center a restaurací, které nabízejí tradiční laoskou kuchyni i mezinárodní speciality. Ubytování v resortech a hotelech je ideální pro ty, kteří chtějí po náročném dni stráveném objevováním Bolaven Plateau relaxovat a odpočinout si.

Bolaven Plateau je jedním z nejkrásnějších přírodních území Laosu a nabízí mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Bez ohledu na to, zda si vyberete ubytování v tradiční vesnici, na kávové farmě nebo v luxusním resortu, budete mít příležitost objevit krásy této oblasti a zažít unikátní kulturu Laosu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky